Narcos: Mexiko

• USA Narcos: Mexico
USA, (2018–2021), 29 h 25 min (Minutáž: 46–70 min)

Předloha:

Terrence E. Poppa (kniha)

Série(3) / Epizody(30)

Mikarda

Charakter Félixe dle mého nedosahuje takové "síly" jako byli Pablito či gentlemani z Cali v původních 3 sériích Narcos. Nicméně musím říct, že jsem celou mexickou sérii sjela téměř jedním dechem a jedná se o skvělou podívanou, především v druhé půli, to jsem místy až nedýchala, někde i slzička ukápla. Srdovkou byl díl S01E05, no koukněte sami. Seriál o chamtivosti, moci, síle, jednotě, zradě, korupci; velmi silné 4 hvězdičky! ()

ilemas

Po předchozích sériích mě to nějak nedokáže vtáhnout do děje. Příběh je vyprávěn hrozně rozvláčně, pomalu, nudně. Až ke konci to první série z Mexika nabere trochu obrátky. Přesto se rád podívám na další řady. ()

zbyshek

Abych řekl pravdu, po prvním dílu jsem byl mírně zklamaný a nedával jsem dalšímu pokračování moc nadějí. Navázaní na předchozí narkobaronské série nebylo podle mého úplně ideální. Nicméně po přelouskání se prvním dílem a seznámení se s Félixem a jeho bandou se mexické narcos dostalo na stejnou úroveň kvality jako to kolumbijské. Mělo to vše, co stálo za úspěchem příběhů o Escobarovi a gentlemanů z Cali. Po tom slabším začátku si už seriál držel standart a do každého dílu jsem šel se zájmem a nedočkavostí. Příběhově to nakonec mělo taky dobrý "drajv" s dobrými akčními scénami. Herecky taky velmi dobře obsazeno. Ti darební záporáčtí gangsteři se vám opět dostanou nějak pod kůži až s nimi i lehce soucítíte. Dobově velmi profesionálně zpracováno, jak jsme již byli od tvůrců zvyklý. Vlastně jsem ani nebyl z ničeho zas tak překvapen, což ovšem nebylo na škodu. Dostal jsem přesně to, co jsme očekával a také požadoval. "Smutnější" konec se dal lehce čekat a je dobře, že se tak stalo. #zárukakvality ()

M.i.k.e

jelikož jsem původně čekal,že Mexické Narcos naváže tam,kde skončila třetí řada celkem dlouho mi trvalo,než sem si na tohle nové prostředí zvyknul.Pořád to sice bylo docela brutální s neodolatelným retro lookem,ale v prvních několika dílech to byla zároveň i nuda,což bylo po předchozí smršti zklamání.Naštěstí se ale poté všechno rozjede a svým starším bratrům tak poměrně zdatně konkuruje.Sice mi ke konci nebylo všechno úplně jasné,ale jsem rád že bude další řada,která bude doufám ještě lepší...80% ()

alchac

První lajna o dovozu lajnovacího materiálu do USA skrzevá Mexiko poněkud trpěla oproti svému staršímu sourozenci tím, že od počátku postrádala podobného všehoschopného ústředního magora, jakým byl El Padron Pablo, neb Felix byl na začátku jen takový naivní skautík, který zformováním farmaceutického koncernu sledoval toliko zvýšení zisku a omezení násilí, a který až postupně přicházel na to, co vše je nezbytné za účelem provozování velkoobchodu s alternativními léčivy vykonat a obětovat a jak opojně chutná mamutí dávka peněz a moci. A krom toho se možná děj s přílišnou dávkou amerického patriotismu zaobíral tragédií jednoho agenta. A byť očekávání vzhledem ke druhé sérii byla značná, pak musím dát za pravdu kulykovi, jehož charakteristiku hlavního šmejda po sjetí jmenované lajny shledávám naprosto přesnou, pročež považuji za velké štěstí, že zkratkou v posledních dvou dílech jsme se přenesli až k jeho nevyhnutelnému přesunu do výkonu trestu (tedy hlavního šmejda, ne kulyka). Ovšem Acosta byl docela fajn. Fandil jsem mu, klukovi kníratýmu. El Chapův nasupený pohled v závěru pak sice vzbudil určité naděje, ovšem jmenovaný jim ve třetí dostál jen tak napůl, pročež, byť šlo zatím asi o nejlepší sérii, pořád čekám, kdy Guzmán do toho Pavla plně doroste. ()

mickyreed

Když si po třech sériích celou dobu říkáte: "už to není ono, něco tomu chybí, vybrali slabej příběh, záporák je nic víc než prdelolezka vlivnejm lidem, DEA moc měkká" - tak přijde poslední epizoda, která vám široce natrhne anus a zfleku chcete na talíř 5. sérku. ()

LittleJohnny

Kvalitní skoro až dokumentární pojetí. Škoda těch slabších efektů z přestřelek, ztrácelo to na věrohodnosti. To je i důvod proč to není o fous plná palba... ()

nevermore

Mexico, mělo tu nevýhodu (asi), že jsem ho viděl hned po tom, co jsem dokoukal předchozí série Narcos. A to byl náramnej kvalitativní sešup. Téměř žádný zajímavý postavy (čest výjimkám) a gangsteři jsou o míle charizmatičtější než ochránci práva. Tam se dostávám, k největšímu problému série, a to je charizma DEA týmu. Nic, prostě nic, je to banda nesympaticých fádních blbců, no a Peňa, to je prostě strašnej herec. Snažící se ještě navíc uhrát otřesnou postavu negativního, opruzelýho, a hlavně nudnýho Kikiho. Ve stínu toho je hlavní padouch něco jako jižanskej George Clooney. Mně to nebavilo, táhlo se to, normálně by to asi 4 **** sneslo, ale v porovnání s předchozím, prostě průměr. I když kvalita hudby, záběrů kamery a naturality je za mě ok. ()

fabecc1222

Postupně se tak nějak podle mě ukazuje, že nejsílnější zbraní Narcos nebyli drogy, vyšetřování atd.... ale příběh Pabla Escobara. Po odvyprávění jeho příběhu, který nastavil nedosažitelnou laťku kvality, se už prostě prvním dvěma sériím původního Narcos ty další nemohou kvalitativně přiblížit. Mexické Narcos už je tak pro mě spíš další z řady drogových kriminálek, a jednotlivé příběhy narkobaronů už mě nedokázali tolik vtáhnout. Kvalita zpracování stále zůstává na solidní úrovni, ale jakoby se toto téma prostě už postupně vyčerpávalo. ()

vyfuk

1. série: Člověk očekává příjemná nový start. Nový kartel, nová droga, nová země, nové Narcos. Problém toho všeho však je, že i přes kouzlo první série, je to v podstatě zklamání. Opakuje se zde to samé, co bylo nejhorší na celém původním Narcos. A to prostě to neustále nudné a nezáživné dohadování, které vlastně nikoho nezajímá. To ale neplatí. V rámci toho, že jde o nejlépe hodnocený seriál celého roku. Takže to lidi asi zajímá. Sto lidí, sto chutí... to je jasné. Ale nad tímto mi nezůstává stát nejenom rozum. Asi to nikdy nepochopím. ()

cpt.Lynch

Laťka je stále na vrcholu. Námět není už tak atraktivní jako u Escobara (to už ale nebude žádný námět z prostředí narcos), ale stále je to precizní, realistické a co alespoň dokážu posoudit, tak faktograficky správné. Mám tušení, že mexická série bude mít vzestupnou tendenci (na rozdíl od té Kolumbijské). Tedy těším se na další… ()

dragon94

Narcos: Mexico je opět kvalitně zpracovaný a natočený seriál. Ovšem narozdíl od svého předchůdce nemá tak dobrý a zajímavý děj. První série působí spíše jako příprava půdy na to co teprve přijde v následujících sériích. Místo honu na kartel tu máme sledování a zpracovávání dat, při kterém akorát sledujeme jak moc kartelu roste a nikdo s tím vlastně nic nedělá. Pořádné tempo seriál získá, až v posledních dvou epizodách, a to je fakt málo. Na konci série se však nachází příslib akčnější a zajímavější budoucnosti. Takže prozatím 3* 60% 2. Série - Druhá řada je lepší než první, ale pořád to není něco o čem bych mohl tvrdit, že jsem si to užil. Dost tomu podráží nohy i přehnaná stopáž, kdyby epizody měli 40-50 minut bylo by to mnohem lepší. Třeba takový první díl je hotová tragédie, neboť se v něm v podstatě nic nestalo. Naštěstí se to potom trošičku zlepší. Bohužel co se vývoje postav týče sledujeme celou sérii všechny pořád ve stejných polohách. Felixovi se pořád něco rozpadá pod rukama. Walt neustále někoho sleduje a pak provede nějakou akci, při které někoho zatkne. Což by nevadilo, kdybychom kromě Walta poznali alespoň trošku jeho tým. Takhle k nim měl divák vztah asi jako ke komparzu. Vrcholem druhé řady byl 8. díl, který byl o prezidentských volbách a dvou nejlepších postavách seriálu (Pablo, Mimi). Také to byl jediný díl, který jsem si opravdu užil a jediný příběh co opravdu stál za odvyprávění. Tím nechci říct, že by zbylé epizody byli špatné jen nebyli zdaleka tak zajímavé. Po shlédnutí poslední epizody se jaksi nemůžu zbavit dojmu, že se celá série dala lépe odvyprávět ve 2 hodinovém filmu. Takže hodnocení stejné jako u první série 3* 60% 3. Série je jednoznačně úplně nejslabší. Stejně jako u předchozích dvou sérií si myslím, že dvouhodinový film by na odvyprávění bohatě stačil. Příběh už téměř vůbec není o drogách, ale spíše o korupci ve státním systému. Bohužel zde máme spoustu dějových linek, které spolu v podstatě vůbec nesouvisí a téměř nic se v nich za celou sérii nestane. Nejzajímavější dějová linka je linka s policistou, který vyšetřuje vraždy mladých žen.. A i u té poslední 4 epizody jen sedí v autě a čumí pořád dokola na tu samou ulici. Postavy mezi sebou řeší hrozně nezajímavé věci, které děj nikam neposouvají. Když už je tu nějaká akce tak k ní dojde tak nějak z ničeho nic. Nevidíme žádné vyšetřování, které k nim vede, žádnou přípravu.. Zkrátka z ničeho nic se někde objeví střelci nebo policie a začne se střílet. Nejzajímavější věci se dozvíme, až od vypravěče v poslední epizodě, který nám vlastně prozradí, že jsme celou dobu akorát tak škrábali povrch příběhu.. Otázkou tak zůstává jaký měla tahle série vlastně smysl. Vzhledem k tomu, že je to závěrečná série seriálu a celkově seriál vlastně nepřinesl, krom vysokých produkčních hodnot, vlastně nic co by vyloženě stálo za to. Tak nemůžu Celkově hodnotit více než 2* 45% ()

Jaro.Krafcik

Narcos Mexico už nebolo tak dobré ako pôvodne Narcos s Escobarom. Tak ale prvá séria bola jednoznačne lepšia ako druhá. Félix a jeho kumpáni neboli až takí presvedčiví a čakal som určite trochu viac. 3* ()

tommmy89

Človek si po troch úspešných sériách o narko-barónoch pomyslí: "Čo lepšie mi môže dať ďaľšia séria?" Zase raz omyl. Áno, môže dať lepšie - a to prostredie mexico, príbeh, ktorý naväzuje na Pabla a jeho kariéru, kúsok od Cali, akciu a dávku erotiky :D Jedoducho štvrtá séria sa u mňa vyrovnala ostatným. Mexico nieje síce Kolumbia, ale má čo ponúknuť a to vo veľkom štýle. Odporúčam ! ()

OughJay

Hromada drog, netknutelnej narkobaron, DEA operující se svázanejma rukama a korupce, kam se podíváš. Kdybyste náhodou něčemu nerozuměli, vysvětlí vám to vypravěč. Netflix v Narcos: Mexico naprosto věrně kopíruje úspěšný schéma předešlejch řad a i napočtvrtý to zabírá. Tentokrát to ale neni bez skřípání. Kde Kolumbie bodovala s Wagnerem Mourou v životní roli Pabla Escobara a charismatickym Pedrem Pascalem coby agentem do nepohody, Mexiko trpí nedostatkem silnejch charakterů. Přitom Felix Gallardo dokázal ve svý době neuvěřitelnou věc - spojit konkurující si frakce mexickejch malopěstitelů a ještě pro ně vyjednat protekci na těch nejvyšších místech v politice. Diego Luna ale takhle silnou osobností na obrazovce rozhodně nebyl. Michaela Peñu bych si asi taky doved představit spíš v nějaký komediální roli, než jako soustředěnýho lovce mexický mafie. Na důstojnosti tu postavám bohužel nepřidali ani scénáristi, který například Gallarda v pátý epizodě prakticky degradovali do role poslíčka starejch známejch z Medellínu a Cali. Castingem to ale nekončí. Mexiko nedokáže ani na moment zalomcovat s emocema, nebo nějak překvapit, zbytečně předhazuje hned několik slepejch dějovejch linek a na závěr si trochu lacině nahrává nejen na jednu, ale podle mě minimálně na dvě další řady. Asi je trochu s podivem, že jsem zůstal na takhle vysokym hodnocení. Zatím ale nemám pocit, že by z toho tvůrci záměrně dělali seriál pro masy (ačkoliv si fanoušků našel rozhodně dost). Syrově a bez přikrášlování tu servírujou historickou lekci, kterou ve škole nedostanete. Nezbejvá než doufat, že si Narcos svojí přidanou hodnotu udržej a nestane se z nich něco jako seriálovej Hobit. Ernesto 'Don Neto' Fonseca Carrillo: "When you start moving furniture around, people stub their toes and get upset." ()

Soweek

Escobar byl o autoritě, Cali o brutalitě a Mexiko je o politice. Je sympatické, že ač stále na stejné téma, každá série Narcos je pojata trochu jinak. Zatímco v Kolumbii se vytvářeli sítě pod nátlakem smrti, v Mexiku je vše o penězích a vztazích. A o těch to je možná i více než o samotných drogách. ()

netahlo

Sice pro me byla vetsina epizod za 4 hvezdy, ale jako celek je to porad za pet. Kolumbie sice mela vetsi charisma a byla celkove zabavejsi, nicmene Mexiko je porad kralovska jizda a tesim se na Operation Leyenda. ()