Sanitka 2

Česko, 2013, 12 h 29 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Filip Renč

Scénář:

Ivan Hubač

Kamera:

Petr Hojda

Epizody(13)

sha.piro

Tak od nové Sanitky se mi dostalo všeho, co jsem očekával (a že toho nebylo moc). Ono taky není divu, vždyť to točí Renč. Jak se tak ukázalo (a po dvou dílech už si troufám mít nějaký ten názor), jde to celé vesele ve šlépějích Ordinací, Doktorů z Počátků, nových Nemocnic na kraji města (po 20. letech) a všeho ostatního. Oceňuji sice všechny ty přípravy, kaskadéry, efekty, nasazení mnoha složek (hasičských, záchranných apod.), ale s dějovými linkami (a některými hereckými výkony, či dialogy) je to všechno k pláči. Nemluvě o tom, jak se tu opět staví něco naoko nového, ale přitom starého (a prověřeného) - např. některé postavy z předešlé Sanitky (Bartošku nahradil Dlouhý, Srstku zase Vašut apod.) včetně stejných situací. Čekal jsem, že Filipa ještě do čtvrtice políbí můza a připraví nám něco, co je příjemně koukatelné (zatím se mu to povedlo pouze s Rebely, Requiemem pro panenku a Hlídačem č. 47), ale Sanitka je fakt nuda. Snad se to s příštími díly trochu změní, jinak to bude propadák. Co mi ale opravdu vadí, je neustálá a šílená hudba (hlavně úvodní znělka a nepochopitelné podbarvení i po ní, kdy sledujete co bylo v předešlém dílu) a často i dost podivná kamera a střih. ()

Prometheus

Jak již jsem řekl ještě než jsem viděl první tři díly a jen podle ukázky. Renč zkrátka opravdu pro tohle téma nemá ten správný cit. Ten seriál, alespoň ty první tři díly se zmítají ve třech polohách a nějak ne a ne najít tu správnou stabilní. Dá se na to koukat, ale to jen, díky mým oblíbeným hercům, kteří přináší tu nostalgii a atmosféru z jedničky. Ti jediní ten seriál tak nějak drží na koukatelné úrovni. Bohužel, ale atmosférou a kvalitou je to opravdu na hony vzdáleno původní sanitce. Škoda. Jinak nejsem zdravotník ani z oboru tak nemohu soudit jak je to skritikou výkonů a informací. Ale hádám že úplně to správné ořechové to nebude. Naštěstí se nenaplnila plná akčnost jak jsem od Renče očekával, alespoň něco. Ale čekal jsem více realizmu. Chápu že doba se změnila, a tedy i pojetí by mělo být obrazem doby, ale jakožto pražákovi mi vadí nepřesnosti třeba jako když jednou z bodu A do bodu B a přitom vidím, že jedou bodem C, který je sakra daleko od bodů A a B. Příběhově to není až tak špatné, jsou zde zajímavé momenty na které jsem zvědavý jak se vyvinou a dopadnou. Ale také by mě zajímalo proč třeba nehrál pan Nárožný. Jen škoda že někteří herci co hráli v jedničce již nežijí. Úvodní zněkla ujde jde z dobou, ale spíše ve mě evokuje seriál Kobra než Sanitku. To se mohl pan Renč inspirovat z tohodle videa: http://www.youtube.com/watch?v=tafOuEOZerc Nebo teď jsem objevil tenhle remix http://www.youtube.com/watch?v=McD5gGKoY0c Jen doufám že česká televize zůstane svá a nezačne se měnit po vzoru komerčních sr. jako Nova. Poslední dobou jde programová nabídka ČT alespoň pro mne nahoru, druhý je Cool na který jsem si chvili nedokázal zviknout a na třetí se propadla Nova a padá dál. I když tenhle serial zrovna k tomu nepatří a spíše se přibližuje Nova aspol odpadu. ()

Pacas

Po třech dílech bych čekal víc záchranky a ne neustálé řešení osobních vztahů. Na to vám sere pes pane Renč, chceme akce záchranářů už jenom proto že si velice vážím jejich práce a o tom ten seriál má být. Zatím dávám 3*, uvidíme jestli se z toho stane ordinace v zahradě nebo pořádná oslava záchranných složek. ps: Po devíti dílech je to trochec lepší ale pořád chybí pořádná akce. Stále zklamání ale na odpad to určitě není. ps: Konec seriálu, mírná spokojenost zvedám o jednu. ()

locodecoco

Úvod jak ze Star Treku.... Space the final frontier.... "ČAS, TO NEJCENĚJŠÍ CO ČLOVĚK MÁ".... pak se rozjede úvodní znělka a Renč valí. Lepší než některý seriály a svoje publikum si to najde....ani nevím, kterej českej seriál z poslední doby bych vůbec považovala za dobrej....snad jen Terapie. Sanitka má do Terapie asi tak stejně daleko jako Přítelkyně z domu smutku do Orange is the New Black. Jsem ráda, že jsem na to mohla přispět ze svých koncesionářských poplatků, babičce a dědovi se to moc líbí! ()

iveta234

Musím reagovat na komentáře, opravdu "síla", můj názor je takový, že je to velice zdařile vytvřeno...Filip Renč prostě zase boduje, děj, postavy atd....velice dobře popisuje jak se to opravdu děje....děkuji všem záchranářům v akci, jejich práce je totiž totálně nedoceněná...Plný počet!!! ()

tulrika odpad!

Já chtěla dát lepší hodnocení, ale čím víc na to koukám, tak se mi chce zvracet. Ten seriál je hrůzný, nereálný, předražený. To neumí na jedničce natočit něco normálního? Za TOHLE jim platíme poplatky? Dobrá je scéna s boháčem, co se zfetuje, vybourá a zpívá si " Kdo má peníze, ten má všechno" To Renč zná asi z vlastní zkušenost. To zase někdo nemyslel, ale platíme my! ()

luga

Vnější obal díla a různé obrazové efekty jsou většinou poměrně zdařilé, líbivé a dostatečně působivé. Záběry kamery, střih, domnívám se, jsou velmi profesionální, ale na mne působí po několika dílech stereotypně. Dle mého názoru je vizuální stránka tak vybroušená, až je sterilní. Klipovité podání je atraktivní, divák i zadavatel PP může být pravděpodobně spokojen. Obsahově považuji Sanitku 2 za poměrně slabou, přestože nastoluje spoustu postřehů ze života. Uznání zaslouží věrné znázornění vztahů v současné společnosti. Chování postav dostatečně odráží jistý úpadek a cynismus dnešní doby. Ale tím to končí, chybí nadstavba. Sledování seriálu mi nepřináší dobré pocity, přestože se tam vyskytuje několik věcí, které mne zaujmou a pro které se na něj dívám. Výborní herci bohužel svým výrazem často dopředu prozrazují charakter postavy, nebo předznamenávají vývoj scény. V seriálu se odehrává spoustu drobných mini příběhů, které mají za následek tříštění nějaké možné linie příběhu. Bohužel vyznění seriálu není ničím povzbudivé, ani povznášející. Chybí mu jistý tah a dobrý duch. Nebo scénář? Přestože je řada scén pravdivých, nedělá to samo o sobě dobrou podívanou, i kdyby to občas nekazily odbyté a nepravděpodobné scénky. Hudební složku s bohatými variacemi odkazu původního seriálu považuji za vydařenou, zapadající do nového konceptu. Nebudu se pro ohromný objem seriálu zabývat jednotlivostmi. V mnoha příspěvcích uživatelů CSFD zaznívá řada trefných a vtipných postřehů. V hodnocení jsem se pokoušel o zobecnění a celkový náhled se shrnutím svých pocitů. Když už jsem zmínil komentáře uživatelů, v některých se mi nelíbí vulgarismus a urážlivý tón. Považuji to za velmi nevhodné. ()

Alchemilla odpad!

Málokdy házím filmy / seriály do odpadu, ale tady si nemohu pomoci. Hodnotím po 10 dílu a myslím, že mohu s klidným svědomím říct, že Sanitka 2 je plná klišé, je hloupá, bezduchá a rasistická. Nejde jen o Romy a muslimy, ale i jiné národnosti např. nejméně sympatickou ženskou postavou je Slovenka. Trochu moc náhod najednou. Seriálové postavy jsou jen prázdné karikatury a nepomůže ani nabušená herecká špička. Děj tvoří slepenec událostí, který si nezadá s příběhy z nekonečných seriálů, včetně zázraků. A Renčova režie? Na klipy dobré, ale moderní český seriál to opravdu není. ()

Trescha

Tento nový seriál české televize,má kromě řady kosmetických chyb i dvě stěžejní: 1. je český,2. je nový.. Což samozřejmě pro filmové kritiky a odborníky z csfd znamená jediné-odpad. Podle mě,laického prosťáčka je to vynikající český seriál,kterých je poslední dobou v záplavě ulic,ordinací a cest bůhví kam, jako šafránu. Jiří Hubač se za svého syna stydět rozhodně nemusí (jak tu napsal nějaký kokot s nickem značky fotoaparátu). A Filip Renč vše zvládnul taky na výbornou. Vivat Vašut je to jeho nejlepší role snad od dob Vildy Jakuba.. ()

h.madlenka

Z prvních pár dílů jsem byla celkem nadšená/pozitivně překvapená (až tak, že jsem na ČSFD dala 4 hvězdičky), časem už to bylo trochu horší. Problémem byly hlavně časté scénáristické mouchy. Občas některé věci časově vůbec neseděly, jiné věci se vyřešily dost zvláštním způsobem... a některé se nevyřešily vůbec.. Jako celek v porovnání s ostatními českými seriály hodnotím jako mírný nadprůměr, hlavně kvůli výborným záchranářským scénám (hlavně té největší ve dvou posledních dílech). ()

Johny Mist

Neberu to jako pokračování, protože, to by byl holý nesmysl, ale jako jakýsi druh remaku, či oprášení.... Srstku, Havlovou a Lábuse bych vyhodil.... ()

pesbara

krom klasicky blbého scénáře, režie, kamery... mám hlavní výhradu jako ke všemu našemu:všichni furt strašně přehrávaj ()

Rozumchin

Pár dobrých scén tam je, ale celkově to nemá na dobrý český seriálový průměr. Plochost postav, slabé dialogy opsané oslí můstky. Zajímavé na tom je, že normalizační Sanitka byla k systému kritičtější než její následnice. ()

Mates Hradecky

Pokračování seriálu jako odraz této doby poplatné vkusu diváka nováckých recyklovaných programů. Milostné scény s Veškrnovou až parodické, Hanzlík statečně bojuje se stářím a nadváhou při fingované záchraně pacientů, Jan Budař si hraje na pilota Gordona....uděluji dvě hvězdy za přirozené výkony Dvořáka,Vašuta a Jany Kolesárové. ()

Lore

Je v tom všechen hnus Česka....česká zaprděnost, závist, rasismus, xenofobie, buzerace, bonzáctví, buranství.....k tomu povětšinou příšerný dialogy, ujetej scénář....medicínsky zhusta naprosto mimo realitu...ale je to i nabitý, zábavný..je to jízda...a hlavně jízda Prahou. Zkoukl jsem to za týden a dobře se bavil. Slušný 2* ()

NSN

Zde by to spíše chtělo komentovat některý zdejší komentující, který neviděli jak Sanitku 2, tak Ordinaci a směle oba seriály ztotožňujou. Pak bohužel celkový hodnocení Sanitky nemůže být objektivní, a to jí uškodilo, protože se povedla, je svižná, moderní a dialogově propracovaná. ()

DanušeGr. odpad!

Jednička bykla mnohem, mnohem lepší.. Dvojka nestojí za nic. Dnes natáčejí jen samé odpady. Nestydí se obsadit to tak vynikajícími herci, jak jsou pan Kostka, Frej, Skopal a další. ()

Bohdy67

Tak doktor Jandera je po i po tech letech stale na ranu z milosti... Jeho "vzdy a vsude" spravedlivy, musi cloveku zijicimu v realite lezt neuveritelne na nervy. Ale klady: Jiriho Dvoraka mam cim dal tim radeji. Je to sympatak a ikdyz mu ta temer "Svatozar" taky neslusela, byla stravitelnejsi nez u Hanzlika. Pani prezidentovou nemam a mit rad nebudu,ale tohle povazuji za jednu z jejich nejlepsich roli. Vetsina pak jenom sekundovala, nekdo hur nekdo lepe, taky podle charakteru ktere hrali. Pribeh sam byl zase tou onou starou znamou love story jako jednicka a jakou nam cpou TV hovna a príma po litrech. Ale preci jenom kdyz to ma v produkci ceska televize, je to alespon trochu koukatelne... Ikdyz, nespojovat si to s jednickou,asi by se to z odpadu taky nevyhrabalo,ale takhle z nostalgie...35% ()