Adaptace prvního románu autora knižních bestsellerů Johna Grishama, jejíž režií byl pověřen Joel Schumacher. Afroameričan Carl Lee zastřelí v soudní budově dva muže, uvězněné za znásilnění a těžké poranění jeho desetileté dcerky. Sám nakonec stane před bělošskou porotou, která má rozhodnout o jeho vině. Vybere si jako obhájce začínajícího bílého advokáta, který po jistém váhání přijme pomoc emancipované studentky práv. Z případu se stane politická záležitost, která aktivizuje i členy Ku-klux-klanu. V poklidném městečku zavládne napětí a bílí rasisté začínají řádit. Jake a jeho blízcí se ocitají v nebezpečí. Výsledek procesu je ovšem po obhájcově emotivní závěrečné řeči jasný. Osvobozující výrok poroty však vzbuzuje pochybnosti o tom, zda jedinec opravdu může brát právo do svých rukou... (Cinemax)

ScarPoul

Jeden z tých lepších Schumacherov. Oceňujem jeho expozíciu, ktorá nie je cez čiaru, ale je spravená nápadito. Zároveň ma bavili postavy. A Time to Kill je spolu s Firm moja najobľúbenejšia Grishamova kniha. A podobne ako dráma s Tomom Cruisom je aj tento film plný pekne vygradovaných momentov a zaujímavých zvratov. Tie možno nepôsobia tak sofistikovane, aby niektoré scény nepôsobili ťažkopádne alebo pateticky, ale aj napriek tomu, je to v tomto snímku vyvážené. A tým, že na patetickú nôtu nehrá celý film si zaslúži snímok aspoň šancu. To, že postava Sandry Bullock je možno do počtu mi nevadí. Samuel a Matthew si skvelo sekundujú a finále je viac ako uspokojivé. Takže za mňa dobre. Môže sa to zaradiť k tým vydarenejším adaptáciám. A aj napriek dĺžke to nenudí. Aspoň teda mňa to nenudilo. ()

BoPo

Dôvod prečo si pozrieť tento film je predovšetkým Samuel L. Jackson. Jeho postava prechádza všetkým tým, čím nikto prejsť nechce. Jeho osud Vám nemôže zostať ľahostajný, tak ako tento film. ()

6thSun

Hm, dojemný, ale takhle to bohužel nefunguje, takže jde o lživé hraní na city a kromě žánru drama/thriller by tam proto klidně mohlo být i fantasy. 65% ()

malylada

Asi jeden z nejlepších thrillerů ze soudní síně, které jsem viděl. Dobrá tématika kolem rasového podtextu a silně jižanské nevraživosti proti černochům. Skvělé výkony herců, kde nejvíce vyniká McConaughey a Spacey, kteří jdou po sobě jako žraloci. Docela mě překvapil ten bohatě nabitý casting, včetně vedlejších postav. Zápletka podsouvá tématiku morálky, kam sahá hranice viny a neviny. Hledání důkazů, kdy každá strana tasí jedno překvapení za druhým, dokáže strhnout na maximum. Některé pasáže jsou někdy příliš vyhroceny, možná i zbytečně, neboť tempo opravu šlape. Když pronáší McConaughey závěrečný projev, člověka mrazí......8/10 ()

Dale

Celkom podarená adaptácia Grishamovej prvotiny s témou, ktorú ja vo filme obľubujem. No tá "zázračná" záverečná reč McConaugheyho by mňa určite nepresvedčila (žeby preto, že nie som rasista?). To však už bolo jediné slabé miesto knižnej predlohy. Filmári už s tým nemohli nič robiť. ()

Terva

Docela bych přivítal nějakou diváckou verzi o délce tak 80 minut. Scénář: (podle novely Johna Grishama) Akiva Goldsman. ()

JohnCZ

Hvězdami vyloženě nadupané soudní drama, které se nebojí zabrousit i někam směrem k thrilleru. Jižanské státy jsou prostě specifický ekosystém s občas hodně specifickými lidmi a krutá rasová nenávist tam je problémem dodnes. Tuhle atmosféru film vystihuje skvěle a herci u toho hrají o sto šest. Závěrečná řeč Matthewa McConaugheyho spot-on, byť o správnosti závěrečného verdiktu by se dalo polemizovat. ()

corpsy

Herecky strhujúci hit, ktorý má gule presne tam, kde ich má mať. Grishamovkám sa, až na malé výnimky, na veľkom plátne stále darilo. A táto je jedna z najlepších. ()

joehot

Poctivý, byť trochu naivnější soudní drama. Žádný přehnaně laciný sbírání emocí, ani chladnokrevný odstup (byť blíže to má k prvnímu), fajn herecké výkony a bezchybná režie. Za mě cajk. ()

FFilipCZ

VÝZVA 2015: Trošku mi dělá problém pochopit a přijít na kloub celé té pointě, že by měl být osvobozen člověk, který je odsouzen za dvojnásobnou vraždu, ke které se ještě veřejně přizná. Každopádně natočeno to je kvalitně. Celý film mezi sebou bojují dva světy (morálka vs. zákon, černí vs. bílí) a je jen na vás, na kterou stranu se přidáte. ()

NinonL

Nevím, proč se mi tenhle film nevešel do žebříčku. Ani M.McConaughey. Ovlivnil svou strhující závěrečnou řečí porotu natolik, že dali obviněnému svobodu? Potřebovali skutečně až takový zážitek, aby si uvědomili, že některé zločiny jsou prostě neospravedlnitelné a některé vraždy naopak ano? Bylo jim to zcela lhostejné, protože nešlo o bělocha? Nebo to dobře věděli, jenom se báli vystoupit z řady, aby je pokrytecká společnost neušlapala? Anebo jsem na celé čáře mimo já, když vidím v porotě mnohé z nás? ()

agentmiky

Ani jsem nevěděl,že tento film existuje,ale jsem rád,že jsem ho viděl.Film na mě zapůsobil velmi dobře,mám z něho kladné dojmy.Bylo zajímavé sledovat,jak si Samuel L.Jackson nakonec porozumí se svým obhájcem.Kevin Spacey jako vždy perfektní výkon bez žádné chybičky.Překvapila i Sandra Bullock.Zahráli si zde i oba Sutherlandové,i když zcela odlišnou roli.Matthew McConaughey si zahrál roli obhájce i ve stejnojmenném snímku,což je určitě zajímavé zmínit.Za mě dávám tomuto skvělému thrilleru ze soudní síně a nejen z ní 85%. ()

Asgy

Za herecké výkony se nikdo v tomto filmu stydět nemusí, mě trošku zklamal na můj vkus možná až příliš pozitivní a předvídatelný konec. Co se Schumachera týče, jde jednoznačně o jeden z jeho lepších kousků. ()

Riddick77

I přes velmi dlouhou stopáž je tento snímek žánrovou klasikou a další z řady sond do americké povahy a vztahu k "černému" rasismu. Opravdu tak velké množství filmových hvězd našlapané v jediném filmu se tak často nevidí a překvapivě vše šlape jak má. Schumacher tentokrát zaválel a i přes "kýčocitý" závěr, který si ovšem sám sobě dokážu připustit, natočil výborné drama, kde exceluje mladý McConaughey. 9/10 ()

GodComplex

Matthew McConaughey je sice priserna volba do hlavni role, jinak se sesla pomerne solidni herecka smetanka. S Elliotem Goldenthalem se pri vyberu hudby take vetsinou neda slapnout vedle. A Time To Kill je ale jinak naprosto prumerna, az americky otravna sablona pro soudni snimky. Black vs. White, to je fakt original story. Vsude zminovany finalni McConaugheyho proslov byl vsechno, jen ne pusobivy, spis mi to prislo jako dost stupidni a hodne line scenaristicke reseni a je to prave ten zaver, ktery to z puvodne planovaneho solidniho prumeru skosil na podprumer. 4/10 ()

zipper111

Všemi vychvalovaný závěr filmu, proslov McConaugheyho, mě bohužel odradil od 5-ti hvězd. Jelikož to, jak se snaží zapůsobit na porotcovo (rozuměj divákovo) srdíčko, mě neskutečně štvalo. Po celou dobu jsem fandil skvělému Jacksonovi, sympatické sandře a opravdu dobře hrajícímu Matthewovi, zárověn je ale každá vteřina s Kevinem Spaceym neskutečně dokonalá, to je prostě Pan herec. Příběh je velmi dobrý, Schumacher si s ním poradil na jedničku, jen ten srdceryvný přednes a klišé závěr se mi prostě nelíbil. Přesto to je vynikající film ze soudní síně, nabitý skvělými herci a politý velmi chutnou omáčkou. Podávejté horké s velkou dávkou empatie. ()

kaylin

Je to dobrý film a silný případ se skvělými hereckými výkony, i když pořád nechápu, jak je možné zabít dva lidi a vyjít ze soudní síně ven jako nevinný, respektive bez trestu. Spíše mě to ale přimělo se zamyslet nad podobou spravedlnosti, alespoň v tom americkém systému, kdy nejde o spravedlnost jako takovou, ale prostě o případ, o popularitu, o dobré jméno... Nevím, prostě o cokoli, jen ne o spravedlnost. Jak ji vlastně chápat? ()

Alementina

Tak pred 20 lety by se mi to libilo, ale ted tam vidim spoustu ale....  Ale nadhera ten vyber hercu, videt je tak mlady... Sandra, Samuel, Matthew, Kevin, Donald... ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Matthew McConaughey se vrací k velké roli

Matthew McConaughey se vrací k velké roli

19.03.2021

Další důkaz, že dnes už je ve světě filmů a seriálů možné všechno, je oznámení streamovací služby HBO Max, že se krimi drama Čas zabíjet od režiséra Joela Schumachera z roku 1996 dočká seriálového… (více)