mls

Narozdiel od niektorých iných vojenských filmov sa pri tomto rozhodne nebudete po celý čas nudiť. Film začína akčne, film končí akčne a v jeho deji sú aj napriek obohranosti podobných filmov zaujímavé motívy. Jeremy Davies, Tom Hanks, Matt Damon a všetci ďalší podali vynikajúce výkony a Spielberg znovu ukázal, že réžiu má v malíčku. Vadí mi vec, ktorú už väčšina spomínala. Táto zápletka by sa sotva niekedy takto mohla stať a tôbož nie v americkej armáde. Ak si to odmyslíme, je to čistých 5. Barry Papper je skrátka boh! ()

HH

Prvních třicet minut filmu - samotné vylodění - zasluhuje pět hvězdiček. Pak už to jde bohužel dolů...a končí to vskutku americky. ()

RottenFox

Dlouhou dobu byl tento film můj nejoblíbenější. Díval jsem se na něj takřka denně. Nedávno jsem jej zhlédl asi po půl roce znovu a již mě tolik neuchvátil. Nejspíš mě uhodilo do očí to, jak jsou zde vlastně američané humanističtí a posílají skupinu nejlepších vojáků jedné čety na zachránu jednoho vojáka bez většího významu. Ale moc filmu vyčítat nemůžu, je to úžasná podívaná na téma druhé světové války, které mě velmi zajímá. Ve filmu vidíme pěkné realistiké záběry i solidní bojové akce. ()

Voloda737

Úchvatný naturalistický zážitok. Nikto nesfilmoval WW2, tak vierohodne ako Spielberg. Najlepší vojnový film všetkých čias aký som kedy videl. Výborný začiatok naladí diváka do správnej hladiny aby si potom mohol vychutnať zbytok so zatajeným dychom. Skvele sa striada tempo, ktoré strieda chvíle napätia s kludnejšími pasážami... 1* naviac dávam len kvôli Tomovi Hanksovy a Stevenovi Spielbergovy. Neviem ako by vyzerali dnešné vojnové filmy plnej reality, ak by im tento režisér neukázal "Ako na to" ()

Heavyman

Bravurně natočené všechno do puntíku, ale prostě mi to nesedí. Jediné vylodění má štávu i když jsem četl, že ve filmu dost přehnané než ve skutečnosti bylo, ale o tom by se polemizovalo. Ovšem další část filmu, kde mají vojáci neustále ty svoje americký průpovídky a důstojník řekne "pošlem kluka domů mámě" a vypraví pro něko celou družinu, která se k němu prostřílí a nakonec rozsřílí celou německou brigádu, kde padne tak pět amíků a skopčáci padají po desítká a na tanky se háží bomby z amerických ponožek. A vše končí když střelí Toma Hankse do zadku a pak pro něho všichni brečí. Omlouvám se prostě mi přišli všichni a všechno moc dokonalý a i to filmu nesvědčí. ()

Radek.SCH

Spielberg je megaloman, to není žádná novinka. Takže ten film je VELKÝ. A místy vážně boží. Ale pořád je tam moc hrdinství a sentimentu. ()

gootchy

Bitky jsou to pravé ořechové, hlavně "dvacítka", přesto nemůžu dát plný počet ( ten scénář). Most u Remagenu je lepší. ()

fr3ak

No já z toho filmu zas tak odvařenej nebyl. Ty čtyři hvězdy dávám jen proto že jsem se nechal oblbnout drahým vizuálem. Příběh je tak absurdní, že to ani není možný (počkat vlastně je, když to natočili). Spielberg (o kterým už si nemyslím jakej je úžasnej režisér) nám zde Němce prezentuje jako bezcitná hovada co neznají slitování (aby se neřeklo, tak pár takových najdeme i na "dobré" straně, ale všimněte si že je to jen pár jedinců). Amerika je země "svobody" a výplachů jako je tenhle. ()

mala_kea

Tohle si nezaslouží komentář, to se musí vidět. Film, který by si měla pouštět každá generace. Nejlepší válečný film všech dob. ()

pospech11

Spojení Tom Hanks a Steven Spielberg nic víc nemusím říkat. 5 hvězdiček, protože víc ani nejde je to nejlepší válečný film, kterej sem kdy viděl. ()

DHDV

Musím uznat, že herecké obsazení je velmi dobře vybrané! Peníze jdu vidět, a kulisy a vybavení je naprosto realistické. Ano, Normandie je ztvárněna syrově a dobře. Ale přece jenom to asi vypadlo trochu jinak, ale určitě je to jedno z nejlepších ztvárnění. Příběh je dobře propracován stejně tak i dialogy herců. Tomuto film nic nechybí, ale po více zhlednutí si nemůžu pomoct a cítím v tom to Americké EGO, které na první zhlédnutí nejde znát. Spielberg vytvořil vynikající válečné dílo, které mu nic nechybí, spíše přebívá… ()

P.J.2

Tak tohle jsem opravdu jak se říká nežral..Tenhle Film mám zkouknutý opravdu mockrát a je to jeden z mých nejoblíbenějších válečných filmů vubec ,a proto tady nebudu ted hodnoti a popisovat příběh ale komentáře.Přečetl jsem je skoro všechny a musim říct že nad některýma zůstává rozum stát.Hlavně nechápu komenty odspodu.Dobře pochopim že někomu tenhle fil sednout nemusí a tenhle žánr není jeho ranní šálek války :-).Ale to že tady někdo píše že Spielberg se neobětuje jako Coppolla,čímž vlatně naprosto neoprávněně srovnává dva úplně jiné režiséry,natočil snad Coppola nějaký válečný spektátr? Ne takže srovnání a tím pádem i ten komentář je naprosto dětinský a zbytečný. Dále se tu dá najít mnoho komentářů že ten příběh o skupině vojáků co jdou zachránit posledního z Ryanů je píčovina.Ano s tim může souhlasit mnoho lidí ale dámy a pánové,to se doopravdy stalo!V dějinách druhé světové války jsou o tom záznamy. A i kdyby jste je nemohli nalézt,mrkněte se aspon do zajímavostí,tam to někdo taky napsal. A tím pádem jsou tyto komenty taky zbytečné protože nikdo nezná přesné detaily jak se to stalo a myslim si že si s tim Spielberg poradil opravdu mistrně. A jako poslední věc,je tu ještě pár komentů že se sem Tom Hanks nehodí atd. tak s tim taky naprosto nesouhlasim,myslim si že jestli by to někdo zahrál lépe tak jsem toho herce ještě neviděl,podle mě je Tom do tohodle filmu naprosto přesně a ze všech herců nejlépe dosazen,protože jeho herecký výkon je naprosto nezpochybnitelný. ()

Pet 510

Skvěle, děsivě a pravdivě (pokud já můžu soudit) natočený snímek syrové války. P.S. Prvních třcet minut jsem zažívala jeden z mých nejsilnějších filmových zážitků vůbec. ()

Isomut

Pre mňa najlepší film o II. svetovej vojne. A v ňom nikto iný ako úžasný Tom Hanks čo by kapitán Miller, ktorý mal za úlohu vyzdvyhnúť vojaka Ryana z frontu a dopraviť ho naspäť domov po tom, čo Ryan stratil svojich troch bratov. ()

KHkomiks

Film by byl zralý i na 5*, skvělá akce, drsná válečná atmosféra, zajímavý herci a slušně vymyšlený příběh, ale Spielberg si neodpustil snůžku sentimentálních keců na závěr filmu, které mají člověka dojmout. Z tohoto pokusu vyvolat falešné emoce ve mně Spielberg mohl vyvolat pouze zvracení a zkažený dojem z filmu. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

14.02.2023

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018