Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Série(5) / Epizody(35)

Arigato

Jestli existuje stoprocentní cílovka, tak jsem to bezpochyby já. Stranger Things je totiž seriál, který jako by byl stvořen přímo mně na míru. Je to seriál, který mě už prvním dílem nadchl do tak značné míry, jako by mě vtáhl do jiné dimenze a nic jiného pro mě ten daný okamžik už neexistovalo. Je to seriál, kterému se dostalo takové pečlivosti, jelikož je vše dotaženo do posledního detailu a přitom je stále tak uvolněný. Scénář je zajímavý a přívětivě pohlcující, zároveň působí pořád dokonale mysteriózně, protože ústřední tajemství je divákovi poodhalováno přesně tak, jak by mělo. Je to seriál s úžasnou atmosférou, která velkou dávkou vděčí mimo jiné i zcela výstižnému výběru hudby. Osmdesátkový synthový soundtrack bude asi vždy nadčasový a spolu se zapadlým Hawkinsem působí maximálně esteticky, a není ani divu, že jsem třeba už jen intro ani jednou nepřeskočil. Je to seriál se zástupem neokoukaných a velmi sympatických postav, navíc překvapivě zcela smysluplně se vyvíjejících, které mi těch několik desítek hodin strávených u obrazovky dokázaly zpříjemnit ještě o něco víc. A v neposlední řadě je to seriál, který mě vždy dokázal maximálně zaujmout, mnohokrát pobavit a i několikrát dojmout. ()

argo.smile

Dopozerana 1.seria a hned plna palba. Uz sa tesim na dalsiu, ak ju odsuhlasia. Ten 80s feeling je super, muzika tak isto, ziadne debilne postavy, kazdou castou sa odhaluje tajomstvo a skladacka dostava tvar. Zacinam sledovat bratov Dufferovcov, lebo s tymto mi trafili rovno srdce. O pribehu Vam uz z casti napisal CARNIFEX a nieco prezradil trailer. Ja Vam ho nepopisem, lebo by ste prisli o to najlepsie co tento serial ma a to su tie Stranger Things. Druhá séria nesklamala a opäť za plnú paľbu. ()

Kalidor

Ted nevim jestly jsem sledoval stejný seriál jako zdejší uživatelé, ale po třech dílech hodně slabý uvidíme dál. Ničeho z toho co je popisováno jsem si nevšiml možná začátek prvního dílu měl jakous takous atmosferu, ještě mě čeká 5 dílů tak uvidím dál. Edit. tak po dokouání celé serie trochu zvednu hodnocení, přece jenom se to trochu víc rozjelo ()

zvolsi

Další z řady, sice kvalitně natočených, ale zato nechutně natáhnutých seriálu :( Bože co já bych dal za svižný seriál ! :( ()

Emperor1

Jednoznačně zasloužené maximální hodnocení, naprostá spokojenost. Parádní atmosféra, herecké výkony, napětí, hudba .., mnoho scén mi bylo povědomých z jiných snímků, díky těm dětem mi to asi nejvíce připomínalo Kingovo "To", ale bylo tam vícero "ukradnutých" scén a námětů. Ale nevadí, všechny ty filmy (Věc, Vetřelec, Tělo ...) se mi taky líbily ... konec série vypadá do budoucna slibně ... ()

Hopeman

Ema má mámu,máma má emu, máma mele maso a Winona má strašnej hysterickej ječák , kterej je děsivější nežli atmoška v upsidedown, ale všechno to dohromady prostě funguje! a to nemám rád dětský herce a seriály o dětech :-)....tak takový seriály kdyby natáčela ta naše komerční tv nova,prima a spol. a né ty vypatlaný hovna typu ulice/ordinace a kdoví jaký další lobotomní seriály...no nic budem se těšit na další sérii....za mě hundrd. ()

FLVEKK

Dobrý úlet ! Kamera je tam, kde ji očekáváte a do toho hraje skvělý, opravdu skvělý a hodící se soundtrack. ()

david666

Moc nechápu zdější nadšení. Po celou dobu sledujete partu děcek - vcelku nesympatických - nic se vlastně nedozvíte a k tomu strašná W.Ryder. ()

VLADEK

1. sezóna - Špica. 2. sezóna - Nešpica, ale ještě to dosáhne na 5 hvězdiček. 3. sezóna - Úpadek. Tudíž celkově o jednu úroveň dolů. /UPDATE 2022 - 4. sezóna - pokračování úpadku, po 2 epizodách přerušuji a pravděpodobně nedokončím. ()

doriana.g

Asi budu jediná s jednou. Co už. Osmdesátky? A jak se to pozná? Ok, sem tam se mihne vysílačka a Barbaru produkce vystihla, bohužel jenom ji. Ta nechutná anorektická středoškolská stařenka - to jako vážně? O tu by v 80´ nezavadil ani poslední loser ( podle vzoru stalker, kterýžto termín tam ty trapný děcka zmíní), natož údajný klátič se špatnou foukanou . Navíc oba přehrávají, ale to vlastně všichni. Mám podezření, že to nebude špatným castingem, ale vedením. Bez lomení rukou to asi rejžům přišlo málo dramatické. Winony mi bylo chvílema až líto, protože většinou hrát umí... Do toho dost nesympatická děcka a vykrádačka napříč žánry jak bič, Akty X počínaje, Marvelama konče. Tohle mi fakt nesedlo. Jo - ta jedna je půl za šerifa a půl za hudbu. ()

Rewisheed

miluju extraterrestrial konspirace a všechny ty pičoviny kolem. dřív jsem nešel spát dokud jsem nedal aspoň dvě epizody x-files. tady je to ještě vystínováno krásným osmdesátkovým oldchool mysteriozním nádechem. za mě bigup, můžu jedině doporučit. ()

Tomko87

Ako viac menej od Netflixu vychádzajú samé chuťovky. To je známe. No fakt som nečakal, že ma táto mini séria dostane. Osemdesiatková atmosféra, krásna inšpirácia Kingovými dielami ako To, Carrie a vskutku prekvapivo výborná Winona Ryder. Dlho som nebol tak nadšený. Dlho som nedal plný počet bodov. Ak vôbec som dal. Ďakujem Netflix a bratia Dufferovci. ()

brasek

Ďalšie slaboduché dobrodružstvo z dielne Netflix. Seriál má zaujať, aby sa divák tešil na ďalšie diely... tu sa hrajeme iba s nudou, v podstate je vykreslených pár zápletiek, ale ani jedna nemá potrebnú dynamiku. ()

WDMD

první díly pětihvězdičkové, závěr sotva na tři. a to je hodnota, z které bude klesat druhá série. bude hrozná. ()

cubiczech

Pokud bych si měl na něco fakt jakože postěžovat, tak by to bylo na poněkud horší CG ve scénách, o kterých tady nemůžu psát. Vždycky mi to totiž připomnělo, že sleduju "televizní" produkci a poněkud to narušilo jinak perfektně vypadající zbytek. A protože mě napadla jen tahle blbost, tak je to fakt dobrý. ()

Dawydov

Je to příjemně retro, herci skvělí, pobaví to, funguje na několika úrovních, i když dějově ne dokonale (postavy občas dělají blbosti + samotný scénář je bohužel retro i v tom ohledu, že je trochu klišoidní a papundeklový, což je třeba tak přijmout a nenechat se tím zklamat). Hodilo by se také ještě více mysteriózna na úkor doslovosti. Spokojenost ano, nadšení jen z něčeho. Na další sérii se ale určitě těším. 85%. Po druhém shlédnutí přidávám pátou hvězdu, první série 90%. Druhá série: o dost slabší, už bez původního kouzla a osobitosti, více tuctové, dost nevyrovnané, občas nelogické a nepřirozené. Rozvíjení mytologie je zajímavé a baví mě cokoliv ohledně poznávání pravidel toho světa. Ale není toho dost, přitom to ostatní není tak povedené. Maximálně 70%. ()

FOndra

První série: velmi stylová podívaná. Druhá série: má trošku pomalejší rozjezd a závěr nijak nenadchne ale stále vynikající. Třetí série pecka. Super jízda a spousta nápadů! ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu