Sanitka 2

Česko, 2013, 12 h 29 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Filip Renč

Scénář:

Ivan Hubač

Kamera:

Petr Hojda

Epizody(13)

nwx odpad!

Co tak kdyby Renč zafixoval kameru? Kdo se má dívat na ty roztřepané záběry? Asi nová móda. Celkově to je jakési nebarevné, neostré. Scénáristicky úděsnost. Amatérismus až na půdu. Nekoukatelné. ()

Trixinka

Velmi zdařilé pokračování legendárního seriálu. Po neúspěšných pokusech s Nemocnicí na kraji města je to velká změna. ()

lakart

Snahu nazávat na seriál z komunistické éry bývá krkolomný úkol, který se v mnoha případech nezdařil (Nemocnice na kraji města). Původní Sanitku jsem viděl a nikdy jsem ji nepřišel nijak na chuť. Její rozvleklost a ponurost mě nudila. Nová Sanitka jde úplně jiným směrem, kdy Renč sází na dynamické tempo, rychlé prostřihy a svižnost dialogů. Tento způsob mi vyhovoval mnohem lépe. Celou dobu jsem se dobře bavil a vždy se těšil na další díl. Samozřejmě je tam řada scén a postav, které bych vystříhal (Srstka a Lábus jsou naprosto příšerní a nedokážu pochopit jejich účast v seriálu). Některá slepá místa v celkovém příběhu, některé nedořešené postavy a jejich osudy. Ještě by to chtělo něco málo vychytat, ale jinak dobrý. 80% ()

Likan7

Co proti nové Sanitce všichni máte? Sanitka 2 se nemůže srovnávat s tou první z roku 84. Pokud to uděláte, nebude se Vám ta nová líbit, ona je totiž jiná. Ale mě sedla mnohem více. Je možný, že mi hodně pomohlo moderní pojetí, ale to mi nepřijde jako špatné. Sanitka 2 je akčnější, povrchnější ale i záživnější. Nebudu řešit faktografické faily (stáří postav, cesty po Praze), jsem divák a dívám se na seriál. Spíš než případy vidíme osudy jednotlivých postav a líbilo se mi, jak byly díly postupně rozděleni a za těch 13 dílů se do hlavních rolí dostane téměř každá postava, abychom na konci viděli solidní závěr a rozloučení. Sice beru rozloučení s Áňou jako vyloženě fail, závěr s Vašutem nebo neuvěřitelně sexy Janou Kolesárovou byly super. Přivřete oči a užijte si VOLNÉ pokračování, není to tak špatné. ()

Martin1979

Hodnotit seriál po prvním dílu a ještě k tomu odpadem (u některých hodnocení vůbec pochybuju, že to viděli) může jen tupé deprivované hovado........ ()

winstonik

Aký Hubač, taký syn. Stavovská česť, práca, záchrancovia života, práca, zlepšujeme svoje výkony, práca. Seriál, z ktorého bolia ruky. ()

Gac odpad!

Tohle je opravdu pru*er... Renč pro mě dál není režisérem, je pouze jeho maketou. Ivan Hubač rozhodně není scénárista, tahle parodie se za scénář pouze vydává, podle mě si chtěl pouze namastit kapsu, stejně jako Renč. Smutné na tom je to, že si nejsem jistý, zda si jsou autoři vůbec vědomi toho, jak trapně tento seriál na diváka působí. Pokud jsou, tak je jim to každopádně jedno, Renč je pro mě naprostý amatér. ()

MaryLynn odpad!

Dobře se u toho vaří sobotní oběd. Hodnoceno po 3 dílech. Už po druhém mi došlo, že se tam bude děj točit okolo toho, kdo s kým spí. 8. díl: úplná slátanina ()

dkas odpad!

Trapnost střídá trapnost. Jak už tu někdo psal, původní seriál nebyl seriál století, ale tohle tomu nesahá ani po kotníky. Vrcholem jsou pak třeba Srstka, který vypadá při každým dialogu jakoby někomu vynucoval opuštěného pejska a pak ta Slovena, která je tam asi jen proto, aby ukázala prsa... Rádoby akční nájezdy kamer působí naprosto trapně, celek tedy hrůza. Zasloužený odpad! ()

TSZ

Překvapivě se na to dá docela dobře koukat, zřejmě zásluhou Filipa Renče, který evidentně dělal, co mohl. Celý seriál se skládá z fragmentů, z nichž některé jsou zajímavé a zábavné (v dobrém slova smyslu). Je zde však velké množství momentů a postav, které hraničí až s bizarností a jsou zábavné spíše nechtěným způsobem. Každopádně si stojím za tím, že celkový výsledek není výsledkem špatné práce režiséra, ale spíše ostatních členů tvůrčího týmu (počínaje autorem scénáře). ()

PB2

Původní sanitka mě nikdy nezaujala tak, abych se podíval na víc, než pár minut. Tato nová verze mě zaujala hned, sympatické postavy, moderní prostředí, moderní problémy a dokonce je to konečně barevné. ()

-henry-

Koukal jsem na dva náhodné díly a když se mě zmocnil pocit, že epizoda už musí končit, pokaždé jsem byl teprve v poločase. Dostatečně kulturně saturován jsem tedy žádný díl nedokoukal do konce. Jinak Renč pořád to samý - i přes naučené řemeslné postupy legračně infantilní vyznívání scén a po akční stránce stále nemohoucí. Prostředky přitom byly. ()

Rattlehead

Celý seriál jsem zkouknul dvakrát a chci zdůraznit, že taková hrůza - jak by se mohlo zdát ze zdejších komentářů - to není. Ano, první díl je vyloženě rozjezdový, ale pak se seriál docela solidně rozjede a jako nenáročná zábava v pohodě obstojí. Srovnání s Růžovkou je podle mě mimo mísu, tohle je přece jen vyšší úroveň (navíc mnohem akčnější a scénáristicky zajímavější). Osobní poznámka - nechce se věřit, že tohle dělala Česká televize, neboť jsou zde vidět tak politicky nekorektní jevy, jako že cikáni kradou, muslimové bodají nožem v situaci, kdy jim lékař zachraňuje manželku atd. Za to palec nahoru ! Celkový výsledek - solidní tři hvězdy. ()

amyth odpad!

Nepoučen tragickým pokračováním Nemocnice na kraji města se Renč pustil do pokračování už dost slabého originálu. Dopadlo to tak jak si mnozí mysleli - je to jako jeden z jeho šotů Nemyslíš zaplatíš roztažených do 30 minut - a zbytek je vyplněn naprosto zbytečným tlacháním kde hlavní roli hraje Dejavu k původní Sanitce. Nejhorší je, že sem to musel nedobrovolně spolufinancovat. Dívat už se na to naštěstí nemusím - a vzhledem k prvnímu dílu ani nebudu ()

Havala odpad!

Budu věcný. Je evidentní snaha o zachování aktuálního formátu vévodícímu komerčním stanicím. Netřeba se už těšit na občasné akční scény,vše stojí s padá s dementním scénářem a posunuje se do soap opery. ()

Stejšn

Nelíbí se mi faktické chyby, nelíbí se mi dialogy, obsazení postav, ani překotný úvod do děje (snaha nacpat do prvního dílu úplně všechno), ale co se mi nelíbí úplně nejvíc, jsou SPLITSCREENY. Tohle patří do videoklipu, ne do primetime seriálu, pane režisére Renči! Nebudu to shazovat po prvním dílu, takže nehodnotím, zároveň ale na rovinu říkám, že k dalším dílům se asi neodhodlám, ORZ už dává kdejaká jiná stanice. ()