Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Série(5) / Epizody(35)

kockodan odpad!

Amíci a jejich obsese s Government Conspiracy!!! Jakoby si ti debílci nebyli schopni uvědomit, že jejich vláda, a taktéž každá jiná kdekoliv po světě, je de facto jen banda neschopných elitářských erogantních dementů a vyžírků, kteří se zajímají jen o svá koryta, a nikdy by nebyli schopni nějakou konspiraci před národem ututlat, natož vymyslet anebo úspěšně zorganizovat!!! Na základě téhle otřepané premisy se vylíhla otřesně nudná sračka se z nory vylezlou kleptomankou Winonou Ryder, která je sice uvedená jako hlavní star celé slátaniny, ale je zároveň nejhorší ze všech zůčastněných co se hereckého výkonu týče. Nevím proč byla tahle tragická pipka v devadesátkách tak populární! Od Stříhorukého Edwarda tedy žádný posun, nebo dozrání hereckého talentu u ní nepozoruji. Působí zde svým hysterickým přehráváním velice rušivě, ale to se dá říci bohužel o většině postav a scén, jako tři spratci, každý na pár facek, zvlášť verbálně útočný, agresivní mladý negr, trapné a nedůvěryhodné společné rodinné večeře u sousedů, teenagerská romance, která je tak dementně klišovitá, že jsem si chtěl rvát vlasy pokaždé když se tihle puberťáci objevili na scéně a předlouze, nudně a ostentativně rozehrávali svou nadrženost až do úmoru! Who the fuck cares???!!! Tvůrci zde rozjíždí spousty dějových linií aby diváka udrželi v napětí, páč government conspiracy sama o sobě je jen takové placnutí do vody 1000x vyždímané a přežvýkané v Aktech X a jim podobných, ale dobré 2/3 z těchto linií mě vůbec nezajímají, viz teenage romance, nebo němá blbka co umí říct jen yes and no. A sledovat je, a čekat díl po dílu které z nich a kdy se setkají v "zajímavém" hororvém "rozuzlení" či "katarzi" osvětlující nám kdo je kdo, co je co, a proč je co jak, tak to opravdu nehodlám! Celý příběh je vystaven tak předvídatelně, na tolikrát vyjeté hororové koleji, nebo v tomhle případě spíš pseudo-hororové, že to snad nemůže nikoho nad 35 nadchnout, leda by měl IQ mírně pod 69. Dva díly a dost! A note to self: Winona Ryder no more!!! 91% na ČSFD je pro mě jen dalším potvrzením toho, že většina lidí jsou jen důvěřivé, naivní ovce, nechající si vymýt mozek čímkoliv co má značku Netflix. A ještě pro všechny co tu slintají nad skvělou osumdesátkovou atmosférou a nostalgií, vy jste je prožily v USA? Protože osumdesátky v Husákově ČSSR a v USA, to jsou dvě naprosto odlišné éry!!! ()

Misha.d

Ačkoliv nejsem úplným stoupencem teen-movies a teen-series, tak v tomhle seriálu si dospěláky prakticky představit neumím. Ty děcka si prostě zamilujete od prvního dílu. A co se týká příběhu, tak musím otevřeně přiznat, že jsem už dlouho neměl takovou husinu a mražení v zádech, jako při tomhle. Fakt pecka! Naposled mě takhle mrazilo při Paranormal Activity nebo Sinistru. A ty pro mě patří mezi těžší paranormal-mystery kalibry. Příběh je fakt chytlavý a s jídlem roste chuť. Kouknete na jeden díl, chcete vidět hned druhý. A to od seriálu přesně očekávám: že neodlezu od obrazovky dokud to nedokoukám . Celou sérii jsem skouknul za jeden den a při poslední epizodě jsem byl naštvanej, že ještě není 2. série. Kdo má rád takové to domácí bubání, tohle je to pravé ořechové. Bravo bráškové Dufferové, tohle se vám fakt povedlo. Rozhodně plný počet ***** ()

KoudyTheAlko

Netflix umí! Přesně tohle vystihuje moje pocity z jejich tvorby, kterou sem zatím viděl. Každopádně co na to říct.. Žeru Dustina! a ehm, je to kulervoucí. skvělý výkony herců, supr atmosféra , hudba , kamera.. Je to Fájn. tak uvidíme co za rok. PS: Millie Bobby Brown mě v tomhle hrozně připomíná mladičkou Natalie Portman tzn. kdyby mi při sledování bylo tak 13 tak slintám u každýho dílu :D ()

enter.

Prvních pět dílů naprostá paráda... bez řečí na 5*. Poslední tři díly pervní série postupně upadaly. Pořád si seriál zasloužil kvalitní 4*. Ty děti byly prostě perfektní. Přirostly vám k srdci a drželi jste jim palce... bože, ale ted´ to přijde. Takhle posra* druhou serií to snad ani není možný. Děti vám začnou pomalu lést na nervy jeden po druhém kromě Mike. Z eleven se stala nějaká upírka či co rozmazlený fracek - kdyby neměla schopnosti tak ji zavřu do sklepa. Druhá série naprosto trapná a přehnaná. Celá zápletka je o ničem a hlavní postavy se rozhodly dělat blbosti a vše kazit, jak naprostí ňoumové... ach jo... uvidíme co přinese třetí série. Rád hodnocení vrátim z5! Nakonec ***. ()

Standey

Je až k neuvěření jak osmdesáky fungují. Myslím, že není žádným tajemstvím, že v té době vznikaly vůbec nejlepší filmy a ST je toho jasným důkazem. Když si k tomu připočtem bezvadný scénář, režii a bezchybné herecké výkony, tak tu máme na 100% nejlepší scifi sérii všech dob. ()

Hellhajzl

Dlouho jsem nezhltl seriál tak, jako Stranger Things. Naprosto geniální! Propojení mé oblíbené sci-fi a fantasy s prvky hororu a navíc nádherný vývoj postav. Sice mi to celou dobu připadalo, jako vystřižené z románů Stephena Kinga, ale Duffer brothers si s celým seriálem neuvěřitelně pohráli. Nelituji ani jedné strávené minuty u obrazovky...ba naopak. Už se nemohu dočkat 3. série. ()

Willynka

1. série - Zábava pro celou rodinu (no fakt, lovestory v každé generaci) do rytmu troních synťáků, úzkostlivě vyhýbající se jakémukoliv pokusu o zajímavý zvrat nebo kontroverzi ze strachu, že by to mohlo snad někoho urazit, a to k tomu témata pokusů na dětech, využívání psychotropních látek k vojenským účelům za studené války a kde by měly končit přirozené hranice vědění vyloženě vybízí. Osmdesátky z retra miluju nejvíc včetně těch příšernejch hadrů, hudba mi sedla, herci také, reference, kam se podíváš, budiž, ale absentující přesah to v mých očích rozhodně neposouvá na hranici vyšší než 70%, a to se tam v posledních třech dílech vesele rotuje skrz shnilou vagínu z jedné "dimenze" do druhé. Nu, z vnějšku krabice je to čisté 2D. Uvidíme, co druhá sezóna. ()

Blejzr

No, perfektní záležitost! Pro milovníka Scifi, božskej seroš!!! A ani mi nevadí, že se to točí okolo malejch smradů, je to fakt pecka! ()

Terezasch

Připomíná mi to Twin Peaks, Lynche a Kinga, takže všechno, co mám ráda. Hlavně hudba je naprosto úžasná, stejně jako atmosféra. Herci také skvělí, nemám co vytknout. Druhá série byla trošku slabší, první mě bavila víc. Jen mě trochu zklamala Winona Ryder, nejdřív jsem ji ani nepoznala, a její herecký výkon mi přišel poněkud planý. ()

bonovox

I. Seria: Výborné zvládnuté, po sceneristickej hereckej a hlavne hudobnej stránke. ST sú výborným mixom detského dobrodružstva, fantasy a hororu. K tomu nostalgická atmosféra 80-tych rokov a napínavý príbeh ktorý Vás absolútne polapí. Dal som to za 1 deň a idem na druhú sériu. Všetkým odporúčam. II. Seria: Možno ešte lepšie pokračovanie jako som dúfal. Kvalitné prepojenie s pôvodným príbehom, ešte väčšie zlo číhajúce na mestečko a veľké finále, ktoré je proste veľkolepé (navyše zakončené upokojúcim finále na zimnom bále). Herci sú do jedného skvelí (hlavne detské postavy). Už sa neviem dočkať o rok novej série. ()

v.indruchova

DOst dobrý, pořád byl člověk napnutý jak kšandy, první řada suprová- dávala smysl, druhá trošku logicky kulhala. Je to nej seriál co jsem v poslední dlouhé době viděla. První řadu jsem s partnerem viděli do 2 dnů. :) Na 2 až 3. frontách se pořád něco děje, člověk hltá děj a touží víc.. se dozvědět./ Dosud poslední 3. serie pozřena rychle, ale mě už to tak nebralo. Velmi předvídatelné a na sílu vymačkávající emoce. Hlavně smutek. Otravující dialogy=hádky. Za druhou serii za 3. hvězdy..Vzpomínka nekonečný příběh mě vrátila ke smutným vzpomínkám z dětství. 4. řada o něco zábavnější. Některé scény a dialogy zabytečné.  Pro mě průměr. Ale skvělé budování horrorové atmosféry. Konec 4 mě bavil víc jak 3. i když je "vše" tak uplakané a dojemné. Vyhýbám se horrorům ale tento mixžánrů byl nadprůměrný. ()

Jack_F.

Od první až po čtvrtou sérii naprosté blaho. Dokonce bych řekl, že 4. série je grandiózní a skvěle sjednocuje všechny série promyšleným příběhem. To jak pracuje režie: atmosféra, kamerové záběry, samozřejmě i práce scénáristů a herců, to vše je to nejlepší ze světa seriálů a filmů. 10/10. ()

XereXess

Moje srdce plesá. Strhující podívaná! Nádherně postavené scény, geniální kamera, střih. Panečku: ale ten soundtrack? 🤤Obě série naprostá bomba! Těším se na třetí! První seriál od kterého jsem se nedokázal odlepit. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ ()

Bananik123

Elektronická hudba bola viac než na mieste, pretože si myslím že tomuto seriálu vybudovala neskutočnú atmosféru. Šerif David Harbour je sympatický a Finn Wolfhard podal slušný výkon. No najviac ma prekvapila Millie Bobby Brown, ktorá bola pre rolu Eleven ako stvorená. Seriál síce nemá až takú originalitu, pretože je vidno že Dufferovci inšpiráciu čerpali od Stephen Kinga. Ale aj tak si ma rýchlo dostal a myslím že určite stojí za zhľadnutie. ()

Sherty

Dlouho jsem čekal s hodnocením. Ale kvalita tohoto originálního seriálu dolů nešla a já jsem nucen dát 5 hvězdiček. Ocenit hlavně musím scénář a skvělý výběr herců. 91% ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu