V Přání smrti II se opět setkáváme s Charlesem Bronsonem. Hraje zde Paula Kerseye, dobrovolného bojovníka se zlem, který sám ze sebe udělá terč útoku. a násilníky a hrdlořezy, kteří tak otravují současnou společnost nemilosrdně likviduje. Tentokrát ale musí spravedlnost ustoupit touze po pomstě, když ho pohání brutální ponížení a vražda jeho dcery. Bronsonův herecký výkon v tomto dramatickém a šokujícím filmu je ještě více vzrušující než kdy jindy. (Bonton Home Video)

Psycho.R

První díl se snažil být realistický a dařilo se mu to, leč jsem sympatie k hlavnímu hrdinovi nezískal, možná proto, že střílel každého na počkání i když neměl s tím, co se mu stalo žádný kontext. Ovšem u pokračování vypadl hlavní producent Dino de Laurentis (který má na kontě mnoho hitů) a distribuce přešla pod Canon films, což mi naznačovalo, že se uchýlíme do béčkovějších vod. A taky že ano. I když ještě tak nějak motivaci hlavnímu hrdinovi uvěříte, už jde o mnohem větší zábavu a hlavně, jdeme po těch správných padouších. ()

Likan7

Přání smrti 2 má skvělý úvod. Rychlý, brutální. Je škoda, že ve druhé polovině film vehementně ztrácí získané body. Málo mrtvých, málo hlášek, hodně otravné novinářky. Bronsonovi to ale pořád v roli mstitele sedí, v prvním díle měl proti sobě Goldbluma, teď Fishburnea. Kdo dál? ()

winstonik

Obdivuhodná Bronsonova muška, s ktorou triafa na desiatky metrov všetkých a jeho nikto. Ale aspoň sa film na nič nehrá, k čomu zvyknú béčka občas inklinovať. ()

Rodin

Kdo viděl jedničku, může si jít na půldruhé hodinky dáchnout, o nic zásadního nepřijde. Kdo neviděl, dostane slušné béčko, od kterého se dá kdykoli odskočit vyřídit si nějaký ten telefonát či uvařit kávičku. ()

donkocicak

Velmi zajímavé pokračování, které ale nedosahuje kvalit prvního dílu. Zato nabízí více akce. Kdyby série tímhle skončila, nic bych nenamítal... ()

Knor

Mě se to líbilo stejně jako jednička. Je tu víc krve, víc násilí a víc mrtvejch grázlů, ale zase chyběly tu emoce, který měl první díl. Celej film odsejpá hodně rychle, dokonce není ani čas truchlit nad brutální smrtí dcery .... a jde se zabíjet. ()

Clark_Kent

Paul Kersey zase výváděl! Navíc pěkná čapka, která se hodí na zamaskování v temných ulicích, kde číhá na nespravedlnost. ()

4k7

Hvězdička za to, že jsem se vydržel dívat až do konce... i když tu hvězdičku bych si zasloužil spíš já. Tohle se opravdu nepovedlo a navíc jde o film, který nemá vůbec žádnou nadčasovou hodnotu ()

horor2

Když je znova znásilněna jeho dcera a spáchá sebevraždu, vrací se opět taťka Bronson s kvérem v ruce a náhle nám začne ubývat pár gangsterů. Druhý a zároveň pro mě nejlepší díl z celé série. Nekompromisní a drsně krvavé jak to mám rád! :-) Potěší účast Laurenceho Fishburnea, který má hezké brýlky :-) ()

johnsnow

Dvojka je síce slabšia ale ide sa po tých správnych hajzlátoch, je to akčnejšie a brutálnejšie, takže stále 5*. ()

Pitryx

No, musím přidat desítku k těm šedesáti, za ty pokusy o nahotu. Jinak jej považuji za podobný, ne-li stejný film jako ten první. Míním jeho úroveň. Závěr – bavil jsem se. Až na ten „elektrický“ konec, který se mi nezdál pravděpodobný. *** A PŮL ()

JosefTomas

Ano, dvojka je rozhodně mnohem více akčnější a celkově má větší drive, ale stejně je jednička jenom jedna. Naštěstí ale akční scény jsou dost zábavné, znásilnění nechutné a Bronson skvělý. Zajímá mě, co přinese trojka, ale rozhodně mě Kerseyho návrat nevadil. ()

Yuri69

Originál přinášel celkem racionální pohled na problém kriminality v NY, kde propriety jako uřezaná sluchátka v telefonních budkách a všudypřítomná chamrať na ulicích zapadala do vystřízlivění 70. let. Tón předznamenaný Půlnoční kovboj (1969) dotažený až k Taxikář (1976). Pokračování nese znatelný rukopis Golan & Globus. Takže příklon ke standardní paletě 80. let - akce, zlé drogy, střelba a výbuchy. Bohužel stupidita scénáře není vyloženě směšná a u G&G filmů s Chuckem se divák u akce přecijen pobaví více. Za pousmání stál L.A. vyšetřovatel stylzovaný do levné kopie Bullitta a závěrečná Čechovova puška... ()

yazik

Na jedničku to rozhodně nemá, ale koukatelné to je. Komu se líbil první díl, nejspíš snese i toto pokračování. ()