Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

tranquill

Opravdu komplikovaný psychothriller. Pochopit jak, co a proč mi celkem dalo zabrat. Herecky skvělé, jen ta dlouhá stopáž nemusela být. ()

AxelWers

Keď film označený ako Drama / Thriller / Mysteriózní nie je ani drámou, ani thrillerom a ani mysterióznym, tak ide o dve hodiny zabitého života. Pripúšťam, že z každého tam bolo trošku, ale takýmto štýlom to na mňa nezapôsobí. Chýbalo tomu napätie, väčšie cítim pri predpovedí počasia. ()

KafuR

4,5*. Scorsese s diváky hraje fikanou hru, která na jednu stranu nabízí snadné řešení v podobě hned několika náznaků v průběhu příběhu, přesto však za tím rejža zkusí na konci udělat tlustou čáru a zaútočit na diváka s podpásovou otázkou "co kdyby". A právě řešení této mystifikace shrnuté do jedné trefné věty dělá film tím, čím je. Stylový úvod, znepokojivá hudba, psychedelické vsuvky a ponuré prostředí tvoří společně s mnohovrstevným scénářem dílo, které právě kvůli komplikovanosti buď rychle odsoudíte, anebo na něj budete zapomínat hodně pomalu. A navíc další skvělý výkon Leonarda. ()

Schlierkamp

Americký thriller odehrávající se v roce 1954 a věnuje se vyšetřováním útěku jedné z pacientek vězeňské psychiatrické léčebny zvané Ashecliffe na odlehlém ostrově v Bostonském zálivu. Detektiv Ted Daniels se svým spolupracovníkem Chuckem (M. Ruffalo) postupně zjišťují, že na tajemném ostrově se dějí podivné a nadmíru podezřelé věci. U hlavní postavy v podání výtečného L. DiCapria se najednou začínají projevovat psychická traumata založená na zážitcích z války a smrti jeho ženy. Scorseseho snímek je hustě prostoupen snovými představami či emočně silnými pohledy do minulosti nemocného detektiva a také všudepřítomnou děsivou atmosférou izolovaného ostrova s uvězněnými šílenými vrahy. V roli elegantního ředitele celého psychiatrického zařízení se objevil elegantní B. Kingsley. Prokletý ostrov patří k filmům, v němž na diváka v závěru čeká ohromující pointa a postavení příběhu do zcela jiné roviny a myslím, že toto závěrečné vyvrcholení bylo v tomto případě zvládnuto mistrovsky. Po rozpačitém, ale stále dramatickém a zajímavém začátku se na tento Scorseseho thriller dívám s velkým respektem a potvrzuji jeho vysoké postavení ve zdejším žebříčku. ()

Ygnor

Scorseseho jsem měl kdysi rád, však cesta kterou se vydal s arogantním Capriem ho táhne do pekla. Mainstreamový vkus se mi vzdaluje, jak poutače na BigMacy, od kterých utíkám co mi síly stačí. Ještě poznámka, v takovém rozpočtu se musí scény na lodi a autem... točit prostičkými triky s ubíhajícím pozadím? Neskutečně to průměr ještě sráží. ()

Kingjiri

Od Scorseseho jsem viděl několik filmů a jen opravdu pár mě jich nějak zaujalo. Ani tahle zkušenost mě neodradila a po parádně udělanym traileru k Prokletému ostrovu jsem se těšil na slušnou dávku akce a napětí s jistou dávkou mysteriózna. Záhadna bylo vcelku dost, akce nebo napětí nakonec tolik ne. Většinu času, sledujíc vyšinutýho a zmatenýho DiCapria, jsem se spíš nudil. Když už příliš nepotěšil příběh, moh jsem se aspoň kochat povedenou vizuální stránkou filmu a fajn výpravou na opuštěnej ostrov. Celkově teda zklamání, ale když tak koukám na Scorsesovu filmografii, pravděpodobně jsem očekával něco ve stylu, v jakym on vlastně vůbec netočí. Scorseseho fanoušci pochopitelně chrochtaj blahem, já jsem ani po druhý projekci v Prokletym ostrově skvělej biják nenašel. Nakonec se ale slituju a za filmařinu a funkční mysteriózní atmosféru společně s fajn pointou přihodim oproti původnímu hodnocení třetí hodně slabou hvězdu. ()

Miki68

Vlastně úplně jednoduchý příběh. Ale natočený a zahraný tak, že do poslední chvíle nevíte, jak to všechno vlastně je. K tomu skvělá hudba i kamera, které budují správně hustou atmosféru. Moc dobré... ()

Keramos

Shutter Island nabízí skvostnou, strhující, mrazivou gotickou filmařinu, u které nastává problém v uspěchaném závěrečném dějství filmu, kde dosud stabilní vyprávění ustupuje ukvapenému zvratu, který je v rámci možností uvěřitelný. ()

BačaXXX

Další skvělý film pana Scorseseho. Svým koncem připomene Šestý smysl ale mnohem víc se podobá Parkerovu Angel Heart. DiCaprio je herec s velkým H a celou dobu táhne příběh na svých bedrech, který až bude u konce, tak do sebe všechno hezky zapadne. A ta poslední věta.... Zase mám důvod polemizovat nad závěrem. ()

the.emef

Po recenzi v Respektu jsem na to šel s despektem. Ale co přišlo, jsem dlouho nezažil, opravdu neskutečně silný thriller plný zvratů a navíc nepamatuju, kdy by mi poslední věta celého filmu ležela tak hluboko a těžce v žaludku. Kombinace Martina s Leem mi vyloženě sedí. Pánové, plný počet. ()

Zahartof

Bez toho konce, který mě chytil za koule, by to bylo za 4. Takhle nemůžu jinak, než 5*. Martin Scorsese je neoddiskutovatelně nejlepší současný režisér a DiCaprio urazil hoodně dlouhou cestu od Titanicu. Z kina jsem odcházel fascinován. ()

cinemaboy7

Jestli se tomuto filmu něco povedlo, tak to, jak udělat z celkem normálního diváka naprostého šílence, blázna, magora, prostě pacienta zralého na přijetí do Shutter Island. Hustá atmosféra s trochu předramatizovanou hudbou provází celý film, až si chvílemi říkáte "není toho už příliš?" Závěr přinese šokující, nejednoznačnou pointu, která dohání trochu zdlouhavou první polovinu. Líbil-nelíbil? Nevím. Vím jen to, že guláš v hlavě mám ještě dnes. Povedlo se, pane Scorsese...jsem z toho blázen.70% ()

Laborant

Film is fucking brilliant Nezjišťujte o čem film je a jestli vám někdo začne vyprávět děj, tak ho zastavte a jděte do kina. Po tom co usednete do měkké sedačky, tak zapomeňte na běžnou podívanou. Popcorn budete mít netknutý a brčko od pití prokousané. M. Scorsese si s vámi bude dělat co se mu zlíbí. Až budete odcházet ze sálu, řekněte si: „Jsem normální“. S pocity bludů, halucinací a obavou, že za vámi někdo jde, doražte domů, řekněte ženě, jak moc jí milujete, děti uložte do postele a pokud usnete, tak ráno na film raději zapomeňte. ()

Markinho

Tak musím přiznat, že jsem trošičku zklamán. Nikoliv však dějem, ten je vynikající a v jednu chvíli člověk až zůstane na ono plátno zírat s otevřenou pusou, jelikož zápletka tohoto filmu je stejně mrazivá, jako prostředí, ve kterém se film odehrává. Co mě však trošku zklamalo bylo to, jakým způsobem jsou některé scény nerealistické a nedomyšlené. Například jízda Teddyho Danielse(Di Capria) s jistým strážným autem. Ten se, ač přijel v autě sám, vůbec nevěnuje řízení, ale rozhovoru s Teddym. A takových to scén je ve filmu víc. To však nemění nic na tom, že film má strhující děj, skvělou hudbu, plně dokreslující atmosféru psychyatrické léčebny, vynikajicí herce včele s Leonardem Di Capriem, který je pro mne vůbec nejlepším hercem současnosti. Díky jeho výkonu dávám 4****. K dokonalosti tohoto filmu chybí bezchybnost, která celkový dojem trošičku kazí. ()

Veseldaa.!

aneb Toto není film pro každého. Martina Scorseseho jsem nikdy nevyhledával. Netvrdím, že jeho filmy nejsou kvalitní, spíše mi jeho styl vyprávění nesedí. A i v Prokletém ostrově jsem jeho osobitost pociťoval. Avšak mi to tolik nevadilo, jako v pro mě oscarovém omylu roku 2006 – Skryté identitě. Začátek, tedy příjezd na Shutter Island je brilantní. Hudba, kamera a scény, které snímá, vytvořili hned v prvních 10-ti minutách hutnou, až psycho atmosféru. Děj tedy okamžitě pohltí a jako divák máte nutkavou tendenci poodkrývat tajemství, které tento podivný ostrov skrývá, spolu s Teddym (Leonardo DiCaprio). Stopáž ubíhá a divák začíná chápat, že právě on také moc svatý nebude. Musejí tedy přijít na řadu flashbacky a pro větší vykreslení Teddyho postavy je tu nahlédnutí do jeho snů. A oba způsoby objasnění příběhu jsou setsakramentsky stylové. Barvy záběrů, kroužení čí popojíždění kamery a poletující sníh na velkém plátně velice oku lahodí. Co se týče vlastního konce – spoilerovat nemám ve zvyku, tak i dnes se toho pravidla budu držet, ale jen dodám, že je hodně natahovaný, sice skvěle režisérně a herecky zvládnutý, ale Who is 67? jsem tušil už od traileru a nakonec jsem se nemýlil. Délka filmu je dá se říci rozmanitější, ale Scorsese po celých 137 minut drží takové tempo, které Vás podle jeho zkušeností udrží v napětí, ale hlavně bude stále bavit. A povedlo se mu to bezvadně. Obsazení je také bezchybné, každý má svou úlohu a je vybrán s pečlivostí. Má pozornost asi nejvíce patřila Jackie Earle Haleymu, i když dostal jen menší roličku. Po Watchmenech, kde úžasným způsobem ztvárnil Rorschache, si získal mé sympatie. Jsem zvědav, jak zazáří jako nový Freddy Krueger. Samozřejmě největší hvězdou na plátně byl Leo DiCaprio, ale už to není jen hezounek z Titanicu. Jako každý i on zestárl, ale to důležitější – získal kvality a to vysoké. Myslím, že je konečně čas na zisk Oscara, o kterého si v posledních letech říká. Hodnocení je tedy jasné. Více takovýchto atmosférických psycho thrillerů. Silnější 4* z pěti. ()

sanikope

Od prvých tónov som sa nechal uniesť soundtrackom ktorý presne markuje štýl noir- thriller. I keď som sa pri pozeraní často prichytil porovnávaním s Hitchcockom v 40/50-rokoch asi najviac s Rebekou (1940), i tak mi vôbec neprekážalo si vychutnať tento oldschool piece. Hoci aj predvídateľný príbeh i dĺžka filmu, Scorsese tentoraz zamiesil príbeh s tými správnymi ingredianciami (temná hudba, osamotený ostrov, nekonečný dážď, temno, psychiatrická liečebňa a veľmi podozrivé individuá ) a tým že už má svoje skúsenosti tak nemal s kuchtením problém. ()

redBitch

Máte chuť na pořádný šťavnatý steak. Jdete do restaurace, o které víte, že steaky umí moc dobře. Jeden si objednáte, vychutnáváte si každé zakousnutí, každičké sousto. Zdlábnete ho celý až se oblizujete i za ušima. Zaplatíte a cestou k domovu vám dojde, že to nebyl steak. ()

m_a_c_a

Napínavá podívaná do poslední chvíle... konec, kdy si člověk není jistý ničím, co viděl... a hlavně DiCaprio... i přes řadu negativních komentářů jsem se nakonec rozhodl jít do kina a nelituju. ***** ()

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013