Zodiak

Zodiac: Vrah s temnou minulosťou

The Zodiac

Thriller / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2005, 92 min

Verze z roku 2005 není špatně natočená, ale doplatila na popularitu svého mladšího bratříčka a rozdílný přístup samotných režisérů k natáčení a podávání informací. Přesto si myslím, že Fincher už měl tak trochu vydlážděnou cestu, protože mohl čerpat nápady už i z tohoto filmu. Největším mínusem pro mne není ani tak kratší délka filmu, nebo rozdílné pojetí příběhu, ale herecké výkony. Tady mi přišlo, že herci dostali asi málo zaplaceno a proto nepodali stoprocentní výkony.(20.1.2010)

• Fr

Žádné nadšené ovace nečekejte. Zpočátku nijak záživné pátrání (dá li se to nazvat pátráním). Spíš posedlost, ale... Zvláštně pojatá autentičnost je to zajímavější na tomto příběhu, ve kterém má jít o sebevědomého masového vraha. Žádné důmyslné vraždy, žádné napětí před nimi. Na druhou stranu Bulkley dokáže toto napětí vymáčknout ze scén, kde to nečekáte. Ale to je málo. Psychologicko - adrenalínová jízda se nekonala. Jak taky může vypadat film o člověku, kterého nikdo neviděl? TŘEBA TAKHLE!!!(7.1.2008)

Tak další příspěvek do řady těch, kteří viděli tenhle film omylem (tj. chtěl jsem koukat na ten od Finchera) Bohužel jsem si tenhle omyl uvědomil až někdy ve druhé polovině filmu, což mne dost mátlo, protože jsem o tom Fincherově filmu měl alespoň částečné info a tudíž jsem ten avizovaný vývoj čekal tady. Celkově to není špatný film a to hlavně díky fajn atmosféře a stravitelné stopáži. Rodinná část příběhu je naprosto zbytečná a klidně bych ji vyhodil.(16.8.2008)

• manonfire

Také jsem myslel, že to bude ten Fincherův. Jen by mě bavila sledovat má reakce, pokud bych to v průběhu filmu nezjistil a pak tady civěl na těch 85%. No ale nebylo by to poprvé. Toto se zcela úplně nevyvedlo. Histerickohistorické plácání dobových reálií, kde nemohli chybět hippies a kosmonauti, bylo účelové a také ne ideálně zasazené. Herec v hlavní roli nebyl silným článkem a to je vždy zlé. Postava jeho syna byla naprosto nesmyslná a zbytečná. Jeho procházky tátovo kanceláří a pročítání policejního archivu hloupé. Vykreslení rodiné krize bylo trapné. Máma"Máš už zbaleno?" Synek: "Ne" Máma: "tak si zbal, musíme jet." Syn: "Já nikam nejedu."......................no a tak se nikam nejelo. Srandisti. 40%(5.1.2008)

MOŽNÉ SPOILERY. Budu asi opakovat to, co mnohé jiné komentáře - k tomuto zpracování známé vražedné série jsem se dostal omylem a Fincherův snímek jsem dosud neviděl. Nedá se ovšem říct že bych byl "Zodiakem" z roku 2004 úplně zklamán. Inscenace vražd jako takových a dobová atmosféra se celkem povedly, co mi ale vadilo byla neúměrná pozornost věnovaná detektivově rodině - tato linie vyšuměla do ztracena a ve filmu vůbec nebýt, nic by se nestalo. Také scéna, kdy policie přichází zatknout domělého vraha (jak se vzápětí ukáže nevinného) a zárověň sledujeme prostřihy na skutečného Zodiaka, je dost bezostyšně převzata z "Mlčení jehňátek". Přesto - nebýt toho zbrkle uťatého konce, mohlo být mé hodnocení vyšší.(9.10.2007)