Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder

• Česko Hvězdné války: Epizoda V - Impérium vrací úder (více)

Luke Skywalker se s povstalci proti Impériu schovává na ledové planetě Hoth. Při jedné z obhlídek je Luke přepaden místní sněhovou příšerou. Ta zabije zvíře, na kterém Luke přijel, a následně omráčeného Luka odtáhne do své ledové jeskyně. Kapitán Han Solo se vypraví Luka do mrazu najít. Mezitím se Luke v jeskyni probudí, osvobodí se a po střetu s příšerou uteče do ledové pustiny. Zde ho podchlazeného najde Solo, který ho zachrání. Druhý den ráno jsou oba vyzvednuti leteckou hlídkou, kterou za nimi povstalci vyslali. Je na čase. Na planetě se objeví stroje a vojáci Impéria, kteří povstalce na základě pocitů Darth Vadera našli. Následující střet neprobíhá pro povstalce nikterak dobře, a vedení povstalců nařizuje evakuaci. Velitelka povstalců, princezna Leia, Han Solo, Chewbacca a robot C-3PO odlétají na X-Wingu. Luke použije stíhačku Millenium Falcon. Luke však neletí s ostatními, ale zamíří na planetu Dagobah. Ve chvíli, kdy totiž umíral v mrazu, se mu zjevil duch Obi-Wana a poslal ho právě tam. Luke zde má najít mistra Yodu. Leia s ostatními zatím uniká před pronásledovateli ve stíhačkách. Solo, který jejich stroj pilotuje, se pokusí před pronásledovateli ukrýt v jeskyni na jednom z ohromných asteroidů, kvůli vesmírným parazitům však musí bezpečný úkryt opustit a doletět na planetu Bespin, kde se hodlá s přáteli ukrýt u svého známého Landa Calrissiana. Ten zde vede malé nelegální doly. Zatím Luke objeví malého zeleného mužíčka, který se mu zprvu zdá poněkud zmatený. Brzy však pochopí, že právě tento mužíček je mistr Yoda. Yoda začne Luka cvičit na rytíře Jediho. Luke však svůj výcvik nedokončí. Při výcviku má totiž vize, při kterých se dozví, že jeho přátelé jsou v nebezpečí... (TV Prima)

Jonash87

Můj nejoblíbenější film z celé ságy. Bitva na ledové planetě Hoth je skvělá, temná atmosféra vykreslená bezchybně, první souboj Luka Skywalkera a Dartha Vadera plný napětí a emocí, hudební motivy opět překrásné... kladů by se dalo najít nespočet. Irvin Kershner coby režisér zde předvedl svůj první, ale zároveň poslední výkon světové extratřídy. Nemá se cenu více rozepisovat, 100 %. ()

Wiikii

páté pokračování, druhý film .... Tak tenhle díl není vůbec špatný, pomale získávám chuť se dívat na Star Wars, jen se my nelíbí určité chyby kterých jsem si všiml, ale zase na tu dobu to je úžasná podívaná...HODNOCENÍ: 90% (5*) ()

joeybarbaro2

Filmový vrchol vrcholů. Toto nejde popsat, tohle se musí vidět a nejde nemilovat to. Dost možná nejvážnější a nejtemnější díl celé ságy. 100 % ()

kaposlav

Videl som hromadu lepších filmov s podobnou, alebo rovnakou tématikou, kde to pôsobilo serióznejšie a logickejšie. 89% je dosť prestrelených, tak ako 37 miesto v top 300 najlepších filmoch a že 44 najobľúbenejší :) to musí byť riadna nostalgia, alebo zlý úsudok. Vizuálne efekty a kostýmy nie sú všetko. Uznávam, že v dobe vzniku to bolo celkom pôsobivé, ale taký Predator s Arnoldom vznikol pár rokov po tomto a nedá sa to porovnať ako hlúpo pôsobia tie vymyslené zvieratá (niektoré). Tie chodiace tanky sú fakt legendárne a boli použité aj v hrách na TV kvôli ktorým aspoň 2*, ináč by to bola iba 1* za tu vizualitu s efektami. ()

Havaj8

5. epizoda na mě fungovala už o trochu víc. K těm postavám se najednou, i díky lepším dialogům, dostaneme blíž. Spousta akce, bitka mezi Vaderem a Lukem o maličko lepší než s Obi-Wanem. Princezna Leia sama neví na jakou stranu to hraje. Poznáme mistra Jodu, plus zjištění kdo je Lukův otec, starej Anakin. Napětí celý ságy graduje. ()

Lexonka97

Impérium vrací úder je vrcholem celé ságy. Nejlepší díl originální trilogie s ještě lepším scénářem, příběhem, hudbou, herci a snad vším čím to jde oproti Nové Naději. Jasný důkaz, že pokračování může být lepší než první díl. Vizuální efekty také značně pokročili a ať už se děj odehrává na nějaké planetě či ve vesmíru, vypadá to parádně. Bitva na planetě Hoth je jedna z mých nejoblíbenějších filmových bitev a musím říct že výprava byla znovu výborná. Závěrečný souboj Luka a Vadera vypadá náramně a celý film ještě pozvedá. Film je dokonalý v každém ohledu. ()

William_

Společně s epizodou III - Pomsta Sithů se jedná dle mého o nejlepší epizody celé ságy. Na svůj rok neuvěřitelně působivé efekty které sice dnes už trochu zestárly, ale musíte si uvědomit že film vznikal v 70. letech minulého století. Hudební doprovod je fenomenální a vždy když se na scéně objeví Darth Vader, mám husí kůži. Samozřejmě že při některých scénách si řeknete: "Jak se to ten Luke tak rychle naučil?". Ale to jsou fakt jen malé detaily, které u tohoto skvostu nemá cenu řešit. 9.5/10 ()

Rocky88

Výborné sci-fi. Akční, chytlavé, s emocionálním dopadem. Nebýt někdy pokulhávajícího výkonu Marka Hamilla, byl by to film bez chyby. Spolu s epizodou III nejlepší část, která byla v rámci SW natočena. Irvin Kershner je jako daleko zručnější, nežli Lucas - ubylo nám nepotřebných chujovinek, atmosféra se pořádně zahustila, divákův zážitek byl umocněn. Tleskám. ()

WoWoW

Můj naprosto nejoblíbenější díl celé té šestidílné ságy. Vader ve vrcholné formě, Luke, který se začíná chytat pouta Jedi a prostě všechno. ()

O´Neill

Pravděpodobně nejlepší díl z celé série, lepší dokonce než ty nové díly! Jedním slovem perfektní. Mistr Yoda zde hláškuje více než kdy předtím, a celá jeho postava je skvěle vtipná. Prostě: "No, try not. Do, or do not!" ()

Darth Revan

Pro mě rozhodně nejlepší díl Hvězdných Válek. Souboj Dartha Vadera a Luka Skywalkera v Bespinu je pro mě krásný vrchol tohoto úžasného filmového díla. ()

Attta

U hvězdných válek je výborná jedna věc, že všechny tři staré díly (v původní verzi) jsou stejně dobré. Prostě pecka. Rád říkávám jednu věc: "kdo neviděl, nepochopí, kdo viděl jen kousek jakéhokoli dílu, nenávidí celé hvězdné války". ()

Streeper

Tenhle díl mě bavil o poznání méně než ten IV., ale stále to má v sobě jakési kouzlo a moc mě to upoutat. Navíc se tam objevila nová postava Yoda a z něho jsem naprosto nadšená! A samozřejmě je v tomhle díle i ta slavná scéna mezi Darth Vaderem a Lukem Skywalkerem. ()

Desgenais

Pro mě nejlepší ze série, především díky záporákovi, který je zde nejzápornější ze všech záporných, než se zkazil a dal se na stranu těch slabých a dobrých ;-) ()

starbrejkr

Jo, jsem Star Wars fanatik (i když v některách chvílch kritický:-)), a tak o hodnocení pro Impérium nemůže být pochyb. Proti Nové naději se potěmnělo a jedna z mých nejloblíbenějších filmových postav Lord Vader dostala víc prostoru nejlepší scifi pohádka byla na světě. Na tohle můžu koukat pořád a neomrzí to. ()

cubajz

tak tady už to jede na plné oprátky - známé melodie i tváře, skvělé bitvy, první pořádný souboj na světelné meče a památná věta "Luke, I'm your father", pro mě nejlepší díl ságy Star Wars. ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams

13.06.2023

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

17.09.2021

Duchovní otec Hvězdných válek George Lucas se dočká vlastní dokumentární série. Šestidílný dokument zaměřující se na Lucase a společnost ILM pak točí Lawrence Kasdan, scenárista Impérium vrací úder a… (více)