Cabin Fever

• USA Cabin Fever (více)

Pětice vysokoškoláků se o svých posledních prázdninách vydá do opuštěného srubu v lesích. Poté, co potkají pár vyšinutých vesničanů, zjistí, že s místem plánovaných mejdanů není něco v pořádku. Pálí je pokožka, dělají se jim puchýře. Jednoho po druhém napadá masožravý virus. (Magic Box)

stration

Eli Roth není až zas tak špatný, jak se z Hostelu může zdát. Natočil sice neoriginální, ale celkem svižný horůrek, který si nedělá ambice být něčím víc. Herci nehrají, dialogy příšerné, schématický scénář. Taková příjemná oddechovka. ()

Vampireman

Ještě takovejch dvacet let zrání a ze špatnýho a hloupýho Cabin Feveru bude klenotní trash, kde občas zafungujou i nějaký fóry a puška pro negry. ()

Trevor

Zrub v horách a rozhovor o tom, ktorý zrub vlastne myslia z paródie Scary movie bolo úplne prvé, čo ma pri názve tohto filmu napadlo. Klasický začiatok mal diváka utvrdiť v tom, že to bude typická tínedžerská vyvraždovačka. Celý film sa však nakoniec zmenil v niečo iné. Novšie spracovanie Evil dead. Roth pravdepodobne chcel vzdať poctu práve tomuto filmu. A je dobré že niečo podobné natočil. Na druhej strane, práve to, že je to príliš podobné to odo mňa viac ako 3* nedostane, rovnako ako ani od väčšiny fanúšikov čsfd. Zaradenie k hororu je trochu scestné, viac by sedelo horor,komédia. Príjemné odviazanie od serióznej tvorby, nič viac, nič menej. Film ktorý si budete pamätať veľmi krátko. ()

kinderman

Vykašlete si na průměrný film, ta pravá zábava se tentokrát skrývá v bonusech DVD edice. Zejména čtyřicetiminutový monolog režiséra, kde kromě historek z natáčení dojde i na osobitou analýzu stavu současného Hollywoodu (pokud ještě něco jako Hollywood vůbec existuje). ()

Had6

Jedna hvězdička za "nejlepší" stupidní zábavu, kterou jsem zažil v poslední době. Královsky jsem se bavil. Ale spíš to bylo z lítosti ke všem zúčastněným. Herci počínaje, režisérem a celým štábem konče. ()

SonG odpad!

Ztráta času. Eli Roth neumí točit, jako hrozivý Baribal po boku Brada Pitta se mi zamlouval více. Cabin fever není horror, je to výsměch filmařskému umění. Navíc námět - pch- epidemie povraždivší osazenstvo chaty, no tak to je fakt hrůůůza! Kdo si libuje ve filmových sračkách jako je Klub sráčů, není co řešit, pusťte si to, ale pro serióznější diváky radím - okamžitě zakopat na zahradě. ()

maverick10

Eli Roth je regulerni magor, kterej spi s mrtvolama. Je totiz uplne bez talentu, ale diky sve uchylce si nasel to sve male misto v Hollywoodu. ()

rakovnik

Nepovedený horror, jehož tvůrci neumí pracovat s atmosférou. Když už vybudovali jakžtakž napětí, vždycky ho něčím zmařili. Postavy se chovaly nelogicky, objevovaly se a zase mizely, aniž by to mělo nějaký větší význam, příběh neměl hlavu ani patu a konec byl neúměrně a zbytečně natahovaný. Nabídnuto bylo pouze několik nechutností, ale to na dobrý horror nestačí. ()

Martin741

Rezisera Eli Roth az tak nepoznam, ale tymto hororom sa asi teda moc nepredviedol. Aj ked z jeho prace vidno, ze horory ho bavia, horor ma pribeh, gore veci su v ramci normy a na piatkovy vecer ako stvorene. 40 % ()

honajz2

Budiž Cabin Fever k dobru, že se snaží o postupné vyvíjení napětí, i když se mu to nedaří. Jinak to je nijak nevybočující horor ze škatulky "parta študáků jede do lesa na chatu a tam je něco začne zabíjet", který má nesympatické postavy, napínavý je jenom na začátku druhé poloviny a obecně kromě pár brutálnějších scén snad ani nemá čím zaujmout. A celé to zabije závěrečná scéna, která z toho celého udělá parodii. A jeden z těch študáků, jediný, co se aspoň chvíli chová normálně, se pak začne chovat jako totální kretén, zabíjí koho potká místo toho aby řekl (aspoň tomu policistovi měl), že se ten virus šíří vodou. Jako jo, má to dobrou kameru a hezkou přírodu, pár scén zapůsobí, ale celkově to jako horor moc nefunguje a z toho klasického průměru to taky nevybočí. 2* ()

cariada

Naprosto skvělý horor,spojený s drsným humorem a pěknou dávkou nechutností. Tohle se mě prostě líbí,tak že jasně plný počet. ()

WoWoW

Nenechá mě to spát a musím se s Vámi podělit, proč jsem tomuhle hororu Aliho Rotha dal 4 hvězdy. Faktem je, že když jsem ten film viděl poprvé (rok 2005), tak ho dávali v sobotu v noci na Nově, tenkrát jsem si řekl, že na to kouknu a uvidím. Když to skončilo já ležel na podlaze a válel jsem se smíchy. Nikdy předtím, ani potom se mi nestalo, že by mě horor rozesmál avšak tomuhle kousku se to povedlo několikrát. Možná je to úchylný, ale to je celý tenhle film a všechny ty naprosto tupé postavy taky. Prostě tenhle horor žeru, ikdyž já ho mám spíš jako žánr hororová komedie. ()

Mefistofelle

Cabin Fever je děsně nevyrovnaný film. Má nápad, který není k zahození, ale nechtěně se sebeparoduje. Atmosféra je docela fajn, ale v ději jsou dlouhé a nudné promlky. Prostředí je pěkné, ale postavy jsou tupci. Tím jsem to zhruba shrnula, ale pořád to nestačí k tomu, abych přesně vyjádřila o co mi jde. Mám z toho hodně rozporuplný pocit, protože doteď nevím, jestli je to hodně dobré nebo lehce podprůměrné. Asi jak v čem... První třetina není zkrátka nic moc, druhá je skoro perfektní a posledních dvacet minut je lehce WTF (myslím tím např. scénu s jelenem nebo teenagerskou párty). ()

Rodriguez

Jako blesk z čistého nebe mě zasáhl snímek Eliho Rotha - Cabin Fever. Hodně dlouhou dobu jsem ho měl v top100! Mladá parta jede pařit na víkend do chaty uprostřed lesů. Jenže mají podivnou návštěvu a o chvíli později podivnější nemoc...a tím to zdaleka nekončí! 90% ()

Silverluv

Ubohá slátanina na tradiční "horrorové" schéma "Teenage parta v lese". Tady si navíc myslím, že byl scénarista totálně zhulený. Když u horroru několikrát vyprsknu smíchy, není něco v pořádku. (** - jako komedii / * - v rámci žánru) ()

dubinak

Eliho Rotha nemám moc v lásce, stějně tak jako buranský humor, který ve filmu zaznívá poměrně často. Nechápu, proč se chystám na horor a nakonec dostanu vcelku parodickou hororovou komedii. Taky zde musím podotknout zcela neprofesionální herecké výkony a slova fuck, shit a bitch v takovéto velké míře nejsou zrovna příjemná. Vadí mi ty šílené filmy, kde sprostá slova nahrazují smyslný tok scénáře, který by stál alespoň trochu za to. Celkově si myslím, že Roth nemá hororové filmaření v malíku a proto by měl zůstat pouze u svých komedií. Edit: Myslím, že ty tři hvězdy bych nakonec dát mohla. Po tom co se odehrálo ve třetím díle této virusové ságy, jsem na první díl vzpomínala ráda. ()

Alfréda

Dokažte mi, že Eli Roth umí točit filmy...je to jedno zklamání za druhým. Toto "cosi", ani horor, ani komedie, mi připadalo jako studentský film natočený během pár dnů v opuštěné chatě. Nápad je to, no, řekněme tedy "originální"...virová nákaza...no, budiž. Nicméně natočit hororvou komedii je podle mě něco jiného než udělat tři čtvrtiny filmu jako čistokrevný horor a pak do závěru filmu cpát růžový plyšový králíky. To se na mě nezlobte, ale co má tohle společného s Evil Dead?! Eliho Rotha zavřít do ústavu nebo zahrabat někam hodně, hodně hluboko pod zem, aby se už nikdy nestavil za kameru ani před ní. JEDNO VELKÉ FUJ!!! ()

PavelVanekArt

Ani po letech to není bůh ví jaký dílo, ale rozhodně patří mezi Eliho lepší kusy. Slabý (rozuměj žádný) humor, idiotské postavy, hudební podkres atmosféru spíše zabíjel. Ale vzhledem k tomu, že je to první kus a hodně levnej, tak za odvahu a gore si to tři hvězdy zaslouží. Jdu na druhej díl. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti