Armáda temnot

• USA Army of Darkness (více)

Přichází doba velkého zla. Vyděšení poddaní se skrývají za hradbami zámku. Stateční rytíři se chystají k nerovnému boji s nemrtvými. Armáda temnot se připravuje k útoku. Na poslední chvíli se ale objevuje spasitel. Muž z jiné země, z jiné doby, který s sebou přináší své zázračné zbraně - brokovnici a motorovou pilu! Nenechte si ujít "Armádu temnot" - poslední díl slavné trilogie Sama Raimiho "Evil Dead". Horor, při kterém budete současně umírat hrůzou i smíchy. (Falcon Home Video)

samurraj

Jako že horor komedie nemám rád, mě toto mile překvapilo. Tlemil jsem po celej film :-)) fakt výbornej scénář. Dávám 5* ()

dehonest

:DDD tak tomuto filmu sa povie haluz. kombinácia horroru a komédie, komédie a horroru. neskutočné hlášky (dej mi něco sladkýho/to jsou jenom takový postelový řečičky.../jsem Ash... prodavač...). ťažko povedať. niekto je hotový z prvých dvoch dielov evil dead, ale už v dvojke to začína šliapať na plyn a trojka :DDD to teda hej... Bruce Campbell sa vytiahol a rola lacného fečného hrdinu je pre neho to pravé orechové. autentická chaotická kamera, pidimužíci... neuveriteľné! sranda k popukaniu. a pritom to nestráca atmosferický šmrnc! ja viem, predsudkári budú ohŕňať nosom. chyba, priatelia, chyba. už aj sa prilepiť k monitoru a čumákovať. červené oznámkovanie si táto pérovina určite zaslúži! ()

P/\/EL

nemůžu si pomoct, ale trošku sem byl nakonec zklamaný (tahle pro dost lidí kultovní záležitost šla nějak mimo mě), ikdyž ze začátku né, ta první půlhodina zhruba byla skvělá, dynamická, celkem strašidelno (1. příšeráci a čarodějnice a tak, mohlo toho bejt víc), skvělá stylizace, boží výtvarná stránka, docela sranda, pak kreativní pasáž v chatce alá Guliver naruby a tak, nějak se to začlo kazit, pak přišli kostrouni, jasně, něco ve stylu Souboje Titánů, ale tady sakra lepší, přecijen 10let pokroku, jasně, v tý době, už se docela rozjíždělo digi, ale tyhle staromilské triky mě tady vůbec neva (ale SOuboj Titánů původní mi dneska příde fuj, ale zase lepší jak to nový - digi), jasně, tohle jinačí produkce (čtu, že to stálo 30 mil. dolarů, to na svou dobu nebylo až tak málo, ale příde mi, že to trošku promrhali - zbytečně moc kostřiček :), všelijaký zadní projekce, později řekl bych přiznané a úsměvné (né, směšné) ty detajly s kostrounama, jak sou to jen pajduláci a nehejbou s nima (takže jasně, parodie, absurdity, ale né moc okaté, takže člověk je na vážkách), to všecko má svoje kouzlo, jenže ta bitva je přecijen trošku delší, film je celkem krátký - 81 minut (režisérská sice 96), kdžy ještě čtu to s tou závěrečnou scénou, hehe, chápu, že si vyhráli (a že tam jde o spoustu věcí kolem, než o kompaktní film), bitva je holt příliš dlouhá, pak největší potíž je asi s hlavním hrdinou - je to nesympaťák (pro mě víc než dost), ještě sem neviděl Evil Dead I, II - nj, stydím se, ale chápu, všecko to má být naschvál, TeeAge**** třeba, co píše, myslim, že to trošku přehání, nevkusné mi to nepřišlo, ale y hlášky na mě nepůsobily dobře, tak trapné, až prostě u řady věcí to funguje, ale tady né (chlad), von hláškuje fakt křečovitě a mě to děsně irituje, ikdyž ty pitomý hlášky dost zkultovněly a čet sem, že třeba Heil to the king baby pak asi použili pro DUken Nukem 3D (ta slavná hra), jenže mě to neba,no, ježiš, zpátky k trikům, tak koustrouni samozřejmě ta jízda, tak byly voblečený lidi jen s maskama lebek a byly jim vidět oči a nebo černá látka :), ale mě to neva, tohle né, spíš trošku děj a hlavní hrdina a jeho hláškování, kdybych to bejvali viděl dřív, no já nevim........rači si dám Návštěvníky :) ....jo, ale určitě to svoje kouzlo a atmosféru má (horrorovou prakticky né), některé pasáže sou vynikající - třeba, jak ho honí lesem cosi, ikdyž to bude asi i v těch...těch....no..ty jo, je zvláštní, jak se tu názory rozchází, někoho baví víc závěrečná bitva, ty hlášky, fakt to nechápu....ironii mám rád, ale von to podává divně.... ()

bratr_jezek

Škoda, závěr pomyslné trilogie o Ashovi a lesním zlu se nějak přerodil v místy až parodickou fantasy a všudypřítomné hororvé mrazení vymizelo. Věčná škoda, série by si zasloužila lepší zakončení ()

Lazy87

Velkovš jsem od téhle trilogie dostal úplně něco jiného, než jsem čekal. Asi proto jsem lehce zklamaný. Přesto je to fakt zajímavý multižánrový kousek. Jinak k tomuto filmu, myslím, není co dodávat. ()

JARDAHONDA

Vynikající hororová zábava režiséra Sama Raimiho. Armáda temnot je fantastický příběh meče a magie o nevyslovitelném zlu, které ohrožuje lidstvo. Příběh o starodávném Necronomiconu, knize mrtvých, která je vázána v lidské kůži, psána krví a číst jí nahlas je životu nebezpečné. Snímek díky speciálním efektům, kterými je doslova nabitý, donutí diváka křičet strachy a slzet smíchy :) ()

hujerita

Síce je to tretí diel Evil dead, ale ja som to tak nebral :)). Bruce je stále cool a super. Táto komédia fakt že stojí za pozretie. Kto nevidel nech banuje ()

Monikasson

Keď som to prvý krát stiahol a išiel pozerať s kamošmi,tak sme nemali ani šajn,čo je to za film.No prvých 20 minut filmu ubehlo a my sme sa smiechom váľali po zemi.Tento film je pre mňa,ako jednooký kráľ v zemi slepých.Inak,ako 5* ani nemôžem dať. ()

Paan

Po utahaném Evil Dead 2 jsem nečekal zhola nic. K mému překvapení Armáda temnot poměrně svižně ubíhala a chvílemi jsem se dobře bavil. Ash je týpek, ego má až na půdu a je i trochu komediant, pár hlášek stojí za to. A co je hlavní - nemrcasí se od ničeho k ničemu 3/4 filmu jak v předcházejícím díle. I středověcí lidičkové k mojí radosti používali staré zájmeno "thou". Přesto jsem zůstal tím opěvovaným Campbellovým charismatem nezaujat a přívlastky jako "k popukání" či "výpravný" bych při hodnocení zrovna tohoto díla skutečně nepoužil. Efekty mi nevadily paradoxně vůbec, jen asi nemám moc pochopení pro danou odrůdu béčkové scenáristické tvorby a nepřijde mi tak vtipné a zábavné to, co by mělo. ()

Redlos

Sice jsem původně chtěl stáhnout Ducha lesa 3 a omylem stáhl tohle, ale i tak jsem nebyl zase až tak zklamaný. Chtělo by to spíš víc napětí než humoru, ale to bych od týhle série filmů chtěl moc :D ()

Dann99

No priznám sa,že ako dieťaťu,keď som ten film videl ešte na VHS sa mi páčil oveľa,ale oveľa viac.To je asi pochopiteľné.Dnes je to u mňa za slabé 3*.Aspoň teraz viem z kade bral Raimi inšpiráciu. ()

pekos

Posledný diel trilógie Sama Raimiho s nezabudnuteľným a charizmatickým Bruce Campbellom zakončil jeho trápenie sa zo zlými démonmi. Napriek tomu, že dej tohoto dielu je viac crazy, hororové scény sú prepracované tak, aby boli zaujímavé a jedinečné. Vďaka tomu je i tento jednoduchý príbeh Asha v minulosti stráviteľný a celkom vtipný. Napriek tomu, že film bol nakrútený v deväťdesiatych rokoch, prekoná mnohé crazy comedy súčasnej doby. A mnohí režiséri môžu študovať filmové postupy a tvorbu Sama Raimiho, konkrétne trilógiu The Evil Dead. Majú sa z čoho učiť a čím inšpirovať. ()

Milabusek

Možná je opravdu z celé trilogie evil dead nejslabší ale pro mně to byl nádherně ztrávení večer s pěkným ( pořádným ) humorem . možná tam bylo někde trošku napětí ale to si už asi nepamatuji každopádně todle se už jen tak neuvidí ()

Onanista

Je to perfektní, zábavné a strašně dobře se na to kouká. Bruce je sympaťák a tuhle blbost si užívá ... Zde platí pravidlo, že je to tak blbý až je to dobrý. Nejvíc mě dostal závěr, kde Bruce rube kostrouny parním auťákem. Ps: Kdyby si ten trouba napsal tři slova na papír, ušetřil by si dost práce, ale nebyla by to taková legrace ()

Taurpower

Muj prvni "horror" ktery jsem videl v kine (film byl uvaden jako horror). Nicmene se jedna o velice specifickou a povedenou komedii kterou dnesni mladez nejspis kvuli pravekym trikum neoceni... Kazdopadne pro me je to srdecni zalezitost, takze 5stars je proste malo... ()

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

30.10.2013

Už před nějakým časem internetem prosvištěla zpráva, že Sam Raimi a jeho bratr, scenárista Ivan pracují na pokračování ságy Evil Dead. Ta se (když pomineme letošní remake) ve třetí části nazvané… (více)

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

23.12.2007

Nejzásadnější otázka těchto dní zní: Bude Sam Raimi režírovat Spider-Mana 4, anebo se nechá ukecat, aby se ujal dvoudílného Hobita (Jackson už potvrdil, že hodlá pouze produkovat a dohlížet, aby dva… (více)