Vítězové a poražení

• USA Any Given Sunday (více)

Klubu miamských Žraloků, které vede stárnoucí trenér Tony, se poslední dobou příliš nedaří. V zápase s minnesotskými Delfíny jsou zraněni oba quarterbackové a trenér musí poslat na hřiště zcela neznámého mladého černocha Willieho Beamena, který se okamžitě po nástupu pozvrací. Podaří se mu sice touchdown, ale vinou Tonyho taktické chyby mužstvo opět prohraje. Tony se potýká nejen se špatnými výsledky, ale také s tvrdou majitelkou klubu Christinou Pagniacciovou. Netají se před ním, že se chce zbavit vynikajícího, ale stárnoucího Rooneyho stejně jako odepsaného černocha Lavaye. Při dalším zápase se sice Beamen opět pozvrací, potom se však neobvyklým způsobem hry postará týmu o první vítězství po dlouhé době. Rooney sice stále patří k oporám mužstva, ale cítí se unavený a chce s fotbalem skončit, což s nelibostí nese jeho manželka Cindy, která odmítá pochopit jeho vyčerpání. Fotbalová asociace hodlá zahájit kárné řízení s Christine kvůli nekalým obchodním praktikám. Blíží se poslední zápas a Tony promlouvá v šatně k hráčům, ve snaze vyburcovat je k maximálnímu výkonu. Jeho projev přeroste v osobní zpověď a úvahy o filozofii hry, které trenér věnoval celý život. (TV Nova)

vofo

Nejlepší sportovní film všech dob. Stone režíruje bravurně, herci jedou na plný pecky a film díky tomu má obrovský koule. ()

Hannah1971

Příběh trenéra a jeho mužstva ze zákulisí amerického fotbalu. Americkému fotbalu vůbec nerozumím, ale i tak to byla pro mě skvělá i poučná podívaná plná adrenalinu. Oliver Stone točil opět svým osobitým a kontroverzním pohledem, kde si jako vždy nebere servítky vůbec v ničem. Zákulisí sportovního prostředí ze světa amerického fotbalu, plného rapu, násilí, ale také obyčejných lidských pohnutých osudů jako psychologické drama v čele se skvělým Al Pacinem (on to totiž ani jinak neumí), Jamie Foxxem a v neposlední řadě mě velmi překvapila "blonďatá" Cameron Diaz, tady ukázala, že umí zahrát i vážnější roli. ()

paradoxman

Nejlepší sportovní fim všech dob, jemuž svědčí především fakt, že sport samotný je pouze prostředek k vyjádření stěžejní myšlenky. "On any given Sunday, you either win or you lose. But will you lose or win like a man?" ()

Saxos

Číslama pokreslené hřiště, šišatý míč, umělou hmotou vycpaná ramena, helmy, taktické hlášky, quaterback, roztleskávačky. Kdo o tomhle sportu něco vůbec věděl? Myšleno hlavně z východní Evropy. Když bych teď někoho zastavil na ulici, tam mi toho o americkém fotbalu stejně moc neřekne. Strhujícím způsobem zpracovaný film ze sportovního prostředí. Kdyby bylo natočeno i v současných 3D, tak si dovedu představit, jak bych odcházel z kina uběhanej a kdybych si nevzal helmu tak i s omlácenou hlavou od svých sousedů. Přesně tak se totiž do filmu zažerete. ()

p.a.douch

Oliver Stone je podle mě zavilý komunista, ale některé filmy se mu zkrátka povedly. Tenhle je jeden z nich. Americký fotbal rád sleduji a film mě pěkně ukázal zákulisí tohoto sportu. Herecky tomu vévodí Al Pacino, Cameron Diazová a Dennis Quaid. 150 minut je sice dlouhých, ale ne zbytečných. ()

PamPero 1

Ani Stoneova skvělá režie, ani asi nejlépe nasnímaná fotbalová hra, co jsem viděl, nezabránily tomu, že mě to místy silně nebavilo. Možná to bude i tím, že celý americký fotbal a jeho zákulisí je mi celkem někde. Diaz mi tam přišla vyloženě na ozdobu a nevěřil jsem jí to ani na minutu. Kdyby nebylo skvěle říznutých songů a hereckých hvězd, tak snad jdu s hodnocením ještě níže. 60% ()

LencaN

Vítězové a poražení byli schopni obsáhnout problémy a radosti hráčů, trenérů i samotného nejvyššího vedení, což bylo velmi přínosné, vidět celý ten řetězec a co každého z nich štve a co hýbe jeho světem. Zápasy byly úžasně nastříhané a všechno doplňoval neskutečně dobře nakombinovaný soundtrack. Tenhle sport mi nic neříká, je to jeden z těch, které řadím ke zbytečnému surovému ničení lidských těl, což i tady bylo fajn, že zmínili, jak takové opakované otřesy ovlivňují mozek atd. Každopádně ty sportovní scény měli svůj náboj, bylo to napínavé a působivé, o tom žádná. Herecky taky super. Al Pacino klasika, Cameron Diaz mě v takové vážnější a "důstojné" roli překvapila, akorát Dennis Quaid mi na amerického fotbalistu neseděl, vůbec se mi neztotožňoval ani se zevnějšky nebo náturami ostatních hráčů. Myslím, že to byla špatná volba, i když se samozřejmě snažil. Bohužel ale nemůžu dát plné hodnocení, protože k tomu by bylo potřeba třeba něco silnějšího v osudech postav, něco co mi na konci vžene slzy do očí, že se někomu něco podařilo. To se tady nestalo. ()

BarGoldstein

Hlupácky nadutá agitka pro tupany s hlavou přirozeně prázdnou či vymlácenou z amerického fotbalu. Film sestává z mnoha zpomalených či zrychlených srážek v průměru 120 kg vážících orangutanů převážně afroamerického původu. Ve zbytku filmu opičáci šňupou tuny koksu a obcují s veletucty ordinérních kurviček, hádaj se a občas si daj po mordě! Al Pacino, který se málokdy dostává do roviny pod 2 promilemi, hází velkohubé filozofické cintáty o životě jak perly vyžraným americkým sviním. Především ovšem film postrádá jakýkoliv děj a zápletku.Prostě je to vo hovně a chucpe! ()

superzurda

Další Stoneův velkofilm, který krásně ukazuje, že vrcholový sport nemá se zdravím nic společného a také jak se z pracovitých kluků, kteří chtěj hrát fotbal stávaj naprostí dementi, co si myslí, že celý svět patří jim a házej si aligátory do sprchy nebo si rozřezávaj auta autogenem ()

Radek273

Tvrdá, syrová, ale patrně realistická ukázka, jak může vypadat tlak na sportovce, který chce vyhrávat, být oblíbený a také (a možná to především) vydělávat peníze. Zároveň nástin života týmu, který na povrchu (rozuměj z pohledu fanoušků) vypadá čestně, vzorově a sehraně, ale uvnitř je to jen cháska samolibých frajerů, kteří pro své ego udělají cokoliv a není jim nic (chlast,sex,drogy) svaté. Je mi jasné, jak složité musí být zpracování takovéhoto tématu. A zároveň uznávám, jak je to na svou dobu pokrokové. Ale za řvaní, sex, prsa nejrůznějších nanynek, fetování koksu z bradavek, kouření "všeho možného" či penisy sportovců ve sprchách mi tohle pokoukání nestojí. Zkušenost s tímto filmem oceňuju, ale tím taky končím. ()

Sublog

Jedinou výhradou, kterou jsem k tomuto skvělému snímku měl, byl trochu prkenný výkon Cameron Diazové, ale jinak se podle mě jedná o nejlepší sportovní film všech dob. ()

Luke55

Jeden z nejlepších sportovních filmů vůbec.O americký fotbal jsem se nikdy nezajímal,ale tohle mě vtáhlo od první vteřiny a pustilo dlouho po závěrečných titulkách.Atmosféra naprosto špičková,fantastická hudba,herecké výkony bravurní,Oliver Stone..tak tady asi nemusím nic dodávat.Prostě paráda.95% ()

dickens

Any Given Sunday...film, ktery je a neni o americkym fotbale. Stone si vzal na paskal dalsi typicke tema pro spolecnost USA a tentokrat to vyslo na jednicku. Svizny a dynamicky strih doprovazeny tematickymi prostrihy, ruznorody soundtrack predevsim se skvelymi tony Mobyho a opet skvely Al coby trener ze stare skoly. Dokonce bych rekl, ze i Cameron Diaz predvadi neco, co se da nazvat herectvim. Vitezove a porazeni jsou pro me stale nedohnatelnym etalonem v minikategorii filmu o am. fotbale (nasleduje Friday Night Lights) a jednim z nejlepsich sportovnich filmu vubec. Doufam, ze se timto filmem Stone nevycerpal a predvede v budoucnu aspon jeste jedno dilo podobne kvality...bohuzel to tak zatim nevypada. ()

Pedrozont

Místy jsem si myslel, že se koukám na dlouhý hip-hopový videoklip... a dokonce i většina hereckých výkonů to i naznačovala. Výborný Pacino bohužel zanikl v nesourodém a za vlasy přiteženém snímku... ()

onde

V mém pomyslném žebříčku nejlepší film ze sportovního prostředí. Úchvatně podané vizuaální dílo díky režii Olivera Stonea... ()

Jarosh66

Perfektní hudba to zaprvé, opravdu velice vkusně vybrané skladby,a dobrý A... Zajímavý film o v podstatě pro mě nezajímavém tématu. Možná se mi to akorát sem tam zdálo přehnané, ale určitě to stojí za shlédnutí. ()

FAxPR

por mě trochu jiný stone, ale pořád se svojí syrovostí a perfektní režií. kultovní Al Pacino a kočka Cameron jsou plus. pro mě první role, kde jem "viděl" jamieho foxxe. dost povedené! ()