g.laudeo

1) Technicky dokonalé. Mistrně zachycená taktika postupu malého týmu, role ostřelovače, obléhání, vlákání nepřítele do pasti... Z tohoto pohledu špičkový válečný film, áčkový akčňák. 2) Dost působivé zachycení válečných hrůz, a tím zdaleka nemyslím jen fyzické utrpení. Ale věřím, že v tomhle ohledu by se našly i jiné silné filmy. 3) A proč hvězda dolů: Příběh matky, padlých synů a záchrany zbylého Ryana (=nesmyslného riskování lidských životů) mě nedojímá. Ani různá rozjímání napsaná pro Hankse. ()

Matthew00

Skvelá vojnová dráma ktorá ukazuje koľko zverstiev sa dopúštali obe strany počas druhej sv. vojny. Tom Hanks podal výborny výkon a úvodná scéna vylodenie v Normandii sa aj zapísala do historie filmov za najposobivejšiu scenu. ()

moviepill

Kruto naturalistické. O úvodnej scéne bolo už popísané dosť. Ale ešte väčšie zimomriavky mi naskakovali pri scéne v rozvaline domu, kde americký vojak bojuje o holý život so skopčákom. Mal som slzy na krajíčku... PS: výborný Tom Hanks. (Asi ako vždy) ()

megajalec

Saving private Ryan by som rozdelil do troch fáz. Prvá, skvelá, zaznamenáva hrôzy vojny v priamom prenosu (aj vďaka realistickej kamere). Druhá časť – putovanie – des vojny sa prejavuje nielen v tom, že nepriateľ môže číhať za každou burinou, ale aj spormi vo vnútri skupiny putujúcich vojakov, ktorých stmeľuje charizmatický Hanks. A tretia časť (paradoxne pre mňa po nastúpení Ryana na scénu asi najslabšia) – nebudem spoilerovať :). Spielberg sa filmom snaží dať vojne ľudský rozmer v podobe hľadania vojaka, ktorému zomreli 3 bratia a zároveň vykresľuje vojnu ako miesto, kde aj tí najostrejší chlapi volajú „mama“. Najsympatickejšia postava – Jackson (ako tak čítam komentáre, tak nás je viacej :). Je to hra na istotu, ale u mňa zafungovala. Oceňujem najmä autentickosť, ktorá robí film výnimočným a uveriteľným. ()

Muff

Zachraňte vojína Ryana je opravdu vydařený film. Pokud pomineme konstrukty, jako jsou zachraňování jednoho vojína, které ve výsledném efektu přinese zmar několika dalším (kteří asi matky, syny, dcery, manželky neměli), generály ve chvílích volna listující americkou povinnou četbou, aby potom mohli citovat svoje nejzamilovanější pasáže, černobílý náhled, že Spojenci jsou ta Správná Parta Správných Chlapů a všichni Němci jsou ta Špatná Banda Špatných Chlapů, pokud pomineme dojemné scény učitelova promlouvání do duše a především úvodní a závěrečnou scénu ryanova srdceryvného vyznání na hřbitově s vlající vlajkou před stovkou potomků, kterou si Spielberg prostě NEMOHL odpustit, myslím, že jde o výborně natočený válečný film s dechberoucí úvodní scénou vylodění, při které má člověk pocit, že ho každou chvíli může potkat ta jeho kulka. Na Bratrstvo neohrožených ale nemá. ()

chrustie

Skvělý válečný film s naprosto perfektním Tomem Hanksem, který zachycuje i všedhní život a rozhodování vojáků (ne jenom bezhlavé pálení a výbuchy). ()

Jarlaxle

Natočené sakra precizně. Ale jinak mi to zase nepřišlo tak světoborné... Evidentně všem ostatním asi jo. Ale co :-) ()

Gand_alf

Vojna je špinavá, bezcitná, bezohľadná, po mäse a krvi bažiaca beštia, vyvrhnutá z najtemnejšej, najodpornejšej, najohavnejšej časti pekla. Tento film by si v prvom rade mali pozrieť všetci naivní zástancovia a obhajcovia vojen a vojenských konfliktov aby vedeli o čom vlastne rozprávajú. ()

MGRNV78

Skvelý vojnový príbeh. O reálnosti a sile bojových scén, človek ani nemusí hovoriť (a to nehovorím, iba o tej prvej a poslednej filmovej bitke). K tomu ešte (klasický) skvelý herecký výkon Hanksa a ostatných. Proste famózna predpríprava na ešte väčší vojnový skvost a to na Bratstvo neohrozených. Bravó. ()

elanista1

Mal som zrejme ostat pri tom jednom pozreti, aby som si udrzal dobry dojem. Ked som toto videl prvykrat ako mensi chlapec, tak som bol dojaty a ocareny v jednom. Uvod z Omahy je jedinym momentom, ktory stoji za to spomenut. Inac dalsi zo Spielbergovej tvorby nepochopeny snimok. Je to zaujimave, Steven ma bud absolutne roztrha na kusky, alebo ma necha uplne chladnym. ()

ArtStyle

Na CSFD jsem kvůli tohohle filmu (ano, někteří jej budou nyní proklínat, někteří milovat) ale tady jde zcela o legendární film. Tom v jeho životní roli a Steven Spielberg na vrcholu slávy. Kdo neviděl, jakoby nebyl. ()

MASH_4077

Chcete do armády?? Prvních 15 minut Vás přesvědčí, že to není nejlepší nápad. A tím nekončíme. Až Vás napadne, jak se budete plížit nepřátelským územím a zasadíte nepříteli smrtící ránu, tak si pusťte dalších 10 minut. No a až si budete říkat, že neznáte strach, tak doporučuji poslední bojovou scénu ve filmu. Měl jsem tu výhodu, že jsem viděl film na plátně a to bylo naprosto fascinující, nevídané a prostě úžasné. Taková reálnost a neprostá otevřenost.... prostě tohle musíte vidět (to není reklama). Musím uznat, že jsem byl trošku skeptik a když jsem viděl pláže ve filmu, tak mě docela rozesmívala představa, jak si někdo může myslet, že by si někdo vybral takovýhle terén k obsazení. No a pak jsem to viděl na vlastní oči. Fakt to tak bylo. Ty bunkry, kryty a celý systém - ono to fakt tam ještě dneska je. Jak říká plukovník Potter:"Jak říká moje sestřenice Natálie a prý ji mnoho lidí cituje "válka je peklo".". ()

Pimpy

Žasnu nad dokonalostí zobrazující hrůzy války v tomto filmu. Scény jsou věrohodné, uvěřitelné, reálné, jako celý film. Takhle vypadá pravá válka, zabíjení, krutost, lítost, strach, bezmoc, zlomený duch vojáků....prostě nejreálnější nafilmování války co jsem kdy viděl. Klobouk dolů Pane Spielbergu. ()

Daus

Další výborný film Stevena Spielberga a úžasný herecký výkon Toma Hankse. Už od úvodních minut jsem se nemohl odtrhnout od obrazovky. Každý si alespoň částečně může uvědomit, co se dělo při vylodění v Normandii. Tento film ukazuje, jak to vypadalo ve válce a jak se chovali vojáci. Prostě úžasný, samá chvála... ()

-VINCE-

Vynikající zobrazení krvavé a kruté 2. světové války. Steven Spielberg opět dokázal a stále dokazuje, že je výborný filmový tvůrce a má talent od boha (jsem atejista, na boha nevěřím). Tom Hanks byl, je a bude stále velký herec. Dokáže zahrát jakoukoliv postavu s takovou razancí. Celkové obsazení filmu je na vysoké úrovni. Vedle Hankse vyniká především sniper Barry Pepper a Edward Burns. Všichni moc dobře víme, že vrcholem filmu je hned počáteční scéna, která zobrazuje vylodění v Normandii na pláži Omaha. To je prostý fakt. Jak jsem psal u Blach Hawk Down, válka je krvavá a krutá. Jsem rád, že jsem válku nezažil. Tento film ji zobrazuje naprosto skutečně. Celý film je jedna velkolepá podívaná, která není pro slabé žaludky a povahy. ()

Reiner

Skvělý film. Opravdu se povedl a to jak dějem, tak i ve všem ostatním (režie, hudba, ...). Určitě se do nějaké role vcítíte a užijete si "pohostinnost" II.světové války. Přestože ve filmu najdete nějaké chybičky (a kde ne) co se historických zbraní týče, i tak je to nadstandardní podívaná! Ve své době prostě TOP :) Za mne **** ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

14.02.2023

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018