Mocoft

Hollywood umí potěšit jen dva smysly zrak a sluch. Já bych ještě uvítal potěšit mozek a duši. Takže jako obvykle moc pěkné obrázky to byly a tím to hasne. ()

Lokran

Pravda, že děj tady byl až vedlejší, ale to mě u takového filmu nevadí, spíš naopak:) přiznám se, že mě se asi nejvíc líbil Phoenix jako pološílený Commodus. Tak nějak jsem si představoval většinu římských císařů pozdního období, kteří přišli po něm. ()

sigi2

Na prvé pozretie veľké sklamanie, pri opakovanom však už naplno účinkuje kúzlo Russela Crowa i Joaquina Phoenixa, veľkolepej výpravy a soundtracku, ktorý majú vo svojej zbierke aj tí, ktorí inak o filmovej hudbe nevedia. ()

Tosca

Gladiátor je sice velmi pěkně natočený a zahraný film, bohužel ale scénář a příběh je natolik slabý a plný klišé, že mi to výsledný dojem hodně kazí. A hlavně mi vadí prohřešky proti historii, zejména caesarova smrt, což je absolutní nesmysl. ()

PaRi

Musím se usmívat na hnidopichy hledající v hollywoodském historickém velkofilmu, nějakou historickou přesnost – tu jsem dávno přestal hledat, ostatně současného běžného diváka, pro kterého je filmový průmysl především nasměrován, tedy věk náctiletých, něco podobného ani nenapadne! Co tedy zbývá? Hodně! U Gladiátora vrchovatou měrou. U mě je podstatné, aby mě především historický film vtáhl do děje a přesvědčil mě, že se pro ten okamžik dívám na skutečné reálie a lidi doby. U Gladiátora jsem ten pocit měl hned v prvních pár minutách. Od jednoduchých příběhů tohoto typu neočekávám hloubku a už vůbec ne nějakou dokumentární přesnost. Chci být prostě do filmu vtažen a mít umělecký zážitek. Film, a to především hraný, je uměním syntetickým, jak nás kdysi učili ve škole. Zahrnuje tedy v sobě několik druhů umění. No a pokud na mě dokonale působí obraz, hudba a herecké výkony, jsem navýsost spokojen. To mi Ridley Scott v Gladiátorovi splnil měrou vrchovatou. Zase jsem měl jednou pocit, že nevidím pouhé současné herce převlečené do kostýmů na venkovský maškarní ples. Ostatní je podružné! Je směšné vyčítat třeba Amadeovi, že to tak nebylo, že se zde Salierimu ubližuje. U hraného filmu si lze jakkoliv vymýšlet a fabulovat. U dokumentu je to neodpustitelné! A tak dávám plný počet hvězdiček. (Pavel P. Ries) ()

Tiiso

Opět je vše založeno na vizualizaci. To neznamená, že by dialogy či herecké projevy neměli vysokou úroveň. Z hlediska filmařské práce nelze nic vytknout. Prostředí přesvědčivé, kostýmy, atmosféra, kamera a střih a také dobrá hudba. Ale jak jsem podotknul vše je zde podřízeno vizuálnu a tudíž děj je konstruován tak aby jsme byli co nejčastěji na kolbišti. Samotný název mám taky napovídá o co ve filmu půjde. To by nevadilo kdyby se režisér nepouštěl na tenký led historických fakt a událostí. Divák sleduje příběh a má tendenci protagonistům věřit a vstřebává informace jimi podávané. A když člověk má nějaké vědomosti tak chtě nechtě, zjištěný rozdíl mu kazí zážitek. A to je škoda. Protože jinak tento film je udělán poctivě a s radostí. ()

wOOzIe

Amerika a historický film...ano není příliš historicky uplně věrný, ae to u americkeho komerčního filmu od Scotta musíme očekávat. Ale co historie nehistorie viditelná komercie nekomercie, je to prostě film vyborný... Herecky naprosto skvělé!!! A v příběhu nejsou naznaky žádneho tradičního Hollywoodskeho cliché...Vykresluje hlavně ten příběh jednoho muže a nezaobírá se v průběhu filmu žádnými efektními bitvami což je velmi dobře, že to ještě v Hollywoodu umí.... A velmi dobře zvolený konec, kterým pro mě završuje jasné hodnocení 5*.... ()

godspeed

zpravidla čas ukáže, který film se povedl a který uspěl jen díky drahému marketingu a reklamě. podle mého názoru, gladiator zraje jako víno. film vypráví příběh, který i za 100 let bude inspirovat člověka, pokud se do té doby sám nevyhubí. ()

Myrddin

V nejmenovanym televiznim magazínu sem o tomhle filmu čet: "Film uchvátí bojovými scénami, méně už volným nakládáním historickými fakty." Řek bych, že to napsal stejnej člověk jako: "Richard Dean Anderson hledá nové hvězdné brány a nachází lásku," u seriálu Hvězdná brána. Tenhle film sice uchvátí bojovými scénami, ale rozhodně ne jenom a určitě taky ne na prvním místě, tenhle film, ať už je podle skutečný události nebo ne, uchvátí hlavně (a nejen) tim, že člověk dokáže cokoliv, bez ohledu na to, co mu jeho poslání ztěžuje a co zlýho se mu v životě přihodí a taky naráží na fakt, že lůza se od tý doby ani trochu nezměnila, hodnotím 5*, podle mě nejlepší film Ridleyho Scotta. ()

stiewe

Klasický velkofilm. Klasický vydělávač kin. Zato geniální režie a úžasnej Russell Crow v hlavní roli. Smekám klobouk:-) ()

Gromit

Gladiátor není nejlepším filmem Ridleyho Scotta. Nejde tak do hloubky jako třeba Království nebeské a není ani tak zábavný jako třeba Robin Hood. Ale přesto je výborný! Scott umí dobře prodat i ta nejotřepanější klišé, natočit působivé bitevní scény a vytvořit jedinečnou atmosféru. A ještě má k ruce vynikajícího Russella Crowea, jednoho z nejuniverzálnějších herců, jaké filmové plátno pamatuje. I díky tomu všemu je dnes Gladiátor považován za moderní klasiku. ()

s_c_o_r_p

Nezajímá mě historická nesrovnalost, ani nesmyslnost přezdívky Španěl. Tento velkofilm má pro mě vše, co by měl mít. Můžu udat výcuc toho pro mě nejlepšího - výborná práce Ridleyho Scotta, vynikající výkon R. Crowa, bezkonkurenční hudba, chytlavý příběh, děj, atmosféra, dojímavost. Russell mi sem parádně zapadá. Přiznávám, že hodnotím z velké části z pohledu ženského - považuji za jeho životní roli. Celkově na mě ten příběh působí i přes námět překvapivě strašně klidně, nenuceně. Všechno mu prostě žeru do poslední chvilky a nejsem rozčarovaná z toho, že na konci je opravdu konec - Maxima. V tomhle případě bych normálně ronila slzy nad tím, že umřel a nežil až dodnes, ale mnohem dojemnější je to smíření se smrtí. Opravdu nemám co vytknout a ráda se k němu vracím a vracet budu. ()

DonTommy

Scottova socha stojí v mé osobní svatyni režisérských bohů, ale Gladiator je na něj až překvapivě klasicky zpracovaný film s překvapivě neoriginální zápletkou. Nicméně vše podáno v dokonale (koho zajímá že klasicky) zpracovaném kabátě, takže mě můžete s klidem označit za šťouru a hnidopicha a tuhle historickou megalománii si plně vychutnat... já sám s tím neměl problém ani opakovaně :) ()

vZeč

Dát méně jak 4 hvězdy snad nejde. Já dám 5, protože tohle je jeden z nejlepších příkladů dokonalého historického popkornového velkofilmu. Neuvěřitelné množství nezapomenutelných scén, skvostná režie, boží Crow, výprava, HUDBA (když se řekne Zimmer, většina lidí soundtracky neposkvrněná si vybaví právě Gladiátora), triky. Děj je sice jasně daný a prostý, přesto má v Ridleyho režii ohromnou sílu. Silným faktorem je zde to, že je vše nehorázně cool. Ale ne samoúčelně jako například u 300. Jeden z nejvýraznějších filmů posledních let, kde Ridley zazářil jako popkornový vůdce, herci vytvořili postavy, z kterých se už asi nevymaní (Phoenix navždy zůstane tou boží sviní, větší hovado se ve filmech nenajde snadno), Zimmer stvořil nestárnoucí soundtrack, který jde ve šlépějích filmu v tom, jak je cool, jednoduchý, přesto odzbrojující a nářezový (zkuste u něj posilovat, to se to bude zvedat) a z hlavy se dostává těžko. V hlavě mi asi budou už vždycky rezonovat nestárnoucí hlášky o generálovi, co se stal otrokem a z otroka gladiátorem a hlavně moment se sundáním helmy a prozrazení identity. S odstupem času musím uznat, že film má hlušší místa a po dvousté opravdu neni tak dobrý jako napoprvé, ale berte to jako výtku. Film se u mě pohybuje v TOP10 pozicích a tak to asi zůstane. Megafilm. ()

Irii

Pěkně udělaný velkofilm,krásne kostými,věrohodné kulisy.Dojemný příběh římského generala,který je díky nepřízni osudu uvržen bojovat o svůj život v areně.Nejde o dokument,ikdyž hodně uživatelu ho v tomto filmu zbytečně hleda a nedají jim spati historické nesrovnalosti.Je to krásný příběh o lásce,odvaze,síle, vytrvalostí a pomstě! ()

RajCZitko

Výborný film. Historicky není nepřesný, nejsou tam stupidní postavy ani dialogy. To vše doprovázeno geniální hudbou a "velikým" příběhem (fakt cool-xusním). Sice tento film zařazuji do těch nejlepších, ale nijak mi poté nepromluvil do duše ani nezůstala nijak moc v paměti. Prostě velice solidně příběh. ()

coco.brice

začátek uchvacující...střed průměr..závěr vysloveně mimo...hodně ocenuji to,že se Ridley Scott vrátil k tématu,které si to to rozhodně zaslouží,to jest historie velkého Říma..btw,je škoda,že tak málo současných tvůrců zrovna tohle období vynechává,je to možná tím,že padesátá a šedesátá léta jím byla přeplněna a tak toho mají z dětství plné zuby...:-)ale postavy jako Tiberius či Nero a další pološílení a polo geniální císaři nebo jejich protivníci jako Hanibal by si zasloužili více pozornosti..a temata jako Puncké války,Quo Vadisovské zapálení Říma v novém hávu ,nebo dobití Jeruzalema..to bych si dal v nějakém epickém příběhu celkem líbit:-) ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal