Gauneři

• USA Reservoir Dogs (více)

Mafián Joe najme na vyloupení klenotnictví partu gangsterů, kteří se vzájemně neznají a oslovují se smyšlenými jmény. Akci však zmaří policie a lupičům nezbývá než uprchnout a ukrýt se ve starém skladišti. Pan Oranžový je postřelen a pan Bílý se ho pokouší udržet naživu, dokud nedorazí pomoc. Napětí ve skladu však narůstá, protože policie je jim v patách a pan Růžový je přesvědčen, že šlo o past – někdo z nich musí být zrádce. Každý má ovšem vlastní verzi toho, co se stalo. Jak dlouho bude trvat, než vytáhnou pistole a drama se změní v masakr? (Magic Box)

Petrus1

Včera sem myslela, že odpadnu už u F1 (ale opětovný double pro stříbrný šípy mě nakopnul) a když jsem zjistila, že večer mají být Tarantinovi Gauneři, tak jsem ožila ještě víc! A rozhodně mě potěšil už začátek a debata o Like a Virgin! :-) Tohle byla fakt teda povedená partička a ještě povedenější jména! A ještě k tomu luxusní obsazení! No, tak jistěže Mr.Brown zařve jako první! To už je snad klasika! :-) Mr.Blonde alias Michael Madsen (já si prostě nemůžu to jeho jméno zapamatovat, nevím proč) je fakt dobrej psychouš! Mr.White alias Keitel je prostě chudák, kterýmu nikdy nic nevyjde, Mr.Pink (Buscemi) – tak já bych proti takovýmu hnusnýmu jménu taky protestovala a taky bych chtěla být Black a taky potěšila přítomnost Mr.Orange teda Tima Rotha (já ho zaregistrovala až nedávno v Anatomii lži). Taky jsem ráda, že se ČT rozhodla uvíst to s titulkama, protože sem si aspoň mohla pěkně užít ty krásný vulgarismy. „To bude asi tím černým semenem…“ :-) Quentine, ty seš prostě génius už v začátcích své tvorby! Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete ()

kailik

Puvodne sem psal, ze nemam rad ukecany filmy, ale Tarantino je nejvetsi silenec a tohle me presvedcilo o opaku ! Totalni mazec, tomu nechybi nic a vsechno se to odehrava v jedny mistnosti. ()

Kjuk

A vítězem se stává "růžový" Steve Buscemi!! Jedna z prvotin Quentina, ne sice tak krvavá, jak jsem čekal, ale i tak je to zážitek! ()

Helldo

Tarantinova klasika...skvělý scénář, hodně krve, výborní herci, hodně krve, stylová hudba, hodně krve. ()

Chundys

U mě jasná jednička mezi Tarantinovýma filmama (zatím)! Souhlasím s Cival Gaunery jsem si užíval o Pulp Fiction tohle říct nemůžu ... ()

kamigava

I když film byl mnohem kratší než další Tarantinovy filmy, přišlo mi to natáhlé. Krve je zde požehnaně, to si Tarantino neodpustí. Čekal jsem lepší zápletku, která by z toho udělala pořádné krimi. Ve srovnání s Jackie Brown je to slabší počin, ale berme to tak, že je to Quentinův jeden z prvních filmů a tak mu to nemějme za zlé. Například soudtrack zde nebyl tak chudý, než slyšíme v Brownové. Co se mi nejvíce líbilo, byla poslední scéna, kdy se všichni navzájem odstřelí. To byl pravý Tarantino:) Hodnotím jako lepší průměr. ()

joudas

Je zajímavé, jak se můj filmový vkus časem mění. Viděno podruhé s odstupem několika let a z nic moc zábavného, zbytečně brutálního a přeceňovaného filmu od přeceňovaného režiséra je najednou film velmi zábavný, vtipný, správně krvavý (na Tarantina), s bezchybnými dialogy a po právu kultovním statusem. Tomu odpovídá i změna hodnocení ze tří na pět hvězd. ()

rexino

Jednoznačne najslabšia Tarantinovka čo som videl (Pulp,Django,Basterds). Nesie to svoje klasické znaky ako krvavosť, nekonečné dialógy a nejaká ta scéna na zapamätanie(ucho), ale aj tak mi tam niečo chýbalo a bolo vidieť že ešte len začína. Má to u mňa 3,5 hviezdičky, ale dám 4 pretože to bol debut a koniec stál celkom za to. Napriek 99 minútam to príde trocha zdĺhavo. ()

ASSBURGER

No do ke rista boha tenko skurvene perfektný film od Tarantina je dôkaz toho že už od začiatku bol kurevsky perfektný. V tomto filme bolo veľa múdrych a premyslených veci ktoré na tom boli najlepšie. Aj ked ja mám najradšej Pulp Fiction od Tarantina lebo tam boli skurvene perfektné a hlavne známe hlášky. A ešte k tomu filmu,ahhh bolo tam toľko nadávok že v žiadnom inom som toľko nepočul. A ešte tu máme aj iní dôkaz prečo je Tarantino boh lebo hraje sám vo svojom filme. Ale boli tam aj ostatný perfektný herci ako napríklad Harvey Keitel (Taxikár),Tim Roth (Pulp Fiction),a ešte aj Steve Buscemi (Big Lebowski) podla mňa by to bez nich nebolo ono bez týchto troch hercov ktorý boli v tomto filme perfektný samozrejme že aj ostatní boli dobrý ale najlepší podla mňa boli títo traja. Niekedy si len tak poviem že ako by to vyzeralo keby tento film alebo Pulp Fiction Točily Bratia Coenoví že či by to vyzeralo tak isto alebo inak. Podla mňa majú rovnakí nazor na točenie aj písanie scenáru takže by to vyzeralo asi tak rovnako ako teraz. A ešte by som chcel povedať že tam boli kurva perfektné pesničky a niektoré aj veľmi známe. Moje hodnotenie by bolo určite 100% lebo to bolo kurevsky perfektné. ()

TheSpearCZ

Quentinova první pořádná režie, která nepřinesla úplně to co bych čekal, jedná se o gangsterku, kde se skoro vůbec nestřílí a naopak se vše řeší dialogy na jednom místě bez nějakých větších střihů, což by mi nevadilo, naopak delší scény tomu dodávají patřičnou atmosféru, ale vyloženě od začátku se čeká na finální pointu, která sice přijde, ale celé je to zbytečně zdlouhavé, z herců se nikdo nevytáhl (přímo z toho čiří béčkovost), vtipy nepobavily a scénář, ve kterém Tarantino běžně kraluje mi tady přišel na hlavu... spokojený nejsem. Čisté 3* ()

warrenur

Dal som si "repete" po dlhych rokoch. S polutovanim konstatujem, ze ma na uz film nebral tak, ako predtym. Kazdopadne konverzackami, ktore su Quentinovou specialitkou, sa vypracoval kazdym dalsim filmom vyssie a vyssie. Odporucam. Nestarnuca gangsterska klasika. 65% ()

peetrejr

No po pravde som čakal viac. Dej celkom zaujal a aj koniec ale proste nič nové. Viem že toto je z prvých filmov Tarantina ale na Pulp Fiction to nemá. Myslím že viac a ani menej ako tri hviezdy si tento film nezaslúži. ()

Vodny

Kdybych měl vyjmenovat 3 nejlepší filmy Quentina Tarantina, Reservoir Dogs by mezi nimi byl. Najdeme v něm hodně společného s Pulp Fiction – drsné scény, hodně krve, tvrdý chlapy, tři sprostý slova do věty, stylová hudba a kultovní hlášky. Kromě toho dobrý scénář, zajímavě profilované postavy a nelineární děj s flashbacky. Točeno delšími záběry spolu s hutnými dialogy, při kterých atmosféra houstne a kyne, až má člověk nutkání zařvat: „Buď už zticha, děláš si to jenom horší!“ O hercích by se toho dalo napsat hodně – jedním slovem výborně a je vidět že si tento akční-drama opus užívali až do samého tragického konce. (jako Romeo a Julie). Co vytknout? Něco přece. Tarantino se možná zaměřil až moc na některé z postav a ostatní vyřadil. Tím myslím Mr. Browna a Mr. Blue. Kdyby nechal naživu jednoho z nich, mohlo se na konci odehrát nějaké překvapení, zvrat, šok. Skončilo to zkrátka tak nějak očekávaně, celý film k tomu směřoval. To ale nemění nic na Tarantinovo vizi tragického konce, která sice nepřekvapí, ale rozhodně nenechá nikoho chladným. ()

strikeman

V mém hodnocení přihlížím k tomu, že se jedná o režisérův debut (když nepočítám amatérské video My Best Friend's Birthday). Alespoň pro mne je to stejně působivý nástup jako Blood Simple bratrů Coenových a jsem rád, že jsem si tento snímek poté, co jsem jej kdysi zahlédl v televizi, konečně mohl pořídit na DVD... ()

dr.ozd

Gauneři jsou mistrovským dílem. Především pověstné Tarantinovy dialogy jsou brilantní. Taneček Pana Světlého před uříznutím ucha Marvina Nashe vešel do historie. Skvělé herecké obsazení i výkony. Na to , že se děj odehrává prakticky v jednom skladišti , jsem se ani na chvíli nenudil. ()

xdutchx

Ač Tarantina v oblibě moc nemám, tak dnes mě tímto snímkem velmi pobavil. Skvělá kamera, výtečné vedení herců, "vytříbené" rozhovory, samotné výkony herců taky tip ťop. No nejedná se o nějakou hlubší věc, ale kdo má rád dobře odvedený film a není přecitlivělý na nějaké ty mrtvolky, tak si užije své. Nejvíc jsem se bavil u přidělovaní jmen a "multishootu". ()

solid

Kdybysh sledoval Tarantinovu tvorbu postupně jak začala, asi bych si tento snímek vychutnal více. Kdybych v té době nebyl hloupý a zjistil si některé fakta asi bych si taky užil více. I přes to všechno však podívaná, ve které mi jen chybí celou dobu řešené přepadení klenotnictví. ()

Radek.SCH

Čekal jsem, že to bude větší nuda (jak už je zvykem u Tarantina), ale celkem rychle to uteklo. "Kecy o ničem" sice nebyly vybroušené do dokonalosti, jako tomu bylo v Pulp Fiction, ale možná jsem měl první vidět Gaunery a až pak P.P., ne naopak. A potom, co jsem četl Palbu od boku (životopis QT), jsem čekal mnohem větší úchylárnu. (Ta scéna s víte čím byla opravdu DECENTNÍ. Nevím, komu na tom mohlo co vadit, ale možná to bude tím, že už jsem zvyklý z jiných filmů na mnohem horší věci, takže si tu nechutnost ani neuvědomím. Fakt nevím ;-) ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (více)