Quest for the Mighty Sword

Fantasy / Dobrodružný

Itálie, 1990, 94 min

Joe D'Amato

Joe D'Amato

Příjemné oddechování na jedno odpoledne.(25.7.2018)

• TERRORDROME

Po predchádzajúcom, neoficiálnom, ale o to umeleckejšom pokračovaní Atorovskej ságy Iron Warrior vracia kazimrd šestnásty alias režisér Joe D'Amato úder svojim oficiálnym príspevkom, ktorý je na chlp z riti presne taký ako by sa dalo čakať. Scenár z dielne ťažkého feťáka je vhodne doplnený Joeovou diletanskou réžiou v štýle hnijúcej sardinky, dôsledne zabíjajúcou každý prípadný náznak nejakého zostatkového rozumu a oproti predchodcovi to aj omnoho horšie vyzerá. Miles o Keefe už si v roli Atora neškrtne a bol nahradený inou napuchnutou hrudou. Je to škoda a hlavne krok späť, lebo tým pádom začína hrdina opäť od žaluďa. Najprv býva v jaskyni so zlým škriatkom čo vyzerá ako starý zemiak ( Tvorcovia vraj používali masky z filmu Troll 2, ktorý som videl asi pred 300 rokmi takže sa na neho veľmi nepamätám, ale vyzerá to naozaj príšerne ) ktorého sa stále snaží zabiť, ale meče sa na ňom lámu a on sa furt len hnusne smeje. Frustrovaný Ator ale za kameňom objaví meč po otcovi a s ním konečne vymrdaného hovnogoblina rozpolí po dĺžke ( každé poctivé gore poteší ). To mu následne umožní vyraziť na cestu za naplnením proroctva, čo tradične obnáša záchraňovanie ženských a zdecimovanie populácie netvorov a podvratných kriplov v kráľovstve. Retardovaný robot v podobe siamských dvojčiat, neuveriteľne škaredá príšera uplácaná z hromady hovna a starých novín a handráci s rybími hlavami sú dôvod prečo dať tomuto filmu aspoň jednu hviezdu, lebo srandu musím oceniť. Hlavný zloduch je potom nejaký fľakatý syflák čo hladká porcelánovú mačku a hodlá spanilú devu vykúpať v parafíne. Keď mu na to Ator príde, radšej tam skočí sám. Extrémne slaboduchá demencia so záchvami idiotského smiechu umožňuje dať tomuto filmu v podstate akékoľvek hodnotenie, ale ja ostanem pri jednej.(23.8.2015)

• - Ve filmu byly použity masky z filmu Troll 2 (1990), proto byl v některých zemích film uveden pod názvem Troll 3: Quest for the mighty sword. (moukey)