Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Epizody(10)

DuMonT

Určite najlepší vojenský seriál, Pacific sa na toto nešplhá a bolo jasné, že to ani nebude konkurencia. Tento seriál ma proste niečo, čo iné nemajú. Jednoznačne najlepšia práca produkcie HBO. ()

Odpocivadlo

Toto je vynikajuci seriál. Fakt kto to pozerá pravidelne a pozná trochu históriu dokáže toto dielo oceniť. Nemyslím že niečo podobné ešte vznikne. Hrozne strhujúca hudba k úvodnym titulkám ktorá Vás donutí sadnuť si pred obrazovku a splní Vaše očakávania na 100%. Posledné časti sú trocha voľnejšie nedržia Vás tak pripútaných ku kreslám ale aj tie sú plné prekvapení, zvratov, nečakaných okamihov ktoré ste už v poslednych 2-3 častiach nečakali. Ľudskosť niektorý vojakov hlavne kapitána Wintersa Vás nenechá chladnými. Z chlapcov sa stávajú chlapy, z dívákov fanušíkovia. ()

blondboss

Jeden z najlepších seriálov, aké boli v histórii kinematografie natočené. Film o priateľstve, o odvahe, o statočnosti bojovať v tých najdrsnejších podmienkach, aké si človek môže predstaviť. Krásne natočená miniséria, ktorej som uveril každú jednu repliku, každú jednu akciu a každý jeden nakrútený moment. Do toho prenádherná hudba od Michaela Kamena. Jednoducho keby takýchto seriálov bolo viac, tak je radosť sa tešiť si to pozrieť. Odporúčam taktiež dokument natočený po ukončení série, ktorý očami skutočných účastníkov tejto tragédie rozpráva o neľahkých bojoch. Miestami sa mi tisli slzy do očí. Proste úžas. 100 % ()

swinevenca

Síla. Brutalita války, soudržnost a statečnost vojáků, zrůdnost nácků, absurdita některých rozkazů shora a všechno co k válce patří bravurně zfilmovaný, rozhovory s přímejma aktérama ještě dodávaj tomu pocitu, že se to tak opravdu dělo. Jen 6. díl mě chvílema nudil, v 9. díle jsem nevěděl jestli brečet nebo blejt, 10. konec mě překvapil svojí "neameričností". Nevim, kde jsem byl myšlenkama, když jsem to sledoval poprvý, protože tentokrát mě to odrovnalo. ()

CallenG

Naprostá bomba, druhý a třetí díl mě absolutně odrovnal a předčil snad i to nejlepší z vojína Ryana. Volba herců byla parádní, fantastický D. Lewis (škoda že taký herec nedostává více rolí ve filmech), skvěle doplněn McDonoughem, Wahlbergem a dalšími. ()

reAnimat0r

TOP serial vobec, Sympaticki herci (Damian Lewis, dakujem), grandiozne sceny, kruta zima. Ani neviem kde zacat, snad len ze som veril a sucitil kazdu minutu snimky. Keby som tak mohol zazit tento serial v kine, moje organy by dostali poriadne zabrat. V casti o medikovi, my normalne bolo zima (v lete), ako som to pozeral. Nenomalna atmo. Nech si hovori co chce kto chce, zabudnem ze ide o amikov a davam jednoznacne 10/10 ()

Gladi

Nic lepsieho som z vojenskeho prostredia nevidel, asi nic lepsie ani neexituje. Tomuto sa hovori moderne umenie. ()

Light_

Podívat se na Bratrstvo po dlouhé době znovu bylo asi jedno z mých nejlepších rozhodnutích ever. 10/10. Nejlepší epizody - paradoxně první a poslední, kde se ještě nezabíjejí skopčáci. ()

kubilov

Jeden z nejkvalitnějších, divácky nejzajímavějších, nejlépe natočených a celkově nejlepších seriálů nebo TV minisérií vůbec. Výtečná akce, která je jak přehledná, tak uvěřitelná, povedená režie (jak by také ne, kdy si Spielberg s Hanksem vše pohlídali), uvěřitelná pomíjivost jednotlivých charakterů a v neposlední řadě i výtečně napsaný scénář, tím vším je Bratrstvo neohrožených. Zajímavým způsobem byli vybráni i herečtí představitelé daných vojáků, a tak herecké obsazení dokázalo skloubit už zkušenější herce s mladými a nadějnými, které právě tato televizní minisérie lehce popostrčila do jejich slibných hereckých kariér (Fassbender, Hardy, McAvoy, Pegg...), a přitom zde není žádná velká hvězda, a tak se divák lépe vcítí do charakteru postavy se zdánlivě neznámým a nedůležitým obličejem. Co se týče konkrétně příběhu, tak ten je opravdu skvěle propracovaný, jednotlivé epizody se krásně kryjí, navazují na sebe více či méně, jak jen je to potřeba a to samé s postavami, které se klidně i po vyléčení vracejí, to ve výsledném hodnocení seriálu také nahrává. Celý dlouhý příběh Easy Company je už od prvního "výcvikového" dílu naplněný vzájemnou soudržností, která se poté zúročuje ve skvěle sehraných vojenských operacích jako byly například už ze začátku obsazování německých děl v Normandii nebo dobývání významného města Carentenu. První pomyslný vrchol následně přichází už na konci pátého dílu, který je předzvěstí té největší zkoušky, jaká celou rotu čeká, což je krutá zima a brutální válka v lesích u Bastogne, kdy je možnost posil vyloučená. Po Bastogne se zase situace relativně zklidní, aby nakonec přišlo šokující odhalení pracovních táborů a doslova "dotek smrti" v předposlední části a příchod do vylidněného Berchtesgadenu v závěrečném díle. Legenda válečné kinematografie s nejlepším dílem 6. - Bastogne a mým nejoblíbenějším charakterem Ronaldem Speirsem. ()

mArtinko5MB

Nájde sa pár slabších chvíľ, ale ako celok je táto miniséria masterpiece. Človeku je až ľúto na konci, keď mu niektoré postavy prirastú k srdcu, že už viac častí nie je. Pilot: 85%, 1. séria: 100% ()

walmezak

Naprosto geniální, realistický seriál, který diváka vtáhne do dob ukrutných bojů o Evropu. Ukazuje válku takovou, jaká opravdu byla, krutá a nemilostdná. Líčí zivotní příběhy vojáků, kteří si prošli opravdovým peklem a proč? To nikdo netuši. Skvěle vystihuje myšlenku pacifismu, poukazuje na to, že válka je zlá a že lidé sami nevedí proč ji vedou. Zabíjí jiné lidi, kteří dost možná jsou stejní jako oni. Seriál také poukazuje na to, že pro vojáka válka nekončí nikdy, stále se mu bude odehrávat před očima a jen těžko se vrátí do běžného života. "Generace, která byla zničená válkou, ikdyž unikla jejím granátům". Hodně mne překvapil také 9. díl, vidím v něm jistou paralelu s románem Jiskra života od E.M.R. /100%/ ()

14krejca14

Žádný válečný film, natož pak seriál se za mě nevyrovná tomuto počinu. Viděno pravidelně téměř každý rok a stále se toho nemůžu nabažit. 100 %... ()

Facerr

Válka se vším všudy, teda "po americku", což je při srovnání s jinýma válečnýma filmama docela znát. Nicméně Bratrstvo se nevyhýbá ničemu. Nachybí akce, vztahy, fůůra emocí a přesvědčivý ztvárnění. Občas to byla trochu nastavovaná kaše, ale asi i to pomáhalo víc se do celý série vžít. Luxusní start pro řadu filmových hvězd;) ()

Marty_cz

Naprosto úžasný seriál, který chci mít jako jeden z mála hezky doma na poličce ve filmotéce. Nevím absolutně nic co by se tomu dalo vytknout. Řekl bych, že ten kdo má rád druho-válečné filmy a tématiku, tak tenhle seriál je pro něj povinností. ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn