poster

Zodiak

 • USA

  The Zodiac

 • Slovensko

  Vraždiaci Zodiak

 • Slovensko

  Zodiac: Vrah s temnou minulosťou

 • Velká Británie

  The Zodiac

Thriller / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2005, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • giovanni3
  ***

  Film podle zajímavé skutečné události má kvalitní děj to je bez debat.. Ale to zpracování mne až tak moc nenadchlo. Minimálně půlka filmu je zaměřena na syna detektiva a jeho nastávající problémy v manželství... Což mne tedy moc nebavilo, spory logicky mohly nastat, ale dát jim tolik prostoru na úkor dalších faktů a vražd? Potěšila účast Robin Tunney. Dávám průměrné 3z5 a jdu se těšit na Zodiac od Finchera..(5.7.2011)

 • manonfire
  **

  Také jsem myslel, že to bude ten Fincherův. Jen by mě bavila sledovat má reakce, pokud bych to v průběhu filmu nezjistil a pak tady civěl na těch 85%. No ale nebylo by to poprvé. Toto se zcela úplně nevyvedlo. Histerickohistorické plácání dobových reálií, kde nemohli chybět hippies a kosmonauti, bylo účelové a také ne ideálně zasazené. Herec v hlavní roli nebyl silným článkem a to je vždy zlé. Postava jeho syna byla naprosto nesmyslná a zbytečná. Jeho procházky tátovo kanceláří a pročítání policejního archivu hloupé. Vykreslení rodiné krize bylo trapné. Máma"Máš už zbaleno?" Synek: "Ne" Máma: "tak si zbal, musíme jet." Syn: "Já nikam nejedu."......................no a tak se nikam nejelo. Srandisti. 40%(5.1.2008)

 • Nick Tow
  **

  To, čo v tomto filme funguje (vlastne iba skvelá dobová atmosféra) je možno tým najmenej dôležitým, čo krimi- thriller potrebuje, aby fungoval. P. S. Zodiac nikdy nebol identifikovaný a polícia sa dopustila pri jeho hľadaní mnohých fatálnych chýb - a to je asi jediný dôvod, prečo sa aj v tomto nepochopiteľne ospalom a nevzrušivom dielku správa ako banda vypatlaných idiotov, na čele s hereckým trapasom v podaní Justina Chambersa. Doteraz som videl 4 filmy inšpirované príbehom skutočného Zodiaca (ešte som nevidel ten piaty, Fincherov), ale ak ten tajomný chlapík náhodou ešte žije a stále (spolu so mnou) čaká na dobrý film o sebe, tak iba pevne verím, že Fincher to neposral...(9.9.2007)

 • genetique
  ***

  Ak Zodiac stále čaká, kým o ňom natočia dobrý film, tak môže podľa mňa čakať ďalej, pretože ani tento a ani Fincherov očakávaný trhák nepriniesli očakávanú úrodu. A keďže som tento film o Zodiacovi videl až po Fincherovom, čakal som, že už to nebude mať tú šťavu, ale prekvapivo som sa nenudil, vraždy, prehľadnosť udalostí a sledované obdobie bolo oveľa lepšie spracované. Už to chcelo len trošku lepšiu réžiu a hercov. 65%.(12.9.2008)

 • Radiq
  **

  Jako většina lidí jsem si tento film spletl s tím od Finchera. Samzřejmě očekávám, že ten bude lepší. Tohle se mi nezdálo hned z několika důvodů. Doba roku 68-69 byla sice pěkně zrealizovaná, ale postavy tak vůbec nevypadaly. Detektiv se sestříhem, kterej se tenkrát těžko nosil a jeho žena taky. Dál se mi nelíbilo to jeho děcko. Rory Culkin má sice dobrej ksicht a potenciál, ale toto byla špatně napsaná role. Vůbec jsem nepochopil, proč tam vůbec byla. Už jsem jenom čekal, že synek vyluští kód a vrah pak bude ohrožovat jejich rodinku. Prostě to zapletení rodiny do děje bylo úplně zbytečné. Detektiv mi připadal celkem topornej, měl hrozný výkyvy nálad, ale to bylo asi taky scénářem a režií, ne jen jeho hereckm ztvárněním. No, to je tak asi všechno, co jsem chtěl říct.(2.7.2007)

 • - Zodiak ve svých dopisech tvrdil, že zabil nejméně 37 lidí. Policie mu dodnes může dokázat jen pět vražd. (Indy_Brabino)

 • - Spoiler: Námět filmu je založen na skutečných událostech. Sériového vraha, který řádil od 60. let 20. století, se nikdy nepodařilo dopadnout. (Terva)

 • - Ve filmu byla použita také hudba ze snímku Terminátor 2: Den zúčtování (1991). (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace