Tato mrazivá adaptace děsivého románu H. G. Wellse o invazi Marťanů, naplněná oscarovými speciálními efekty, přináší divoké vzrušení, žhavou akci a nepolevující napětí, které vám nedovolí vydechnout. Gene Barry (televizní Bat Masterson) a Ann Robinson (televizní seriál Fury) jsou jedni z lidí, které zaujala havárie objektu, připomínajícího meteor... až na to, že jeho posádka rozhodně nebyla přátelská. Útok na Zemi je v plném proudu a marťanské stroje – vznášející se nástroje destrukce ve tvaru "labutí” –, stejně krásné jako děsivé, si neúprosně klestí svou cestu zkázy. Válka světů, natočená v produkci George Pala (Když se světy srazí) a v režii Byrona Haskina (Ostrov pokladů), je obecně považována za jedno z nejlepších sci-fi všech dob a získala tři nominace na Oscara. (Magic Box)

brasek

Tento film som videl ako malý chlapec na ORF niekedy na prelome 70/80 rokoch. Podľa mňa na dobu kedy bol natočený bol skvostom svojho žánru a celkom ľudí vystrašil. ()

TommmyT

Není to vůbec špatné. Samozřejmě se to musí brát, že to vzniklo před mnoha lety, takže třeba triky nelze srovnávat s dnešními například Den nezávislosti atd. Ale když si člověk uvědomí že to vznilo v roce 1953 tak to není vůbec špatné. Líbilo se mi, že se jde rovnou na věc, žádné dlouhé okecávání. Začátek je špičkový. V průběhu samotného filmu taktéž žádné zdržování zbytečnými dialogy, ale jen těch co se týkají děje filmu. Začátek má velice slušné tempo, ponoří diváka do děje. Jelikož byl nasazen služný uvod, pak to sice někde už trošku ztrácí, ale celkově se to rozhodně dá. ()

Feacher

Co byste od filmu z padesátých let ještě chtěli? Krásný a jednoduchý příběh, příjemní lidé, žádný dlouhý úvod, akce, na tu dobu výborné efekty, ideální délka... Trochu by mi na konci sedělo, kdyby vyhrála ta druhá strana, ale to už se přepsat ve scénáři nedá. 5*! ()

maestrum

Dívat se na film z tehdejší doby znamená mnohdy vypnout mozek, protože poslouchat vědce (prakticky modlu pro mnohé ve filmu), rozebírající, jaké vybavení mají ufoni, je minimálně úsměvné. Všechno vědí, mají pro všechno vysvětlení aniž by připustili, že technologie je mimo jejich chápání a tehdejší objevy. Remake s Cruisem je o třídu lepší film. ()

StarFsh

Nemôžem si pomôcť, ale oproti Spielbergovej verzii pôsobí tento film dosť nevierohodne. Herecké výkony sú priemerné a klišoidné a všetko to napätie z Wellsovej knihy bolo úplne premrhané na nejakom romantickom vzťahu, odohrávajúcom sa na pozadí vojny, ktorý by sa po drobných úpravach mohol kľudne odohrávať v ktorejkoľvek dobe. ()

omega_SK

Sucasnemu divakovi to uz nema co ponuknut snad jedine pustat to za trest remcatorom frflajucim nad novodobymi filmami natrieskanymi digi bordelom, aby si uvedomili ten rozdiel a vazili si vymozenost doby. ()

TylerD.

Po tom, co jsem viděl jsem nečekal modré hodnocení. V barevné verzi vypadaly lodě parádně! Příběh je bez amerikánského patetismu. Jsou tu sice úchylnosti starých filmů poplatné době jako vyděšený pohled ženy do kamery a nevyhnutelný výkřik když ji překvapí mimoň, což dnes působí trapně. Ale jinak je film velmi dobře koukatelný i dnes, ani an chvíli jsme se nenudil. No a pro scifi fandy je tohle povinnost. ()

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky