Řidič

• slovenský

Vodič

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1978, 91 min

Další chlapáckej Walter Hill s lehkým feelingem filmů Jean-Pierre Melvillea. Dobře zvládnuté honičky a fotogenická Isabelle Adjani jako plus. Snaha o málomluvnou drsnost je občas příli nucená ( Bronson je v téhle poloze uvěřitelnější ) a atmosféričnost taky úplně nevychází, místo toho mohl bý Řidič klidně ještě o 10 min. kratší.(8.10.2006)

Autonaháňačky na tú dobu skvelé, ale podobných námetov už bolo zopár na svete aj predtým a tak o nejakej originalite nemôže byť ani zmienka. Bol som však dosť prekvapený svižnosťou deja, veľmi dobrým technickým spracovaním, hlavne kamery pri naháňačkách ma úplne odrovnali, niektoré lacnejšie akčňáky doteraz používajú podobnú techniku. 70%.(3.11.2011)

Kvůli bezvadnému zakončení se mně přece jen moc nechce jít do vyšších pater, protože tam na mě bylo až moc automobilových honiček a stříleček a já se přece jen víc soustředila na Ryana . Přemýšlela jsem, kde jsem ho sakryš viděla a pak na krásnou Isabelle, kde jsem její kvality zaregistrovala už v jiných filmech, například ve Vražedném létě. A Ryana v kouzelném snímku, který mně vypadnul z hlavy Co dál, doktore? Ale rozhodně se mu nedá upřít, že řidiče zahrál taky suprově.(25.8.2015)

Krimi, které je podtrženo skvělými automobilovými honičkami. Příběh sice neukrývá nic převratného, ale je velmi chytře napsán. Tento film je tak trochu legenda, když na jehož základě vznikla skvělá počítačová herní série. Hudba je v tomto snímku nevyzrálá a honičky by mohly být, tím pádem daleko lepší. Dobrý Ryan O'Neal.(22.6.2008)

Namalujte na silnici startovní čáru, postavte mi na ni Bugatti Veyron Super Sport, vedle něj připravte Kovbojovi Trabant 601 s prasklým výfukem a já se s ním pokusím alespoň deset sekund udržet krok. Pak mi frnkne, to je jasné, protože nikdo neumí plašit koně pod kapotou tak, jako právě Kovboj. Musím se přiznat, že syrovost automobilových honiček mne naprosto nadchla, atmosféru jsem zachytil taky velice slušnou a nad logikou toho ostatního je možná lepší nepřemýšlet.(16.12.2014)

• - Hlavná postava bola napísaná špeciálne pre Steva McQueena. Nakoniec však účinkovanie vo filme odmietol a tvorcovia zvažovali do úlohy vodiča obsadiť aj Sylvestera Stalloneho. (m.a.t.o.)

• - V závěrečné honičce řidič (Ryan O'Neal) kočíruje červený pick-up Chevrolet C10 ročník 1973. (tulakfelix)

• - Hlavná postava (Ryan O'Neal) povie počas celého filmu iba 350 slov. (m.a.t.o.)