rozbris

Pokud nás chcou ve škole učit co to je druhá světová válka není nic lepšího než nám pustit tento film. Vylodění v Normandii je tak realistické, že z toho až vychází dech (skoro jako byste se této scenérie zůčastnili a přežili). Obsazení a odehrání vojáku z druhé světové války je neuvřitelné až nepopsatelné....snad jen za 1* :-) Steve jen tak dál.... ()

velkyvezir

Ten film si zaslouží plné hodnocení minimálně za úvodní půlhodinu. Spielberg skvěle naporcoval notnou dávku emocí s tvrdou válečnou realitou. ()

SkyLukey

Nepochybně nejlepší válečný film vůbec, jeden z nejlepších filmů vůbec po režijní, efektové a histzorické stránce a jeden z filmů mých TOP. Na podruhé se mi Zachraňte vojína Ryana líbil daleko víc, než před pár lety ()

Cracker

Môj obľúbený film z prostredia 2.svetovej vojny, začiatok kariéry Matta Damona, jedna zo životných rolí Toma Hanksa a to všetko pod taktovkou skvelého Stevena Spielberga ;) ()

Finskej

Slušně a poctivě odvedená válečná filmařina. Nezbytný americký vlastenecký patos (který řadě lidí dokáže lézt krkem a je to pochopitelné) je uspokojivě vyvážen syrovým naturalismem bojových scén a scény z masakru při vylodění patrně už jednou provždy budou znamenat určitý zlom v dějinách válečných filmů. Postavy jsou poněkud idealizované, ale přesto mají své lepší a horší stránky a kdo s touto nezbytností rozumně počítá, nemusí se děsit. Tom Hanks je velmi dobrý a patrně nebude žádný div, že se později podílel na produkci Bratrstva neohrožených. ()

Wally

Jeden z nejlepších válečných snímku s rozhodně nejlepší scénou při vyloďování v Normandii, kdy budete děkovat Bohu, žejste tam nemuseli být taky. Až do konce prostě mistrovské dílo z dílny mistra S. Spielberga. ()

see_sawandrew

Ano, vylodění na Omaze snímané roztřesenou kamerou je skutečně působivé a naturalističnost některých momentů se blíží (!) realitě. Přesto však jde stále jen o americkou pohádku, která sází na efekt válečné vřavy a hlubší myšlenka v ní prakticky neexistuje. Rozhodně mám raději ty filmy o válce, kde se mnohem méně bojuje, protože čím víc skopčáků před americký kulomet naběhne, tím více si povzdechnu, kolik nadšených diváků bude tímto filmem mystifikováno. 65% Edit: Po zhlédnutí několika opravdových válečných filmů ubírám z hodnocení jednu hvězdu. ()

jirijost

Nejlepší válečný film všech dob. O vylodění se tady mluví v každém komentáři a ani v mém nemůže chybět. Spielberg se s touto významnou historickou události popral nadmíru skvěle, stejně tak Kaminski. Tou kamerou v ruce dokázal že si člověk připadá jako kdyby tam byl s vojáky. Když sami veteráni obdivují jak je to uděláno realisticky tak to hovoří samo za sebe. Navíc zbylé dvě hodiny vylodění zdatně sekundují, ať už je to závěrečná bitva o most, útok na kulomet. Nebo prostě jen řečičky mezi vojáky. Tenhle film je pro mě prostě ten nejlepší a asi tomu tak na vždy zůstane, nevěřím že se někdy někomu povede natočit něco lepšího. Pouze seriál Band of Brothers k tomu má blízko. To je totiž takový desetihodinový Ryan. ()

Kratas558

Spielberga a Hankse mám ráda, takže Zachraňte vojína Ryana byl náramný kulturní zážitek. Autenticky krutá a přitom emocionální záležitost, vynikající kamera. Nemám slov. ()

xaver

Vojenská mašinérie semele každého. V tomto případě si někdo chtěl udělat v armádě dobré jméno a ve jménu záchrany jednoho vojáka, obětuje desítky dalších. Naprosto zbytečně a nesmyslně. Snímek je jinak natočen špičkově a výkon Toma Hankse je excelentní. ()

Kuny27

V čele Tom Hanks, který si zaslouží ohromně velikou chválu za výkon v tomto filmu. Začátek dost frustrující, kdy to člověka tak napne a vtáhne, že si říká, musím toho být součástí a přesto si ani ve snu nepřeje něco takového zažít. Určitě jeden z neefektivnějších a nejlepších válečných snímků, co byl kdy natočený! Válka ve své podstatě. Lidskost je někde nad propastí a zůstává otázka, jak s ní naložíme. Ať už střílíte nebo ne, prosím nesundavejte helmu. ()

Joann

Jeden z mých oblíbených válečných filmů. Moc se mi líbí Tom Hanks ve své roli. Skvěle zvládnuté postavy vojáků, kteří musí nasazovat svůj život kvůli ,,nějakému" vojákovi. Vtahující atmosféra. ()

CSSML

Byl by to dobrý válečný film, kdyby tvůrci vynechali všechny srdceryvné scény z USA – úvod a závěr na hřbitově, čtení dopisu v kanceláři, matku na zápraží. Spoiler: [Zvláště otravné bylo závěrečné bilancování Ryana, že žil dobrý život, takže jeho záchrana nebyla zbytečná.] Film by měl větší spád, některé věci by zůstaly nezodpovězené a divák by byl na stejné úrovni s vojáky, kteří nechápali, proč mají nasazovat život pro nějakého vojína. Oblíbená postava: odstřelovač recitující před střelbou žalmy. ()

iXtr3m3

Neprekonateľný, nesmrteľný, neskutočný Spielberg, ktorý stanovil medzník, podobne, ako to urobil už pár krát v minulosti či už on, alebo Cameron alebo Lucas. Jednoducho vojnové filmy sa môžu deliť na dobu pred Ryanom a dobu po Ryanovi a aj v dnešnej dobe 17 rokov po uvedení v kinách, je to dielo, ktoré po technickej, príbehovej aj hereckej stránke zvalcuje akúkoľvek vojnovú pecku. Je to proste legenda. Ale čo iného mohlo aj vzniknúť zo spojenia Spielberga, Williamsa a Hanksa? Nekompromisných 1000%. ()

Loki_Six

"You can tell her that when you found me, I was with the only brothers I had left. And that there was no way I was deserting them. I think she'd understand that." ()

Hopper

Fantastická vojnová záležitosť, ktorá vás pribije do kresla už od prvej minúty. Predtým sme nič také nevideli. ()

Theraphosa

Jeden z mých nejoblíbenějších válečných filmů (zvlášť když je tam spolupráce Hanks-Spielberg). Je překrásné, jaký je charakter hlavního hrdiny. Prosťáčký učitel češtiny ze střední školy, který má ovšem nejmocnější zbraň ve válce: chce se vrátit domů ke své ženě (která v jeho starých zahradních rukavicích stříhá růže) a nic ho v tom nezastaví (snad krom kulky). Vylodění na Omaha beach bylo natočeno neuvěřitelným způsobem a pomalu jsem se cítil jako jeden z amerických vojáků zahrabán v písečném zákopu. Kamera si oscara rozhodně zasloužila. 91% ()

Peiper2

Úvodní bitva je úžasným filmovým zážitkem, ale v následujících dvou hodinách jsem se při druhém shlédnutí občas přistihl, že se nudím. Nicméně přesto se jedná o velmi kvalitní válečný film s výbornou kamerou a zvukem. 85% ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

14.02.2023

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018