Adaptace prvního románu autora knižních bestsellerů Johna Grishama, jejíž režií byl pověřen Joel Schumacher. Afroameričan Carl Lee zastřelí v soudní budově dva muže, uvězněné za znásilnění a těžké poranění jeho desetileté dcerky. Sám nakonec stane před bělošskou porotou, která má rozhodnout o jeho vině. Vybere si jako obhájce začínajícího bílého advokáta, který po jistém váhání přijme pomoc emancipované studentky práv. Z případu se stane politická záležitost, která aktivizuje i členy Ku-klux-klanu. V poklidném městečku zavládne napětí a bílí rasisté začínají řádit. Jake a jeho blízcí se ocitají v nebezpečí. Výsledek procesu je ovšem po obhájcově emotivní závěrečné řeči jasný. Osvobozující výrok poroty však vzbuzuje pochybnosti o tom, zda jedinec opravdu může brát právo do svých rukou... (Cinemax)

masik

Jaká to plejáda skvělých herců, která se zde sešla, jaké to výborné soudní dialogy a jaký to neuvěřitelný konec, kterému se snad museli smát i sami scénáristé. Rasismus je problém a ten, koho nejvíc trápí( USA) o něm točí nejvíc filmů. Nevím no, od začátku jsem jim nefandil, asi proto, že v opačném případě by (bílý) vrah skončil na elektrickém křesle. Za konec bych měl dát odpad, ale budu si myslet, že by se to ve skutečnosti nestalo, tak dám plné hodnocení. ()

Honzus

Přestože ten film vysílá dost pochybné poselství (nikdo by přece neměl brát zákon do vlastních rukou) a jeho příběh je hodně nereálný a naivní, emoce ve mně dokázal vyvolat spolehlivě. Závěrečnou McConaugheyho řeč si pak řadím mezi nejsilnější filmové zážitky. ()

Saros

Dobrý film se silným koncem,jen mi pořád nešlo na rozum, jak si mohli vůbec pohrávat s myšlenkou na osvobození u dvojnásobné vraždy před kopou očitých svědků. Jak vidět od amerického práva se máme ještě moc co učit :) ()

lobo87

Fantastický, emóciami nabitý thriller, ktorého hlavnou zbraňou je okrem srdcervúceho príbehu excelentný herecký výkon McConaugheyho, ktorý by si zaslúžil za svoju životnú úlohu Oscara. Schumacherovo majstrovské dielo je okrem toho ozdobené aj ďalšími skvelými hercami - pomstiteľom Jacksonom, neľútostným právnickým žralokom Spaceym, sympatickou Sandrou Bullock a klanom Sutherlandovcov. Záverečná reč obhajoby patrí k najemotívnejším scénam v dejinách filmografie... 85% ()

Trumper

Tak zaprvé, prostředí typického jižanského maloměsta kdesi v Mississippi má už samo o sobě neskutečný potenciál (tématicky, vizuálně, celkovou atmosférou…). Ulice vypadají, jako by se v nich před padesáti lety zastavil čas a stejně působí i bezejmenné postavy vysedávající na dřevěných verandách.___ Za druhé, morální poselství filmu není ani zdaleka tak jednoznačné, jak bývá zvykem, a člověk se musí dlouho zamýšlet, na čí straně stojí… a paradoxně tu nejde ani tak o spor oběť vs. obžalovaný, jako spíše obhájce vs. jeho blízcí.___ A zatřetí. Přestože je film vystaven podle toho nejtypičtějšího schématu a v závěru si neodpustí ani finální řeč, na kterou jsem čekal od prvních minut filmu, stejně mě dokázal překvapit. /85+% ()

Gortyna

Klišoidní podívaná. Už casting je jak z pohádky. Když si svědci sedali do křesla, museli jste podle jejich typu a vizáže poznat, zda budou "dobří" anebo "zlí". Nebyl v té době "ušlechtilejší" herec-černoch, než Jackson, tak šup tam s ním. Proč tam byla role pro Sutherlanda vědí jen Bůh a Goldsman. A těch ušlechtilých keců kolem! Jen závěrečná řeč obhájcova byla sugestivní. ()

Honzulik

Čas zabíjet (Time to Kill) - tak když se tady dívám na hodnocení uživatelů CSFD, připadá mi, že jsem asi viděl jiný film. Time to Kill je pro mne jeden z nejhorších filmů, jaký jsem kdy viděl. Stereotypní ve stylu Hollywoodu, špatný dialog, podivné herecké působení, jinak velkého sympaťáka Matthewa McConaughey, nudný scénář a lehce předvídatelný banální konec. Mám rád Sandru Bullock, ale v tomto filmu je spíše trapná, ale hlavně slabým dějem filmu, navíc roztahaným na 2.5 hodiny...Osobně spíše nedoporučuji! ()

Valkyra

Skvělé soudní drama/triller. Příběh o rasové nesnášenlivosti. Samuel L. Jackson bere spravedlnost do svých rukou. Matthew McConaughey v životní roli právníka s mladou, sympatickou studentkou práv Sandrou Bullock. ()

Domas88

Když úžasní herci hrají v úžasném filmu pak se tají dech.. Není to jen, že se dívate na film , ale on vás donutí i přemýšlet nad životem.. Pro mně osobně takové filmy mají mít vlastní síň slávy... Film má přes 2,15 hodiny ale vůbec nelitujete ani vteřiny... ()

elanista1

Okrem toho, že to je kvalitný thriller ktorý sa odohráva v súdnej sieni čo je pre mňa vždy pozitívum, načrtáva aj tematiku rasizmu veľmi dobre. U takýchto filmov väčšinou na záver očakávam nejaký silný motivačný príhovor, a dá sa povedať že som sa dočkal...lebo Matthew McConaughey a jeho reč na konci filmu boli naozaj silným zážitkom pri ktorom som nedýchal. Film má mnoho vedľajších postáv, ktoré nehrajú len druhé husle, ale sú naozaj dôležitým príspevkom do celého deja. Herci ako aj réžia sú dobré, a v podstate za dva a pol hodiny film nenudí ani na chvíľu. ()

Douglas.

Thriller kde se v soudní síni jako právníci utkají dva úžasní herci McConaughey a Spacey, kteří na sebe vytahují jeden trumf za druhým a dodávají filmu napětí a nepředvídatelný konec. ()

FREEWHEELER

Fantastický film. Napínavý príbeh so šialeným pretlakom výborných hercov s fantastickými výkonmi pred kamerou. Poslednú hviezdu však u mňa zráža finále po silnej záverečnej reči. Ťažko pochopiť že o rok neskôr prišiel Joel Schumacher s tým komixovým výmľaskom. ()

mkee

Film, ktorý naštartoval hviezdnu kariéru Matthewa McConaugheyho, ako sám píše vo svojej autobiografii. Film, v ktorom si vydobil rolu advokáta chudobných. Rolu, ku ktorej vnútorne dlhodobo inklinoval, o čom svedčí aj jeho štúdium práva, ktoré však zanechal, aby zahviezdil práve vo filmovom priemysle...Niet sa preto diviť, že mu tento film skutočne sadol, ba dokonca ho Matthew, ako vtedy snáď ešte len "zelenáč", sám na svojich pleciach posunul o úroveň vyššie. Bez ohľadu na americký právny systém a niektoré patetické/filmové úniky, ktoré v realite nemajú so súdnou sieňou nič spoločné, ide o jeden z popredných snímkov na tému advokátskej profesie. A aby som nezabudol, nástup Kevina Spaceyho, ako súpera v role prokurátora, je tu absolútne fenomenálny. ()

Vito_LePour

Miluju soudní dramata. A soudní drama o odpornosti rasismu a sexuálních zločinů, zvlášť na dětech, by mělo zanechat v každém hlubokou stopu. A zanechalo. Ač nevěřím ve starozákonní oko za oko, vůbec se nedivím tvrdé odplatě za něco tak odporného. Film má skvělé herecké výkony a příjemné tempo. Ale přeci jen nerozumím jedné věci, která snižuje hodnocení na 4*. To jim vážně nemohli přidělit ochranku, když do města přijela i armáda? Zvlášť po tom co všechno se tam dělo. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Matthew McConaughey se vrací k velké roli

Matthew McConaughey se vrací k velké roli

19.03.2021

Další důkaz, že dnes už je ve světě filmů a seriálů možné všechno, je oznámení streamovací služby HBO Max, že se krimi drama Čas zabíjet od režiséra Joela Schumachera z roku 1996 dočká seriálového… (více)