Špičkový hacker Stanley Jobson byl propuštěn na podmínku z vězení, kam byl odsouzen za internetové podvody. Krátce poté ho navštíví atraktivní dívka Ginger. Její šéf Gabriel Shear by mu chtěl nabídnout práci. Muž je odhodlán dodržet podmínku a odmítne. Ginger ví, že Stanley nutně potřebuje peníze na právníky, s jejichž pomocí chce získat do péče dcerku Holly. Nabídne mu sto tisíc dolarů za to, že se s jejím šéfem jen sejde. Poté, co Stanley projde těžkým testem, Shear mu nabídne za další spolupráci 10 milionů dolarů. Má vytvořit červa, který pronikne do přísně střeženého systému. Cílem je tajné vládní konto s prostředky na boj proti terorismu. Stanley se sejde s dcerou a slíbí jí, že už brzy budou spolu. Sleduje je ale vládní expert Robetson, který už ho jednou dostal za mříže. Senátor Reisman, který Sheara tajně podporuje, chce, aby byla akce zastavena. Ten to však odmítne a senátor na něj pošle komando zabijáků. Shear se z pasti prostřílí. Šokovaný Stanley, který byl účastníkem přepadení, chce se vším skončit, proto mu Shear unese Holly. Stanley je nucen dokončit červa, aby zachránil své dceři život. (TV Nova)

vincchuppo

Když film začal monologem Travolty: "Víte jakej je problém Hollywoodu? Točí samý sračky." Tak jsem se zasmál. Později už tolik ne. Film byl pěkný. Hezky natočený, hvězdně obsazený, ani scénář nebyl špatný. Ale nemohu si pomoct, působilo to na mě celé tak nějak strojeně a klišovatě. Jako odreagování jistě dobrá volba. ()

ZnalecH

Na začátku jsem si říkal: Co to je sakra za kvalitu? Poté jsem si myslel, že to bude rozsáhlé povídání o něčem, o čem nic nevím. Ale pak se to změnilo. On vyšel ven a mně došlo, že to zase taková nuda asi nebude. Pak už to byla samá akce a já nakonec musím říct, že jsem si film užil. ()

rublik05

Podle hereckého obsazení jsem očekával drsný akční nářez, zaujal mě i námět, hackery mám v akčňácích moc rád. Bohužel mě ale čekalo docela velké zklamání, jelikož je celý film tak nějak no ničem a dá se říct, že mě prakticky vůbec nezaujal. Celkově mi příběh přišel takový neucelený, v některých ohledech moc nedomyšlený a přihlouplý. Akční scény jsou čistě průměrné, na druhou stranu některé se fakt povedly. Moc jsem nepochopil ten hrozný přesvětlený efekt, přirozené denní světlo filmařům asi nic neříká, stejně tak jako kvalitní vizuální efekty. Celý film podle mě zachraňují především herci, a to zejména pohledná Halle Berry, charismatický Hugh Jackman a stejně tak i John Travolta. Jinak ale žádná sláva, většinu času jsem se nudil, takže pro mě je Swordfish docela zklamání. 3/10. ()

Ceberus

Travolta klasický badass záporák. Kromě toho holky v bikinách i bez či moderní techno soundtrack - podobně jako v režisérově jiném počinu, 60 sekund. Měl jsem to tu za tři hvězdy, ale když na to dobrovolně koukám potřetí a pamatuju si z toho scény, tak to musí být spíš za čtyři. ()

Nix

Na to, jak skvělé obsazení je ve filmu a jaký film má začátek, se z toho vstane vcelku vleklá a ne moc vtáhnoucí podívaná. Hlavní problém vidím v dialozích, které mne vůbec nebavili a nudili. Scény s hackováním a ostatními vsuvky byly občas fajn, ale celkově jde o nevyvážený nudný film, který neví čím má být. Je to škoda, potenciál tam byl. ()

mira.l odpad!

Kolikátá podobná zhovadilost na téma tajných, supertajných, ještě tajnějších, špionů a padouchů už tohle byla?? Travolta hraje jako tradičně kokota první třídy, to mu jde moc dobře (ano, fakt ho nějak nemusím), celé je to jeden velký nesmysl, a ... jo a vrtulník Sikorsky S-64 má dle Wiki nosnost 9 tun. Silně pochybuju, že je ten autobus (bezpochyby důkladně opancéřovaný) neměl. Kozenky Halle Berry tohle fakt nezachránily. ()

KillerZeli

Dalsi zbytecna, nebetycna sracka z hollywoodu... Akce je sice pekna ale zabira 10% filmu a zbytek je nuda ve ktere hraje Travolta muze ktery mu vubec nesedi a dela veci co mu sedi este min ... ()

Mocoft

Naprosto perfektní úvodní anatomie výbuchu. JInak ale dobrý film o hackerech, kterému se jako člověk z brandže nemusím jen hlasitě smát... ()

AlexDLarge

Naprosto hloupý a špatně natočený snímek, který nemá kromě prsou Halle Berry, co nabídnout. Když točíte film, měl byste mít něco, co bude jeho doména. A čím víc takových věcí máte, tím je film lepší. Dominic Sena na to asi naprosto zapoměl. Scénář je úděsný, celkové efekty ničím převratné, hlavní záporák naprosto nepřesvědčivý(Travoltu mám rád, ale tohle fakt nebylo psáno pro něj), hackerské scény, na kterých má být film postaven, vypadají spíše jako nějaká videohra(divím se, že Hugh Jackman nedostal do ruky Joypad) a to ostatní také nestojí za nic. Don Cheadle byl sice jako vždy výborný, ale ten to asi celé nezachrání. P.S.: Ta začáteční scéna mi teda nepřipadla nijak vyjímečná. Stačilo mi ji vidět jednou a už mě to nebavilo. ()

Dantte..

Spojení Travolta a Jackman tu funguje náramně skvěle, Halle Berry a ty její malé lentilky jsou tu jen pro okrasu :-D ,ale jinak je to zábavný snímek. Travolta se v těchto rolích doslova vyžívá. 65 % ()

altaica

PRO MUŽE:Tak jsem zase jednou evidentně viděl jiný film, než komunita místních yntelechtuálních jakobínů. Jenomže na rozdíl od nich – já se dobře bavil, Travolta se mi ve filmu líbil stejně jako Jackman a Cheadle. Triková stránka v pohodě. Jistá předvídatelnost děje v závěru nebyla na škodu. Dobré, akční béčko s několika vynikajícími momenty a bez průšvihů mezi nimi. A nápad agentury napravující podle svého chyby státu v boji proti zmetkům ohrožujícím svobodu se mi líbil a to tak, že velmi. Jasné poselství, že účel světí prostředky sice plně neschvaluji, ale za daných okolností má svou logiku i oprávněnost a navíc – je to jenom film. Takže koukat, bavit se a nefilozofovat. Swordfish není Hamlet. Doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Není to moc holčičí film, Madame, ale pár sympatických myšlenek se v něm dá najít. Třeba vás bude inspirovat i šatník Halle Berryové tak, jako chlapa způsob jakým ho nosí, nebo případně nenosí. Na kakaovou briketu s telecíma očima v tom filmu vypadala dost dobře a hlavní díl na tom měly hadry a spodní prádlo. Ostatní ženy ve filmu měly jen občasný čistě dekorační účel. Móoc hezky se snažil také tatínek získat svou dcerušku a i proto ho ti éaní pánové mohli tak snadno vydírat. Na slzičky do kapesníku to není, ale koukat se na to dá.          UKÁZKA:S kým válčíš? S každým, kdo naruší naší svobodu, s teroristy třeba. Někdo jim tu drzost vrátit musí. Zničí kostel? My jim školu. Oni nám letadlo? My jim letiště. Popraví americkýho turistu, my jim vyhladíme celý město. Musíme teroristy tak vyděsit, aby je ani nenapadlo útočit na Ameriku.... ()

sunfreedom

V době vzniku mě film zaujal kvůli mému věku a mým zájmům. Dnes už si vzpomenu jen na Hale Berry a kouření pod stolem... a to je trochu málo. ()

Shitonit

Taková typická Travolťákovina. Dobře koukatelný prožívatelno, který se dá super zapomenout. Každopádně to neschazuju, šmrnc to má, a ukojilo to chuť na pěknej film. ()

Cooller

nwm H. Jackman je užasný herec mám ho moc rád ale do role intelektuala se prostě nehodí :D 60% celkem odpovídá ()

HanSolo

Tak tohle pro mě bylo zklamání. Jako akční film to nefungovalo, jako kriminální thriller s velmi zajímavou zápletkou taky ne. Z herců byl jako vždy nejlepší John Travolta (Hugh Jackman se zde vůbec nepředvedl a Halle Berry už vůbec ne). ()

Scénáristou Hitmana…

Scénáristou Hitmana…

25.10.2005

bude Skip Woods. Ten má na svém kontě krom několika minimálně známých projektů také práci na filmu Swordfish: Operace hacker. Otázkou zůstává, jestli dějovou skladbu tak ostře sledovaného projektu… (více)