Adaptace prvního románu autora knižních bestsellerů Johna Grishama, jejíž režií byl pověřen Joel Schumacher. Afroameričan Carl Lee zastřelí v soudní budově dva muže, uvězněné za znásilnění a těžké poranění jeho desetileté dcerky. Sám nakonec stane před bělošskou porotou, která má rozhodnout o jeho vině. Vybere si jako obhájce začínajícího bílého advokáta, který po jistém váhání přijme pomoc emancipované studentky práv. Z případu se stane politická záležitost, která aktivizuje i členy Ku-klux-klanu. V poklidném městečku zavládne napětí a bílí rasisté začínají řádit. Jake a jeho blízcí se ocitají v nebezpečí. Výsledek procesu je ovšem po obhájcově emotivní závěrečné řeči jasný. Osvobozující výrok poroty však vzbuzuje pochybnosti o tom, zda jedinec opravdu může brát právo do svých rukou... (Cinemax)

Martin741

Vyborne drsne sceny, kvalitne herecke obsadenie, to su silne stranky tohoto filmu. Rovnako aj to, ze film bol ukuchteny v reziserskej kuchyni Joela Schumachera. K slabsim prvkom filmu patri to, ze dej sa toci okolo MC Conaughey-ho, a ostatni herci su v uzadi /skoda hlavne Sandry Bullock a L. Jacksona/, dalej par scen by bolo treba zostrihat, aby dej daval lepsi zmysel a aby tvoril ucelenejsi celok. 89 % ()

joker.george

Další důkaz toho, že Matthew McConaughey měl vždy herecké nadání, ale za to menší počet příležitostí to prokázat a Sandra Bullock na mě zde působila nejméně otravně, což je plus. Joel Schumacher dokáže správně budovat napětí i atmosféru, ať už v soudní síni nebo mimo ni, také má pevně v rukou výpravu, jenže vedlejší linie, už tak dobře kočírovat nezvládá (prakticky nevyužitý Ku Klux Klan, ostatními úmrtí se nijak neřeší...). ()

Lopic

Joel umi kdyz se mu chce. Delka mi vubec nevadila a vsichni herci, prestoze vetsinu z nich uplne nezeru, se mi v tomhle filmu libily. Pribeh a hlavni obvineny sou opravdu takovy maly moralni dilema a nejsem si vubec jistej, jakej rozsudek bych vynesl. ()

C0r0ner

Mám rád filmy od soudu a John Grisham (ne, že bych chtěl něco od něj číst) píše skvělé příběhy. Čas zabíjet je nejlepší z nich a těch dvě a půl hodiny díky skvělé režii a špičkovým hercům uteče jako nic, protože tak skvělý děj se jen tak nevidí. Určitě to chci někdy vidět znovu, protože to byl opravdu kvalitní zážitek. 90% ()

pakobylka

O diametrálně odlišných představách o "Boží spravedlnosti" ... Příběh, který nepotřebuje komentář - příběh, který se obhájí sám. Jeho finále je možná maličko nereálné, ale jako celek působí neuvěřitelně kompaktně - a zanechá ve vás hluboký dojem ... pokud mu dáte šanci. ()

campix

Ani snad nechci vědět kolik podobných zvěrstev se dělo v USA (především v jižanských státech), jelikož takovýchto filmů je nepřeberné množství o zemi tvořené přistěhovalci, kde jsou neustále problémy s nějakými novými přistěhovalci. Nicméně film je velice kvalitním soudním dramatem, kde jde spíše o to rasové dění okolo nežli o samotný soudní proces, který je pak v závěru filmu rychle odbyt. Ale to se dá pochopit, jelikož pevně zakořeněná rasová nenávist je to, o co tu jde. Další z nadprůměrných Schumacherových filmů, který se může těšit opravdu hvězdnému obsazení. Mě osobně trošku překvapilo jak dokázal McConaughey udržet krok s Samuelem L. Jacksonem a v určitých místech ho i zastínit. ()

zette

Dnes uz historicky film, stat se to dnes, nabere to uplne jine obratky. Jinak solidni Schumacherova rezie a velmi dobre herecke obsazeni. ()

Juto

Drámy v súdnej sieni sú známe tým, že poskytujú napínavé filmy, a to je práve to, čomu sa v rámci filmu „Čas zabiť “ darí. 8/10 ()

Wormboy

Film, na ktory sa s odstupom desiatok rokov a ziskanim urciteho informacneho ukotvenia (rozumej vzdelania) v danej teme, pozeram uplne odlisnou optikou, ako v 90.tich rokoch, kedy si pamatam, ze som bol vyslovne nadseny. Myslienkova podstata, skveli herci (obsadenie je brutalne) a napriek dlhsej stopazi, priamy tah na branu vsak zostavaju. Napriek logickym a pravnym kotrmelcom, ide stale o velmi dobry thriller. ()

emo

Slušný, ničím výnimočný thriller podľa Grishamovej predlohy, z ktorého sa časom stala klasika... ()

Icefist

Ještě než začal John Grisham do svých románů přidávat více či méně špionážních prvků, věnoval se primárně právnickému prostředí. A tohle je ukázkový příklad- vše se točí kolem soudu. Příběh umí oslovit a vtáhnout a když se k tomu přidá nadupané herecké obsazení, máte pocit, že není moc co zkazit. A tak to opravdu je. I přes delší stopáž se u mě nedostavil pocit, že by se vyprávění vleklo, a tak mi nejvíc vadilo, dle mého názoru až zbytečně moc prostoru pro KKK. Tam bych si uměl představit trochu více prostříhání, ale není to nic, co by výrazněji sráželo celkový dojem. A ačkoliv se může diskutovat o kontroverznosti vyústění, tak mnohokrát zmiňovaná dechberoucí závěrečná řeč odzbrojuje. 80 % Oblíbená část- konečná poznámka v závěrečné řeči ()

Fancipal

Je z hlediska morálky a řeči práva, správné vzít spravedlnost do vlastních rukou a chladnokrevně zavraždit dva recidivisty, kteří znásilnili vaši dceru Příběh o zastaralých rasistických předsudcích moderní společnosti, v jednom americkém městečku na Středozápadě. Joel Schumacher servíruje sugestivní drama ze soudní síně, podpořené širokou plejádou hollywoodských hvězd. Závěrečná řeč obhajoby je až mrazivě působivá. Hvězdička dolů za diskutabilní a "klasický" konec, vyprodukovaný politicky a rasově korektní továrnou na sny. ()

laik_60

Zákon a poriadok !. Zákon a ľudská morálka ! či dokonca BOŽÍ ZÁKON (nezabiješ !) Čo bolo na filme tak dobré, že ste dali 4 - 5 bodov a žiadny komentár ??? Srandičky Sandry Bulock, či efektný prejav McConaugheyho ? Hm ??? Mne osobne sa páčil na začiatku mladý Hutchinson. Nevidel som ešte v žiadnom filme tak perfektne zahratý ksicht strachu a zbabelosti ako ten mladý gauner, čo ho Hutchinson hral. Pravdu na stôl. Je v nás každom kúsok rasistu ? Vedeli by ste sa rovnako pomstiť dvom bielym chuligánom ? alebo ešte s väčšou chuťou dvom opitým cigáňom ? keby sa toto stalo Vám Vašim najbližším ? ()

BoXBe

Vidět A Time to Kill po deseti dílech seriálu a jednoho dokumentu o kauze The People vs O.J. Simpson je nevýhodou a to na na úkor důvěryhodnosti. Přeci jen je příběh A Time to Kill filmově zdramatizovaný román a tudíž jsou některé emoční chvíle za patetickou slušností a některé soudní i osobní chvilky šustí víc papírem než reálným zážitkem a zkušeností. Když si to odmyslím, na sobotní večer nabízí Schumacherův thriller dost chvil, které zaujmou, pobaví a povětšinou uvnitř dost citově napnou a přinutí přemýšlet. Cenná devíza. ()

dr.fish

Dávám tři hvězdy jen za myšlenkové poselství. Herci mne nepřesvědčili a film je neskutečně "americký". Dalo by se to všechno rozhodně vyjádřit daleko lépe. Američané ale potřebují k pochopení rasismu instruktážní dokument, kterým tento film bezesporu je. ()

stOKYi

Boli tam malé nedostatky, ale tie tu nejdem spomínať. Ale jeden predsa len. Matthew McConaughey ako talentovaný právnik? Však tam poriadne v tej súdnej sieni okrem záverečného príhovoru nič nerobil. Podľa mňa bol nesmierne pasívny a všetci o ňom hovorili ako o veľkom talente. To talent potom mala skôr Sanda Bullock ktorá pre neho zohnala kľúčové kompromitujúce dôkazy. ()

misulka03

Předně bych ocenila výkon hlavního herce McConaugheya, který dokázal být skutečně přesvědčivý. Ale když budu pokračovat k dalšímu hodnocení, poprosila bych ty, kteří tento film neviděli, aby mé hodnocení ignorovali. Bohužel bych neprozrazením nedokázala vystihnout dojem z celého filmu, který je pro mě zásadní. Tak zaprvé...vadí mi řada nedořešených situací - někdo podpálí dům, ale všichni to ignorují, hrdinka je uvězněná, nikdo ji na pokoji nehlídá natož, aby se hledali osoby, které spáchali pokus o vraždu apod. Domnívám se, že toto ve filmu nebylo ani skryto a divák si to nemá, jak domyslet. A za druhé k samotnému ději. Já prostě nedokázala fandit Karlovi, protože jsem v tomto filmu nezaznamenala řešení...ano bojujeme celý film o to, aby nebohý otec nedostal plynovou komoru, ale řeší to nějak situaci? Už vidím, jak lotři okolo sebe celý proces zabíjejí lidi, které se snaží o propuštění, ale jakmile je tato osoba skutečně propuštěná, tak nedělají nic a nechají ho v klidu žít? Je to vůbec správné pustit na svobodu člověka, který vědomě zabil 2 lidi, ačkoli měl ke svému činu různé důvody? Nikdo nenastíní probém toho, že trestnání bílých je nerovné trestnání černých a že to by se mělo změnit, aby nkdo neměl důvod brát zákon do svých rukou a místo toho slavujeme propuštění... Samozřejmě sympatizovala jsem s Karlem a přála jsem mu svobodu, ale necítila jsem to jako správné, a to pro mě degradovalo celý film.....Nedostala jsem odpovědi na otázky a ani konec pro mě nebyl správným a reálným řešením. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Matthew McConaughey se vrací k velké roli

Matthew McConaughey se vrací k velké roli

19.03.2021

Další důkaz, že dnes už je ve světě filmů a seriálů možné všechno, je oznámení streamovací služby HBO Max, že se krimi drama Čas zabíjet od režiséra Joela Schumachera z roku 1996 dočká seriálového… (více)