Vesman

Historie antického Říma pro mě byla vždy atraktivním tématem a je jasné, že gladiátorské hry patřily k jejím nejzajímavějším aspektům. Ridley Scott vytvořil zábavný a působivý rádoby-historický spektákl, ve kterém forma jasně vítězí nad obsahem. Úvodní bitva je dechberoucí a její zpracování patří mezi ty nejlepší. Navíc je podbarvena zřejmě nejlepší skladbou s už tak úžasného soundtracku od Hanse Zimmera. Atribut skvělého zpracování je vlastní všem bojovým scénám ve filmu, které tvoří hlavní kvalitativní devizu filmu. Russell Crowe mi v Gladiátorovi, jako v jediném jeho filmu přijde opravdu sympatický. Ovšem mnohem zajímavější je Joaquin Phoenix jako šílený císař Commodus, jehož skloubení lstivosti a prohnanosti s šílenstvím je úžasné. Richard Harris si stále udržel svoje charisma a jako Markus Aurelius se mi také líbil, avšak Connie Nielsen mi zde asi jako jediná přijde pouze jako ozdoba. Na závěr jsem byl rád za obsazení Svena-Ole Thorsena do role Tygra, aptří mezi mé oblíbené herce typu "co film to věta". Gladiátor není film, který má přinést nějakou myšlenku či hlubokomyslné poselství, má diváka pobavit, což se u v mém případě povedlo více než vrchovatě. ()

Ouwen

Zajímavá atmosféra a dobová hudba, prostředí, kostýmy.. uvěřitelná slovní zásoba. A jako i přes ty tři hodiny to má příjemné tempo, nenudil jsem se. Phoenix je dobrej, sobeckýho Císaře zahrál profesionálně, Crowe má dostatečné charisma a umí emoce sem tam vyvolat. Hounsou s tím Hulkem, kteří tvořili přátelství v koloseu s hlavní postavou tvoří mezi sebou suprovou chemii. Connie Nielsen sympatická. Akce dobrá, dynamická a má zajímavou strukturu, ale někdy ty dialogy mi přišli naivní a strašně nuceně, až patrioticky... hlavní hrdina je prostě hyppísák, ve všem slušnej a v akci představuje mašinu, zatímco Phoenix je za každou cenu největší zmrd a mizerný v akci. Konec mi přišel slabší, ale tak nenudil jsem se a má to prostě pohlcující atmo. ()

moviesfan

Gladiátor je kvalitní film, možná až megalomanský. Nicméně i tak si film zachová vysoké hodnocení a kvalitu. Ve filmu jsou možná nepřesnosti, ale v jakém filmu nejsou, že? Příběh je zajímavý, drsný, a každého musí zaujmout. ()

JohnCZ

Moc pěkný historický snímek, který paradoxně s reálnou historií moc společného nemá, ale o to je lepší jako film. Gladiator je klasický hollywoodský biják, který by nijak nevybočoval z řady nebýt opravdu dojemného závěru a krásné hudby. ()

Seabeast

Historická lahůdka s bravurním a především velmi uvěřitelným výkonem Russella Crowea. I Joaquin Phoenix ztvárnil zvrhlého a uchylného Commoda bez chyb. Jako celek je to naprosto strhující, kde především podmanivá hudba Hanse Zimmera posouvá film do jiné dimenze. Vykreslení gladiátorských zápasů na život a na smrt vás nemilosrdně drásá jako drsná doba ve které se děj filmu odehrává a zrada, krutě spáchaná na generálovi Maximovi jakbysmet. Veledílo! ()

m.krudenc

Klasický Hollywoodský velkofilm se vším, co k němu patří. Nemá jedinou chybu - dokonalé - dokonalé - dokonalé. Geniální Ridley Scott dal s Russellem Crowem dohromady velkolepé dílo které by se mělo zapsat do učebnice dějepisu. Příběh generála Maximuse je pohádkově krásný - má všechno, lásku, přátelství, pomstu, nespravedlnost a hlavně tradičně skvělou Scottovu vizuální stránku. Kdo by nechtěl stát vedle generála ve fantastické bitvě s barbary nebo jako gladiátor v Koloseu. Výprava a triky jsou dovedené k absolutní dokonalosti. Hudba Hanse Zimmera ta je nepřekonatelná - melodie která doprovází gladiátorské vozy v Koloseu při útoku je mega hit který nemůže být překonán. Filmu není co vytknout snad je to, že je to Klasický Hollywoodský dokonalí velkofilm. ()

svik

Pěkný a silný zážitek mám s tohoto filmu skvělý pocit .Byl to naprosto ojedinělý příběh , který si uznání jednoznačně zaslouží . ()

corpsy

Prvý a posledný na 100 % vydarený historický veľkofilm nového tisícročia. Russelovi Croweovi sedí rola ako uliata ( aj keď si osobne myslím, že až na Oscara to nebolo ), výprava je správne benhurovsky výpravná, hudba krásne moderne historická, akčne scény do detailu dokonalé a herecké výkony sú asi tie z najlepších v tomto žánri ( Joaquin Phoenix je neskonale dokonalý hajzel ). Film, ktorý ma v tom roku potešil ako máloktorý iný a záver ma stále vie priviesť do stavu keď mám slzy na krajíčku a hltám naprázdno. ()

Marek1991

Láska, česť, dôstojnosť, hrdosť, idealizmus, múdrosť, sláva, úcta, nádej, viera, to sú pre mňa synonymá tohto filmu. Jeden z najväčších veľkofilmov všetkých dôb. Každý detail tohto filmu má aj svoj skrytý význam. Po jeho vzhliadnutí si vždy uvedomím skutočné ľudské hodnoty, veci ktoré sú na našom živote hlúpe a zbytočné, ale aj tie ktoré sú krásne. Najlepší film všetkých dôb to možno nie je, má svoje chyby ako nezmyselné oslovovanie Maximusa Španielom, či zrejme aj to udusenie Marca Aurelia, či záverečný boj Commodusa s Maximom. Avšak tento film má v sebe niečo, čo dokáže aj tie najviditeľnejšie chyby takpovediac vymazať, spraviť ich nepodstatnými až zbytočnými. Je to jedno veľké umenie, čistá báseň, óda na radosť. Dáva kinematografii zmysel. Vizuálna stránka danej doby je až neskutočne nádherná, zvuková je taktiež asi jedna z najlepších, keď nie najlepšia vôbec. Záverečná pieseň od Hansa Zimmera a Lisy Gerrard Now We Are je ako matka a otec všetkých soundtrackov, čiže hudobných sprievodov všetkých filmov, aspoň pre mňa. Je to niečo veľmi pompézne a krásne. Nezabudnem na úvodný boj s Germánmi, boje v aréne v odľahlej Rímskej provincii, či tie z Kolosea. Keďže som Rím navštívil, pozerám sa na to aj trochu inak. Stal sa pre mňa až klasikou a obľúbeným. Symbol toho, že dobro napriek všetkým prekážkam a utrpeniam nakoniec zvíťazí. Toho, že existujeme pre vyšší cieľ, než si sami dokážeme predstaviť. ()

Torision

Výborný a hodně dojemný snímek.Ridley Scott je mezi režiséry rohodně modla a v tomto filmu to dokazuje.Dal filmu spád a hlavně skvělou atmosféru.Celkově na mě film působí jen samou dokonalostí. 100% ()

Cubinho

Historicky naprostá slátanina s určitou dávkou hollywoodského patosu, ale přesto film řadím mezi mé nejoblíbenější stejně jako Russella Crowea. 10/10 ()

liquido26

Dlouhých osm let jsem se tomuto velkofilmu vyhýbal, ani sám nevím proč. Ale nyní, když už jsem se konečně Gladiátora, kterého jsem cca dva roky sušil na DVDčku, konečně shlédnul, tak vidím, jakou chybu jsem dělal. Nenapadá mě ani ta nejmenší věc, kterou bych vytknul. Shodou okolností jsem včera viděl také Pád Říše římské. Přestože určité motivy i postavy jsou skutečné, Gladiátor není pouhým remakem a to je dobře, protože na rozdíl od svého předchůdce dokázal udržet pozornost po celé tři hodiny. ()

PauloZ

Bez keců snad nejlepší historický film co ve filmotéce najdete. Skvělá výprava, režie, kamera, lokace, herci a jejich výkony a samozřejmě Hudba s velkým H! Phoenix v roli césara bezkonkurenční! ()

curunir

Vrcholné dielo Ridleyho Scotta, ktoré vzkriesilo žáner historického veľkofilmu, aby ho o niekoľko rokov snímky ako Alexander Veľký a Trója opäť pochovali. V podstate sa tomuto filmu nedá nič vytknúť. Ovplýva užasnými farbami a scenériami podfarbenými skvelou hudbou Hansa Zimmera, ktorý pre film vytvoril niekoľko dnes už kultových motívov. Škoda, že táto hudba nezískala Oscara a treba porovnať, o koľko lepšia bola hudobná kulisa k Tyger a drak. Rovnako nedocenený je aj samotný Scott, ktorý už pravdepodobne nenakrúti tak úspešný a dobrý film akým Gladiátor je. Herecké obsadenie je výborné, okrem súčasných hviezd si vo filme zahrali aj širšiemu publiku menej známe tváre ako Derek Jacobi, David Hemmings alebo Ralf Moeller. Vyzdvihnúť treba rozhodne výkon Olivera Reeda ako Proxima, ktorý sa bohužiaľ premiéry filmu nedožil. Za vzhliadnutie stojí rozšírená verzia filmu, ktorá svojimi 15 minútami navyše dáva snímke hlbší rozmer. Zaujímavosťou je, že úvodná bojová scéna sa mala pôvodne nakrúcať pri Bratislave. Násilie vo filmu je možno vzhľadom k žánru mierne potlačené (treba porovnať Gibsonovo Statočné srdce), čo však filmu rozhodne nič neuberá. Aj keď môžu byť ohlasy na Gladiátora akékoľvek, nedá sa mu uprieť jedno: stal sa najlepším filmom nového milénia. ()

F.man

Velkofilm jak má být. Zajímavý příběh, vynikající hlavní herec, podmanivá hudba, úžasné záběry... Škoda, že tam nebylo něco na víc, něco čím by Ridley divákovy vyloženě sebral dech. Today I saw a slave become more powerful than the Emperor of Rome. ()

paulieM

Můj nejoblíbenější film všech dob. Je v něm vše co má správnej akční historickej film mít - silnej příběh, atmosféru, napětí, myšlenku a SPOUSTU KRVE. Nadto parádní soundtrack. Bitva s císařem epic! Ikdyž se na ni dívám popadesáté, naskočí mi husí kůže. Perfektní scénář, režie i obsazení. Crowe, Phoenix zahráli životní role, kdy jim věříte každý slovo a ztotožníte se s nimi. Film má tempo a nezadrhává. 100% ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal