Armáda temnot

• USA Army of Darkness (více)

Přichází doba velkého zla. Vyděšení poddaní se skrývají za hradbami zámku. Stateční rytíři se chystají k nerovnému boji s nemrtvými. Armáda temnot se připravuje k útoku. Na poslední chvíli se ale objevuje spasitel. Muž z jiné země, z jiné doby, který s sebou přináší své zázračné zbraně - brokovnici a motorovou pilu! Nenechte si ujít "Armádu temnot" - poslední díl slavné trilogie Sama Raimiho "Evil Dead". Horor, při kterém budete současně umírat hrůzou i smíchy. (Falcon Home Video)

StaryMech

Že "Armáda temnot" trochu uhnula z cesty vyznačené oběma díly "Zlých mrtvých" a spíš než děsičem je žertovnou dobrodružnou fantazií ve stopách Twainova Yankeeho z Connecticutu nebo Čechova Matěje Broučka (bohužel bez jejich satirické páteře), mě rozhodně nemrzí. Že je natočena v nejednom ohledu lacině, jí dodává jisté kouzlo. Že Raimi na tenounkou nit příběhu navléká místo vybraných korálků jeden klukovský gag za druhým, by samo o sobě ještě nemuselo kazit legraci. Ale že tyto gagy jsou prostě chromé, filmu nemohu nemít za zlé, stejně jako to, že mě chvílemi uspával - Ash Neash. O deset let později v "Bubba Ho-tepovi" Campbell zahrál postavu nejen smysluplnější a hlubší, ale i zábavnější. ()

Sadova302b50

První část, kdy se Campbell štrachá na pohřebiště, je švihle vtipná, co nebylo v možnostech dvojky, to zde Raimi zdatně vkládá. Pak začne film trochu pokulhávat, a kdyby to nebyla sranda, tak se propajdá až k závěru, který byl zase o něčem jiném. Dávám 68% a tři a půl hvězdy. ()

005

Pokud první díl byl čistý horor, druhý horor s prvky komedie (pro mě výborně skombinovaný), tak třetí a naštěstí poslední je čistá komedie a ta mě úplně minula. Nedokážu zde ocenit nic. ()

hevys

třetí díl přímo navazuje na dvojku,děj se přenáší do středověku kam se ash propadl časoprostorovým tunelem.z klaustrofobního krvavého splatter hororu se stává dark fantasy.především je to ale neuvěřitelná sranda,a bruce exceluje potřetí! ()

Ardath

Clatto Verata Nicto. Tohle už není Evil Dead, tohle je Army of Darkness! Parádní nářez a moc zábavné béčko s výborným bavičem Brucem Campbellem v čele. Je velmi zajímavé sledovat, jak se z hororu o chatě v lese příběh může dostat až na středověký hrad obléhaný titulní armádou temnot. ()

Maza2222

Kometář z postavy.cz Může obsahovat SPOILERY Jiná doba,jiné kafe. První čtvrthodina filmu byla příšerná.Nějak extra se mi nelíbila, chtěli Ashe zabít. Pak to bylo dobrý. Ash dostal zpět do souboje se zombíkama. Avšak kostlivci nebyli tak dobrý jako zombíci z 1 a 2 dílu. Ale ta scéna byla docela dobrá. Ta scéna v obchodě se mi líbila. Nebylo to dobré jako 1 a 2, ale bavil jsem se. A zapoměl jsem dodat, Ash jako v předchozích dvou dílech prostě nemá chybu. ()

Karlsberger

Úplně poprvé jsem se s Ashem setkal ve hře Army of Darkness: Defense na Android. Celkem mě v té chvíli zajímalo, jak vypadá film, podle kterého je tato hra udělána, ale stále to nebyl dotatečný impuls k tomu, abych se na film podíval, až do doby, kdy jsem začal hrát hru Poker Night 2, ve které je Ash jedna z hlavních postav. Poker night 2 je hra, co je známá hlavně vtipně pojatými referencemi na filmy, hry či seriály. Hodně takových referencí na Army of Darkness jsem nechápal úplně na 100%, tudíž jsem se rozhodl, že dám tomuto filmu šanci, i přestože jsem nikdy neviděl žádný díl Evil Dead ani nic podobného. Už od začátku film nabere skvělý spád, při kterém divák netrpělivě čeká na další dějové zvraty. #potěš-mě-bejby ... Film je napěchován akcí s prvky hororu, ale plnohodnotný horor to není. Celkově je film podařený akční „horor" se skvělou atmosférou a zajímavým příběhem. Na filmu mě ale nic zvlášť neohromilo, takže za mě lepší nadprůměr. Doporučil bych ho hlavně lidem, kteří příliš nemusejí horory, ale nevadí jim filmy s nemrtvou tématikou. ()

Kaylar

Pro mě trochu problematické hodnotit, a to zejména vzhledem k tomu, že dochází k výraznému obratu žánru od hororu ke komedii. I samotný hlavní hrdina Ash najednou získává atributy namachrovaného superhrdiny, který ve středověku hází vůči domorodým obyvatelům jednu sebevědomou hlášku za druhou. Stěžejní zápletka, která diváka hororů zajímá asi nejvíce (pátrání po Knize mrtvých) se tak dostává do pozadí, jelikož hrdina je nucen podstoupit řadu zkoušek a absolvovat i povinnou love story. Tenhle díl považuji za nejslabší z celé trilogie. ()

SNCIS

"Pozdrav krále, baby!" Hláškující Bruce Campbell ve své nejslavnější roli. Má to nedostatky, o tom žádná. Nicméně démonobijc Ash je dnes už klasika. Já se u toho několikrát zasmál, i když příběh je ujetej. Co se týče efektů, i ty nejsou nejlepší, ale na svou dobu boží! Sam Raimi se zde vyřádil a já tento film + Smrtelné zlo 2 žeru! Pokud se vám dvojka nelíbila, tak si toto nepouštějte. Pokud se vám dvojka líbila, tak si tohle užijete. - 80%. ()

iggy_pop

Totálny odklon od svojich dvoch hororových predchodcov, čo ale vôbec nevadí. Celé je to už len o Ashovi, na ktorého sa je v Campbellovom podaní radosť pozerať :) ()

lobenka odpad!

Rozhodovala jsem se mezi Poirotem a tímto filmem. Mám ráda horory a sci-fi a protože jsem koukla na hodnocení, vybrala jsem tento film... Sci-fi je tohle vysoké hodnocení a já stále marně přemýšlím, co je na něm tak vynikající... Od prvních pár minut jsem tušila, že to bude pěkná blbost,ale dala jsem tomu šanci, při ukázce uříznutí ruky už jsem se kácela s tím, že tohle asi nepřežiju... I když se povznesu nad určitými scénami, tak nepřekousnu to, že mu mudrc do díry, kde má zemřít i přes jeho pána hodí pilu, že tam střílí puškou, která se mu záhadně objevila v ruce, že úplně vše umí a všemu rozumí a také vše dokáže vyrobit a také to, jak každému hrubě nadává a uráží... Jak rozkazuje lidem a oni ho poslouchají na slovo... tohle je neskutečná stupidita a tento film by měl urážet i průměrného diváka... Campbella a bratry Raimiovi mám sice ráda,ale za mě je to opravdu odpad ()

Dalajlada

Po prvním horrorovém díle přišlo něco na odlehčení. Tak jak byl Bruce v prvním díle marný a zbytečný, tak tady je neodolatlený, úžasný, dokonalý a vůbec dokonalý. Chvílemi je to trochu moc ulítlé, ale co už. Hlavně že se člověk hodně nasměje. ()

gggggg odpad!

No toto nedám. Naštvali ma hneď dvaja ľudia, hlavne Raimi že bol schopný natočiť takúto sprostosť, tiež Campbell, lebo sa na túto sprostosť nechal nahovoriť. ()

Wiceman

Nebudu Vám lhát, ale tady horor nenajdete. Pokud ale hledáte hororovou komedii, jste na správném místě :D Trochu se stydím za to, že Armáda temnot je defacto moje první Evil Deadkovka, kterou jsem kdy viděl, a tak byl ze začátku můj názor poněkud zmatečný. Pominu-li absenci strachu, se ale jedná o dost zábavnou řežbu, která mě baví i po těch letech, co jsem to poprvé viděl na VHSce. Určitě bych to nespojoval s Evil Dead sérií. Tam to i docela solidně mrazilo v zádech. Tady mrazí tak akorát scéna s Ashem, co pohřbívá svýho zlýho dvojníka. Jinak je to spíše komedie. Inu, ale zábavná komedie. I přes svoje hororovské nadšení musím dát alespoň 4*, protože Ash je, narozdíl od prvního dílu, tak moc cool, že kdybych dal míň, přišel by si pro mě a zničil by mě svojí nabroušenou motorovkou/suprlesklourukou :D Jen mě popravdě trochu mrzí dva rozdílné konce. Ten ,,happy end" se mi páčil mnohem víc než ten ,,Sad end" ale což .... Armáda temnot válí :D ()

MaxBodycount

Hľa ! Beyond Thunderdome trilógie o jedzitých zdechlíkoch - najmenej podarené dieťa, ktoré sa nechce podobať na klaustrofobicky splatterfestových súrodencov a volí cestu Yankeeho z S-Martu na dvore Lorda Arthura, zaznamenávajúc tak historicky prvý moment, kedy sa Evil Dead stáva filmom pre zaručenú pohodu v rodinnom kruhu.  Moment filmového blaha: Finále z Planéty opíc. ()

Caviar

Zajímavá a svěží odbočka od předchozích dvou dílu, když jsem film, jako děcko viděl poprvé. Myslel jsem, že je to nějaká chyba špatně popsané VHS a že se jedná o úplně jiný film pak to do sebe začalo zapadat a já se bavili stejně dobře. Jako se bavím dnes. Já doporučuji, a brát bez předsudků. ()

jirikzaboj

Hororová komedie lomeno fantasmagorie toho největšího kalibru, ale se srdíčkem na správném místě. Raimi riskoval nejen velký úlet, ale docela i kariérní vzestup a podařilo se mu ukovat mimořádný film, který si zachovává aspekty předchozích filmů a posouvá postavu Ashe do multidimenzionálního žánru a sází trapné vtípky jeden za druhým a je to naprosto skvělé. Kdyby si to zachovalo možná trochu víc gore, tak by to bylo ještě byť o píď lepší. Na relax s kamarády u pivka ideální film. ()

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

30.10.2013

Už před nějakým časem internetem prosvištěla zpráva, že Sam Raimi a jeho bratr, scenárista Ivan pracují na pokračování ságy Evil Dead. Ta se (když pomineme letošní remake) ve třetí části nazvané… (více)

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

23.12.2007

Nejzásadnější otázka těchto dní zní: Bude Sam Raimi režírovat Spider-Mana 4, anebo se nechá ukecat, aby se ujal dvoudílného Hobita (Jackson už potvrdil, že hodlá pouze produkovat a dohlížet, aby dva… (více)