Armáda temnot

• USA Army of Darkness (více)

Přichází doba velkého zla. Vyděšení poddaní se skrývají za hradbami zámku. Stateční rytíři se chystají k nerovnému boji s nemrtvými. Armáda temnot se připravuje k útoku. Na poslední chvíli se ale objevuje spasitel. Muž z jiné země, z jiné doby, který s sebou přináší své zázračné zbraně - brokovnici a motorovou pilu! Nenechte si ujít "Armádu temnot" - poslední díl slavné trilogie Sama Raimiho "Evil Dead". Horor, při kterém budete současně umírat hrůzou i smíchy. (Falcon Home Video)

Bull2

Jedna z nejlepších horor-komedií (5%horor, 95% komedie), která kdy byla vyrobena. Bruce Campbell v ikonické roli hláškovacího stroje a temná armáda s ikonickým devadesátkovým vzhledem. ()

Leanov

Mnohonásobně lepe spracovaná bitva o zimohrad. Ale k věcí kombinace brokovnice (bom stick ), motorové pily, humoru, fantasmagorie a dobrodružství ve středověku je velmi lákavá, bizarní a vtipná. A upřímně kdo očekával takové pokračovaní. Rozhodně doporučuju. ()

Bragi66

Zajede s autem do středověku a místo ruky má motorovku? Pro někoho to může být hravé a veselé, a komu je to sympatické, ten pak mávne rukou nad nedostatky. Inu - není na světě humor ten, který by se líbil většině žen, podobně jako pro mne jsou kultovky třeba Monty Python nebo Brancaleonova armáda (1966), ale pro někoho (a pro většinu žen) je to nepochopitelná otrava. ()

Raziel811

Dnes už je tento kousek opravdu nekoukatelný. Před 25ti a více lety jsem to na VHS sjížděl snad každý týden. Ale i když pominu kvalitu triků, je Armáda vizuálně mnohem horší jak Evil Dead 2 a naopak, co se týče loru, tak Ash vs Evil Dead jej naopak naplnil mnohem více. Nechápu, jak si Raimi nepohlídal věci typu - 3 výstřely z dvouhlavňové brokovnice v řadě, různě dlouhý účes Ashe v různých scénách atd. Takových drobností je zde spousty a dnes už bych tento snímek nedoporučil ani hardcore fandům (kterým ostatně jsem). raději dejte přednost výbornému druhému dílu nebo ještě "drsnější" jedničce a pokud nebudete mít dost, dejte si i seriál. Ale ne toto. ()

SirAduard

Do třetice tu máme epickou středověkou jízdu, která si mě ze všech tří nejvíce získala. Zde se Raimi totálně utrhl ze řetězu a naservíroval odlehčené fantasy s boží bitvou na konci, kde se nebojí pořádně pokosit nemrtvé ve velkém stylu. Nebýt nepovedené romantiky, tak jsem na ještě lepším hodnocení. Pořád však nejzábavnější kousek z filmové trojice a přes všechny chyby ho žeru. ()

mrtvej_pes

Perfektní zábava. Bruce Campbell je borec. Evil Dead II působí v kontrastu s Armádou temnot jako interludium než samotný film, jako počínající část vztahu, kdy "to ještě není jasný, nevím jak se cítím, necháme tomu volný průběh" - a tenhle film je přesně tím momentem, kdy jste do "toho" spadli. Tím je myšleno, že se Raimi konečně překlenul ke komedii a nesnaží se jako ve dvojce udržet žánry komedie i horor zoufale pospolu. Funguje to skvěle. A vůbec by mi nevadilo, kdyby byla nějaká čtyřka v duchu finále v obchodě... ()

Baroque

geniálne, geniálne... fakt tlieskam. toto môžem hocikedy. 1 bola horror, 2 mix, ale toto je totálny úlet, paródia s príchuťou nadprirodzena. raimi je pán, campbell arogantný posero vo famóznom vydaní a embeth davidtz prekrásna, až to bolí. ()

Dext odpad!

Koukám že jsem vynechal druhý díl. Žádná škoda... Raimiho uznávám ale tohle je absolutní blbost. ()

Phoenixcq

Podstatně lepší než dvojka a v určitých ohledech překonává i jedničku (byť jde o zcela odlišný žánr). Je to teda čistokrevná komedie/parodie, s horrorem to nemá společného vůbec nic. Některé džouky jsou vtipné, jiné až trapné, ale výsledek je vcelku obstojný. Hodnocení sráží změněný úvod z konce druhého dílu, naopak samotný závěr je skvělo třešničkou... ()

vegetol

Proti predchozim dilum je to nejslabsi film. Myslim, ze nejlepsim dilem serie byl Evil Dead II, protoze clovek porad netusil, jestli TOHLE mysli vazne. Army of Darkness je plna klasickych hlasek, ale presto obsahujel mnoho "vtipu", ktere bohuzel vtipne nejsou (viz. hrbitov). Pro mne byl tenhle film celkem zklamani. Ale jak pise Choze - srovnavam... :) ()

FlashFXP

Absolútne fantastická komédia. Bruce je fakt skvelý. Super hlášky. Milujem kostlivcov. Nebrať ale do úvahy prvé dve časti. ()

gabo1

Nevidel som predošlé dva diely "trilógie", takže hodnotím iba to, čo som videl. Pre mňa to bol typický zástupca béčkových filmov, ktoré sú také zlé, že sú až dobré. Tento bol však viac zlý ako dobrý. Veľmi málo dobrých gagov, slabé efekty, podpriemerné herectvo a samozrejme príšerný scenár, v ktorom sa charaktery postáv menia rýchlosťou blesku. Ale na sobotný večer k pivu a lupienkom to bola celkom príjemná hovadina. ()

padlar

Tak takovou slátaninu jsem v životě snad ještě neviděl :-). Ale slátanina je to sakra zábavná. Už dlouho jsem se u filmu tak dobře nebavil. Mám ale takový dojem, že jsem to již kdysi dávno viděl, ale že to mělo jiný konec. Tohle končilo, že se Ash vzbudí v rozbořeném městě. Poprvé když jsem to viděl, tak to končilo scénkou v nějakém supermarketu. ()

kukuky

Nechce sa mi o tom vipisovat uz, je to proste genialna saga :D v kazdom je nieco originalne, ale hlavne litre krvy, tu ani nie, ale jeden pekny gejzir tu je :D to mu verte... proste, mrtvoly, pila, upilovana brokovnice a magor, to sa rovna poprdeli husty masokombinat :D uaaaaaaaa ()

Fixa

Takhle má kurva vypadat Fantasy ! Žádný digitální sračky, ale umně vyvedené masky ! A mimochodem, je to prdel :-) ()

Avventurato

Hvězda dolů za nenávaznost na předešlí díl. Na konci druhého dílu se dostal Ash do středověku a hned ho všichni prohlásili za vyvoleného ochránce. Pokračování hororu je to jen sotva. Laciný scénář a tudíž další hvězda dolů. Dát tomuhle filmu tři hvězdy by bylo prostě moc. ()

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

30.10.2013

Už před nějakým časem internetem prosvištěla zpráva, že Sam Raimi a jeho bratr, scenárista Ivan pracují na pokračování ságy Evil Dead. Ta se (když pomineme letošní remake) ve třetí části nazvané… (více)

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

23.12.2007

Nejzásadnější otázka těchto dní zní: Bude Sam Raimi režírovat Spider-Mana 4, anebo se nechá ukecat, aby se ujal dvoudílného Hobita (Jackson už potvrdil, že hodlá pouze produkovat a dohlížet, aby dva… (více)