Armáda temnot

• USA Army of Darkness (více)

Přichází doba velkého zla. Vyděšení poddaní se skrývají za hradbami zámku. Stateční rytíři se chystají k nerovnému boji s nemrtvými. Armáda temnot se připravuje k útoku. Na poslední chvíli se ale objevuje spasitel. Muž z jiné země, z jiné doby, který s sebou přináší své zázračné zbraně - brokovnici a motorovou pilu! Nenechte si ujít "Armádu temnot" - poslední díl slavné trilogie Sama Raimiho "Evil Dead". Horor, při kterém budete současně umírat hrůzou i smíchy. (Falcon Home Video)

sonnak

"Name's Ash. Housewares." Atmosférou někde mezi Pythonovským Grálem a Indianem Jonesem. Šílená kombinace. Jsem ale rád, že je třetí ED takový, jaký je. První díl byl smrtelně vážný, druhý si už sám sebou nebyl tolik jistý a chvílemi brnkal na lehčí strunu, ale pro mě to příliš nefungovalo. Jenže Raimi a spol. si asi řekli "tož dyž už tak porádne" a tak je třetí díl komedií/sebeparodií se vším všudy. Každý ze série ED je velkou měrou úplně jiný, což je u trilogií vzácné. Každý funguje, svým vlastním způsobem a pro někoho více pro někoho méně. Návaznost mezi prvními dvěma díly taky není 100%, ale ústřední motiv a Ash vše spojuje. Jo, Ash...to je právě to, co dělá ze třetího dílu ten nejzábavnější (Campbellova životní role) a pro mě i nejlepší. Geniální!!! ()

blackrain

Do třetice všeho dobrého a zlého. Sam Raimi se evidentně dobře bavil a já se bavila s ním. Více jsem se smála, než bych se bála. Bruce Cambell je pěkné číslo.Navždy budu mít zvuk motorové pily spojený s tímto filmem. Armáda pochodujících kostlivců neměla jedinou chybičku. Už asi vím, kde se svými kostými nechala inspirovat kapela LORDI. Hudební doprovod opět nezklamal. ()

Makky

"Sayonara hajzle! Pokračovanie nenesúce sa v duchu svojich predchodzov sa snaží hrať na inú nôtu, no z pohľadu celej série hraje len druhé husle. Snímok zaujímavý najmä Campbellovými mega hláškami (aach milujem 90. roky), obstojnou atmosférou a slušným záporákom. Videl som režisérsku verziu s alternatívnym koncom, záver v obchoďáku som si teda musel pozrieť dodatočne, vo výsledku je to však jedno. Je to pekne uletená hláškoidná zábavka s rozumnou dĺžkou a zopár kostlivcami. Príliš nestrhne, no pobaví a neurazí. "Kedysi som sa ti páčila." - "Zlato, ale teraz si šeredná!" ()

Remedy

Bombastická plejáda vynikajících "fightů" s umrlci, obrovské množství skvělých originálních nápadů, úžasný cit pro nadhled a božský Campbell. Celkově se mi moc líbí, jak Raimi celou trilogii pojal - začal v podstatě vcelku seriózním hororem, poté definoval nový žánr, ve kterém smíchal hororové prvky s komediálními a závěrečnou část pojal jako čistou komedii. Ačkoli jsem se mnohdy smíchy opravdu zalykal ;))), je i přesto pro mě tento díl z celé série nejslabší. ()

movieband

Dneska sem dokončil Raimiho trilogii a můžu s klidem konstatovat, že Raimi dokáže vyvolat mrazení v zádech, ale víc se mu daří vyvolat totální výbuchy smíchu. Sice jsem se tu nenasmál jako při Smrtelném zlu II, ale i tak tady bylo pár scén, které člověka upřímně rozesmály. Campbell je v téhle trilogii sympaťák a jsem zvědavý jestli ho Raimi obsadí do čtvrtého Evil Dead a zároveň jsem zvědavý jak si se čtverkou Raimi poradí. Doufám, že to bude zase nabité vším co obsahovala celá tahle trilogie, protože bez tolika vtipu a hororových scén by to už nebylo ono. ()

slunicko2 odpad!

Čuměl jsem jak chleba z tašky. Snad je to parodie na žánr, snad jen horečnatý sen třetího asistenta režie o vlastním díle, ale nejspíš je to prostě jen hloupá píčovina. Nemohu však popřít, že jsem čuměl... jak chleba z tašky. ()

Hadža

Bruce je nezastavitelny,je mu jedno kde a kdy s monstry nema slitovani!Pila je idealni do kazde nepohody.Skvely zaver horrorkomedy trilogie!;) ()

stration

Komedii jsem čekal, ale že bych se válel smíchy jsem si opravdu nemyslel. Raimi dovádí svoji zálibu v extrémnosti k dokonalosti: Když facky od kostlivce, tak pět, když krev, tak hektolitry. Nejsrandovnější díl celé série. Bát se nebudeme, ale bavit královsky! ()

Derek

zavŕšenie skvelej trilógie je pre mňa osobne sklamanie (ale iba také malé). každá časť sa niesla v inom duchu pričom vždy tam bola cítiť prítomnosť niečoho hororového (splatterovského), trojka to už je niečo iného a vystrašiť by dokázala asi len deti do 10 rokov, pretože ide o klasickú fantasy s kostlivcami, rytiermi atď. to však neznamená že je to slabý film, to vôbec nie! je to však úplne niečo iného ako I a II. film je preplnený hláškami, čiernym humorom a hlavne hrá v tom bruce campbell!!! (já tu jeho bradu jednoducho milujem:-)). takže i keď mierne sklamanie, avšak stále dosť dobrý nadpriemer, ktorý sa len tak nevidí! ()

beran-ek

Sice tenhle film nejde uplně v šlépejích jedničky a dvojky, ale přesto bezvadná podívaná! Bruce Campbell jakožto v každém z dílů je tu opět výtečný! Důstojné a vtipné zakončení :) ()

JohnMiller

Neviem ako ,ale Sam Raimi dokázal nemožné . Dokázal nakrútiť takmer nepokračovateľné pokračovanie pre mňa najkultovejšieho hororu a filmu. Ash sa s ničím "nesere" odsekol si ruku ? vyrobí si u kováča novú. Pokazilo sa mu auto ? opraví si ho a vyrobí si z neho kombajn na sekanie kostlivcov ? Horor s extra vtipnými scénami a výpravnými prvkami ktorý si však uchováva pôvodný feeling ako predošlá časť jednoducho pre mňa je to kult !!!! ()

Brennos

Pokud byl v jistém smyslu Evil Dead 2 ještě alespoň trochu míněn vážně, zdaleka to neplatí o závěru trilogie. Armáda temnot je hláškami a těžce ujetými scénami nadupaný film, který se výpravou vyšvihl těsně pod hranici sérií Herkules a Xena :o) (jelikož oba seriály produkoval Sam Raimi, nelze se vyhnout úvahám, zda zrovna Armáda temnot nebyla tou inspirací...). Bruce Cambell, jeho dvouhlavňový Remington a motorová pila podali tradičně odpovídající výkon... a existence dvou verzí mě tak trochu pozlobila, protože režisérskému střihu neodpustím ztrátu dvou nejlepších hlášek (I'm the guy with the gun + Hail to the king, baby), naopak zase potěšil spoustou nového... vím, že si to snad ani nezaslouží, ale je to tak veselé a hravé, mám pro tento film slabost, dávám 5*, protože "I may be BAD, but I feel GOOD!!!" ()

mae-geri

Na Armádu temnot jsem se docela těšil, protože fantasy je můj oblíbený žánr a ješte mi to kamarád doporučil. Ale opravdu nevím, proč je film tak dobře hodnocen. Sice chápu, že je film starší a tím pádem jsou na dnešní dobu efekty směšné. To by mi vůbec nevadilo. Ale děj je strašně popletený a nelogický. Sice některé hlášky jsou dobré, ale většina je spíše trapná. Jednou vidět bohatě stačilo.. ()

Dexter1

Je to obrovská zmena oproti predchádzajúcim dvom dielom. Z hororu sa stala fantasy komédia. A mne to vôbec nevadilo. Husté hlášky, lepšie triky, skvelá atmosféra a Bruce Campbell tu podal asi najlepší výkon z tých 3 častí. ()

Colonist

První díl byl vynikající nízkorozpočtový horor (*****), dvojka mě svým sklouznutím do komediálních vod docela zklamala (ačkoliv Bruce a jeho hlášky byly dobré, na víc jak slabé *** to nebylo), a tak jsem logicky od třetího dílu nic moc neočekával. Přesto jsem byl docela mile překvapen. Army of Darkness je jeden z nejujetějších filmů, jaký jsem kdy měl tu čest vidět, ale narozdíl od Evil Dead 2 v pozitivním slova smyslu. Po zkušenostech s dvojkou jsem to nebral vůbec vážně, a proto jsem se dobře bavil. Ostatně tenhle film se sám o sobě nebere vážně. Bruce Campbell je v tomhle dílu v životní formě a chrlí ze sebe jednu nezapomenutelnou hlášku za druhou. S atmosférou prvního dílu má trojka asi tolik společného jako Jaroslav Sypal s Robertem De Nirem, ale jízda je to nehorázná. A třeba si u mě následným zhlédnutím ještě předcházející díl napraví reputaci..."Say hello to the twenty-first century!" ()

GILLWANDER

Trilógia ukončená, škoda že dosť rozpačito a kŕčovito. Prvý diel bez debat krvavé sústo podľa môjho gusta. Dvojka otrepaná hra na kto z koho a k tomu ešte s humorným prejavom "ozdobená". Trojka najslabšia a aj dosť o ničom. Stredovek mi nepadol. Starý opustený dom niekde v samote v lese mal svoj šmrnc. Ale obrovský hrad to je už slabota. Jednotka nemala v sebe komediálny potenciál no dve časti po nej už hej a to podľa mňa všetko skazilo. Mne to ani nevadí. Stačí mi fantastický prvý diel, ktorý môžem pozerať do nemoty...60% ()

sofiapetra

V prvních dvaceti minutách se tam toho sice odehrálo poměrně dost - ale pak jsem si po zralé úvaze řekla, že mě to ani trochu nebaví. Dál jsem to jen už posunovala a zkoušela namátkou pár dalších úseků - ale bylo to stále stejně bláznivé, ale pro mě bohužel naprosto nevtipné a nezáživné. Nevylučuji, že se to pak mohlo maličko rozjet. ()

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

30.10.2013

Už před nějakým časem internetem prosvištěla zpráva, že Sam Raimi a jeho bratr, scenárista Ivan pracují na pokračování ságy Evil Dead. Ta se (když pomineme letošní remake) ve třetí části nazvané… (více)

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

23.12.2007

Nejzásadnější otázka těchto dní zní: Bude Sam Raimi režírovat Spider-Mana 4, anebo se nechá ukecat, aby se ujal dvoudílného Hobita (Jackson už potvrdil, že hodlá pouze produkovat a dohlížet, aby dva… (více)