Temná strana měsíce (neoficiální název)

Dark Side of the Moon, The

Scénografie:

Michelle Minch

Kostýmy:

Barbara Inglehart

*MESAČNÝ ∆* Pripomenul som si ďalší film svojich tínedžerských "VHS" rokov, škoda však, že nadšenie so svojim mladším ja som tentokrát nezdieľal. Pamätám si, ako veľmi ma tento horor desil a nečudujem sa tomu - tá atmosféra tajomna a hra tieňov vo všetkých záberoch funguje výborne. Plusom je aj zakomponovanie záhady bermudského trojuholníka do deja, avšak narába sa tu s ňou len veľmi opatrne a povrchne. Avšak ďalším desivým elementom je kasting - také veľké množstvo nevýrazných a nezaujímavých hercov (azda len s výnimkou Joe Turkela) je taktiež záhadou hodnou preskúmania. Obľúbená súčasť starších béčkových hororov - nahé prsia - sa tu samozrejme objavuje tiež. Verdikt v 1 vete: Mierne mysteriózne a majúce dobrú atmosféru, a skôr zástupca toho lepšieho, čo bolo v sci-fi horore deväťdesiatych rokov natočené. 30.08.13(30.8.2013)

Vesmírný sci-fi horor s velmi temnou atmosférou. Možná by to bylo i za více, kdybych to nesledoval z nekvalitního VHS ripu s polskýma titulkama.(11.11.2015)

The Dark Side of the Moon je lacnejším a menej podareným predchodcom Horizontu udalosti, na ktorý sa zrejme podobá najviac, space-terror tematiku však ešte obohacuje, resp. mieša s mystery story o Bermudskom trojuholníku. V prostredí blízkej budúcnosti sa udeje porucha na vesmírnej lodi, ktorá začne strácať palivo i kyslík. Ocitnú sa na tmavej strane Mesiaca, kde objavia NASA loď, ktorá sa pred rokmi bez stopy stratila v Bermudskom trojuholníku. Po jej preskúmaní sa však na palubu dostane niečo zlé, čo ich začne zabíjať. Takže ako som už spomenul, nastáva taká staršia, slabšia verzia Horizontu udalosti, bohužiaľ však menej strašidelná a výrazne béčkového vzhľadu. Na druhej strane je to ale miestami slušne napínavé a atmosférické, poteší aj pár sympatických nápadov a skvelý záver.(12.7.2011)

Aj napriek svojej nálepke "direct to video" béčka, ide naozaj o veľmi kvalitný snímok, ktorý stráca body hlavne kvôli vizuálu a niekoľkým chybám a hlúpostiam. Veľké prekvapenie z mojej strany a rozhodne odporúčam.(10.12.2011)

Typicke devadesatkove "vhs" scificko. Pokud mate naladu na vesmir, ve kterem posadka lodi jeste normalne kouri cigara, je to vas film... ;)(27.4.2016)