Bývalý analytik CIA a námořní důstojník Jack Ryan je s rodinou v Londýně. Má tu nějaké přednášky a vzal s sebou i ženu Cathy a dceru Sally, aby si tu udělali dovolenou. Úplnou náhodou se stanou svědky teroristického útoku na člena královské rodiny, lorda Williama Holmese. Jack naprosto bez přemýšlení zasáhne a jednoho z útočníků zastřelí. Jedná se o ani ne sedmnáctiletého Patricka Millera, který spáchal atentát společně se svým bratrem Seanem a dalším mužem, který však unikl. Sean Miller je zatčen a postaven před soud. Jack Ryan, který byl při atentátu také zraněn, zůstává v Londýně, aby u soudu vypovídal. Při té příležitosti je za svůj čin povýšen do šlechtického stavu a smí užívat titul Sir. Sean je členem teroristické buňky, která se odloučila od IRA. Za svůj čin byl odsouzen do přísného vězení. Jeho spolupracovníci však Seana cestou do vězení osvobodí. Neváhají postřílet všechny členy doprovodu. Sean Miller a jeho parťáci prchají do severní Afriky, aby zde naplánovali další pokus o únos Holmese a cvičili se v bojových technikách. Sean Miller je však plný nenávisti vůči Ryanovi, protože zabil jeho bratra. Chce se mu pomstít a zabít jeho i jeho rodinu. S několika kolegy se vypraví do Ameriky, aby zde uskutečnil svůj plán. Jeho kolegyně Annette se pokusí zabít Ryana, zatímco Miller střílí na auto těhotné Cathy, která veze Sally ze školy. Jack Ryan se útoku ubrání, ale Cathy a Sally mají těžkou autonehodu. Miller usoudí, že se zabily a odlétá zpět do severní Afriky. Cathy je na tom po nehodě o něco lépe, ale Sally je zraněná velmi vážně a v prvních hodinách není ani jisté, zda přežije. Naštěstí se nejhorší předpověď nesplní, ale i tak musí Sally strávit v nemocnici dlouhý čas. Tento Millerův čin přiměje Jacka k tomu, aby se vrátil zpět do CIA, i když to původně neměl v úmyslu. Společně s kolegy a za pomoci satelitů pátrají po Millerovi a jeho bandě v Africe. Podaří se jim najít tábor v Libyi, kde se teroristé ukrývají. Jeho cílem je teroristy zabít. Na místo byla poslaná protiteroristická jednotka, která teroristy zlikviduje. Ryan a jeho kolegové vše sledují přes satelit. Nejsou však poznat obličeje a CIA netuší, že Miller a jeho kumpáni už v táboře nejsou. Vydali se do Států, aby se zde znovu pokusili o únos lorda Holmese, který má navštívit USA a při té příležitosti se sejít s Ryanem, jemuž vděčí za život. Holmes a jeho lidé navštíví Ryana a jeho rodinu u nich doma na rodinné večeři. Zpočátku jde všechno hladce a podle plánu, lidé se baví, ale pak náhle vypne elektřina. Venku je bouřka a velmi prší, zdá se, že to souvisí, ale Jack si všimne, že v nedalekém přístavu světlo svítí, a to nevěstí nic dobrého. Vychází najevo, že jeden z Holmesových lidí je s teroristy spojený... (TV Prima)

Arach.No

Celkek dobrý film, s klasicky přesvědčivým Harrisonem Fordem. Sean Bean tady hraje jednu ze svých nejlepších rolí až do doby Pána prstenů. Zápletka sice není nijak originální, ale co taky čekat, když je podle knihy Toma Clancyho. Tím nechcu nijak shazovat tohoto spisovatele, právě naopak. Akorát si myslím že Vysoká hra nic nového do žánru přinést neměla a tento svůj úkol splnila na výbornou. ()

Haymar

V příbězích rutinéra Clancyho je na můj vkus až příliš politiky (a nezáživných keců) a málo napětí a akce. Naštěstí zručný rejža dokáže i z průměrného námětu vytřískat maximum. Pokud má navíc k dispozici ikonu Fordova formátu, výsledek je (téměř vždy) zaručen... Spolu s Rudým Řijnem asi nejlepší "clancyovka". ()

peetriss

Vysokou hru patriotů bych nazval rutinním zástupcem žánru akčního thrilleru. Nepřichází vůbec s ničím novým a po nadprůměrném úvodu velice rychle tempově zadrhává a padá do průměru. Rovina odehrávající se v nitru tajné služby působí značně nevěrohodným, někdy až přihlouplým dojmem, vše trochu zachraňují povedené akční scény a výborná Hornerova hudba. Phillip Noyce už natočil lepší filmové kousky. ()

Disease

Takový tradiční akčnější thriller s Harisonem Fordem. Stejně jako od románů Toma Clancyho neočekávám nějakou literární úroveň, tak ani v tomto případě jsem nečekal více než zábavnou záležitost. ()

prezdivaka

Průměrný film, který by stál za zhlédnutí, ale museli byste jej 20 min před koncem vypnout. Nesmyslný děj (zajímala by mě kniha), kdy IRA zřejmě ovládá i počasí a do svých plánů zapojí i bouři, kupa klišé a akční scény, ve kterých nechybí ani honičky ve člunech. Vše podstatné napsal Tron. ()

Mikino00

Slabý a nezajímavý thriller, kde mi na konci bylo naprosto jedno jak to skončí, hlavně ať už to je za mnou. Ford už není ve své nejlepší formě. ()

Garch

Jack Ryan (Harrison Ford) v ukázkové roli člověka donuceného okolnostmi k hrdinským skutkům. Tak ho máme rádi. ;-) ()

filipvrbik

Na to, že je to z roku 1992 začátek vynikající. Můžou za to zejména skvělí Harrison Ford a Sean Bean (který se ve filmu navíc jmenuje Sean)...Potom Sean uprchne z vězení a bohužel je další postup ve filmu zcela průhledný a míří k jasnému finále, ale je to natočeno celkem dobře a napínavě - i když samozřejmě zub času už se podepsal a obdivoval jsem počítače začátku 90. let a disketové jednotky, to odbočuju. Celkově skvěle obsazený a solidně zahraný i natočený akčňák o teroristech...80% ()

mira007

IRA není Medellínský kartel, takže ikdyž to má poutavějš trailer , Harrison Ford je lepší jako Jack Ryan v Jasném nebezpečí. ()

kubyno

Po knize jsem se těšil na něco lepšího, ale byl jsem trochu zklamán. Špatné to nebylo, ale nijak mě to nenadchlo a ''nezvedlo ze sedačky''. ()

bolan

Celkem slušnej nabíječ nudného večera, kterého shazuje pouze fakt, že už od začátku víte jak to bude asi pokračovat a nemyslim si, že by někdo extrémně toužil tento film vyhledávat znovu. Ale jinak když od toho nic nečekáte, tak na poprvé to funguje dobře. ()

Nolanofil

Špionážna tématika, je moje obľúbené spracovanie vo filme. Kvalitných špionážnych filmov, je ako šafránu a Vysoká hra patriotov k tomu málu veru nepatrí. Ukecané filmy mi vôbec nevadia, ba naopak, vítam ich, pokiaľ sú dialógy rozumne napísané a scény pútavo podané. A tu nastáva ten problém. Na oko sa tu dosť kecá k téme, ale 1/3 nepovinných vysvetlovačiek, ma nudila. Neviem či boli zle použité slová, alebo to herci nevedelli predať, ale niektoré vykecávky by som vedel vystrihnúť. Vynikajúce je finále v dome, veľmi nápadité a perfektne natočené. Čo sa nedá ale povedať o naháňačke na motorových člnoch, ktorá je len akým si povinno-rutínym dojazdom. ()

Zeek

Od Toma Clancyho jsem četl snad knihy včetně Vysoké hry patriotů, a tak mě zajímala i jako film. Neříkám, že to bylo zklamání, ale kniha je kniha. Komu se líbil film, tak určitě neváhejte si Vysokou hru patriotů i přečíst. Ale tady bohužel musím hodnotit film, a proto dávám 2*. Moje hodnocení: 50% ()

Fifer

Pamatuju si, jak jsem všechny ty akčňáky s Fordem a dalšíma žral. Teď když se na to dívám, tak se jen směju vlastní blbosti. Film by se měl jmenovat American patriot kytch. ()

Matli

Hodně dobrý thriller 90ých let. Nečekaně dobrý herecký výkon mladého Seana Beana. Co víc dodat, člověk se určitě nenudí a užívá si heroismus Forda od začátku do konce :-) 71% ()

mala_kea

Ford, jak ho neznáte. Jeho mladý a vyumělkovaný obličej ve vás zanechá pocit blaženosti a určitě na něho budete rádi vzpomínat. Co se týká filmu samotného, je to pořád totéž. Přesycený, avšak vyšumělý podtext tomu bere tu správnou šajnu. Budu-li upřímný, dějové zvraty pro mě byly přilíš směšné a banalita syčí každým druhým záběrem. Na akčnák málo akční a na kriminálku příliš sebejisté. Béčko, které neurazí. ()

helloween93

Dobře zvládnutá adaptace Clancyho knihy s přesvědčivým Harrisonem Fordem. AKce je sice docela málo, ale i tak jde o dobrý politický thriller s kvalitním záporákem v podání Seana Beana. 4* ()

MickeyStuma

Teroristická hrozba IRA. Téma ve filmovém průmyslu hojně používané už několik desetiletí. Že se to nevyhnulo ani příběhům o Jackovi Ryanovi tedy snad ani nemůže překvapit. Roli ztvárnil Harrison Ford přesně tak, jak lze od něj očekávat. Přímočaře, vlastenecky a tvrdě. Napsáno je to dobře a zfilmováno ještě lépe. V ničem se netlačí na pilu a dějově se nechává vše volně vyplynout. Když akce, tak z nutnosti. Jinak se vše ponechává na dramatizaci, která má šťávu a šmrnc. Ano, tady je důležitější děj, který zaujme. Atmosfericky snímek vyznívá zcela jinak, než předchozí 'Hon na ponorku', ale snad jen díky jinému tématu a prostředí. Jen jedno mají společné. Ochrana svobody a demokracie. Ale takové už snímky o CIA prostě jsou. ()

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (více)