Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(16)

Chytrá, sarkastická a tak trochu bezcitná? Wednesday Addamsová vyšetřuje sérii vražd a tu a tam se na Akademii Nevermore s někým spřátelí. Udělá si ale i pár nepřátel. (Netflix)

Recenze (537)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Rozjezd byl absolutně světovej, konfrontace Wednesday s okolním světem byla neuvěřitelně zábavná, přesně takovej sarkastickej humor je můj nejoblíbenější šálek kávy. Postupně se seriál proměnuje na fantasy krimi což nepopírám, že mě taky bavilo, ale ubíralo to na zábavnosti od Wednesday. Mírně mě nějaké scény či rekvizity připoměly dvě nejslavnější filmové fantasy série což není zrovna k ocenění na druhou stranu ta prostřihávka na hřbitově s odkazem na Burtonovi filmy byla luxus. Celkově se jedná, ale o nápaditej, svižnej, zábavnej seriál, kterýmu naprosto kraluje Jenna Marie Ortega. luxusní herečka. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Středy bylo třeba. Jednak se ze světa přiteplených slůňátek a močopudných sirotků s opětovně nabytou záhrobní hravostí vrátil velký Tim v celé své morbidní síle, druhak se ukázalo, že materiál pro náctileté retardéry nemusí nutně vypadat jako plagiátorská lobotomie typu Heryho Potrata nebo pásová rakovinotvorná ultralobotomie typu Upířích akademií, deníků a Satan ví čeho všeho ještě, třeťak se na výsluní zaslouženě dostala mimicky dokonalá nihilgotka naprosto xežrání – slečna Ortégová, no a čtvrťak si zase jednou od cévkování dědy Daglese odskočila před kameru Kateřina Zeta Jonášová a ukázala, že lze stárnout s grácií a i bez přídavků výraznějších konzervantů, přičemž samice i po datu spotřeby nemusí nutně hned zplesnivět a i ve svém požehnaném věku může pořád být skoro Alfa. Prostě milý, hravý, zábavný a scénáristicky příliš nedebilizující seroš s mnoha rozkokošnými hřbitovními detaily, plně ctící tradice Adamsovic klanu a s atmosférou silně připomínající legendární Buffy. Tudíž jedinou škodou zůstává, že se toho satanžel chytla neomarxistická platforma demagogické patodiverzity, kterou však Tim až na dva drobné pomrdy naštěstí téměř dokázal udržet na duhové uzdě. Při pohledu na nigerijskou negrosirénu by Homér patrně kapku proškrtal Trojskou válku, protože by Paris (samozřejmě senegalský mouřenín) prostě vyprcal krásného Hektora (nebinární transvestita) a vše by zůstalo doma, a to včetně Odysea a jeho náruživě žárlivého achujského manžela Agamemnóna. A to, že má příznačně zženštilý tlustý šprt bez kamarádů – Evžen – dvě maminky, není, milí soudruzi, legálně ani biologicky možné. Mohl by mít maximálně jednu maminku a jednu lesbotetu (A ne, nemusí ji říkat tati!), popřípadě dvě lesbotety, které by oslovoval třeba „matky na lízing“. Ovšem vzhledem k absenci dalších patoincidencí nic, kvůli čemu by si jeden okamžitě musel zalívat oči voskem a připoutávat se ke stěžni. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Velice povedený young adult, který má tu sílu, že zaujme i letité fanoušky Tima Burtona. Bavil jsem se od začátku do konce. Má to takový ten feeling Bradavic z Harryho Pottera v té dospělejší éře, jen s tím rozdílem, že za osm epizod toho nestihli říct skoro nic kolem a plně se věnoval především hlavnímu tématu. Já tedy doufám, že to není konec, protože Jenna Ortega se v roli jednoznačně našla. Navíc super, že je to hlavně o ní, protože casting zbylé Addamsovy rodiny spíš zklamal. I z toho důvodu nakonec dávám čtyři hvězdy. Jsem spokojen v rámci Wednesday, ale jsou role, které jsou tak nesmazatelně zapsané v historii filmografie, že je nikdo jiný nemůže napodobit. Jen Christina Ricci v rámci Addamsovy rodiny může cestovat časem napříč dobrem a zlem. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Addamsovic nihilisticky-sarkastická dcerka v "jakože Bradavické škole" v hávu nových pojetí Sabriny či Riverdale; tedy nějaké ty záhady, vraždy, tajemství a středoškolské lásky jak ze Školy zlomených srdcí. Papírově největší zádrhel v podobě ústřední postavy na jednu notu, která má jako pomocníka nemluvnou proprietu, vůbec není slabinou. Ortega je suverénní i uhrančivá, nenapodobujuje pouze ikonickou Ricci, a Věc je využívána hravě a nápaditě. Problémy jsou jinde. Pojetí Wednesday jako goth náctileté není vždy zcela šťastné, u původní Wendy to nebyla slupka chránící emoce, ale její skutečné já. Slabší detektivní záhady je také škoda. Především to však táhne dolů vata, které je tu na pouhých osm epizod přespříliš. Jako jednohubková fantasy makabrozní středoškolská vztahovka každopádně solidní. Je na čem stavět, pojetí je to nosné, pouze zatím ne zcela využité. | S1: 3/5 | ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Na třetí pokus se to Timu Burtonovi podařilo. Už od 80. let se totiž motal kolem několika zpracování Addamsovy rodiny. Jenže dvojici populárních snímků z počátku 90. let nakonec režíroval Barry Sonnenfeld a o animák, který se po průtazích dostal do kin v roce 2019, se postarali Greg Tiernan a Conrad Vernon. Makabrózní poetika Addamsovy rodiny se přitom k Burtonově stylu a poetice nadmíru hodí, takže fanoušci a fanynky tvorby čtyřiašedesátiletého rodáka z Kalifornie mohou jásat, že je dlouho vyhlížené spojení tématu a tvůrce konečně na světě. Přesněji řečeno, jásat mohou hlavně ti, kteří právě vstupují do období pubescence. ()

Algernons 

všechny recenze uživatele

Jenna Ortega jako Wednesday neuvěřitelně válí a je to jeden z top castingu posledních let! Ostatně ona, Věc a ostatní obsazení a jejich postavy jsou hlavním táhákem v této temně vtipné divnosti. Jedná se o přijemnou školní záležitost alá Harry Potter s Burtonovským stylem a hravostí a je to jednoduše přijemná podivaná. Samotná gradace příběhu i záhada lehce pokulhává a jde o dost předvidatelnou podívanou, která má trochu krkolomnější a né úplně uspokojivý zakončení a ty payoffy nebyly tak silný, jak by mohli být. Avšak jde o příjemnou podivanou u které jsem měl většinu času jemný úšklebek radosti (Hlavně v první půlce seriálu). Jako pohodovka na večer je to ideální. 7/10. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„NEVERMORE BYL VYTVOŘEN JAKO ÚTOČIŠTĚ PRO DĚTI, ABY SE MOHLI VZDĚLÁVAT A ROZVÍJET, NEHLEDĚ NA TO, KÝM NEBO ČÍM JSOU…“ Uff! Tim Burton a jeho neuvěřitelný vidění světa mi chyběli. A jemu zřejmě zase tyhle příběhy. Wednesday je totiž parádně ujetá pohádka o dívce, která má ty nejlepší vlastnosti sériových vrahů… Má to parádní tempo, nechybí hlášky, černohumorný píčoviny (v podání černohumornejch postav) a překvapivě (?) i dramatickej podtext. Závěr je sice zbytečně týnejdžerskej, ale i kvůli tý větě „Už je mi o moc lépe“ jdu do plnejch!     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jablko u nás nehnije daleko od stromu. 2.) Sluší mně jen pohřební šaty.  /// Thx za titule „Alena Novotná“.                   PŘÍBĚH  *****  HUMOR  **  AKCE  *  NAPĚTÍ  * ()

Mazarini 

všechny recenze uživatele

Kdybych byla zrovna menstrujici 12 leta tynka, dam o hvezdu navic. Nadherne, predvidatelne, cringe. Nejvetsi zklamani jsou paradoxne rodina, cekal jsem od rodicu vic. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Tim Burton natočil pro Netflix spin- off Addamsové rodiny a je z toho budoucí klasika pro moderní diváky, ale potěší i fanoušky Burtonovy tvorby. Wednesday je nečekaný hit a další velký úspěch pro Netflix, já se obával v obyčejnou teen spotřební taškařici, ale je to paráda po všech stránkách. Wednesday je poctivá a temná detektivka, kterou by mohla závidět i Agatha Christie s esencí Harryho Pottera zasazená do světa Addamsové rodiny s kapkou hororu. Tohle je koktejl, který chutná výborně. Celou show si krade pro sebe Jenna Ortega, novodobá Scream Queen ( Babysitter, Vřískot, X, Wednesday) slušná hororová kariéra na 20 let, ( Chci vidět Samaru Weaving, Jennu Ortegu a Anyu -Taylor Joy v jednom filmu !!). Ortega se do role Wednesday narodila, její sarkasmus a cynismus z ní dělá ikonickou postavu a působivého detektiva, kterého by chtěl za parťáka i Sherlock Holmes. Málokdy se stane, že ženská postava zvládne utáhnout celý film natož seriál, ale Ortega to zvládá s přehledem, nenechá si srát od nikoho na hlavu a její hlášky i roztomilý look je vyloženě trefa do černého. Vizuálně je Wednesday velmi fajn, scénař je slušný, je to napsáno velmi inteligentně ( né jen samotné dialogy, ale i dějové zvraty- finální je nečekaný!), hudba je příjemná, vedlejší postavy jsou sympatické, prostředí školy Nevermore připomene to nejlepší z HP a líbilo se mi i netradiční ústřední monstrum. ( nestaví to na žádném explicitním násilí ani jumpscarech, ale tady mi to vůbec nevadí). Jde o svěží a zábavnou žánrovku, která potěší teenagery i dospělé a to se stává málokdy. Velkým plusem je i dravost příběhu, kde zábavnost hraje prim a celých 8 dílů se dá zhlédnout na jeden nádech a sledování je to vskutku příjemné. 8/10. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Bola som na stáži u policajného fotografa, len tak niečo ma nerozhádže.“ Keď v 90. rokoch vznikli obe Addamsove rodiny, hovorilo sa, že vyzerajú ako od Burtona. Nuž a o pár (desiatok) rokov sa na spin-offe Wednesday podieľal produkčne a režijne... Tim Burton. Scenáre nie sú strašné, ale majú ďaleko i k zázraku. V okolí nezaujímavej školy á la Harry Potter plnej nezaujímavých študentov (samozrejme s výnimkou neskonale optimistickej Enid) sa odohrá séria nezaujímavých beštiálnych vrážd. Je to rodinný seriál, takže v skutočnosti nie sú beštiálne, ale o to nejde. Ide o to, že sa odštartuje vyšetrovanie plné falošných stôp a slepých uličiek a každý je podozrivý. Taký ten typ hry, na ktorý som vo veku po štyridsiatke predsa len už trochu starý a nebaví ma. Hlavne dávno viem, že v podobných látkach zvykne bývať najmenej podozrivý vrahom a najviac podozrivý nevinný. Ale! Jenna Ortega. Kvôli tomu, čo tu predvádza, vo svete recenzií vznikla okrídlená veta „ukradla si pre seba celý seriál“. Zaznamenal som ju už v pár filmoch predtým, ale ako herečka dozrela práve tu a teším sa na to, čo predvedie v nasledujúcich desaťročiach. Najintenzívnejšia je v momentoch, v ktorých vystupuje zo svoje komfortnej zóny („triatlon“, hra na balkóne, tanec á la Tarantino). Luiz Guzmán a Catherine Zeta-Jones (!) sú neskutočne nádherný pár zlých snov, ale žiaľ nielen oni, ale aj zvyšok rodiny má alarmujúco malý priestor, čo je obrovská škoda, dokonca to čiastočne vnímam ako podraz, hoc chápem, že seriál sa volá Wednesday a nie Addamsova rodina. Jenna Ortega každopádne svojou presvedčivo temnou charizmou ťahá dopredu i priemernejšie diely. Našťastie, ani slabšie nie sú vyložené zlé, len skrátka nudné a predvídateľné. Christina Ricci ma sklamala, rovnako tak finále a málo lúskania prstami a na môj vkus značne trápne otvorené zadné vrátka pre sequel; určite by som si radšej pozrel Wednesday na prázdninách u rodičov, než ďalší školský rok, kde sa dozvieme, že všetko, čo sa stalo v prvej sérii, bolo dopredu detaile naplánované akýmsi arcilotrom zla. To ma už teraz nebaví. Logika si pre zmenu vzala dovolenku úplne. Vec bola napadnutá údajne odzadu, takže nevidela útočníka, pritom zranená je zjavne spredu A keď už som spomenul Pottera: ako v Ohnivej čaši, aj tu ma zarazila prítomnosť súťaže, pri ktorej deti môžu regulárne prísť krvavým spôsobom o život a nikomu to prekvapivo nepripadá divné. Wednesday a Vec sú každopádne jednou z najlepších buddy dvojok roka, ale tých mínusov je skrátka priveľa na to, aby som dal úprimné 4*. ()

Marius 

všechny recenze uživatele

Skoro plný kotol a né že ne. A chcem vidieť Wednesday randiť s Eugenom, ten jediný na ňu má. Jenna Ortega si to dáva. 9/10 ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Je to strašné. Gomez Addams se nějakým zvláštním způsobem změnil na Festera, jen mu vyrostly vlasy. To ho do hajzlu nemohl hrát třeba Banderas? Ten by byl luxusní Gomez. A místo aby se podezřením z vraždy vychloubal, tak to tají! Co to je za blbost. Gomez by byl nadšený, že ho považují za bestiálního vraha... Morticie si neužívá to, že si nerozumí s dcerou a mají rozpory a dcera ji nenávidí, ale má z toho špatnou náladu a radši ji zavřou do Bradavic (ty uniformy byly jak kdyby je stáhli z Hermiony). A Wednesday... Ta malá chudinka... Co jí to udělali? Že by ji tak poznamenal ten tábor z filmu z roku 1993? Trochu ji lze poznat ve scéně s piraněmi, ale jinak je jak vyměněná. Má kamarády, nikoho nemučí, není nad věcí, ale chová se emotivně (!) a je ve stresu, háže drsné hlášky, které však většinou vyznívají pekelně pozérsky, a místo aby byla temnou a nedostižnou femme fatale, tak je jen tupou namistrovanou primadonou. A usmívá se! Vyznívá tak velmi hloupě. Prostředí školy je nevyužité a když jsme u toho, tak to rozdělení na upíry, vlkodlaky, mořské panny a to čtvrtý už nevím bylo jako co? Addamsovic svět byl mírně tajemný, ale většinou tam o žádné tyto trapné serepetičky vůbec nešlo. Mnohem lepší by bylo, kdyby to byla nějaká přísně katolická škola, případně standardní polepšovna, kterou by jí určil soud... Jenže takhle to je jen další věc, která do Addamsovic univerza nezapadá a tak to posílá do kopru. A temný, morbidní humor balancující na hraně nebo ji občas překračující se ztratil kam? Změnilo se to v pseudorodinné drama plné trapných hlášek, které se po nějaké době také vytrácejí a uvolňují tak místo standardním americkým vztahovým klišé kecům... Jenna Ortega je asi celkem fajn, ale kromě jedné zamračené polohy (a občas úsměvu) její tváře a přihrbeného postoje jsem si nevšiml, že by tak extra dobře hrála. Vypadá, jak kdyby jí někdo narval něco velkýho tam, kde slunce nesvítí. Má ji být 16, ale je jak trpaslík. Nejlepší Wednesday je stále Christina.. Jo a Christinu Ricci jsem si musel vygooglit, koho hraje, protože bych ji nepoznal a její role nijak zvlášť nevybočuje... Tim Burton feeling je naprosto nevýrazný a jeho hračičkovství a temný humor tam prostě není. Celkově to považuju za naprosto zprasenou šanci na dobrý seriál a ztrátu času. Vhodné leda tak pro malé děti. Detektivní linka je naprosto obyčejná. Trochu inteligentní člověk odhalí vraha tak ve druhém dílu a balancuje mezi dvěma, kteří to nakonec jsou. Jen ubohá Wednesday postupně obviní všechny, kteří jsou k dispozici... Na zlepšení chuti si budu muset pustit některou ze starých verzí. A když to vidím, tak jsem fakt rád, že Burton ty filmy z 90. tých let nedělal, protože tohle se mu fakt nepovedlo. To mohl točit naprosto kdokoliv a hůř by to nedopadlo. Ale švy prachy určitě dostal. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Teen Sherlock s méně výpravným Potterem v konečně zase jednou funkční fantasy od Netflixu. Hlavně ale důkaz, že když máte skvělé postavy a sympatické herce, vytáhnete tím do nadprůměru i jinak skrz naskrz průhlednou schematickou zápletku, jaká tady zejména v druhé půlce trochu zabíjela jakoukoli snahu o napětí. Jenže Jenny Ortega v roli nihilistické a sarkastické Wednesday byla jednoduše k sežrání a několikrát jsem se nachytal, jak se u jejích hlášek upřímně bavím. Burtonovy první čtyři epizody navíc mají i velmi dobrou režii a šťávu, díky jaké si vás to pevně zaháčkuje, takže kolem a kolem zkrátka povedená oddychovka, u níž si s radostí dám za rok další nášup. 7/10 ()

Eliott 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Finále sice prokázalo, že scénář nebyl zdaleka tak dobrý jak jsem se zpočátku domníval, ale i tak se Timu Burtonovi podařilo svými čtyřmi epizodami vybudoval opravdu silné základy pro tento seriál. Ani to však nestačilo, neboť záhy se otěží chopí dvojice nezkušených aktivistů a celé to velmi rychle ztrácí své kouzlo. Z ničeho nic se tak atmosféra převrátí do prázdného teen dramatu, ve kterém se vše točí kolem vyšetřování, při němž naše hlavní hrdinka poměrně brzy ustupuje od svých základních hodnot, až je z ní vlastně jen obyčejná emo/goth holka s maskou drsňačky. Pro něco takového jsem však seriál sledovat nezačal a i když přeci jen ještě svitně naděje na úctyhodný konec, stejně to končí spíše trapasem. Abych také připsal nějaké klady, tak vizuál je úchvatný, černý humor funguje také dobře. A asi nemám vůbec nic, co bych mohl vytknout Jenně Orteze, která svou roli ztvárnila bezchybně a hlavně díky ní považuji celé dílo za vcelku příjemnou, ale ne tak temnou jak bych rád, oddechovku. Asi bude fér ohodnotit třemi hvězdami, ale vzhledem k tomu jak moc jsem si užíval první polovinu seriálu, jsem velmi zklamaný. 55% ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Po nátlaku rodičov je Wednesday Addams nútená navštevovať novú školu s názvom Nevermore Academy. Ide o školu pre odlišné deti, ktoré nedokážu zapadnúť do normálneho sveta. Wednesday už po krátkom čase zistí, že nie každý je z jej prítomnosti v škole nadšený, pretože sa stane obeťou útoku, ktorý mal vyústiť v jej smrť. Musí zistiť, kto sa ju pokúsil zavraždiť. – Po tejto strede patrí Jenne koruna hororovej královny roku 2022. Štyri kvalitné celovečerné horory s väčšími alebo menšími úlohami  plus seriál, v ktorom bez problémov zatieňuje všetkých ostatných hercov. To už sa v dnešnej dobe často nevidí a má u mňa obrovské uznanie. Už po sequele k The Babysitter som vedel, že toto dievča bude úžasnou herečkou. Ťažký charakter Wednesday Addams stvárnila bravúrne. Hláškuje s top formou, resting bitch face zvládla na jednotku a v podstate si ani neviem predstaviť, kto by sa ako náhrada Christiny Ricci hodil do tejto úlohy viac. Seriál je tak trochu mixom viacerých Netflix projektov posledných rokov, ako napríklad Chilling Adventures of Sabrina, The Order alebo Fear Street, takže originálne to príliš nie je, ale velmi ma zaujal príjemný latino podtext, ktorý tvorcovia zakomponovali pomocou hudby a občasných výstupov v španielčine. Záhada okolo vražedného monštra ma dosť chytila a na rozdiel od minulotýždňového 1899 sa tvorcom nerozpadla už v polovici seriálu, ale fungovala až do úplného konca. Aj keď sa to v závere začalo zamotávať už trochu nasilu, stále ma to bavilo. Čo sa týka povinného woke Netflix balastu, seriál je až prekvapivo umiernený. Prvý homosexuálny pár sa objaví až v piatej epizóde (aj to len na chvílku), čo je tuším aj tohtoročný rekord. Aj v rámci feminizmu je Wednesday napísaná znesitelne a dialógy nepôsobia prvoplánovo. Z negatív musím opäť spomenúť nedostatok originality, čo by u príležitostných divákov nemuselo byť problémom, ale aktívni diváci v tom zrejme rozpoznajú nespočet inšpirácií z moderných projektov. Dá sa povedať, že aj herecké výkony sú slabé, ale dôvodom je v tomto prípade to, že Jenna Ortega je oproti vedlajším postavám úplne niekde inde. Taktiež to mohlo vyjsť ešte pred Halloweenom, kedy by sa to hodilo viac, ale aj tak to je jedna z najviac uspokojivých vecí, ktoré som tento rok videl a pozitíva tu s prehladom prevládajú nad všetkým, čo sa tu nepodarilo. Taktiež si myslím, že táto verzia by nemala uraziť ani ortodoxných fanúšikov pôvodných verzií, pretože prinajmenšom Christina Ricci je klasicky viac než uspokojivá a už sa kvôli nej nemôžem dočkať druhej série Yellowjackets. ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Ach, čas malin nezralých. P.S.: Percy Hynes White vypadá strašně moc jako Kristen Stewart, nejspíš teda ještě v kombinaci s Calebem Landry Jonesem. Asi bych chtěla film, kde by všichni tři hráli sourozence nebo tak něco. ()

Botič 

všechny recenze uživatele

Trefa do černého! Úplně jsem se netvářil na to, že se má většina děje odehrávat na internátní škole. Ale má to určitou esenci série o Harry Potterovi, takže Wednesday občas dost tlačila na ty správný čudlíky. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jedna copatá a sarkastická rebelka a na platformě Netflix si mnou ruce. Sonnenfeldův fenomén z první poloviny 90. let s kouzelnými rodiči Raúlem Juliou a Anjelicou Huston i ďábelskou dcerkou Christinou Ricci mě pokaždé pobaví, seriálová Wednesday se chce zalíbit všem. Dospívajícím i jejich rodičům. A právě všechny ty středoškolské sváry, záhady i trable dospívání nestrhly. Alespoň mě, který to prostě vnímal jen jako spotřební teenagerovskou taškařici, kdy se hlavní hrdinka snaží zachránit pověst vlastní rodiny, kterou přitom upřímně nesnáší. Správně břitké hlášky, zajímavý děj, pohlcující atmosféru či zajímavé vedlejší figury si představuju jinak. Rozhodně ani o scénáři se nedá říct, že by byl nějak poutavý nebo propracovaný. Ač se Wednesday tváří vyšinutěji a vezme si ještě tmavší odstín černé, pořád je to naprosto všední a nenápaditý seriál. Postavy hlásají rozmanitost, formování vlastní identity a respekt k druhým, k jinakosti, ale seriál coby celek je naprosto konvenční a nijak osobitý. A zároveň zdaleka není takový bizár, jak se po celou dobu tváří. Kromě Jenny Ortegy mě bavila ještě Emma Myers, zbytek je docela velký omyl. Druhou sérii, ke které to všechno směřuje, si určitě nechám ujít. ()

Hild 

všechny recenze uživatele

Je to pecka. Ve své podstatě strašně jednoduché. Nečekejte od scénáře něco přelomového, nebo šokujícího, seriál si bere všechna žánrová klišé, ale dělá to zatraceně dobře. Tvůrci přesně věděli, jaká je cílovka a přesně na tu mířili a dle mého se trefili přesně do černého. Ano, tohle je teen seriál (v tom nejlepším slova smyslu) a je třeba to zdůraznit. Při sledování jsem si vzpomněla na Harryho Pottera, po všech těch pokusech o napodobení Pottera ať už filmových, nebo seriálových, Wednesday se tomu přiblížila nejvíce. Je pravda, že všechny zvraty jsem viděla hodně dopředu, ale vůbec mi to nevadilo, díky skvěle napsaným a zahraným (Jenna Ortega se pro tuto roli narodila) postavám jsem se náramně bavila od začátku do konce a už teď vím, že chci vidět více. ()

Související novinky

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2022

Ke konci roku opět nastal čas na pravidelnou bilanci toho nejlepšího, co na poli kinematografie letos vzniklo. Vybraní uživatelé se v předchozím příspěvku již podělili o svá osobní doporučení na…

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších…

Wednesday má na Netflixu nejlepší start všech dob

Wednesday má na Netflixu nejlepší start všech dob

30.11.2022

Tim Burton (Batman se vrací, Ed Wood) slaví velký návrat, tak velký, že to možná nečekal ani on sám, natož pak kravaťáci z Netflixu. Nový seriál Wednesday zaměřený na dceru Gomeze a Morticii…

Reklama

Reklama