bjjoba

Velmi realisticky, mozem povedat aj najlepsi vojensky film po velmi urodnych filmovych 60. - 80. rokoch so starou hereckou americkou skolou ako Fonda, Coburn, Bronson a vela dalsich. Ocenujem na nom velkolepu filmovu vypravu, realisticke vykreslenie pribehu, kvalitny zvuk, bojova kamera a kvalitny vykon sucasnych dobrych hercov ako Hanks, Sizemore, Damon. Preto ho ocenujem az 5 hviezdickami a odporucam ho zaradit do zlatej vojenskej filmovej edicie. ()

BoncheR

Tento film je desivý práve svojou réžiou a spracovaním, nie ani tak dejom. Neoslavuje násilie, len ukazuje jeho pravú tvár a jeho dopad na ľudstvo. Ten je teda - aspoň podľa mňa - dosť nereálny a minimálne prikrášlený, no to spracovanie - tie galóny umelej krvi, ten famózny začiatok na pobreží, tie krvavé vlny a tá trasľavá kamera... úplne dokonalá réžia, za ktorú má Steven Oscara naozaj právom. Nemám čo vytknúť, ak len tú americkú vlajku a trochu nevyužité pasáže. Inak je tento film kultový, dokonalý, strhujúci a na zamyslenie. Palec hore! (( 97% )) ()

MikyAff

Na celkový film by mi vystačily čtyři hvězdičky, ale ta neuvěřitelná atmosféra co vás provází, mi prostě nedává jinou možnost než dát plný počet. Hned při vylodění jsem třeštila oči a dvakrát příjemně mi nebylo. Člověk stejně ví, jaká to byla šílená jatka, ale jakmile to může takhle vidět, je mu ještě hůř. Ve chvíli kdy na scénu začaly přijíždět tanky, mi bylo úzko jako bych tam v té přilbici stála já. Avšak v jiném měřítku, ve skutečnosti to muselo být mnohem horší. K tomu se mi opravdu dlouho nestalo, abych se začala u filmu tak vztekat. V momentě, kdy šel ten idiot rychlostí šneka za Mellishem, který zrovna bojoval na život a na smrt, jsem ho proklínala slovy, která ani nevím, že znám. Herci odvedli úžasnou práci, nemluvě o Spielbergovi, a Tom Hanks je prostě borec. Další filmařský výtvor, ke kterému mám úctu. ()

noriaki

Řekl jsem to už několikrát a řeknu to znovu. Prý jediný způsob jak zprostředkovat divákům autentický zážitek z války je střelba do publika. Úvodní půlhodina ze Saving Private Ryan je ale adekvátní náhražka. Taková brutální jatka by v Hollywoodu prošla jen Spielbergovi - a to ještě musel ty nejkrvavější scény vystříhat, jinak by měl film přístupnost od osmnácti let. Zbytek za vyloděním na pláži Omaha příliš nezaostává, protože válka nerozeznává zásluhy, ale jen mrtvé a přeživší. Spielberg natočil syrový film trochu zjemněný nezbytným patosem. Ten u mě hodně otupila skutečnost, že je příběh inspirován skutečnou událostí a reflektuje tehdejší praxi Americké armády, později dokonce uzákoněnou. ()

Fleetguard

Bezesporu jeden z nejlepších válečných filmů všech dob. S.Spilberg dokázal natočit některé scény , tak bravurně a tak realisticky, že Vám z nich poleze až mráz po zádech (a to doslova)! Zejména pak při již zmiňované první dvacetiminutovce, která je vrcholem celého filmu. Jestli se dá něco tomuhle snímku vytknout, tak je to určitě trochu pochybný důvod, proč jsou naši hrdinové posláni na jejich misi. Ale to nic nemění na tom, že jak herecky, tak i výpravně jde o skvělou podívanou ()

Krysa SPK

Nejlepší (proti)válečný film všech dob. Dokolanale zvládnuta filmařina po všech stránkách. Ohromně dojemné i po stém zhlédnutí - patos k válečným filmům patří a Ryan správně ukazuje, že Američané si svých vojáků dokážou vážit i po více jak šedesáti letech (na rozdíl od jednoho nejmenovaného národu v srdci Evropy). Doporučuji zhlédnout na BD v DTS HD. ()

Aven

V nějaké recenzi jsem četl: „ V prvních dvaceti minutách řekl Spielberg o válce vše, co bylo třeba“. Naprosto souhlasím. ()

Tomatáš

Nejde hodnotit jinak...Ovšem neztotožňuji se s názorem, že se tu jedná o nejlepší válečný film všech dob...a už rozhodně ne o nejlepší film z prostředí 2. sv. války všech dob...Se vším respektem k tomuto báječnému filmu to prostě není pravda.. ()

Mihail123

Nezabudnuteľný film s nezabudnuteľnou scénou vylodenia v Normandii s nezabudnuteľným Tomom Hanksom o nezabudnuteľnom vojnovom konflikte vo svetových dejinách. Prvých cca 20 minút je tak neskutočne natočených, až nad tým zostáva rozum stáť, len škoda že po scéne vylodenia nemá už film nič takto intenzívne brutálneho a realistického poskytnúť. Jednoznačne najlepší vojnový film. ()

yeniczek

Jeden z nejdrsnějších a nejlepších válečných filmů, co znám... Hlavně Spilbergův dvorní kameraman Kaminski předvedl na pláži dokonalost! Přestože válečné filmy moc nemusím, tak tento mě dostal... ()

Mishqo

Ani nemusím komentovať. Veď film sám o sebe už pomaly patrí medzi klasiku. No proste spomedzi vojnových filmov pre mňa je tento jeden z najlepších. ()

drake31

Nájde sa snáď lepší vojnový film v histórii filmu ??? Mám pocit že nie. Už od úvodu sa film s nikým nemazná a vylodenie v Normandii v Spilebergovom podaní sa tak stáva jednou z najlepších filmových scén vôbec a ďalší vývoj filmu nesklame ani na okamih a aj napriek dĺžke dokáže udržať pozornosť. Jeden z mala filmov ktorý mi vtlačil slzy do očí ... ()

Trustme

Film by měl divákovi navodit emoce, strach, pláč, pocit, že je součástí děje, vnímat příběh postav, poznat jejich svět, bát se o ně, zažít nepoznané prostřednictvím filmu, ocitnout se tam. Tuhle magičnost umí stvořit malokterý director. Spielberg je jedním z nich. Patřím k těm Vám šťastnějším, kteří mohli vidět tenhle film v kině. Měl jsem lístek do první linie (třetí řady) a očekával válečný film... Následoval audiovizuální útok na diváka ve scéně vylodění. Snažil jsem se spolu s vojáky krčit a začal se mi zrychlovat tep, na konci scény jsem byl divácky těžce raněný! Najednou jsem si uvědomil co je to být vojákem ve válce, dřív mě to u jiných filmů nenapadlo... Tenhle film proto vnímám nejenom jako nejlepší válečný film, ale i jako dílo, které přenese diváka svou dokonalou atmosférou do míst a událostí, které by jinak neprožil. ()

sskrblik

Prvotřídní válečný film, legendární Omaha Beach, výborní herci, spousta akce. Zkrátka klasika co se válečného dramatu týče. ()

Midori_Mike

Ve svém oboru opravdu výtečný film, není skoro co vytknout. Ve filmu je několik opravdu silných myšlenek a momentů. Prostě velice působivý film, který se stane legendou. Na TOP 10 ze všech filmů to sice nebude, ale do TOP válečných filmů se rozhodně vejde :) ()

Sany33

Omaha Beatch ... Áno, áno, áno je to legendárna scéna, ktorá ak by bola v nijakom inom filme napodobnená už by to nikdy nebolo ono lebo práve vo filme Saving Private Ryan je zachytená autenticky ako nikdy predtým a na tom už sa nedá nič zmeniť. Možno ak sa niekto rozhodne skutočne ľudí postrieľať, ale to by asi nebolo ono :-). Veľa ľudí práve po tejto scéne ale nahodilo prehnané nároky na zvyšok filmu, ktorý keby nezačal tak fenomenálne by bol, vlastne aj je fenomenálny, lenže my sme stále ešte unesený z Omaha Beatch. Vieme že vojna je sviňa a ak to bude takto autenticky podane nemám Spielbergovi nič vytknúť. 97%. ()

philip.j.fry

,,Zachraňte Vojína Rajna!''Zařval Forrest Gump aby zachránil Agenta bez minulosti.Již nad úvodníma jatkama Omaha Beach jsem tušil že Stývn zase cosi ukutil a já tomu budu muset dát čtyři hvězdičky.Serceryvná mňúzik jen podtrhovala patos a Stývův patriotismus.V průběhu filmu jsem již pomýšlel dát počiny tři hvězdičky,ale famózní,epická,brutální,hustodémonskykruto přísná závěrečná řež mne přinutila dát Rájenovi hvězdičky čtyři.První-Omaha beach.Druhá-Tom Hanks.Tčetí-kamera(opravdu ženijální Stývův způsob režie).Štvrtá-Závěrečná bitva.Tak a je to. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

14.02.2023

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018