Smallville

USA / Kanada, (2001–2011), 154 h 46 min (Minutáž: 40–84 min)

Režie:

D.J. Caruso, Rick Rosenthal, Greg Beeman, Michael W. Watkins (více)

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bill Finger (komiks) (více)

Tom Welling, Kristin Kreuk, Michael Rosenbaum, Allison Mack, Eric Johnson, Annette O'Toole, Erica Durance, Shawn Ashmore, John Schneider, Justin Hartley (více)

Série(10) / Epizody(216)

Jednoho dne postihne zapadlé městečko Smallville neštěstí, déšť meteoritů změní život spoustě lidí. Syn bohatého a bezohledného Lionella Luthora, Lex, je ozářen a přijde o vlasy, malá Lana Langová ztratí oba rodiče a bezdětní a po dítěti marně toužící manželé Kentovi naleznou uprostřed kukuřičného pole malého chlapečka. Adoptují ho, přičemž už tuší, že malý Clark nepochází z této planety. Střihem se dostáváme o 12 let později, kde dospívající Clark překvapuje své okolí i sám sebe svými neobvyklými schopnostmi - svou rychlostí a silou. Začíná si uvědomovat, že je jiný, a rodiče mu odhalí tajemství jeho příchodu. Při autonehodě se seznámí s Lexem Luthorem, zachrání mu život a mezi oběma muži vzniká přátelství. Mezitím se v místní nemocnici probouzí z komatu Jeremy, hoch, který byl rovněž postižen ozářením v kukuřičném poli, když jej předtím jeho spolužáci připoutali ke kůlu jako tzv. strašáka roku. Mstí se svým bývalým kamarádům, dostává je do komatu elektrickými výboji. Jeho běsnění dokáže zastavit jen superman Kent Clark. (oficiální text distributora)

Phillo

Alternatívny pohľad, ktorý poteší milovníkov mágie a nedeľných dopoludňajších seriálov. Výborné diely sa striedajú so slabšími, pričom je pozorovateľný postupný pokles kvality nasledovaný komplikovaním deja (častým znakom chabých scenáristických mozgov). Za nový pohľad a občasne nenásilné dojemné časti je to 45% ()

Camulator

Je pravda, že ten rozjezd se moc nepovedl, ale ten, kdo umí být trpělivý, si ho postupem času oblíbí, už jen díky tomu, že seriál se každou řadou zlepšuje čím dál víc ( i když ústřední postava mě někdy opravdu štve svým chalanstvím). Nicméně je to seriál, u kterého je třeba mít trpělivost, nechápu proč ho tolik lidí posílá do kytek a přitom má dost fanoušků. V dnešní době jakmile je seriál neoblíbený, televize, jenž ho vysílá ho okamžitě stáhne, Smallville nedávno podepsal smlouvu na 9. řadu, tak mi neříkejte, že je to nekoukatelný. ()

tragicus

Díval jsem se na to z jistých... hmm... osobních důvodů, a není to úplně špatné, zpočátku. Přátelství Lexe a Clarka je, Tosime, opravdu dobrý nápad. A docela se mi líbíla ta "mystika", různé schopnosti "meteor freaks". Samozřejmě, nebýt Lois Lane a té rusovlasé zástupkyně Lexe, už bych se na to dávno nedíval. :] Mizerná režie, scénáře k smíchu, postavy černobílé... A Clark je idiot, o tom žádná. ()

chalp

Ak vás zaujíma, ako sa Clark Kent vyrovnával so svojou odlišnosťou, prečo sa vlastne dal na dráhu superhrdiny, ako sa naučil používať svoje schopnosti...tak ste na zlej adrese.Namiesto toho sa dozvedáme, že Clark bol vidlácky playboy, ktorý rieši problémy ala OC California, že platonicky miluje dievčinu zo susedstva, žije v meste kde sa každý boží deň vynorí nový mutant(takže sa jeho výnimočnosť absolútne popiera)...asi najvačšie a najhnusnejšie zneužitie trademarku, aké som mal možnosť vidieť. ()

Pitrsss

Superman je samozřejmě borec jak hovado, na tom se asi všichni shodneme, ale scénáristům Smallville bych strčil kus kryptonitu pod polštář. 30% ()

doddo2012

Na flimoch o Superhrdinoch som bol vždy trochu závislý ..a tak som nemohol vynechať žiadnu časť.....avšak niektoré časti sa na seba dosť podobali. Samozrejme Erica Durance najlepšia Lois Lane vôbec :D ()

Greg25

Už v teenagerovském věku to šlo přežít s nasazením života, teď z toho mám osypky úplně. V jednom díle vám naservívrují pytel rádoby moudrostí až to bolí. 20% ()

Martinius

odpudzujuci serial so slizkymi alebo nesympatickymi protagonistami a maximalne tupym nametom. holt, franchise asi najhorsieho komiksoveho superhrdinu vsetkych cias sa nezaprie... ()

Johny303 odpad!

Neskutečně blbá kravina, která když jde v televizi tak už ani nepřepínám a rovnou ji vypnu, ujištěn tím, že když jsou schopní vysílat tohle, tak stejně nemám žádnou naději narazit na něco koukatelnýho. ()

TaanStari

Asi jsem divnej, ale mě to, že se Clark a Lex znali už od dětství a pozor, že Lex neměl vlasy (přitom ve filmech je zase měl!!!) vůbec neodradilo od sledování :)) ()

Jeremiah

Tento seriál se musí brát s nadhledem, a proto - jeden bod za lásku, která se jako zlatá nit proplétá celým seriálem. Jeden bod za hezké lidi, kteří ukazují své silné i slabší stránky, a poslední bod za jednoznačně vymezené hranice mezi dobrem a zlem /což samozřejmě vím, že je fikce/. ()

Mallyyy

Kdo někdy nežral Supermana? Myslím, že každý:). První série jsou docela nahouby ze školního prostředí. Ale potom to začíná být zajimavé. U mě je nej 7 a 8 série:).10 sérií je už teda docela dost:) Michael Rosenbaum alias Lex je super záporák:) ()

111tom111 odpad!

To má být vtip ? :( Zřejmě nepovedená parodie na Supermana,který už tak byl v posledních letech hodně špatnej...Zbytečnej seriál .. ()

Jera

Něco to v sobě má. Je to sice chudá napodobenina čehosi, co má vypadat jako Superman za mlada, ale přece jen mě to vždy lákalo se na to podívat na Nově před Hvězdnou bránou. Alespoň tvůrci dodržují určitá pravidla z komiksu. 3 Hvězdy jsou akorát. ()

SpeedyCZ

Skvělej seriál, kdo neviděl více řad v kontextu, nemůže objektivně hodnotit. Tady ty hodnocení typu * nebo odpad! jsou kecy, nemůžete soudit po pilotu nebo pár dílech první řady. Seriál je úplně o ničem jiným. ()

Adm.Nelson

K tomuto asi toľko - záver tretej série je najsilnejším momentom vôbec (Mozartovo Requiem zaberie stále), poriadne pri ňom mrazí a prináša obrovské očakávania do ďalších dielov. Štvrtá séria to ale všetko posiela do sračiek a v piatej som to vzdal, je to čoraz väčší a väčší, stagnujúci shit. Veľká škoda, rozjazd to malo skutočne dobrý. Občas ešte zazriem nejaký novší diel v nedeľných dopoludňajších hodinách, nevydržím však pri tom dlho. Navyše tá pochmúrna jednotvárna hudba v podmaze (tá sa snáď nemení od prvého dielu) je ďalším veľkým mínusom pre tento gerojský seriál, ktorý som kedysi rád pozeral. Takže po koniec tretej série hodnotím štyrmi hviezdičkami, ďalej je to za odpad. ()

alambert

Dobře, kdysi dávno se mi to docela líbilo...než jsem zjistil, že je to jen zmatlanina ze Supermana, kterého jsem do té doby neviděl... ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Addamsova rodina se vrátí

Addamsova rodina se vrátí

23.10.2020

Slavný režisér Tim Burton si poprvé v kariéře vyzkouší televizní tvorbu. A nevybral si k tomu žádný jiný projekt než kultovní Addamsovu rodinu. Nová verze seriálu z roku 1964, jenž se následně dočkal… (více)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse