Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

• USA Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw (více)

Když ti dva stanuli poprvé tváří v tvář ve filmu Rychle a zběsile 7, byla z toho nenávist na první pohled. Prodloužená ruka Spravedlnosti Luke Hobbs (Dwayne Johnson) a zběhlý agent britské tajné služby Deckard Shaw (Jason Statham) byli proti své vůli nakonec donuceni spolupracovat a navzdory nekonečné averzi se jim to poměrně dařilo. I proto je asi nemělo zaskočit, že dostali společnou zakázku na nalezení a zneškodnění jedné tajné britské agentky, která údajně přešla do nepřátelského tábora. Shaw má v téhle operaci poměrně jasnou motivaci, protože jejich společným cílem je jeho mladší sestra Hattie (Vanessa Kirby). Řečeno slovy klasika, všechno je jinak, což Hobbs i Shaw zjistí hned poté, co ji najdou. Hattie se totiž na vlastní pěst pokusila zastavit jistého pana Brixtona (Idris Elba), který usiluje o vyhlazení poloviny lidstva, a sebrala mu něco, co k tomu dost potřebuje. A protože Brixton má materiální a překvapivě i fyzickou převahu, musí vzít Hobbs i Shaw nohy na ramena. Honička vede přes deštivý Londýn, radioaktivitou zamořené okolí Černobylu až na Hobbsovu rodnou Samou v Polynésii. Jenže před některými lidmi se prostě utéct nedá. (CinemArt)

megajalec

Príbeh je z kategórie "toto sa určite stať nemohlo a je to odtrhnuté od reality", ale tak pozerať sa na to dá. Samozrejme to stojí a padá na ústrednom duu, ktoré funfuje. ()

Mikecat

Nadupaná zábavná akcia dokonca so smysluplnými dialógmi, Hobbs (The Rock) pri západe slnka s pivom a bozk...dokonca uvidíme Shawa (Jasona) v kuchárskej zástere a šporáku. Z heftov len zopár: "Kto Jsi?""Jsem řízek, čo tě naklepe".."čím se mažeš?".."Vypadáš jak mladá Vondráčková" Obsadiť tieto dva monopoly Shawa a Hobbsa proti sebe, ako sa doberajú a spolupracujú výborný ťah pri záchrane sveta pre vírusom "snowflake". Taktiež Hattie Shawova sestra v červených šatách v súboji s rockom ako aj vo vypočúvačke geniálna scéna. Shaw na Mclarene naháňaný elektro-robo motorkami s čiernym záporákom na čele. Pivničný bunker so zbierkou áut (Minicooper - to je z loupeže v Itálii) Shaw podáva Hobbsovi oblek: "Předem se omlouvám, dokud ti bude volný u koulích.."Pri návšteve rusky Margarite dostane jazyk do úst aj Shaw. Neskôr sa presunieme na ukrajinu, kde zdemolujú títo dvaja polovicu priemyslnej zóny. Akčné a bojové scény výborné, (naháňačky na náklaďáku a bugine) až na tie nekonečné zásobníky (ach jaj). Dej sa presunie do Samoy, kde sa všetko rieši srdcom a láskou až na ručné zbrane. Legendárna scéna bugina s navijakom "ťahá" za sebou vrtuľník, aby nemohol vzlietnuť, auto narazí do mechanickej prekážky - vybuchnem vrtulník s ťahačom spadne do rokliny - iba hromada črepov, ale záverečná bitka úplne zvládnutá so spomalenými zábermi. Medzi, medzi medzi a potitulková scéna. ws ()

hrumsrt

Tak a oficiálně série F&F podporuje svůj universe jinak než skrze sama sebe.. Nevím, koho napadlo dát postavy s největším egem do jednoho vlastního filmu, ale vznikla z toho poctivá blbinka. I když to není kvalitou jako originální série a ani z toho nemám ten stejný vibe, tak tohle si nejde neužít. Ústřední dvojice se ani nemusí moc snažit a ta chemie mezi nimi je. Kořením už nejsou auta, nýbrž akce, akce a zase akce.. Dějově je to v podstatě takový umělý a celkově to ani zdaleka nepřichází s něčím novým. I přestože to jsou supervojáci, tak nakonec to stejně skončí honičkou v autech.. No abych byl přesný, finální fight tam je, nýbrž bez aut bychom se k němu nedostali.. Ale na to, že to má více jak dvě hodiny, tak se tam toho zase tolik nestane, zase když nepočítám tu tlučhubskou akci.. Nahláškovaný to je ale pořádně! Pokud chcete poctivou akční nálož, u které si naprosto vypnete, tak tady tomu dostanete za dost. 60% ()

Vasyl

Ještě, že Dwejn ten vrtulník podržel, chvilku to vypadalo že zlouni ten virus dostanou. Málo aut na FaF sérii, ale akčnější než akční a kluky mám radši než Dýzla. Fajn oddychovka když člověk leží s rýmečkou u telky. ()

tyzmrde

Rychle a zběsile uvádí Vymývání mozku.... film od které jsem čekal hodně mě zklamal a hlavně asi neměly v traileru ukazovat o nejlepší... nějak po těch trailerech a TV spotech jsem se necítil moc překvapený...ale jinak docela to šlapalo, ale asi nemuseli ukázat tolik v trailerech ()

fritol34

Parádní jízda, hláškující Statham a Dwayne, skvělej záporák Idris. V co jsem doufal během traileru to jsem dostal i něco navíc. Prostě dvouhodinová šmakuláda, v kině se nudit nebudete. A dokonce to pro změnu po posledních fast and furious i dává smysl. Jen škoda soubojů které občas ničí kamera. ()

oSiSko

Jazda od začiatku do konca. Neuveriteľné ako sa dá natočiť 9 dielov toho istého a stále je to šialene dobré. Tento film nemal jednu jedinú slabú scénu alebo nudnú pasáž. Dokázal by som to pozerať aj 5 hodín. Absolútne skvelé. Akcia 10/10, hláškovanie 10/10, presne čo som očakával som aj dostal, už po 9tykrát ()

ElisR

Příliš jsem od toho neočekávala, přeci jen chyběl Vin Diesel..Na druhou stranu Dwayne je Dwayne a Jason již několikrát ukázal, že se v akčních filmech pohybovat umí (Parker, Rally smrti..). A jak to tak bývá, když se moc neočekává, člověk je pak mile překvapen! Celou dobu jsem se dobře bavila a i když bylo téměř jasné, že to prostě dobře dopadne, byla jsem napnutá :) Akční scény perfektni, i když občas dost přitažené za vlasy (“The Rock” je silák, ale aby utáhnul holýma rukama helikoptéru, na to ani jeho svaly nestačí) ale člověk se u toho dobře baví! A popichování mezi Jasonem a Dwaynem je plné humoru což filmu jen přidává! A nejedno chlapské oko potěší i krásná Vanessa, to musím i jako holka naprosto uznat. Za mě velmi podařený akčňák, který určitě nevidím naposledy ()

Jack_F.

Již z trailerů bylo jasné, že to bude přepálené nereálnou akcí, cgi a hlavně The Rockem a Stathamem. Ono přišlo přesně tohle plus trochu dobrého vtipu...ale to je tak nějak vše. Krom příjemné vložky v podobě Reynoldse to nad šedý průměr nemá. Nudný záporák Elba(dle mého jeden z nejotravnějších a nejpřehodnocenějších herců Hollywoodu), nijak extra záživná akce a hlavně scény, kde hrdinové v pohodě odsprintují ze středu místnosti, kdy je není schopno trefit celé komando profíků s rychlopalnými zbraněmi...to zasloužilo nadzvednuté pravé obočí, jako výraz..WTF. Záverečný pád vrtulníku a auta do propasti, kdy se nikomu nic nestane..to jen podtrhuje to, že film defakto nemá žádné hranice(skoro to působí, jako komiksovka), ale na rozdíl např. od Wicka je ta akce o dost nudnější a méně ikonická. Na závěr musím podotknout, že zcela nechápu, proč se tam cpe FAST AND FURIOUS, aneb to nemá s původním tuningem procpanými sériemi zhola nic společného. Klidně se to mohl jmenovat jen HOBBS and SHAW. ()

tybro

Čím víc rychle a zběsile, tím míň rychle a zběsile... Ačkoliv měla být hlavní myšlenka, jež napovídá, že upgradování lidského organismu je cesta kam maj být lidi dotáhnuti, pojatá vtipně a s grácií, nestalo se tak zcela. Jistě si člověk všimne, že ti dva to zkrátka netáhnou tak rychle a zběsile. V minulých dílech sice tato dvojka excelovala, ale to proto, že dostali svůj vyměřený prostor. Black terminator, jakožto záporák pro ně byl trochu silná káva a netroufám si předovědět, jestli si s nima Etaon v dalším díle více než pohraje. Nicméně, abych jim nekřivdil, jsou-li údaje zde na csfd ohledně obsazení pravdivé, a z dalšího partu je vynechají, tak to Hobsovi a Shawovi celkem šlo. ()

warha

Ach. ten konečný trolling s Game of Thrones, myslím, že lidi kteří neviděli poslední řadu museli být pěkně nasraní. ()

barbiteq

Rychlost jsem postřehla, ale za půl hodinky bylo po zběsilosti, no z toho se Kenům orosilo čelo! My barbinky moc dobře víme, že za sto dvacet minutek se z Běty od vedle, která strká nosík do cizího salátu, nemá šanci probudit voňavá květinka, kterou svezete růžovým kabrioletem, je to kampaň! Vytáhla jsem ze skříně nejnovější model, obula sváteční lodičky, ale k čemu... tradiční reklama na nablýskaná autíčka, zakrvácené prdélky a fuj fuj pohmožděniny se proměnila ve vesnickou slavnost kyjů a skončila hromadným objímáním stromů a sázením bylinek. Plánovala jsem vrtět prdelkou a pomrkávat na drsné hošany, možná i odhalit, co mi matka příroda nadělila, kdyby to bylo mimořádně divoké, jenže ne, tentokrát by mě porazily i šaty po babičce a ubalený joint v náprsní kapse. Dwayne je pořád moje bejby a jeho samotná přítomnost tvoří kultovní příběh, zde se zrodila první hvězdička. Druhou bych ráda věnovala tvůrcům na čelo, sledovat plátno bylo tentokrát velmi příjemné, téměř jako koukat na sebe v zrcadle. Poslední hvězdičku, protože jsou zlé časy a je třeba šetřit na Gucciho, chci věnovat režisérovi, protože má hošan koule na to pouštět se do xtého dílu, ale pořád se na to dalo dívat alespoň přivřeným očičkem, šup mu tam čokoládového Oskara za snahu. ()

halberdier

Série Rychle a zběsile v součastnosti platí za nadupanou blockusterovou zábavu s přepálenými akčními scénami, která generuje obrovské zisky (od sedmičky dokonce miliardové). Proto se logicky studio snaží z této značky vyždímat co nejvíc. Nejen že jsou v plánu další dvě pokračování, ale svůj spin-off dostavají i 2 postavy z hlavní série. A logicky jedním z nich musí být Rock, protože v Hollywoodu nenajdete v současné době větší hvězdu. Druhou je pak Jason Statham, který nejprve býl záporakem v sedmičce a v osmičce to již táhl za klaďáky. A jelikož v osmičce skvěle fungovala chemie právě mezi těmito dvěma postavami, logicky byli správný výběr pro Spin-off Hobbs a Shaw. A opět ústřední dvojice patří k tomu nejlepšímu ve filmu a dosytosti si užijeme jejich vzájemných slovních přestřelek. Hlavního záporáka si s chutí střihnul Idris Elba. Akční scény jsou podobně přepálené jako poslední díly Rychle a zběsile a jeji hodně a jsou věsmes špičkové. Příběh není nikterak originální, ale to od této série už nikdo nečeká. Kdo miluje sérii Rychle a zběsile (od 5. dílů), užije si i tento spin-off, samozřejmě to platí i naopak. Stále je to akční blbina, zástupce letní nabušené zábavy. Po třetím Wickovi další letošní akční pecka. ()

HNTR

Ze začátku jsem se bál jak tohle dopadne, protože sérii F&F miluju. Hobbs a Shaw je další věc u který je potřeba vypnout hlavu a prostě si užívat akci. Chemie mezi Stathamem a Johnsenem je skvělá, ti dva herci se prostě našli. Na auta se taky nezapomnělo, i když jich není tolik, pořád to má nádech F&F. Soundtrack boží, camea boží, akce boží. Pro mě překvapující záležitost. 8/10 ()

xxxxxxxxx odpad!

Zatím nejhorší action film roku. Herci nehrají, soundtrack na nic, grafika ubohá, příběh nezajímavý a idiot záporák. Takový film by mohl jedině zachránit dynamický a chytlavý action, což tady ovšem také není. Všechno vypadá natolik nerealisticky, že pomalu začínáš věřit tomu všemu, co se odehrává ve superhrdinských filmech. Odpad! ()

BrusVejn

Stupidita. Film bol docela fajn dajme tomu prvé dve tretiny, ale potom sa postavy ocitli na ostrove s extrémne nestabilným počasím a išlo to dolu vodou (doslova). Laškovanie Hobbsa a Shawa bolo častejšie trápne ako vtipné (ale napr. Reynolds bol trápny celý čas) a vzhľadom na to, že to mal byť ťahák filmu to aj tak s výsledným produktom dopadlo. Čo sa týka záveru, myslel som, že časy keď sa vo filmoch na konci začnú desiatky postáv mlátiť pred domom na lúke holými rukami a do toho sa na bombe odpočítava zlovestná časomiera sú dávno preč. Bohužiaľ v tomto filme scenárista uznal za vhodné vymyslieť tú najgenerickejšiu akčnú pasáž aká len existuje a ešte to popritom aj vyzeralo strašne lacno. Chápem, že sa film nebral vážne a verím (pre ich vlastné dobro), že tvorcom išlo o over the top akčňák a všetko čo k tomu patrí, ale niektoré veci už jednoducho do roku 2019 nepatria. Dokým sme sa neocitli na ostrove rodinnej lásky a bratského odpúšťania bol film na tom slušne, ale ku koncu to bol vážne podpriemer. Ako celok, skrz na skrz priemerné 3 hviezdy. ()

wembli

Bohužel, tohle už nemá nic společného s Rychle a zběsile, je to jen průměrný akční film. Dvě hvězdy dávám jen kvůli tomu, že se mi líbí herecké podání The Rocka. ()

Black Adam konečně oživil kina

Black Adam konečně oživil kina

23.10.2022

V posledních měsících návštěvnost kin, i velké tituly v nich dostupné, výrazně zpomalily - nejvýdělečnější film od července je s velkým náskokem Bullet Train, který globálně prodal lístky za 239… (více)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Brie Larson míří mezi rychlé a zběsilé

Brie Larson míří mezi rychlé a zběsilé

11.04.2022

Natáčení desátého dílu série Rychle a zběsile by mělo brzy začít a v posledních dnech probíhá verbování nových členů do „rodiny“ Dominica Toretta. Ta se podle nových zpráv v následujícím pokračování… (více)

Rychle a zběsile se dočká dalšího spin-offu

Rychle a zběsile se dočká dalšího spin-offu

06.07.2021

Když Vin Diesel před nějakou dobou prohlásil, že série Rychle a zběsile se chýlí ke konci, myslel to tak, že se pravděpodobně, možná, spíš ale asi ne, blíží konec hlavní ságy Rychle a zběsile,… (více)