Ozark

• USA Ozark
USA, (2017–2022), 44 h 30 min (Minutáž: 52–80 min)

Jason Bateman, Laura Linney, Julia Garner, Esai Morales, Jason Butler Harner, Clayton Rohner, Sean Freeland, Ralph Alexander, Skylar Gaertner, Josh Randall (více)

Série(4) / Epizody(44)

Finanční poradce donutí rodinu odejít z Chicaga do oblasti Ozarks v Missouri, kde musí během pěti let vyprat 500 milionů dolarů, aby uchlácholil drogového bosse. (Netflix)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (32)

Město plné ambicí (2022) (S04E03)

Som zvedavy aku dohru bude mat "paberkovanie" sa Ruth s Darlene s nadrzanym a druhym geekovskym adolescentom. Popri "velkoobjemkovkach", co uzatvaraju rodicia to vsak urcite nejaku ulohu zohra. Vsetci cakame, kedy "shit hits the fan..." a ze je to na spadnutie. Brilatny uvod rozhovor agentky a vecne sa stravujuceho kapa. :) 85% ()

Bez vítěze (2022) (S04E04)

Biznis-pokus s prachatym hipsterom skoncil rychlejsie ako zacal a uz tu mame i prve "zakopnutie" s dodavkami suroveho "produktu" pre farmaciu. Bodycam is a bitch....esteze vypadok v dodavke vie zaplatat Ruth, ako prihodne..zaujimalo by ma, ako je to s kvalitou, ale zrejme su to hrdi-eco-domaci producenti, takze kvalitka tam bude. Mierny nadpriemer, synovcovi to zrejme velmi rychlo dojde. 70% ()

Ellie (2022) (S04E05)

Zatial jednoznacne najlepsi diel stvrtej serie. A ten zaver, fuu, Wendy bola zosobneny kus ladu. A sice Ruthine "vyjednavacie" schopnosti boli znacnym tlacenim na pilu, a tak trosku sme dufali v nejaky ten marine-shit-storm, nakonie to dala a profik nemusel "pracovat". Najslabsim ohnivkom tak trochu je brasko-geek, zrejme prepusteny detektiv pouzije nejake finticky prave na neho, na strane druhej, ten surodenecky preslov k starsej sestricke bol paradny. 90% ()

Sangre Sobre Todo (2022) (S04E06)

Wendy - mother of the year, Darlene - lunatic a citovy vydierac, ktory je vo svojom spravani konstanta napriec seriami. Inak, co sa stalo s "detektivom", co byval v Lazy-O? Navsteva, "rodinneho" consigliere/pravnika prisla dost neocakavane. Ako k tej info Navarro prisiel? Bez vysvetlenia, znacny logicky preslap a wtf-moment len pre este vacsi tlak. A nie nemyslim, ze synovec je myslou detektiv, ktoremu to len tak docvaklo za kym ma prist. Vyzera to, ze ocakavany "shit", konecne padne na poriadne roztoceny ventilator. :) 85% ()

Sanctified (2022) (S04E07)

Dohoda s FBI - shady-biznis, rec penazi je silny "presvedcovak". Tak isto agentkin "ulet" a zasah pri zachovani rovnej chrbtice prekvapil. Hoci, ak ste to postrehli, jej maminu vedla na gauci rozrusila tvar jej dcery odhalena verejnosti po diani na letisku. Napatie s psychopatickym Javi-m a jeho "dopad" na dlhu pribehovu liniu sme ocakavali v momente, ked sa "tam" ako navstevnik zjavil. Co vsak epizode jednoznacne kraluje, je "krehka-kudrlinka" Ruth (Julia Garner). WTF, ten vystup v zavere mal take gule a atmosferu, ze som si skoro "cvrkol do textilu". A ze nas bolo peknych par, ako vidim tie pathviezdia. :) Jop, tie 4 minuty ostanu v mojej "kinematografickej pamati" nadlho. Uz aj nam dodajte poslednu varku casti. Spominany zaver epizody a i to, ze je na cas "poslednou", sa prejavil na ciselku tu vpravo hore :D. ()

Bratranec smrti (2022) (S04E08)

"...you don't understand people's will?!" Budem sa opat opatkovat, ale "kudrlinka" je uzasny charakter vyborne zahrany. Konecne sme sa dockali zvysku dielov. Epizoda si tentokrat zaklada na postupnom budovani napatia a spolu s Ruth-inymi predstavami to ma stavu. Nehovoriac o tom mrazivom popise charakterov pred farmakologickou...."how much of that was true?" 80% Som zvedavy, ake "vlny" to vyvola. ()

Vyber si boha a modli se (2022) (S04E09)

"I'm not falling on my sword, because you fucked up, Marty....." ..Wendy je uz za "hranou" a nemieni sa nicoho vzdat, nuz a Marty zhana pomoc, kde sa da, avsak...."You're just another criminal to me now. Get out of my office". Vo svojej naivite dostane "mile" vyprevadenie od Navarra a po "navsteve" jej asi dosla ich skutocna situacia. Inak to vazne policajti nekukli do stodoly? Asi nemali povolenie k prehliadke no...kazdopadne kudrlinka tam nasla pre Clare celkom pekne "tehlicky". :D Navarro prekvapil. Nieco ako Fico u nas. Nech kludne vsetko hori, kym nepojde "brucat", zmrd. ()

Ty jsi šéf (2022) (S04E10)

Tak trocha som ocakaval, ze Marty s brutalnou mocou, ktoru tam pod ruskou zdania ma, ziska ine priznanie a ukazany smer. Prekaracky medzi Ruth a Wendy o "produkt" boli tak trosku povinna jazda. Co ma vsak zaujimalo viac, je, akym sposobom Clare nechala Wendy v "stichu". Zmenia to vyhrazky? Slusna epizoda. 80% ()

Nenažranost (2022) (S04E11)

Moja domnienka z "vypocuvania" v predoslej epizode sa potvrdila...prislo mi to akesi "shady". :) Potesilo stiahnutie symposky Rachel spat do diania...v hlavicke jej to stale pracuje...ze dedenie...co sa z Wendy stalo je celkom odpudive a odstrasujuce. Zaver bol perfektnou ukazkou toho, co sa stane, ked pri psychickom pretlaku bezna blbost sposobi lavinu... ()

Když se voda čeří (2022) (S04E12)

Super moznosti sa ponukli pre nasu blondavu Ruth. A stacia iba znamosti a peniazky....zaujimave bolo i rozhodnutie sukromneho ocka. Zaver paradny, konecne i Wendy vo svojej "neomylnosti" narazila na "realitu". 85% Velmi dobry diel. ()

Bláto (2022) (S04E13)

"You're ain't gonna shit, whera I eat!"  nadhera. :) Wendy-nino psychoticke vycinanie drzi divaka na ihlach, co jej zasa skrsne v hlave. Hlavne v suvislosti s tym, ze tie nebezpecia, v ktorych su uz strasne dlho a su znacne, ako divaci jasne vnimame. Haluz v podani Rachel v zavere. Myslim, ze typek by si to nebol osvetleny dovolil ako na pana pred karavan, i ked....... To bolo trochu naivne. ()

Smutný konec (2022) (S04E14)

Uvodna scena serie vyzerala hrozivo...a tak isto i v tejto epizode...to ako to dopadlo bola vsak az prilis "velky zazrak" ....wtf?! Nuz a ten zaver v poslednych sekundach som proste neuveril ani na sekundu. Nesedelo to ku dovtedajsej psychlogii postavy. To, ze Clare je neisty clanok v retazci a ze sa to na lodi pototo, bolo jasne tiez. Zvlast ked sa stretla vieme s kym....dosledok ma len ako divaka silno rozosmutnil a i nastval...pretoze moja najoblubenejsia postava po katarzii nedopadla tak, ako sme si priali (min. 90% z nas). Za mna obrovske sklamanie a vnimam ako to ako velmi necitlivy a drzy prostrednik, ktorym mi tvorcovia sparaju v nose, wtf?! V mnohom suhlasim s kolegom makakus. 35% ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta… (více)

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)