Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

GOREGASM

Takhle Martyho tedy neznáme. Atmosférou vypjatý, mysteriózní thriller, jehož výklad je stejně nejednoznačný jako pravděpodobnost uhodnutí režiséra bez nápovědy formou závěrečných titulků. Až tak výrazně vyšlápl Scorsese na pro něj neprozkoumanou stezku mlhou zafoukaných příběhových a motivačních křižovatek, kdy diváka dokonale mate tělem a vysoce efektivně smazává rozdíl mezi iluzí a realitou. Dokonalá kamerová kompozice a barevná stylizace každé scény dělá ze Shutter Islandu krom filmového také vizuální skvost a myslím, že po tomto počinu již nikdo nepochybuje, že Leonardo DiCaprio je pro Martyho Robertem DeNirem nového milénia. Ona celkově herecká sestava je jako ze snové představy a tady se již opravdu smazává rozdíl mezi realitou a snem, a proto si je vyjmenujeme. Takže... Leo DiCaprio, Mark Ruffalo, Ben Kingsley,Max von Sydow, Michelle Williams, Emily Mortimer, Patricia Clarkson, Jackie Earle Haley, Ted Levine, Elias Koteas... Další mistrův nezapomenutelný majstrštyk. 100% ()

merigieren

jeden chlápek, který může 2 dny žít svůj sen, než z nej udělají zombíka. Jo je to nápadité, napínavé s překvapivým rozuzlením, ale něco mi tam chybí. ()

Nerd4Dreaming

Knihu už jsem kdysi četl, takže jsem se filmu v podstatě dlouho vyhejbal, myslíce si že mě už nemá co nabídnout. Ale není to pravda, dostalo mě to, a znalost pointy byla v tomhle případě spíš k dobru, užíval jsem si každičkej promyšlenej detail. ()

jirkis

Napínavější film bych těžko pohledal. Atmosférou a tajemnem naprosto nepřekonatelný snímek. DiCaprio je tady skvělý a pokud si nezasloužil oscara už předtím, měla být pro něj právě tato role oscarová :-) Jeden z mých TOP 10 ()

MickeyStuma

Snad nejzajímavější snímek Martina Scorseseho, který ohromí dějem, hereckými projevy, mrazivou atmosférou plnou otázek, nevysvětlitelných událostí a fascinující logikou intelektu. Hlavní postavou je Teddy Daniels s hrozivým zážitkem své životní dráhy odrážející se na jeho myšlenkových pochodech v hlavě. Mysteriózní příběh plný fantazie psychologického rázu, intrik, tajemna a zoufalství je dostačující na své opodstatnění a svou filosofii. Myšlenka Tedda na konci příběhu jakoby byla požehnáním. "Co může bejt horší? Umřít jako dobrej člověk nebo žít jako zrůda?" Film jakožto celek rozhodně není pro každého, neboť složitost příběhu nutí přemýšlet nad vším, co se právě odehrává. Snímek lze tedy doporučit jen těm, co umí pochopit co viděli. ()

fablefavorit

Spolupráce pana Scorceseho s Leonardem DiCaprio je všeobecně známá, ale v tomhle filmu jeho přítomnost prostě sedí jako prdel na hrnec. Ze způsobu, jakým hraje drsného, vydeptaného detektiva Danielse jde mráz po zádech a já nechápu, proč za svůj výkon nedostal alespoň nominaci. Společně s kvalitním hereckým obsazením (Ruffalo i Kingsley skvělí), temným příběhem, báječně zvrácenou atmosférou celého ústavu a závěrečnou pointou je Shutter Island jednoduše rečeno pecka a zároveň patří mezi to nejlepší, co som gdi vyďěl ()

Raziel_cz

Čistý thriller, který stojí na dvou provázaných zvratech. Jeden je předvídatelný a druhý tolik ne. Naštěstí to má dost hutnou atmosféru a zajímavé postavy, aby vám bylo jedno, že na řešení záhady pravděpodobně dost brzo přijdete – zvlášť když dáváte pozor; pak se ovšem budete s Dr. Sheehanem výborně bavit a s opakovaným zhlédnutím je to ještě lepší. A pointa je silná v každém případě. Bezva věc. ()

Heavyman

Až moc překombinované psycho, kde se vlastně nedozvíme, kde se skrývá pravda. Rozhodně kvalitní zpracování, herecké výkony i námět, které si zaslouží vysoké hodnocení i když to třeba není váš šálek kávy. ()

Azurovydrak

Snad jediný film z vězeňského prostředí, který mne vážně uchvátil. "Promiň, Dolores. Tu věc mám rád, protože je od tebe. Ale je pravda... že ta kravata je hodně hnusná." Leonardo DiCaprio exceluje, Mark Rufallo dobře sekunduje, v ději se vůbec nepředbíhá, právě naopak, postupuje se hezky pomalu, čímž je výsledná atmosféra ještě lepší. "Když to tu vidím, tak si říkám... co může bejt horší? Umřít jako dobrej člověk, nebo žít jako zrůda?" 95% ()

Rathalos

Genialny mysteriozny thriller z prostredia psychiatrickej liecebne nachadzajucej sa na ostrove,kde Leonardo DiCaprio ako detektiv podava famozny herecky vykon,radost pozerat...:-) ()

helloween93

Ponurá atmosféra houstne, nastupující paranoia rozežírá divákův úsudek. To si jen Scorsese hraje s divákem na kočku a myš. Vtipné, že před 13 lety měly přes 2 hodiny většinou filmy, které měly nebo chtěly něco odvyprávět, dneska každý trikový blockbuster má 130 minut +. Scorsese at his finest. ()

maaan

"Baby, why you so wet?" Pořád nevím, co si myslet, mám rozporuplné pocity... každopádně výkony herců skvělé...je to film, který vás nutí přemýšlet. ()

Biopler

Šok pre Scorseseho fanúšikov, myslený v pozitívnom zmysle. Týmto filmom jasne ukazuje, že nie je na ústupe. A ukazuje to poriadne. Číra filmárčina, pri ktorej som hltal každý záber za občasne presnej retro hudby. Pointa je odhadnuteľná v úvodnej tretine, avšak jej rozsah a následky sa divák dozvie až v závere. Tie sú silné a vyrážajú dych ako aj výkon DiCapria. Znepokojujúci snímok, na ktorý sa nezabúda. ()

-soch-

Po dlhom čase sa dnes opäť vyberám do kina. A práve na Scorseseho nový film. Kinosála a vôňa popcornu mi vôbec nechýbala. Naposledy, na Avatarovi som sa jej do sýtosti nabažil :-) - A teraz samotné hodnotenie, ktoré píšem pár hodín po slaboduchom úvode. Osobne som nečakal, že toto bude ďalší film, v ktorom sa nedočkám "hepyendu". Vlastne mohlo to skončiť aj horšie. DiCapria som doteraz veľmi nemusel, nie je to typ herca, ktorý by mi bol sympatický, v tomto filme ma ale zaujal. Po príchode na ostrov som sa cítil celkom príjemne a dokonalá hudba očarujúco nesedela s prebiehajúcim obrazom ma šokujúco posadila do sedačky. Prvá polovica filmu sa mi pačila viac, ako tá druhá, lebo bola farebnejšia, zľahka akčná. Neskôr sa dej premenil na psychologický horor. Tú správnu šťavu tomu dodal aj starý chlapík Max von Sydow, ktorý mi pripomína zákerných doktorov zo starších rakúskych seriálov. Sir Kinglsley nebol až tak zaujímavý. To, že film skončil tak nečakane, ma ani tak neprekvapilo, a ak divák dáva pozor, pochopí už niekedy v polovici, že čo sa dá čakať. Diváci v kinosále nepochopili a tak keď sa zrazu zažali svetlá a objavili sa titulky, iba krútili hlavami a bedákali, že tomu nerozumejú... ()

bif

Je vážně těžký hodnotit tenhle film po teprve jednom shlédnutí, jelikož se jedná o celkem komplikovaný film, Scorsese se pustil do hororu a musím říct, že to mělo atmosféru srovnatelnou s psychem, od kterého si mnohé vypůjčil, kažpodápně celkově je to vlastně film o ničem, ale nudit se u něj nedá. 80% (zatím). _______________________________________________________________________________________________Druhé shlédnutí: Režisér již od začátku klade divákovi spoustu otázek. Hudba již od první minuty dokonale buduje atmosféru. Kamera a střih jsou jako vždy u Scorseseho perfektní. ()

Desdemone

Scorsese jako vždy nezklamal, stejně tak Leonardo. Ben Kingsley se do pozice hlavního psychiatra hodil dokonale, stejně tak lehce neohrabaný "typický americký policajt z padesátých let" Mark Ruffalo. Asi tak na konci první hodiny jsem se mračila a byla silně zmatena, říkala jsem si "Bože, ne, další film "Všichni jsou proti mě- ale ne, to vlastně já jsem tu ten schizofrení maniak!", dvacet minut před koncem už jsem se vyrovnala s tím, že zřejmě všechny filmy z prostředí psychiatrických léčeben takhle končí a závěrečný dramatický Leův doslov alá "Nedokážu s tím žít" byl celkem sympatický. Jo a hudba byla naprosto výborná! ()

Mr.FreeZer

Po dlouhé době jsem zase viděl parádní krimi se vším všudy. Martin to zvládl skvěle a ukázal, že jakýkoli žánr mu není cizí. Ještě musím vyzdvihnout herecké výkony a hlavně Lea. 100% ()

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013