poster

Náhrdelník (TV seriál)

 • anglický

  The Necklace

Drama / Romantický

Československo, 1992, 9 h 48 min (Minutáž: 12x49 min)

Hrají:

Libuše Šafránková, Josef Abrhám, Viktor Preiss, Jana Preissová, Friedrich von Thun, Janette Rauch, Gedeon Burkhard, Oldřich Vízner, Květa Fialová, Jiří Bartoška, Dalimil Klapka, Jana Šulcová, Václav Knop, Eduard Cupák, Alena Vránová, Radovan Lukavský, Radoslav Brzobohatý, Jiří Kodet, Ondřej Vetchý, Ivana Andrlová, Hannes Jaenicke, Dana Morávková, Petr Svoboda, Tomáš Krejčíř, Svatopluk Skopal, Jiřina Jirásková, Oldřich Vlach, Bořivoj Navrátil, Pavel Zedníček, Vladimír Brabec, Martin Růžek, Jan Teplý st., Ladislav Frej st., Petr Štěpánek, Václav Mareš, Jan Přeučil, Jarmila Švehlová, Ondřej Pavelka, Ilja Prachař, Ilja Racek, Marek Eben, Josef Vinklář, Jiří Holý, Václav Postránecký, Pavel Soukup, Alois Švehlík, Jaroslav Satoranský, Rudolf Jelínek, Jan Schánilec, Otto Budín, Stanislav Zindulka, Ladislav Trojan, Ladislav Potměšil, Jiří Schwarz, Radan Rusev, Zdeněk Žák, Jan Pohan, Roman Hemala, Karel Augusta, Miroslav Vladyka, Stanislav Fišer, Vlastimil Hašek, Hana Talpová, Radim Vašinka, Roman Skamene, Václav Sloup, Miroslav Masopust, Zdeněk Dítě, Ivo Niederle, Jiří Havel, Viktor Vrabec, Vlasta Žehrová, Zuzana Šavrdová, Jiří Samek, Jana Drbohlavová, Bronislav Poloczek, Luděk Kopřiva, Jan Kotva, Jiří Němeček, Václav Vydra nejml., Bohumil Švarc st., Bohumil Klepl, Miroslav Zounar, Antonín Hardt, Judita Čeřovská, Raoul Schránil, Jakub Kohl, Karolína Kubalová, Tomáš Hanák, Jaroslav Someš, Milan Riehs, Stanislav Hájek, Jiří Kaftan, Miloš Rozhoň, Eva Trunečková, Kateřina Frýbová, Valentina Thielová, Lena Birková, Bohumila Dolejšová, Vít Pešina, Eda Pavlíček, Jiří Lír, Antonín Jedlička, Michaela Kuklová, Eliška Kuchařová, Yveta Blanarovičová, Miroslav Nohýnek, Ivan Jiřík, Eva Tauchenová, Bedřich Šetena, Bohuslav Čáp, Ludmila Vostrčilová, Jan Nemejovský, Zuzana Skalická, Simona Vrbická, Gaston Šubert, Tereza Vokurková, Arnošt Proschek, Michaela Jílková, Jiří Wohanka, Alice Aronová, Eva Spoustová, Věra Střelcová, Jana Švandová, František Němec, Miroslav Táborský, Robert Nebřenský, Dalibor Gondík, Zdeněk Mahdal, Karel Pecián, Otakáro Maria Schmidt, Miloslav Mejzlík, Miroslav Krejča, Milan Charvát, Ludmila Naarová, Eva Matalová, Martin Otava, Jaroslav Vágner, Jaroslav Vlach, Tomáš Karger, Ivo Novák, Sandra Milčinská, Milan Starý, Linda Kotisová, Dušan Vodák, Filip Nebřenský
(další profese)
 • Renie42
  ***

  Vždycky jsem se divila, jak může Libuše Šafránková jinak zpívat a jinak mluvit. No pak mě došlo, že to byl playback. Líbili se mi osudy propletené kolem tý jedný bižuterie. Taky jsem tam zahlídla klučinu, který si později zahrál v Komisaři Rexovi a pak v Kobře 11. Bylo mi 9, 10 roků, když to dávali, tak už ty moje vzpomínky jsou takové zamlžené. Tak aspoň pár hvězd za nostalgii.(8.6.2009)

 • Tommassi3
  ***

  Není Jan Otčenášek jako Jan Otčenášek, že ?? Ovšem úžasná Libuška Šafránková už tentokrát jistě litovala o poznání méně, že jí role v seriálové Arabele unikla i napodruhé, jednak to zůstalo v rodině a pak to pokračování nestálo za nic, to za Náhrdelník se František Filip, byť už bohužel porevoluční a s Němci koprodukující, ještě stydět nemusel ani zdaleka..(3.10.2015)

 • katapultova
  ****

  Seriál, který mi přesně sedí. Líbí se mi hlavní hrdinka, pozadí převratých historických událostí i fakt, že přes všechny strázně není pesimistický. Problém jsem trochu měla s se starým von Brucknerem - nějak jsem nepochopila, co na něm Josefína vidí. Není hezký, je nudný, není odvážný a je studený jak psí čumák. Pořád opakuje, že Josefínu miluje, ale z jeho jednání to podle mě vůbec nebylo cítit.(31.5.2013)

 • Rodin
  **

  Tedy já chápu, že před rokem 89 bylo fajn točit s německou produkcí, a že pár takových seriálů vzniklo, a nebyly všechny špatné. Ale tohle jsem v roce 92 fakt nepobral. Snad nebýt těch příšerných zpívánek, nepůsobilo by to na mě tak přitroublým způsobem, ale i tak, většina postav byla napsána snad pro Cimrmanův divadelní soubor Lipany, a zápletky a dějové zvraty byly prostě neuvěřitelné (což ovšem scénáristi asi nechtěli). Zdá se mi, že zde přítomných 57% je nemístně lichotivých.(22.3.2010)

 • slavo75
  *****

  Nerozumiem tomu nízkemu hodnoteniu u mnohých... Ale nevadí. U mňa tento seriál boduje na absolútnej špici. Dovolím si tvrdiť, že tento seriál mal skrátka smolu, že vznikol v období v akom vznikol a že sa vysielal práve začiatkom deväťdesiatych rokov. S tým už nič nenarobíme. Seriál Náhrdelník vznikol v roku 1992. Teda v čase tesne po revolúcii a to bola doba, ktorá domácej produkcii priala asi najmenej. Práve v tomto období zažívali krízu divadlá, ľudia prestali navštevovať predstavenia, obrovský prepad zaznamenali aj populárni speváci... Celkovo to bola doba, v ktorej si diváci stále uspokojovali potrebu po zahraničnej produkcii, ktorej sa im nedostávalo. Kto si tú dobu pamätá tak potvrdí, že rádiá zo dňa na deň prestali hrať domácu tvorbu, televízia chrlila zahraničné filmy a seriály bez ohľadu na ich kvalitu. No a v tejto celkovo nepriaznivo nastavenej situácii sa premiérovo uchádzal o priazeň diváka seriál Náhrdelník. Nečudo, že sa nestretol s takým ohlasom, aký by si zaslúžil. Ten seriál som si práve nedávno znova pozrel celý a musím skonštatovať, že vymyslený príbeh náhrdelníka je napísaný skvelo a fascinujúco. Vynikajúce herecké výkony, skvelá réžia, nádherné exteriéry, príjemná kamera... Štylizácia do obdobia začiatku dvadsiateho storočia je dokonalá do najmenších detailov. Náhrdelník je naozaj nadpriemerne kvalitný seriál. Dej smeruje odniekiaľ niekam (žiadne bezduché scény), zachytáva pomerne veľké časové obdobie, preto sú niektoré dejové zvraty iba naznačené a dej nie je zaťažený siahodlhým vysvetľovaním súvislostí, ktoré pre dej nie sú podstatné. Stačí informácia. Nechápem, aké nároky na kvalitný seriál má väčšina tých, ktorí seriálu prisúdili také nízke hodnotenia. Iba neveriacky nad nimi krútim hlavou, pretože Náhrdelník je poctivý seriál so skvelými hereckými výkonmi (českými snáď o poznanie lepšími ako nemeckými - môj názor), logickými historickými súvislosťami a celkovo pôsobí veľmi dobre. Navyše - nápad použiť ako pojítko medzi jednotlivými dejovými líniami takú vec, akou je náhrdelník, považujem za originálne.(9.11.2010)

 • - Hlavní postava Josefína Konrádová v podání Libuše Šafránkové měla v seriálu mnoho scén, ve kterých musela zpívat. Všechny tyto party za ni obstarala zpěvačka Hudebního divadla v Karlíně Pavla Břínková, která tak musela zvládnout velmi různorodý repertoár od operetních melodií až po operní árie či německý šanson. (rodo)

 • - Ivana Andrlová (prostitútka Maria) musela pred natáčaním každodenným tréningom zhodiť zo svojej nadváhy, nakoľko bola pol roka pred seriálom na pôrode. (Raccoon.city)

 • - Kvůli natáčení odmítla Libuše Šafránková roli v druhé sérii Arabely, kde za ni "zaskočila“ sestra Miroslava Šafránková. Zajímavé je, že to bylo již podruhé, co Libuši Šafránkové postava Arabely utekla. První sérii musela totiž odmítnout ze zdravotních důvodů. (rodo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace