Komentáře uživatele PKD k tomuto TV seriálu

• Dům na kopci (série) (2018)

Tady si někdo šeredně popletl horor s dokumentem o psychologii,psychiatrii a rodinným poradenstvím,páč...o nic jiného tu opravdu nejde. Sledovati scény s dospělými dětmi byly nefalšovaným utrpením a pokud by zde nebyly obsaženy části z dětství v Hill House,je to max.na 1*. Boha jeho! Tak užvaněný scénář,jsem nezažil od Smallville. Ale ten z tohoto klání vychází mnohem lépe. Vždyť se tam nic neděje! Viděli jsme všichni tu samou sérii? Nejvíc mě štve to,že já mám moc rád dialogové seriály či filmy,ale musí to býti o něčem a ne,aby vás 5 postav v záběru nudilo k smrti. A to,že se nakonec ´´všichni´´ do něj dobrovolně(!) vrátí,to je něco tak debilního,že to dále odmítám komentovati. Totálně promrhaný potenciál,který by ve formě 2h filmu,byl o 100% lepší a hl.koukatelnější. Takže má jediná pochvala směřuje k úvodní znělce,která je tím pádem,na tomto průseru,to nejlepší. To je ovšem sakra málo. Uf. Nevím,zda se vůbec těšiti na 2.s.,kterážto má býti dle snad ještě lepší předlohy Utažení Šroubu od H.Jamese,než je kniha od Jacksonové. Ale,zkusím to. Naděje umírá poslední. P.s.jistěže se můžeme bavit o tom,že i předloha je psychologický horor,což částečně je,ale zde se horor vypustil (až na pár scén,které v konečném balastu a vatě,zcela zaniknou) a zbylo jen psychologický. A to je špatně. Vlastně je to taková intruktážní série pro budoucí studenty psychologie,a klinické psychiatrie,kam bych poslal scénáristy tohoto pseudoblábolu. No nic,jdu si pustiti orig.z 63,kde autoři zcela pochopili,co adaptují. Zdejší naprosto nepochopitelné vys.hodnocení (které je o 13% menší,což mě nepřekvapuje),mě v tomto snad po1.zklamalo. Ale,aspoň jsem to zkusil a celé. Zkušenost to byla zajímavá,leč nikdy více.(4.4.2019)

• Otevřená rakev (S01E02) (epizoda) (2018)

Já fakt nechápu,proč jsem měl od tohoto unylého počinu,jak se mi zatím jeví,takové očekávání??? Ajo,už vím,Netflix. No,tak tentokráte jste šláply do exkrementu. Nuda,proložená ničím. Paní Jacksonová se musí otáčeti v hrobě. A o hororu,jak je prezentován v předloze a v 1.filmu,nemůže býti už vůbec řeči. Je tu jen tuna zbytečného žvanění,žvanění a žvanění. Ale jasan,kdo to nečetl,dá tomu 4 a více. Achjo,to už tu sakra vůbec nikdo nečte knihy???(18.3.2019)