Adonis Creed (Michael B. Jordan) bojuje se životem i sám se sebou. Snaží se ze všech sil, aby se věnoval svým nejbližším a zároveň nezanedbával přípravu na důležitý souboj v ringu. Čeká ho silný soupeř, jehož jméno se navíc spojuje s dávným neštěstím v jeho rodině, a blížící se zápas bude proto nejen náročný, ale i velmi osobní. Spolu s Rockym (Sylvester Stallone) po svém boku se Adonis pokusí naplnit dávný odkaz a získat odpověď na otázku, za co se vyplatí bojovat. Creed II je filmem o návratu, který oživí vzpomínky a znovu připomene, co dělá šampióna šampiónem. Poselství zní jasně - nezáleží na tom, jak daleko ve svém životě dojdeš, tvá minulost a tvá rodina bude vždy s tebou. (Forum Film CZ)

Tomas.Abi

Sylvester Stallone nám opět ukázal, že umí napsat nádherné sportovní drama plné emocí, které Vás vezme za srdce. Ovšem je tento film stejně dobrý, jako byly předchozí filmy Rockyho série ?? No, troufám si říci, že ne. Ale patří k těm lepším. Poté, co se dostane náš hlavní hrdina na úplný vrchol ho čeká obrovský pád, kdy on sám zažije něco, co nikdy předtím nezažil. Je zlomený a má strach. Zde musím rovnou říci, že herecký výkon Michael B. Jordana je skvělý a já mu věřil vše, co ve filmu zahrál. Hlavní zápletka filmu je velmi dobrá, protože se vrací jeden z Rockyho největších soupeřů a otevírá Rockyho staré rány, které zasahují i Adonise Creeda. Tato zápletka se mi upřímně líbí a jako divák jsem si užil mnoho emotivních scén. Příběh se nám snaží ukázat i hloubku této postavy, která neměla v předchozím filmu z Rockyho série takový prostor a ukázala nám jen nabušený nepřemýšlející stroj, který mlátí své protivníky hlava nehlava, dokud stojí na nohou. Ovšem na to, aby vše fungovalo by musel mít film daleko delší stopáž, protože některé scény jsou nedotažené a i přes snahu dostat se více pod povrch postav, vypadají leckdy groteskně, ale těch je opravdu jen jako šafránu. Klasický pohled do šaten boxerů před finálním duelem nám ukazuje, jakou cestu naši dva boxeři od prvního střetu ušli a jak se oba změnili. Filmařské zpracování souboje už dost pokulhává. Většinu zápasu snímá kamera pouze polovinu těla našich borců a obtěžují Vás neustále střihy záběrů, které ovšem vypadají jeden jako druhý a Vám celá osudovost a epičnost zápasu uniká, dokud nepřijde úplný konečný moment v taktovce trenéra Adonisova rivala, který Vám uzavře kruh mezi ním a Rockym a je asi tím nejemotivnějším okamžikem celého filmu, i přestože jde o jeden záběr, na který ovšem jako fanoušek série o Rockym nezapomenete. Konec filmu je klasické americké klišé, které přináší rozhřešení, smíření a odkaz na staré Rockyho filmy, aby jste si nezapomněli dokoupit DVD, pokud je nemáte.  Závěrem mohu jen dodat.  Má smysl se na tento film podívat ? Ano i ne. Ano, pokud jste fanouškem Rockyho série. Ne, pokud se chcete podívat na sportovní drama z boxerského prostředí. Je zde mnoho lepších filmů, které si užijete od první do poslední vteřiny a s daleko lepším zpracováním boxerského duelu. ()

GemBirD

Natocene je to svizne s par super napadmi, ale neuveritelne tomu podraza nohy hlupy scenar. A to uplne ignorovanie Rockyho tiez moc nedava zmysel. Poctive remeslo, ale nic viac. ()

Mrsina

Ačkoliv Rockyho sérii naprosto zbožňuju, tak tenhle díl Creeda považuji za to nejlepší z celé dvousérie. Je tady sice ten do kola opakující se scénář, kdy boxer selže a v prvním utkání prohrává a v tom druhém se vrací jako vítěz, ale všechno je tady uděláno prostě lépe. Dokonalé emoce, ať uprostřed filmu, kdy si Donnie sáhne na dno a přestane sám v sebe věřit, tak na konci, při obou rodinných shledání. Šíleně epická hudba, jak při tréninku, tak při finálním nástupu do ringu. Nejsilnější soupeř, jaký snad v celé sérii vystupuje, jehož síla a vzezření je naprosto devastující a i při druhém souboji jde vidět, že na něj Donnie, i když se vzchopil, prostě nemá, ale nevzdává se a pokračuje v boji, díky hlavně jeho odhodlání, stejně jako v Rockym jedna. A o tom oba díly jsou, pevné odhodlání a vnitřní síla to nevzdat. Miluju to. ()

standaspok

Upřímně chápu diváky, kteří považují druhý díl Creeda za snímek plný klišé a otřepaných frází. Pokud jste však fanoušky celé Rockyho série, budete v sedmém nebi. Děj je od začátku lehce předvídatelný (spíše až opakující se), ale všechno spolu tak nějak hezky sedí. Rozhodně musím ocenit scénář, ve filmu je hodně prostoru pro jednotlivé postavy. 💍👨‍👩‍👧 Příběh hlavních postav není nudný, ba naopak (do děje budete vtaženi poměrně snadno a rychle). Trošku mě mrzí, že nebyla více propracována dějová linka u Ivana Draga a jeho syna. Ve filmu je totiž nastíněno, že to Ivan neměl po prohře s Rockym vůbec jednoduché. Závěr filmu je už takzvaně „na Rockyho“. 🥊 V Creedovi se mi nejvíce líbí zajímavá chemie (pouto) mezi Rockym a mladým Adonisem. Už první díl mě mile překvapil a dvojka ve mně tento nadšený pocit stále drží.... Pro příznivce Rockyho a obecně boxu naprostá povinnost!! 🙂 Hodnotím čtyřmi hvězdami ⭐️⭐️⭐️⭐️ ()

VikyPatrik

Spíše 3,5 hvězdy... Ale za pointu chlapců Dragových zvedám hodnocení. Byla super! Pochopitelná a vlastně i nečekaně dojemná. Film si drží realistický náhled na téma rodičovství a toto téma vnímám jako lightmotiv u všech postav. Ne vždy je to dokonalé a ne vždy máme osudem rozdány dobré karty, ale musíme ten mariáš uhrát se ctí, i kdybychom sem tam pár talónu prohrály. ()

HSGID

Tak hudba atmosféra emócie všetko to malo no bohužiaľ ako dieťa som vyrastal na sage Rockyho a toto mi ho úplne pripomínalo a prišlo mi to ako jeho kópia plus ak som si porovnával niektoré scény čo mi prišli podobné tak u Rockyho u mňa vyvolali lepšie emócie ako tu. Nechcem nikoho odradiť od návštevy kina určite sa oplatí ísť na to do kina ale myslím si že lepší zážitok budú mať ty ľudia čo do teraz nevideli žiadnu časť Rockyho. ()

maestrum

Pro mě celkem zklamání i přes vysoké hodnocení zde. Creed 2 vs Rocky 4 je na tom stejně jako Creed vs Drago po prvním souboji. Dostává na prdel na všech frontách. ()

Lanco

Výborné :) Treba čakať zase športovú drámu, nie 90 min mlátičku, ale film až na prestoje v polovici baví. Na môj vkus bol tréning creeda trošku kráky a menje z neho išlo, že fakt makal. Osobne by som rodinné scény krátil o 5 min a radšej predĺžil tréning, aby bolo viac vidieť ako sa Creed dostáva z psychických sraček :) Victor Drago super, napriek tomu, že ho bolo treba poraziť, tak som fandil na konci obidvom a super bolo ako obidvaja bojovali do totálneho konca. Super film! ()

Nyron

Já to řeknu ve zkratce. Vrátit z5 Dolpha byla dobrá idea, ale jak on, tak jeho syn jsou ve filmu úplně utopení. Místo toho, aby do mrtě mrťoucí vyždímali značku "Rocky (Creed) x Drago" a ukázali nám vše do hloubky, tak se tam řeší mimino, které sežere čtvrt filmu. Dragovi zde mají asi tolik prostoru, jako v jiném filmu vedlejší postava. Smutné.... 3 hvězdy a to jsem moc hodnej a ovlivněnej nostalgií. ()

Vrbson

Částečná retropodívaná, která ukazuje různé stránky šampiona. Skvělý Lundgren. A souhlasím s tím, že rozhovorů mezi Dragem a Rockym mohlo být více. Bylo by určitě zajímavé se dozvědět více z Dragova pozápasového života... ()

Chovis

Na tenhle film jsem se hrozně těšil. Ostatně kdo by nebyl nadržený na odvetu Stalone vs Lundgren po 40 letech, nyní ale v trenérské rovině? Bohužel se ale přiznám, že první díl se mi líbil více, a tak přišlo mírné zklamání umocněné asi až příliš velkým očekáváním. Jasně, boxerské zápasy a tréninky na ně super, ostatně jako vždycky u Stalloneho filmů. Oproti Rockymu nebo jedničce mi ale příliš neseděl vývoj děje, emoce, dynamika a intenzita filmu. V některých pasážích se mohly emoce a napětí lépe vystupňovat, ale bohužel zůstalo u strohých a plochých pokusů o ně. Nicméně body navíc přidávám za to, v jaké formě se nám ukázaly Sly a Lundgren. Takhle bych chtěl v jejich letech vypadat 😊. I když herecky už to nebylo ono. ()

kudryj

Ta čokoládová slátanina boxera, postrádá veškeré charizma a člověk si přeje o proti Rockymu, aby Putin boy vyhrál i druhý zápas. V té super amerikanizované době to postrádá veškerý koule kdy po čtvrté šel Balbouš do ringu pomstít kemo Apolla a rozpustit svým tupo rozmidlenym mozkem studenou válku. Ne jako fanda Rockyho 1-6 dávám tři hvězdy Rockymu a Dragovcům za nostalgii. PS: Noc oživlých mrtvol alias Bridžita Nílsonová, to bylo brutalně silný kafe. ()

patient333

Rocky je moja srdcovka a preto ani nedokážem dať menej ako 5. Videl som to tak nespočetne veľa krát v rôznych verziách a nikdy ma to neprestane baviť. Je to v podstate životopisný príbeh zachýtavajúci pohľad na úspechy a pády legendárnej postavy. No ako povedal Rocky je na čase ísť ďalej, toto je už iný príbeh. Pre zachovanie tejto ikonickej série už vidím len 2 východiská - toto bol posledný film, každý si pôjde vlastnou cestou a tu to veľmi pekne a dôstojne skončí. Alebo druhá varianta - skončí to tak ako to celé začalo - dramaticky/melancholicky...uzatvorí sa to posledným filmom ako trilógia, kde Rocky zomrie s jasným posolstvom... Hociaká iná možnosť mimo tohto variantu by bola len znásilnením toho najlepšieho čo Sly kedy dokázal priniesť do TV (dobre berem aj Rocky V, každý sa mýli). ...ale len tak pomimo v Creed II - na Rockym mám rád dialógy aj všeobecnú mentalitu príbehu, no tu mi to troška absentovalo a navnadzovalo umelý pocit. Chcelo by to troška vybičovať emócie poriadne dramatickou situáciou a tým narážam ... kde je scéna z nemocnice kde sa mali Rocky a Drago biť??...to tu už nikto nič negarantuje? ()

Farao607

Spoiler - spoiler - spoiler - spoiler - spoiler Fakt už mi to přijde trapné, všechny díly vlastně stejné. Borec na začátku dostane přes hubu, pak celý film trénuje aby mu to vrátil. Jako dobrý, ale pořád to samý!!! Pořád to samý!!! ()

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Další Transformers našli režiséra

Další Transformers našli režiséra

17.11.2020

Po dlouhém a náročném hledání zdá se studio Paramount konečně našlo režiséra příštích Transformers. Snímku, jenž si klade za cíl restartovat celý vesmír a začít s čistým štítem, se tak nakonec ujme… (více)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (více)

Studio United Artists znovu ožívá

Studio United Artists znovu ožívá

06.02.2019

Sto let poté, co legendární tvůrci D. W. Griffith, Mary Pickford, Charlie Chaplin a Douglas Fairbanks založili první distribuční a produkční společnost na podporu nezávislých filmových umělců, studio… (více)