Když si Lucas Bellu adoptoval, byla ještě malé štěně. Od té doby se stali nejlepšími přáteli. Jednoho dne však Bella zmizí a ocitne se více než 600 km od svého pána. Láska k páníčkovi je však silnější než nepřízeň osudu a Bella se rozhodne vrátit se domů. Cestou ji čeká mnoho dobrodružství, noví přátelé, ale i nebezpečí a nástrahy velkého neznámého světa… (Falcon)

Rathalos

Smutna,ale nadherna zalezitost,ktora chyti cloveka za srdce,neubranil som sa slzam,jednoducho ma to dojalo a Bella bola uzasna,hned by som si ju zobral domov,doporucujem tento film kazdemu,kto miluje zvierata...:-) ()

BOURQUE

Milý a na veľmi jednoduchých základoch vytvorený film. Film je natočený láskou a to je na ňom vidieť. Páčilo sa mi, ako zobrazili priateľstvo medzi psom a kocúrom, medzi psom a šelmou. Také „priateľstvo“ nie je neznáme vo svete zvierat. Pre psi (v tomto prípade pre Bellu) mám slabosť (ako som to už niekoľkokrát spomínal), takže štyri hviezdičky. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

helloween93

Na jedno zkouknutí ne úplněšpatný rodinný film o velké psí oddanosti. Scénář je samozřejmě jako u všech podobných filmů hodně přitažený za vlasy, což mu divák musí odpustit, ale kdo má rád zvířata, potažmo psy, ten se bude bavit. Docela mi to připomnělo Psí poslání od Hallströma. Produkovala to Columbia a o žádno kasovní trefu nešlo. 3* ()

Olík

Znáte to. Nalákají Vás na psí čumák a budou to do vás tlačit, dokud neukápne první slza. Neoriginální, nereálné a stejnak jsem řval jak želva. Prostě dojemný psíběh. ()

Rockerman

Je to podobné někdejší oblíbené Neuvěřitelné cestě, ale tvůrci si to ulehčili počítačovou animací (ta puma byla k nepoznání!). Jenže film je hlavně o psí lásce a ta je velmi hluboká a silná. To vím z vlastní zkušenosti. A jako pejskař nemohu hodnotit jinak, než za 5*, ikdyž uznávám, že film si to vůbec nezaslouží. ()

tlesk

Psí domov nepřekvapil, ani nezklamal. Jedná se o roztomilou, sladkobolně dojímavou a krásně natočenou pohádku pro děti i dospělé, ale hlavně pro milovníky psů. Jen bez originálního námětu vracejícího se psa v různých podobách, jenž byl použit v Psím poslání (a bude rozvinut ještě letos v navazujícím pokračování). Zde je motiv “vracení se” použit trochu jinak a doslovněji, dává vzpomenout na klasiky žánru, jako je Lassie se vrací, jen v novodobých kulisách, jež mají velice nadprůměrnou vizuální stránku. Nemluvě o zdařilém výběru opravdu malebných lokací. Jen trochu zamrzí poněkud jednotvárný soundtrack, jenž sice funguje slušně, ale nenabízí mnoho zapamatovatelných motivů. Podtrženo sečteno, na Psí domov jděte do kina v případě, že toužíte vidět hezkou oddychovku o nehynoucím přátelství mezi psem a jeho pánem, zdolávajícím všechny myslitelné překážky. V takovém případě zklamáni nebudete… ()

Najt

Krasne natočené, krásné zfilmované. Hlavní hrdinka je nádherný pes, kterému jsem uvěřil i nos mezi očima. Dle meho názoru to není smutný film, ale dojemný a mnozí tu píšou že film tlačí hlavně na city, ale jak by to asi bylo ve skutečnosti? Myslíte si, že člověka zajímají psí pocity a stavy ? Ne, a v tomhle filmu to fujguje tak, že to co se tam děje se děje v životě úplně běžně. Psi domovy ztrácí a znovu nalézají, trpí a radují se. Jediný rozdíl mezi filmem a realitou je to, že slyšíme myšlenky psa, ale v reálu ten pes ty myšlenky má taky. Takže jestli tento film nekdo nazývá dojákem, nebo že příliž tlaci na city, tak ja můžu odpovědět jen "vítejte ve zvířecím životě" .. jinak prostředí je nádherný a herecky výkon pejska ještě lepší. Tady je hodnocení jasný. Tohle je jeden z nejlepších filmů o psech, jaký jsem kdy viděl. ()

Ukrizku

Jj, už vím, v čem je rozdíl. V režii. Scénář ok, stejná knižní předloha se též nezapře, ale ta režie Lasse Hallströma je jiný kafe. Samozřejmě srovnávám s Psím posláním. To byla jiná liga. Všechno ladilo, srdce v krku celou dobu, jako bych s každým tím zvířetem dýchala. Tady je psí herečka též dokonale rozmilá, inteligentní, k pomazlení. Moc hezký je i motiv psího terapeuta u depresívních pacientů, krásná je empatická komunikace mezi Lucasem a Bellou, sympatické je, že nejcitlivější nálezci jsou zřejmě gayové (konečně je to jen tak mimochodem) a silný je moment fixace fenky na umírajícího bezdomovce. Ale ani malé dítě nepochopí, proč třeba na začátku nelze z ruiny zachránit kočky. Nebo proč k mylné identifikaci přesplotního plemene stačí vyjádření jednoho podplaceného pochůzkáře, ... a pak velké kotě mi tam vlastně taky moc neladilo. ()

jafuska

Docela dlouho jsem váhala jestli jít na tento film, vadila mě délka filmu, podle mého moc krátké, ale když pominu tuto chybičku, tak já jako milovník zvířat a pejskařka, tak tento film přesně ví, kdy udeřit na city diváků a povedlo se jim to, ve filmu velmi smutné chvíle, už kvůli tomu, že sama mám také fenku a představa, že by se mě stalo něco podobného mě docela děsí, jediná snad malá chybička, v podobě nepřirozených lesních zvířat, to se moc nepovedlo, ale i tak to bylo velmi dojemné. Určitě doporučuji, a určitě je to hlavně určeno divákům, kteří mají rádi zvířata a měli nebo mají doma pejska, tak tento film je přesně pro ně určený, ostatní diváci tento žánr asi moc neocení, nebo by se při něm i nudili. ()

george82

Člověk se neubrání určitým srovnáním. Oproti Neuvěřitelné cestě je to v Psím domově méně o lidské emoce a je to tedy celkově méně dojemné a dost odlehčené. ()

Nathaniell

Lidé, kteří očekávali další film ve stylu Psího poslání museli být zklamaní. Ačkoliv podobnost tu je: Taky je zde dobře zachycená psí psychologie... Samotná cesta domů působí zajímavě, ovšem celkem i uvěřitelně. Nakonec proč ne? Postavy a celý příběh okolo jsou vyvedeny skvěle. Co by se naopak dalo vyčíst, je až přemíra digitálních efektů a občas i gest, která zvířata zkrátka nedělají. Ovšem osobně jsem to bral jako lehký přesah, který po Psím poslání představoval lehkou, nikoliv však nepříjemnou změnu... Vzhledem k nízkému hodnocení zde dávám plný počet. 5* ()

DonBraso

Jestli mě to mělo dojmout,tak se to vážně nepovedlo.Což byl základ filmu,že Vás to vezme za srdíčko a budete brečet.Mám psa a pes spal.Nechci říct,že to byla až tak příšerná nuda,ale vyprávění doopravdy pro děcké publikum,který to má ještě zkreslený.Digitální zvířata jsou hrůza a kazilo to celou dobu.Je sice pěkně roztomilé,když puma si vyjde se psem,ale rve to mozek.Je jedno,že příběh jako takový je malinko přestřelený,dalo by se tomu i vcelku uvěřit,ale Bella prostě běží jen za Lucasem,který v závěrečným limbu pohřbí pan policajt komplet celé putování do hajzlu.45% ()

Lucia.T

Zklamání. Po Psím poslání obrovské počítačově upravované něco, co nemá hlavu ani patu. Bella je boží sama o sobě, ale třeba to velké kotě? Pro pejskaře sentimentální cajdák, pro všechny ostatní vůbec nic. ()

petrsponar

Krásný film,semtam byly efekty zvířat opravdu špatné,ale celkově je ten film dojemný a pěkný,hlvane na konci slzy nešlo udržet 7/10 ()

waltosin

Děti by určitě dali větší hodnocení, bylo určeno hlavně pro ně ale i tak hezká divoká cesta pejska i když někdy zbytečně digitální ta puma a i ty vlci to byla katastrofa. 55% ()

Nikolas__

To CGI bolí jen sledovat, chudší bratr dvoudílné skvělé série DOG PURPOSE, jak nápadově, tak kvalitativně. Pořád ale vcelku slušný nadprůměr - naprosto souhlasím se zdejším hodnocením. ()

blondboss

Pre milovníkov psov je tento snímok povinnosťou. Ide v zásade iba o jeden z ďalších podobne ladených filmov, ktoré vám na jednej strane pohladia dušu a zmäkne vám srdce pri pohľade do úprimných psích očí, na strane druhej ale už podobných filmov bolo natočených neúrekom a tento ozaj neprináša už nič nové. Navyše je to zamerané viac na deti ako na dospelých, o čom hovorí aj jednoduchosť deja. Každopádne hodinka a pol ubehla ako voda a ja som až tak veľmi neľutoval. 60 % ()

vodkasesemte odpad!

Nerad vám kočkomilum beru iluze, ale pes není tak složitého citu, jako je láska, schopen. Takže tendle film je vtip, asi jako vaše životy. Nejlepší komentář Dudek. ()