Armáda temnot

• USA Army of Darkness (více)

Přichází doba velkého zla. Vyděšení poddaní se skrývají za hradbami zámku. Stateční rytíři se chystají k nerovnému boji s nemrtvými. Armáda temnot se připravuje k útoku. Na poslední chvíli se ale objevuje spasitel. Muž z jiné země, z jiné doby, který s sebou přináší své zázračné zbraně - brokovnici a motorovou pilu! Nenechte si ujít "Armádu temnot" - poslední díl slavné trilogie Sama Raimiho "Evil Dead". Horor, při kterém budete současně umírat hrůzou i smíchy. (Falcon Home Video)

Kucin

Tohle mě bavilo protože mi to strašně připomíná Rodrigueze a Tarantina spravda blbost kterou nelze brát vážně ale užasně pobaví :-) ()

montel

Poté, co Ash (Bruce Campbell) bojoval s démonickými síly na opuštěné lesní chatě, dostává se tentokrát časovým výrem někde do 16. století, kde se stává vyvoleným, který má ochránit místní obyvatelstvo před zlými silami. Aby se mohl dokázat vrátit časem zpět do své doby musí najít Necronomicon, knihu mrtvých. Než ji však objeví a odveze zpět na hrad, musí říci tajemné zaklínadlo, které však zapomene. Tím nevědomky vypustí na svět armádu nemrtvých, která chce knihu získat zpět. Aby se Ash mohl vrátit zpět do své doby, musí armádu temných porazit pouze s šedesátkou mužů. Pomocníkem mu je však jeho auto, puška a motorová pila...Volné pokračování Smrtelného zla 2, tentokrát se však jedná spíše o komedii s hororovými prvky. Kdysi byla na VHS k vidění klasická verze, kdy se Ash na závěr vrátil do své doby a byl opět prodavačem ve svém obchodě. Na DVD však vyšel v Česku alternativní závěr, kdy se Ash probudí až o sto let později, kdy je svět zničen nukleární válkou. Myslím, že druhá možnost, je o dost lepší. 60% ()

tichyBob

No původně jsem chtěl dát ještě miň hvězdiček, protože mě to moc vtipný nepřišlo i když mám takový šílenosti rád. Naštěstí to napravila pasáž dobývání hradu. Na to snad nikdy nezapomenu. ()

titi74

Priame pokračovanie hororu lesný duch 2 , alebo niekde uvádzane a preložené ako smrteľné zlo 2 . Film sprevádza Ash aj z motorovkou fantasy krajinou , pribudlo viac komických situácii- niekedy až parodických na predchádzajúce dva filmy . ()

Hrobař

Jak všichni píšou že to vlastně nemá nic společnýho s původním Evil Dead ...no to já bych docela protestoval. Vždyť to začíná přesně tam kde Evil Dead 2 končí a to že se to přesune v čase je přece buřt ne ? Zas nemůžou bejt tři díly v jedný chatě to by muselo přijít deja vu. Ash boduje, hláškuje, drtí kostlivce i sám sebe a prostě celý to je výborná zábava. Přesně mi to k sérii sedne. Loutkoví kostlivci a efekty dělaný na koleni maj prostě svou hloubku, svou poetiku a to já velmi oceňuju. Jsem maximálně spokojen a dávám plnou palbu. ()

Mark1983

Tak tohleto s Lesním duchem nemá absolutně nic společného.Hrdina filmu se dostal do minulosti a je to z toho jako z dvojky zase komedie.Na jedničku,ale bohužel ani na dvojku Armáda temnot nemá.Dávám pouhé dvě hvězdičky,protože tenhle díl nemusím už vůbec. ()

spalep

Tak tento film měl grády. Nijak mi nevadilo, že se od předešlých evil dead úplně změnil styl. Výborně hláškující Ash to vynahradil. Perfektní masky a efekty. Přesto mi oproti předchozím dvěma dílům něco chybělo a proto jen tři hvězdy ()

ellysium

Film jsem zhlédl už dávno ,ale před měsícem jsem se k němu po letech opět dostal a můžu říct,že tak skvělá hororová komedie s Brucem Campbellem se jen tak nevidí.Nechutnosti neberou konce a vyvrcholení v podobě letícího kostlivce nemá chybu.Měním hodnocení z třech hvězd na pět. ()

Hypnocrocus

Vážně netuším proč je to označováno za sérii. Evil dead je po všech čertech originální horor, Evil dead 2 je jednoduše jeho remake a Army of darkness je jeho parodie... Jako šílená komedie to obstálo a v podstatě bych si neměl na co stěžovat, jenže mám neskutečný pocit, že jsem byl okraden. A to především proto, že se z toho dalo vytřískat mnohem, ale mnohem víc! - Světe div se, ale já to vážně bral s nadhledem :) ()

Michalsafr

Léta jsem přemýšlel, jestli má vůbec smysl si kazit dojem z původní duologie tímhle snímkem, kterému naštěstí z názvu Evil Dead vypadlo (a jsem za to skutečně rád). Víte, tenhle snímek pěkně ilustruje přerod mezi Raimim 80. a 90. let. Při sledování tohohle filmu mi na mysl jasně přijde spíš Herkules a Raimiho pozdější seriálová tvoba, než Evil Dead. Jasně, mám rád jak ten stupidní americký seriál se Sorbem, který nemá s řeckou mytologií v podstatě nic společného, kromě snad jména některých figur, ale je to mé guilty pleasure, jelikož jsem na tom coby malý capart ujižděl - a mám rád Evil Dead pro drsný horor, kombinovaný se syrovým černým humorem. Již ve druhém dílu byl jasný příklon spíše k fantasknímu vyznění místo atmosféry plné strachu, ale nevadilo mi to. Army of Darkness ovšem pro mne zachází už trochu za hranice vkusu a kvalitativně ho řadím někam ke Stáhni mě do pekla, což, objektivně, není zrovna nejsilnějším Raimiho snímkem. Je mi ovšem jasné, že na dvojku se již raději nepodívám a uchovám si Evil Dead v mých vzpomínkách ve světlých barvách. ()

MotMotkovich

Takovou fantasmagorii jsem neviděl od dob Červeného Trpaslíka dílu Roztavení. Mé první setkání s tímto duem Raimi - Campbell. Naprostá capina, ale určitě shlédnu i předchozí dva díly. 3* ()

DannyBurino

Tohle je podle mého je to nejlepší díl ze série. Hromada hlášek, šíleností/nechutností a závěrečná bitva byla překvapivě cool. Jenom konec byl trochu divný. ()

zanvalzans

Rozprávkové podsvetie,v ktorom Bruce Campbell zahral dokonalú šialenosť svojej postavy Asha.Pochodujúce kostry zaváňajú komickou symfoniou pre oko diváka. ()

Katalin

Od první minuty mi bylo jasné, že se tohle nedá brát vážně, ale co je moc, to je moc. Možná to tak mělo být myšlené, možná autoři chtěli jen pobavit (jestli ne, tak by opravdu měli zvážit návštěvu psychiatra), ale evidentně nejsem cílovka. Příběh naprosto ujetý a efekty fakt k smíchu. Je plno starších filmů, kde jsou mnohem lepší efekty než tady. Náhodou shlédnuto v tv při noční, jinak bych se na takovouhle chujovinu nikdy dobrovolně nedívala. Opravdu nechápu to vysoké hodnocení. ()

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

30.10.2013

Už před nějakým časem internetem prosvištěla zpráva, že Sam Raimi a jeho bratr, scenárista Ivan pracují na pokračování ságy Evil Dead. Ta se (když pomineme letošní remake) ve třetí části nazvané… (více)

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

23.12.2007

Nejzásadnější otázka těchto dní zní: Bude Sam Raimi režírovat Spider-Mana 4, anebo se nechá ukecat, aby se ujal dvoudílného Hobita (Jackson už potvrdil, že hodlá pouze produkovat a dohlížet, aby dva… (více)