Sanitka 2

Česko, 2013, 12 h 29 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Filip Renč

Scénář:

Ivan Hubač

Kamera:

Petr Hojda

Epizody(13)

Kirman

Nechám-li tomuto seriálu ony dvě **, tak to budou poctivé dvě hvězdy a za sebe s klidným svědomím mohu říct "nepodceňuji ani nepřidávám". Pokud bych se nechal unést některými momenty (snad recese v podobě Srstky, některé zásahy, to jak si to užívala Vlastička -tedy paní Havlová), tak bych mohl koketovat s hvězdami ***...a pak si řeknu: hovno! Slabší díl střídá ten lepší a tak zase dokola. Počáteční rozvolněnost pak v závěru neskutečně hekticky dotahují epizody 11, 12 a 13. Jistě, není to reality show nebo dokument, ale občas to tedy připomíná sci-fi. Ušito horkou jehlou, ale základ je kvalitní. ()

Rannveig

Sorry, ale křečovité a za každou cenu uměle vykřesané vyhrocené situace... první sanitka to nepotřebovala, klidně tam mohlo být půl hodiny bez dialogu a člověk se málem pokálel, tady je to opačně... hlavně žádný dialog, nebo se zase pokálím. A sorry po druhé, ale dispečink záchranky narvanej pětadvacítkama... jasně... víc realistické už to mít nechceme. ()

hazaba

Pravda, viděla jsem jen pár dílů, ale to, co jsem viděla, se mi líbilo. Spousta akce, dobré výkony herců, dobrý scénář. Kéž by bylo více takových českých seriálů. ()

yvona

Nechápu, proč se někdo přidává komentář s úvodní větou "shlédl jsem pár letmých minut" a pak celý seriál zhodnotí jako sračku a odpad. Ale to se týká pravděpodobně více místních odborníků. Pro mě je F.Renč frajer. Většina epizod je podle skutečných událostí a nešetří nikoho. Velmi děkuji za scénu z Národní galerie a především za postavičku ředitele, která mě snad pobavila ze všeho nejvíc, ač měla nejmenší prostor :)))) a taktéž za epizodu v 9. dílu při zásahu jednotky rychlého nasazení ve vile miliardáře...pár kufříků to spraví - o kompak to asi je? .Chápu proč tolika lidem Renč nesedí a chápu i to, proč neziskovky, ale i jiní, se po uvedení seriálu mediálně vyřvávali. Celá série ukazuje špínu naší úžasné postrevoluční společnosti . Poněkud nudná a zbytečná se mi pak naopak jevila kronika sexuálního života paní Mádrové a trapné scény s přestárlou paní Havlovou, která by si už svůj věk snad měla připustit. Líbila se mi kamera ,scéna i hudba..., ale ,jak říkám, cením si především toho podstatného v obsahu. Toho,čeho se už v málokteré české seriálové slátanině asi dočkáme. ()

GIK odpad!

Omylem jsem přepnul na Sanitku 2 a během 10 (slovy deseti) minut tam stihli 3 (slovy tři) nevěry. Předvolba čt1 tak rychle a na dlouhou dobu letěla do kanálu. Chabá prvotní naděje, že Renč by mohl natočit něco k světu vzala za své rekordně rychle. Renči, jdi točit nekonečné seriály typu Cesty domů nebo Ordinace!!!!!!!!!!!! ()

panPsax

Po slušném rozjezdu a slibném seznámení se s herci měla pro mne scénaristická kvalita pořadu sestupnou tendenci, kterou si udržela až do slabého závěru. Nevím, jestli jsou režisér a scénarista xenofobní, jestli jim chyběl Jindřich Fairaizl, nebo jestli Ivan Hubač zapomněl, že jeho otec o Sanitce řekl: "Kdybych psal pokračování, tak už čistě jen o profesních záležitostech záchranářů.", každopádně úspěsně zabili zbylé dvě třetiny seriálu. I když... jestli Filip Renč může prohlásit: "Nová Sanitka je dynamická a Miloš Zeman občas vtipný", je jasné, že nemáme stejný pohled na svět, natož vkus... ()

PavelZava

V posledním díle to režisér Renč nakonec dotáhl na o hvězdičku více hláškou Budeš se střídat s doktorem Zavadilem. ()

tranquill

"Tak co se tady děje, pane řediteli?" Ano, tato věta vystihuje celé pokračování původní Sanitky. Spousta strašných dialogů, nelogičností, až neuvěřitelné chování většiny hrdinů, honba za senzacemi... nechápu, že se v tomto angažovala Česká televize. Dle zpracování bych námět tipoval na zpracování komixu ze stránek Blesku a podobných bulvárních výblitků... Na druhou stranu samotná lékařská práce je zpracována kvalitně, to ale seriál nezachrání, přece jen nejde o dokument. A je mi líto výborných českých herců, kteří se snaží, avšak režie mění... ()

mardun

Tak tady je vsechno spatne, Premieru v roce 2013 jsem nevidel a ted jsem shlidnul horko tezko jeden dil. Hudba Otresna a neda se vydrzet poslouchat skoro v kazde scene. Kdyz se zamyslim nad tim ze kdyz to davali v roce 1984 tak se jednalo v te dobe o retro z 60 let. Takze kdyz je zde Jandera taky by mu melo bejt neco kolem 90? no na 90 nevypada a nikdo kdo hral v puvodni verzi. Renc je idiot a toci kraviny. ()

papaguy

Dvojka měla jedničce vyseknout poklonu a přijít s něčím nadupanějším. Tedy takový byl asi původní záměr. První tři díly vypadaly nadějně. Pak už to bohužel šlo horem pádem dolů. Světlé okamžiky střídají momenty jak z telenovely. Místy odfláknuté dialogy působí někdy až komicky. Naopak bych pochválil povedenou akci, díky které jsem to také rovnou nezabalil. Jinak však převažuje bulvární ladění a nezáživná vztahová růžovka kdo s kým. Původní Sanitka v rámci socialistické produkce působila jako nóbl seriál (byť tendenčním momentům se nevyhnula). ___ Vztahové záležitosti se tam řešily, ale fungovaly spíš jako koření, než motor seriálu. Akce tak zůstává to nejzajímavější. Renčovi tak musím dát palec nahoru, p. Hubačovi naopak dolů. ()

Jakubik

Jak moc Renče nemusím a nepovažuji ho za nějakého super režiséra. On teda nikdy nebyl. Je to takový ten pán, který je všude hrozně protekčně vychvalován. Díky Sanitce 2 si myslím, že by se mohl věnovat seriálům. Renč má k tomu spousty dobrých předpokladů. Na Sanitce je až okatě vidět, že dost kouká na seriály, které vznikají za velkou louží a dokáže utratit každou korunu za to, aby mohl dostat divák vše v té nejvyšší technické kvalitě. Díky těmto aspektům řadím Sanitku 2 (S2) k tomu lepšímu co jsem v oblasti CZ seriálů viděl. Ano, je zde spousty divných charakterových vad, místopisových vad, které jako pražák nedokáži odpustit a pár „USA like“ situací které mě vyloženě srali, spousty nedotažených minipříběhů atd. ale i po těchto nedostatcích se mi S2 líbila. Jandera je konečně tahoun celého seriálu který si zaslouží obdiv jako „hero“. Ostatní postavy dostali dost prostoru, aby si k nim divák taky našel sympatie. Sice ve zhruba polovině seriálu je už prakticky předvídatelné jako to s jednotlivými osudy postav bude ale díky tomu, že Renč dokáže udržet napětí až do samého závěru které vygraduje zásahem v Black hole, tak to tolik neřešíte. Tento zásah považuji za perfektní demonstraci techniky záchranných sborů všeobecně od organizace až po techniku jako takovou. Do jaké míry jsou jednotlivé situace zásahu první pomoci pravdivé nedokáži až tak posoudit, ale pevně věřím, že poradci se tu činili a vše by mohlo být ze skutečných situací. Za mě je pokračování Sanitky lepší než její předchůdce. ()

Brinkley

Od sledování Renčova pokusu o Sanitku mě zcela a naprosto odradil pouhý spot, kde paní Dagmar vypouští z úst něco ve smyslu " vím si se vším rady, kromě svého milostného života"... Takže vzkaz všem odpad!kářům: v případě, že nesnášíte seriály a především ty české (tak jako třeba i já), tak na to prostě nečumím! ()

FireTight

Po první díle hodnotit nehodlám, nicméně si neodpustím jeden poznatek: mladý Jandera dělal rok v Londýně u sanitky a přesto se hned při první bouračce sesype. Co tam teda ten rok dělal? Papíry? ()

tančísvlky

F.Renč ako ho poznáme. Obrazová show nahradzuje obsahovú malosť všetkého okolo. Kto čakal , že bude Sanitka 2 niečo iné ako toto tak bude možno sklamaný. Hranice čo je vlastne dobré a čo je zlé sú skutočne v každom z nás. Je ťažké po prvom diele povedať , že to nemá šancu niekoho zaujať. Len ten môj nie príliš dobrý pocit mi napovedá nechváliť toto dielko. ()

čmeld odpad!

Totální trága!!! A takový nenaplněný potenciál - prostory, zařízený auta, rozpočet jak hovado a je z toho akorát debilní paskvil, kterej dělá blbce z lidí a učí je vnímat práci ZZS jak vůbec nevypadá - zdravotničtí pracovníci záchranky jako arogantní trotlové, u kterých je vlastně jedno, kdo je řidič, a kdo doktor, dále osobní věci nustále nadřazují nad pracovní povinnosti, lidské zdraví nebo i život...no a o hrdých odborných poradcích seriálu radši mlčím úplně...pánové pod tohle se podepsat - Lépe se snad shodit ani nejde! Nechat ze svých podřízených udělat bandu nezodpovědných a neprofesionálních omezenců? V dnešní době se tímto "dílem" práce ZZS na ulici jistě usnadní...FUJ! ()

Jenislávek

První díly přinesly zklamání a to z několika důvodů. Za prvy Sanitka 2 kopíruje staršího brášku, což by nebylo tak zly, kdyby alespoň ty scény něčím obohatila. Za druhé se chce zavděčit všem a kvůli tomu se nezavděčí skoro nikomu. Myslím, že české divák je už přehlcené poutama, růžovkama a cestama, seriál tak působí hrozně lacině. Za třetí, kam se poděly všechny kladny postavy? V seriálu je jich z těch hlavních tak málo až je to depresivní. A za čtvrté proč se sakra všichni s prominutím ku*ví? každá vdaná je nevěrná a každé kameň drbe cihlu. Začínám nabývat dojmu, že neexistuje vztah, které funguje, přestože nikdo nikomu nezahébá. Za těmahle trhlinama už vem rohaté takovy detaily, že Janderovi - lékařovi bez hranic je 90 a Mádrovi - šéfovi letecky záchranky je 140... ()

Primavera

Stará Sanitka I. bola kultovka. Doktori, ktorí jazdili na rozpadávajúcich sa sanitkách v ére socíka. Ich osudy, ktoré sa vinuli okolo celej tej doby ako životaschopný brečtan. Terajšia Sanitka II.? Hra na akčný americký seriál, nasilu presadzované akože ľudské hodnoty, neviem... celé je to akési umelé ako aj potraviny v našich reťazcoch... Sex, intrigy, akcia, sentiment, guláš smiešnosti tohto sveta namiešaný trochu viac instantne ako reálne. Škoda.... ()

E lan

Slabé slabé slabé. Díly jsou nudné, akce natočena klipově a ani jedna postava není někdo o koho by divákovi mělo jít. Po čtvrtém dílu jsem to vzdal... ()