Náhrdelník (TV seriál)

The Necklace

Drama / Romantický

Československo, 1992, 9 h 48 min (Minutáž: 12x49 min)

Libuše Šafránková, Josef Abrhám, Viktor Preiss, Jana Preissová, Friedrich von Thun, Janette Rauch, Gedeon Burkhard, Oldřich Vízner, Květa Fialová, Jiří Bartoška, Dalimil Klapka, Jana Šulcová, Václav Knop, Eduard Cupák, Alena Vránová, Radovan Lukavský, Radoslav Brzobohatý, Jiří Kodet, Ondřej Vetchý, Ivana Andrlová, Hannes Jaenicke, Dana Morávková, Petr Svoboda, Tomáš Krejčíř, Svatopluk Skopal, Jiřina Jirásková, Oldřich Vlach, Bořivoj Navrátil, Pavel Zedníček, Vladimír Brabec, Martin Růžek, Jan Teplý st., Ladislav Frej st., Petr Štěpánek, Václav Mareš, Jan Přeučil, Jarmila Švehlová, Ondřej Pavelka, Ilja Prachař, Ilja Racek, Marek Eben, Josef Vinklář, Jiří Holý, Václav Postránecký, Pavel Soukup, Alois Švehlík, Jaroslav Satoranský, Rudolf Jelínek, Jan Schánilec, Otto Budín, Stanislav Zindulka, Ladislav Trojan, Ladislav Potměšil, Jiří Schwarz, Radan Rusev, Zdeněk Žák, Jan Pohan, Roman Hemala, Karel Augusta, Miroslav Vladyka, Stanislav Fišer, Vlastimil Hašek, Hana Talpová, Radim Vašinka, Roman Skamene, Václav Sloup, Miroslav Masopust, Zdeněk Dítě, Ivo Niederle, Jiří Havel, Viktor Vrabec, Vlasta Žehrová, Zuzana Šavrdová, Jiří Samek, Jana Drbohlavová, Bronislav Poloczek, Luděk Kopřiva, Jan Kotva, Jiří Němeček, Václav Vydra nejml., Bohumil Švarc st., Bohumil Klepl, Miroslav Zounar, Antonín Hardt, Judita Čeřovská, Raoul Schránil, Jakub Kohl, Karolína Kubalová, Tomáš Hanák, Jaroslav Someš, Milan Riehs, Stanislav Hájek, Jiří Kaftan, Miloš Rozhoň, Eva Trunečková, Kateřina Frýbová, Valentina Thielová, Lena Birková, Bohumila Dolejšová, Vít Pešina, Eda Pavlíček, Jiří Lír, Antonín Jedlička, Michaela Kuklová, Eliška Kuchařová, Yveta Blanarovičová, Miroslav Nohýnek, Ivan Jiřík, Eva Tauchenová, Bedřich Šetena, Bohuslav Čáp, Ludmila Vostrčilová, Jan Nemejovský, Zuzana Skalická, Simona Vrbická, Gaston Šubert, Tereza Vokurková, Arnošt Proschek, Michaela Jílková, Jiří Wohanka, Alice Aronová, Eva Spoustová, Věra Střelcová, Jana Švandová, František Němec, Miroslav Táborský, Robert Nebřenský, Dalibor Gondík, Zdeněk Mahdal, Karel Pecián, Otakáro Maria Schmidt, Miloslav Mejzlík, Miroslav Krejča, Milan Charvát, Ludmila Naarová, Eva Matalová, Martin Otava, Jaroslav Vágner, Jaroslav Vlach, Tomáš Karger, Ivo Novák, Sandra Milčinská, Milan Starý, Linda Kotisová, Dušan Vodák, Filip Nebřenský
  • Rodin

Tedy já chápu, že před rokem 89 bylo fajn točit s německou produkcí, a že pár takových seriálů vzniklo, a nebyly všechny špatné. Ale tohle jsem v roce 92 fakt nepobral. Snad nebýt těch příšerných zpívánek, nepůsobilo by to na mě tak přitroublým způsobem, ale i tak, většina postav byla napsána snad pro Cimrmanův divadelní soubor Lipany, a zápletky a dějové zvraty byly prostě neuvěřitelné (což ovšem scénáristi asi nechtěli). Zdá se mi, že zde přítomných 57% je nemístně lichotivých.(22.3.2010)

Po pravdě řečeno mne vyprávění o velmi nepravděpodobných osudech náhrdelníku a lidí kolem něj často unavovalo. Chápu tu snahu provést nás tou dobou a kulturním podhoubím a slavnými pražskými, a sem tam dokonce i českými osobnostmi, vztah s Němci, ale prostě mne to hodněkrát nudilo a přišlo mi jako výukové multimediální video.(29.10.2014)

• PetrJulian

Bohužel musím říct, že toto dílko znamenalo přelom v kvalitě česko-německé koprodukce. Posledním nadprůměrem bylo Dobrodružství kriminalistiky, po kterém to už upadlo. Začátek úpadu znamenal právě Náhrdelník. Pak ovšem přišly ještě horší česko-německé pohádky, a tak ve srovnání s těmi je tohle vlastně ještě docela úspěch. Asi takhle: Jednou za deset let na podívání dobrý, ale na DVD bych si ho určitě nekoupil.(12.12.2009)

Není Jan Otčenášek jako Jan Otčenášek, že ?? Ovšem úžasná Libuška Šafránková už tentokrát jistě litovala o poznání méně, že jí role v seriálové Arabele unikla i napodruhé, jednak to zůstalo v rodině a pak to pokračování nestálo za nic, to za Náhrdelník se František Filip, byť už bohužel porevoluční a s Němci koprodukující, ještě stydět nemusel ani zdaleka..(3.10.2015)

Seriál, který mi přesně sedí. Líbí se mi hlavní hrdinka, pozadí převratých historických událostí i fakt, že přes všechny strázně není pesimistický. Problém jsem trochu měla s se starým von Brucknerem - nějak jsem nepochopila, co na něm Josefína vidí. Není hezký, je nudný, není odvážný a je studený jak psí čumák. Pořád opakuje, že Josefínu miluje, ale z jeho jednání to podle mě vůbec nebylo cítit.(31.5.2013)

• - Ivana Andrlová (prostitútka Maria) musela pred natáčaním každodenným tréningom zhodiť zo svojej nadváhy, nakoľko bola pol roka pred seriálom na pôrode. (Raccoon.city)

• - Kvůli natáčení odmítla Libuše Šafránková roli v druhé sérii Arabely, kde za ni "zaskočila“ sestra Miroslava Šafránková. Zajímavé je, že to bylo již podruhé, co Libuši Šafránkové postava Arabely utekla. První sérii musela totiž odmítnout ze zdravotních důvodů. (rodo)

• - Libuše Šafránková a Josef Abrhám si v seriálu už poněkolikáté zahráli manželský pár, kterým jsou i ve skutečném životě. (Karlos80)