Sanitka 2

Česko, 2013, 12 h 29 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Filip Renč

Scénář:

Ivan Hubač

Kamera:

Petr Hojda

Epizody(13)

papaJA21 odpad!

Otřesná pitomost. Čtveřice Renč, Hubač, Hojda a Barták odvedla otřesnou práci. O režii se ani nebudu zmiňovat, kamera je otřesná, Hojda vážně neumí používat steady cam, v jeho rukou to vypadá jako natočené mobilem, hudba je neustále příšerná a otravná a scénář je k posrání. ()

sator

Není to po prvním díle žádná tragedie, ona první série taky nebyla žádné veledílo, jen prostě ve své době čněla... Za díl 6 bych Renčovi odebral diplom...ODPAD...Nejhorší je že vlastně nadnesly osobní vztahy nad práci záchranářů a pokud jejich vulgarizace odpovídá skutečnosti tak potěš nás Pánbůh...(13) ()

Mylouch

Srovnání se starou Sanitkou ? Expozice naznačila obávané a od druhého dílu jde do tuhého. Koho tak pochválit ? Snad producenta, že to s PR dostali až od vysílání. Renč vysekl další pomník, Hubač ml. v myslích zůstane, a vůbec... Občasný herecký výkon (Zedníček) sice zvedne úroveň o pár cihel výš, ale jak se celkově zbavit pocitu trapnosti z kalkulu a formalismu nejhrubšího zrna? Co někdy v TV oprášit dramaturgické řemeslo ? Užitkově 1-2* ()

otík

A máme tu naprosto zbytečné pokračování legendární (aspoň pro mně) jedničky. Po shlédnutí tří dílů bych zas až tak přísný jako další hodnotitelé nebyl, i když. Je zde spousta vztahů, kdy si jeden druhému lezou do zelí, na staré postavy se naroubují jejich příbuzní (mladý Jandera, mladý Mádr či jeho nevěrná žena Simona Mádrová), přidají se nové postavy, trochu se vše zašmodrchá a dějová linie je hotova. Napsat dnes solidní příběh je čím dál těžší a tady se to zatím nepovedlo. Navíc jak bouračka autobusu, tak snesení či nesnesení pacienta po schodech a záchrana pacienta se psem už tu bylo. Co se týká hlavních postav, mladý Jandera je mi teda těžce nesympatický, starý Jandera je stále neskutečně tvrdohlavý a svým vztahem k Elišce mě naprosto točí, ředitel Kaderka je solidní postavou, která však dolézá za ženou svého nejlepšího kamaráda. Aspoň že Fanda zůstal stejně pohodovým řidičem a brácha starého Jandery i se svou ženou se také moc nezměnili. Spousta dalších postav včetně doktora Don Juána i Tatouška a starého pejskaře Korejse nejsou špatné, ale neoslní. Akční, výjezdové i záchranářské akce zase naopak upoutají a nebýt občas trochu až krvelačných scén, byl bych zcela spokojen. A aspoň že na závěr zůstala stará dobrá klasická píseň tria Hložek, Gottwald, Zagorová. Sečteno a podtrženo na závěr - průměrné, leč naprosto zbytečné pokračování něčeho, co bylo tisíckrát lepší. V předposledním díle na koncertě vystoupí Vilém Čok, což je docela zajímavá věc. Poslední díl, který se věnuje výbuchu plynu na koncertě, je vizuálně údernou tečkou za seriálem, který příběhově ukázal, že české seriály jsou s nápady v koncích, ale vizuál máme dobrý. Bohužel i tak nutno konstatovat, že syrovost posledního dílu původní Sanitky ani ten poslední masakr nemohl přiblížit. Závěrem lze snad jen říci, že Sanitka 2 není vyloženě průšvih, ale tak nějak zůstala za očekáváním. ()

dr.fish

Až na pár zajímavých momentů mi to přijde jak nějaký reklamní videoklip. Většina herců si ostudu neudělala, ale postavy jsou dost blbě napsané a hlavně je to všechno tak trochu směšné...takhle přeci lidi nežijou! 40% ()

panMartin

Tato nová verze mě zaujala hned, sympatické postavy, moderní prostředí. Celkově je seriál pro obyčejného diváka určitě zajímavý a dobrý. Obsazeni paradni, asi nejlepší herci součastnosti podpořeny hvězdami z první sanitky , svižná režie, osudy každého hrdiny ze sanitky rozebrány, a sem tam i nějaká ta akce. Renč, ačkoli to není můj oblíbenec, se toho zhostil dobře. No a Vašut, je třešničkou na dortu. Jen nechápu lidi co dávaj odpad, viděli 3 díly a hodnotí to je teda úroveň. Na naše poměry slušný. ()

Sharlay odpad!

Tři legendární scény: dvě s Romy a jedna s muslimy. Ty stojí za odpad! jako řemen. Renčovy výmluvy, že on to nevymyslel, že to pouze zrežíroval, jsou alibismem té nejvyšší úrovně. Jeho názory jsou obecně známé, je to rasista, přátelí se s Danielem Landou, podporuje Miloše Zemana. Jako "umělec" se režisérsky podepsal pod Sanitku 2, jinými slovy s oněmi vyobrazeními, jež jsou absolutně přes čáru, souhlasí. A stejně jako všechny tyhle vypatlané mozky, na protiargumentaci vůči chybám ve svém díle postavených na xenofobii je schopen přirozeně zareagovat pouze výhrůžkami násilí a vztekem (viz pořad Zaostřeno na ČRo Plus z 18. ledna 2014). Česká televize definitivně zničila koncept veřejnoprávní televize a odhalila svoji populistickou tvář. ()

Skuby47

Tomuto seriálu uškodila masivní reklama, vzbuzující velká očekávání, která se podle mnohých nesplnila. Dnešní divák má možnost srovnání jednak s původním seriálem a taky s tématicky podobnými špičkovými zahraničními seriály, kterým se snaží tvůrci vyrovnat. Já bych to v naší současné domácí seriálové televizní produkci viděla na lepší průměr. Pominu-li časové nesrovnalosti, tak mám malé výhrady k hereckému obsazení. Václav Jiráček mi v roli Janderova syna příliš připomíná heparinového vraha z filmu Hodinu nevíš. Mohli ho pro odlišení aspoň ostříhat. Taky paní Havlovou mám problém zařadit mezi běžné herce, ale nesouvisí to s jejím hereckým výkonem. Jsem tolerantní, jsme ve čtvrtině, tak uvidím, co bude dál.Po shlédnutí celého seriálu musím poněkud zkorigovat svůj původní názor na tento počin české televize. Dodatečně doceňuji jak jeho dynamiku, tak i to, že se tvůrci nesnažili kopírovat zahraniční tvorbu a vyhnuli se i laciné podbízivosti a stupiditě mnohých současných seriálů. Zaujal mne a pobavil, na každý díl jsem se těšila a dokonce jsem začala paní Havlovou vnímat zase jako herečku. Věřím, že nezapadne a časem si získá další diváky. ()

Liznic

Děláte si ze mě srandu? Vizuálně je to sice příjemná změna oproti ostatní české televizní produkci a Renč se režijně snaží, co může, ale výsledek je spíš k smíchu, než aby vzbuzoval zájem, či napětí. O ději je škoda mluvit.. ()

Mrkvič

Renčovi a npvé Sanitce se toho dá spousta vytknout. Díly přecpané dějem, místy až trapné herecké výkony a vypjaté scény episodních rolí ve stresu jsou jak přes kopírák a strašně přitažené za vlasy. Točit ale Renč umí. Takže akční scény jsou na naše poměry na dost vysoké úrovni a chemie mezi všema hlavníma postavam je také znát. Škoda že se toho muselo tolik ukázat a tolik stát, protože být v seriálu víc kecání (které je parádní - Budař a nevěra, skoro cokoliv s Vašutem, Zedníček, politikaření atd), bylo by to ještě důstojnější pokračování legendy. ()

Kri-kri

Tohle pokračování Sanitky je vrcholem trapnosti a nevkusu. Doslova v každém dílu minimálně dvě téměř erotické scény, většinou na kuchyňském stole či jiném nábytku, doktoři si v pracovní době odskakují za milenkama, operátorky se též kurví s celým mužským osazenstvem záchranky (s výjimkou dosluhujícího Zedníčka a garážmistra Lábuse), nejznámější česká hvízdačka na prsty tu má roli milionářky, co nejprve odloudila manžela jiné, aby následně mohla i jemu zahýbat a přitom si hrát na světici platící předražené operace (režisér si zřejmě našel zálibu v jejich o několik desetiletí starých doktorských rolích). Zatímco v původní Sanitce se vztahy řešily kulantně a s citem, pouze hlavní hrdina se dlouho zmítal mezi dvěma ženami, v nové Sanitce chrápe každý s každým a když se náhodou neřeší zásun, tak jsou na pořadu dne prachy. Jedinou sympatickou ženskou postavu nechají v půlce seriálu nesmyslně zemřít, aby mohl Juřička následně provádět vlastní pátrání s multikulturním obohacováním. Dávám slabou 1 * a to jen proto, že to ve výsledku nebylo až tak nekoukatelné a zmršené kecama o privatizaci jako Nemocnice po dvaceti letech. 15% ()

Eleanor05 odpad!

Myslíte si, že neexistuje trapnější a umělohmotnější seriál z nemocničního prostředí, než je Ordinace v Růžové zahradě? Omyl! Ordinace si alespoň neklade ambice "konkurovat zahraničním seriálům". Ne, Renči, opravdu jim konkurovat nemůžeš. Vzhledem k tomu, že si to myslíš, nikdy jsi žádný zahraniční seriál neviděl... ()

Krysa SPK

Hodně velký průšvih. Nová Sanitka z daleka nedosahuje kvalit klasické Sanitky, kde fungovala atmosféra i osudovost. Filip Renč naopak strojí lacinou videoklipovu režii sobě vlastní a scénárista Ivan Hubač se měl od tatínka mnohem více učit. Hudba, která ve staré Sanitce fungovala na výbornou, zní v nové Sanitce jako z východoněmeckého porna a potěší jen tehdy, kdy se ozve legendární téma "Můj čas". Z hereckého ansáblu jasně převyšují své nové kolegy staří bardové jako J. Hanzlík, P. Kostka nebo P. Zedníček (a to i když jim nohy podtrhávají trapná dialogy). I oko nevšímavého diváka si pak všimne neskutečných nelogičností (více zde) Filipe Řenči, vraťte se na FAMU ! (mé 3000. hodnocení:-)) ()

Brandon

Renč je kašpar a Sanitka 2 je hovadina na entou. Jenže i přesto jsem se každej týden na nový příběhy Kaderky a spol těšil. Ona ta původní Sanitka taky nebyla bůhvíjakej libovej seroš. Hodnocení hodně přepaluju, ale co už :-) Jo a chci Sanitku 3. ()

mandlova

Po prvním dílu dost velké zklamání... á propos Vašut coby obdoba Srstky z první série a situace plné vzdoru jako přes kopírák?? (scéna o nosítka byla silné, silné deja vu). Nějak mi nesedí ani výkony herců, kamera snažící se pořád o dramatické švenky a zoomy, scénář a plytkost dialogů je jen další doklad toho, že dnešní doba plná "Růžovek" rozmělnila i tak silné téma jako je záchranka a každodenní drama kolem ní.___I po pátém díle musím říct, že z tohoto zklamání se jen tak nevzpamatuju a nemám na to sledovat to dál. Asi jsem se vážně dostala do fáze nulové tolerance vůči dnešní české seriálové produkci. (A z televizních upoutávek na slovenských kanálech, které chrlí jednu původní soap operu za druhou, si říkám, že i přes tu bídu díky bohu za českou kotlinu, na slovenské hory v kvantitě nemáme. O kvalitě se nedá mluvit ani na jedné straně hranice.) ()

Autogram

Výborné obsadenie od hlavných postáv až po tie vedľajšie, ale výkony tomu nenasvedčujú. A hlavne priblblý scenár, kde je aj telenovela slabé slovo a neospravedlní to ani fakt, že ide o prvú časť, ktorá by malá byť najlepšia, ako to býva u bežných seriálov. Preto sa obávam, čo bude nasledovať. Nezachránila to ani jediná celkovo nelogická akčná scéna, kde je akčná hlavne jazda na mercedesoch a zvyšok len dilema, či pichne alebo nepichne. – V druhej časti za niečo stáli akurát erotické scény Jany Kolesárovej, ale tie sa do takéhoto seriálu vôbec nehodia. Akcia je znovu len akože a nadávanie si cigánov ju nemohli zachrániť. ()

Lukyn007

Viděl jsem pouze první díl, takže zatím to nechám bez hodnocení. Přesto si myslím, že to vůbec není žádná ostuda. Rozhodně daleko vyšší level než Ordinace, Ulice, Cesty domů a podobný zhovadilosti... ()

ghatos

Otřesná kýčovitě-klipovitá taškařice. Snaha kopírovat zahraniční akční vzory a zároveň smíchat specifické české prostředí legendárního seriálu...to je průser. Z druhé strany to vlastně odpovídá, je to taková zemanovská kvalita (Renč je velký fanda toho hovada na hradě). A co ta instalace Dagmar Havlové? Trapné...30%. ()