Spirála strachu: Saw pokračuje

• USA Spiral: From the Book of Saw (více)

Začíná se psát nová kapitola z děsivé knihy Saw. Zločinný strůjce pokřivené spravedlnosti roztáčí spirálu nečekané pomsty. Mladý detektiv Ezekiel "Zeke" Banks (Chris Rock) a jeho parťák (Max Minghella) vyšetřují děsivé vraždy, které začínají připomínat nechvalně známé případy z minulosti. Nevědomky se tak stanou hráči na šachovnici morbidní hry zákeřného vraha. A to ještě "Zeke" netuší, že spolu s ním bude ďábelskému plánu šíleného zločince čelit i jeho otec, vážený policejní veterán (Samuel L. Jackson). (Vertical Entertainment)

mclenin

Ale no tak, nie je to až také zlé, ako sa to tu prezentuje. Síce to nedosahuje kvalít pôvodnej série, hoci aj tá už ku koncu citeľne pokulhávala (pozdravujem SAW 3D,wink, wink), no pozerateľné to stále je a vyslovený facepalm som si pri sledovaní neudelil. ()

vorry

Snad jenom jednu hvězdičku za opět originální pasti, ale tohle nemělo s původním příběhem saw nic společného a dle mého názoru nemělo ani vzniknout! ()

Marius_ss

Ono to nakoniec až také zle nebolo. A túto moju vetu môžete kľudné chápať aj doslovne, pretože ako sa film blíži ku koncu, je to lepšie a lepšie... aj keď stále nie dosť dobré. Skôr by sa to malo nazvať Saw: Vykrádačka pokračuje, lebo atmosféru a filozofiu prvého dielu tu takmer necítiť. A Chris Rock sa tu s tým svojím komediálnym hlasom absolútne nehodí. Určite to však nie je najhorší diel. Potešila scéna s pílkou, kde akoby tvorcovia požmurkávali po legendárnom prvom diele. ()

Prdly_Tatka

Tento film poukazuje na policejní špíny, které lžou u soudu a posílají do vězení nevinné lidi, vraždí nevinné lidi, jsou zkorumpovaní a navzájem se kryjí v trestné činnosti. Film ukazuje, že je správné a potřebné, aby policajti byli potrestáni. Když poldové pošlou do vězení nevinného člověka, který tam spáchá sebevraždu, tak ho policajti v podstatě zavraždili. Není přece možné, aby to takovým zmrdům procházelo a nebyli za takovou bestialitu potrestáni. Film se mi moc líbil, protože ukazuje, jak by to mělo fungovat ve skutečném životě. A hlavně by bylo nejlepší, kdyby to takhle fungovalo v té vaší České republice, kde u policie pracují taková hovada, že Česko má nejhorší policii na světě. Já procestoval svět a musím říct, že nikde jinde si policajti nedovolí taková zvěrstva, protože by byli řádně potrestáni. To v Česku se všechno zametá pod koberec, jeden policajt kryje druhého, a když český policajt někoho zraní a způsobí mu doživotní následky psychické i fyzické, tak se to uhraje do autu a nic se neprokáže. Film navíc ukazuje, že by se slušní občané měli semknout a vzít spravedlnost do svých rukou, protože u soudu se spravedlnosti nedočkají a u policie už vůbec ne. Takže se budu modlit, aby se Česko vyčistilo od policejního odpadu tak, jak film nabádá. ()

Untentrauer

Na SAW z vysoka seru. Tohle je klasická drsná kriminálka natočená dle receptů z 80. a 90. let. Detektiv kterýho nikdo nemá rád dostane parťáka, kterýho nechce. Drsná šéfová co si udělá kancelář z pánských hajzlů…A to nejzajímavější je hlavní postava, protože ji ztvárnil netradiční herec pro tento druh filmů. Nejvtipnější na tom celém je ale fakt, že banda místních hrdinů od klávesnice neumí kvůli svojí trapný zahořklosti a předpojatosti uznat, že se mu to povedlo. Ještě, že tu sem já! ()

bobstock

Začátek přislíbil možná trochu jinou kolej, která už byla s nekonečně mrtvým Bellem tak strašně ohraná z minulých dílů a bohužel dostal jsem tragického a nepříjemně upištěného Chrise Rocka, který neměl s elitním policistou vůbec nic společného. Samuel L. Jackson si také jen zkusil, jaké je to být ve scénáristicky stále zoufalejší sérii o nevěřícně sofistikovaných pastech. 25% ()

Flopik

U mňa 2* za jednu smrť a finálny soundtrack. Inak namiesto nakopnutia série je toto asi jej pohreb. Postavy ma nebavili a Chris Rock celý film len kričí. Absolutne nechápem Samuela prečo do toho išiel ( je tu asi tak 5 minút). Celý film je nudná krimi, kde za hodinu a pol umrú 3 ľudia ak nerátam finále. No a finále chcelo byť epické ale bolo maximálne k smiechu. Toto sa naozaj nepodarilo. ()

TheSpearCZ

Prosím vás. Nechte už ten Saw. Fakt prosím. Na ty pasti se sice pořád kouká hezky, ale celej zbytek je fakt k zblití. A ten konec. Fakt klišé, že se to celou dobu snaží vypadat chytře, a pak tam dají konec, z kterého do očí bije debilita a nelogičnost. Chápu, že se z toho za každou cenu snaží ještě vydolovat prachy bez ohledu na kvalitě, což mi je fakt líto, ale po dokoukání se cítím asi jako kdyby mi umřelo zvířátko. Čisté 2* ()

bozka10

Ako dobre,pastičky boli dobré,ale to boli vždy.Ale asi by som chcel od toho trochu viac ako len návod,jak rafinovane a efektne popraviť co najviac policajtov. Popravde to bolo trápenie jak prasa,Chris Rock vyzeral humorne a nebyť záveru už s klasickou hudbou,tak by sa to hodnotilo ešte ťažšie.Špirala:Saw pokračuje,ale do stratena. ()

Hernycztek

Saw, s pořadovým číslem 9, dopadl tak, jak se dalo, z trailerů, vydedukovat, takže kdo čekal cokoliv jiného, než luxusní gore představení, ten bude zbytečně srážet procenta svým nízkým hodnocením. V první řadě je dobré říct, že se nejedná o reboot, jak je oficiálně tento film veden, nýbrž o další sequel s napodobitelem, legendárního, Tobina Bella, kterého se zde, bohužel, znovu nedočkáme a jeho hlas z poza hlasových zpráv tu nesmírně chyběl. Největšího hereckého lákadla si užijeme zhruba pět minut a hlavní postava, tedy Chris Rock, se hodí do jakékoliv jiné role, jen ne sem, protože to není člověk, který by měl utáhnout film tohoto typu. Pointa je předvídatelná a děj okolo zkorumpovaných detektivů není tak zábavný, abyste to sledovali s takovým nadšením, jako to bylo u předešlých dílů. Co však zaujme jsou, pochopitelně, pasti a pořádně krvavé umírání. Asi by se dalo polemizovat nad tím, jestli je reálné něco takového vytvořit, natož to utajit, jenže to by se dalo říct o všech dílech, vyjma prvního, takže mě při sledování ani nenapadlo nad tímhle uvažovat a jen jsem si užíval přírůstek ve své oblíbené sérii. ()

jerenymo odpad!

Tak tohle byl hodně velký průserový restart. Mr. Rock se do "vážné role" prostě nehodí a jeho protivný hlas ještě podtrhuje hloupý děj celého filmu. Postavy jsou jasně od začátku určeny k popravě a role Samuela je zcela zbytečná a určena pouze jen proto aby dotáhla nějaké to obecenstvo do kina. A závěrečné rozuzlení už jen vyvodilo úsměv na touhle parodií SAW. Opět toho doložení toho, že takhle série by měla zůstat už u ledu.  Takovýto scénář dokáže přece vyplodit kde kdo během cesty do práce :( ()

cskomando

Myslím, že po brutální stránce ohledně pastí, krve a gore...to zklamalo spoustu lidí včetně mě. Každopádně to vypadá, že nám začíná zcela jiné promyšlené detektivní pojetí a pokračování tohoto již proslaveného 8dílného filmu. ()

arcticsky

Tak nám udělali z drsné thrillerové série hláškovací krvavou detektivku. Celkem vtipné to je, bavil jsem se i  když herci v hlavních rolích stáli za wohno...ne že by to byli špatní herci, ale prostě - nehodili se do toho filmu... ()

drozdy1

Těšil jsem se! A to fakt hodně! Co se týče kampaně a marketingu, filmu nešlo nic vytknout. Parádní teaser a trailer, obsazení (na sérii až nečekaně zvučných jmen) a jako bonus dělal titulní píseň k snímku 21 SAVAGE. Ambice zkrátka a jednoduše byly, ale bohužel nenaplnily očekávaní, které jsem od snímku očekával. Stylizace, prostředí a barvy se sice odlišují od původních snímků série, ale tato změna se mi líbila, protože pak film vypadá o dost více realisticky a nevypadá jako videoklip, natočený v pořád stejných vyblitých zeleno-modrých barvách. Tohle je změna, kterou vítám. Dále bych pochválil tempo a napětí snímku. Nenudí a prakticky hned od začátku nezpomaluje a řítí se kupředu. Vyloženě hluchá místa, na které trpěl hlavně Saw 3, u Spiral nenajdete. Co už je na Spiral horší oproti starším bratříčkům - je závěrečný a úderný twist, který tak moc sérii vždycky zdobil. Jestli už jste pár filmů viděli, tak si troufnu říct, že nového skládačkového vraha můžete odhalit již v prvních 25 minutách. A je to velká škoda, protože poslední rozuzlení vždycky u Saw fungovalo a to i u těch slabších kousků. Herecké výkony jsou docela přijatelné. S.L. Jackson hraje klasicky pořád stejně. Rock sice přehrává, ale pořád to není žádné herecké fiasko, jak tu již bylo psáno a ostatní herci si odehrají to co mají. Charlie Clouser si drží svůj hudební standart pořád na vysoké úrovni a potěší i nové hudební variace. Režii Darrena Lynna Bousmana bych upřímně ve srovnání s jeho předchozími snímky ze série skoro vůbec nepoznal a řekl bych, že jako režisér docela vyrostl. Pasti a gore potěší, umí být dostatečně brutální a nápadité. I přes některá tato pozitiva, v kterých Spiral potěší, jsem ale bohužel pořád zklamaný. A je to velká škoda, potenciál byl neskutečný a opravdu jsem věřil v reinkarnaci této série a svěží vítr, který by se mohl vydat novým směrem. I přesto si ale myslím, že zdejší hodnocení je docela přísné a Spiral opravdu nepatří k tomu nejhoršímu co série přinesla. Naopak si myslím, že patří do té lepší poloviny. Hodnocení:65% ()

Cermbo

Považuji se za poměrně velkého fanouška značky Saw a na Spirálu jsem se tak celkem těšil. Upřímně hned zpočátku se mi nelíbilo, že se “opět” jedná o další reboot. Historicky poprvé chybí Tobin Bell, což je velká škoda. Snímek vůbec nenavazuje na Jigsawa z 2017, kterého mimochodem považuji za jeden nejlepších dílů. No nic, jde se o dům dál. Trailery však už dávaly najevo, že tu něco smrdí.  V první řadě atmosféra Saw je naprosto nulová a ani (závěrečný) soundtrack to moc nezachraňuje. Pasti sice ujdou, spíš řeším samotného záporáka, který opravdu za nic nestál. Trapný a bezduchý hlas z nahrávek ani nekomentuju. Děj naprosto průměrný a bohužel velice předvídatelný, což je u Saw nezvyk a průser. Casting až na Samuela Jacksona jedna velká katastrofa. Ten se mimochodem ve filmu objeví, jen aby se objevil, naprosto nevyužitá a suchá postava. Pozici nejhoršího herce však vyhrává hlavní hrdina Chris Rock, který se do této role prostě nehodí. Jako producent si hlavní roli vynutil, bohužel mu ale nikdo neřekl, že na to prostě nemá. Jak již bylo řečeno, uřvaný, přehrává a působí tragikomicky. Těžko si k němu uděláte vztah.  Záporák na tom není o moc líp, obyčejnej nezajímavej šašek, který se nehrabe původnímu vrahovi ani po kotníky. Režijně se to sice zmáklo dobře a pokud to budete brát jako obyčejnou detektivku, tak možná budete spokojeni. Spíše nebudete. U série Saw bývá závěr naprostým klenotem. Tentokrát to byla obyčejná akční scéna s nulovým napětím a původním soundtrackem, nic víc. Musim říct, že celý film na mě působil jako natočený partou čerstvých absolventů filmové školy s tématikou Saw.  Zkrátka podpůrměrná detektivka, která absolutně ničím nevyniká.  Ze všech 9 dílů patří Spirála mezi ten nejhorší. Ono totiž vzít 20 let starý nápad a hodit tam původní soundtrack zkrátka nestačí. 2 hvězdy za pár slušných momentů a že jsem se nenudil. Po nějakém čase se 2 hvězdy zdají jako moc, bohužel celek odpovídá spíše jedné. ()

Bozvav odpad!

Jediné co ve mně celá tahle debilní série evokuje, je ukousnout si vlastní hlavu a to i za cenu, že budu muset dědovi šlohnout vyndávací klapáky. Shlédnutí tohoto dílu moje zoufalství posunulo ještě o level výše a kromě chutě na sebevraždu, mám i neodbytnou chuť vraždit (ne nezbytně v tomto pořadí), konkrétně scénáristu, dramaturga, některé herce a asi i kameramana a režiséra (také ne nutně v tomto pořadí). víc netřeba dodávat. (Já vím, nikdo mne na to nenutil koukat, ale jsem na tom jak Feriho fanynky, také nechci, ale dělám to) ()

Aurus

Tenhle díl je docela zábavbý. Je lepší než Jigsaw z roku 2017 ale nemá na ostatní díly. Na tomto filmu musím pochválit smrti a postavy, ty byly dobré. Ale někdy tsm sou nudné části. 5/10. ()

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

09.07.2019