Komentáře uživatelů k filmu (928)

 • Radyo
  ****

  Milé děti. Dnes večer si řekneme pohádku o tom, jak jednou jedna dvojka trumfla jedničku. Nestává se to moc často ani v pohádkách, natožpak v životě, ale tahle dvojka je fakt lepší, než první díl. Odpouštím několik klišé i třesoucí se kameru, protože napětí i akce mě ruku v ruce přikovaly do křesla a já se skvěle bavil. Matt Damon v roli Bourna dozrál ve výtečného akčního herce a já už se teď těším na trojku. Do páté hvězdičky chybí jen malilinkatý kousilíneček.(9.7.2013)

 • POMO
  ****

  Menej efektné než BOURNE IDENTITY, no zároveň psychologickejšie a dejovo pútavejšie. Scenár sa vracia do minulosti, odkrýva z nej nové veci a prehlbuje Bournovu postavu. Akcie asi najmenej zo všetkých špionážnych thrillerov za posledné roky, no inteligentne prekombinovaná zápletka, v ktorej je Bourne prďácky vždy o krôčik pred svojimi lovcami, ju nepotrebuje. A tá jediná - záverečná - nám to navyše plne vynahrádza. Powellova hudba rulez, Karl Urban je cool drsňák a zarastený Roden sa podobá na Tomáša Baldýnskeho.(6.10.2004)

 • kleopatra
  ****

  Tenhle kousek se mi zamlouval mnohem víc, než ten první. Přestože Mattovi tentokrát nepřeběhla přes cestu žádná kočka, připomínal mi film svým vypravěčským stylem, rytmem a sympatickou usilovností hlavního hrdiny dávný snímek Tři dny kondora, kde "honěný" zároveň prchá i pátrá a to po motivech svých pronásledovatelů a přestože Bourne není neviňátko, řídíme, plaveme, střílíme, utíkáme a jedeme v tom s ním.(18.2.2005)

 • Cival
  *****

  Jedna velká honička postavená hlavně na další fenomenální exhibici možná nejlepšího skladatele současnosti Johna Powella. Hodně zajímavé a důstojné pokračování plné napětí a tepavé atmosféry. Jeden z těch mála filmů, který se nebojí jít nevyšlapanou cestičkou, být jiný a posouvat tak kinematografii dopředu. Greengrassovi to kupodivu vyšlo, i když prakticky eliminoval akci a vsadil jen na syrové a "zevnitř" snímané (Greengrass si doslova libuje v lehce zmatených a roztřesených záběrech z davu) nahánění Bournea. Rychle třetí díl... P.S.: Napodruhé 88,4%:-) P.P.S.: A napotřetí? Naprostá divácká extáze s druhým nejlepším filmem letošního roku. Bomba, v níž má každé políčko své přesné místo a svůj jasný důvod. Prostě bez chyby a s obrovskou gratulací Damonovi, Powellovi a hlavně Greengrassovi. 100%!(7.8.2004)

 • Douglas
  *****

  Bournův mýtus je film, který již víc než jednu dekádu natolik miluji a natolik jsem toužil jeho dynamice definitivně přijít na kloub, že i po stu a jednom zhlédnutí jsem se pustil do několikaměsíční práce na jeho analýze okénko po okénku a záběr po záběru. Výsledkem je studie Bournův mýtus: akční film pohybu, v níž je rozbor samotného snímku zarámováný do výkladu o proměnách (moderního) akčního filmu (s. 51-55, 87-91). Kromě vysvětlení rozmanitého množství filmařských taktik tohoto působivého díla v článku najdete i pasáž o výstavbě slavné automobilové honičky v Moskvě (s. 81-84). ___ (Jo a strašně moc se těším na letošní pokračování. ;))(16.1.2016)

 • Lima
  *****

  „Bourne Supremacy - druhý díl série (třetí díl je nasnadě, i vzhledem k fantastickým tržbám v USA - aktuálně přes 170 milionů) je parádní .Akčními momenty, jako jsou souboje, klasické přestřelky a automobilové honičky (žádný strach, jedna naprosto úžasná na konci tady je:o), se zde sice hodně šetří, v podstatě všechny jsou vidět buď celé, nebo naznačené, v dlouhém traileru, ale to vůbec nevadí. Bourne Supremacy je sám o sobě jedná velká akce, celý film by se dal lakonicky shrnout do věty "Bourne pátrá a nahání agenty a agenti nahánějí Bournea :o). Příběh po úvodních deseti minutách nabere veliké obrátky, působí dojmem rozjetého stroje, který se ani na chvilku nezastaví a tenhle dojem umocňuje i fantasticky našláplý soundtrack, který poslouchat sám o sobě je veliký zážitek. Mattu Damonovi jsem věřil každou sekundu, co byl na plátně, vynikající byl i Karl Urban coby ledově klidný zabiják. Jedinou malou výtku bych měl ke kameře, na můj vkus byla místama až příliš roztěkaná, ale dalo se na to zvyknout. Celkově vzato bezchybná podívaná a jeden z nejlepších filmů roku....A opakovaným shlédnutím se zážitek umocňuje :o)(12.9.2004)

 • Galadriel
  *****

  I kdyby ve filmu nebylo nic jiného, než část odehrávajíc se v Moskvě a úžasný konec, tak by to bylo výborné dílo, ale on je úžasný skoro celý, promyšlený, výborně natočený, zahraný (u mě vede Karl Urban jako neskutečně chladný zabiják) a ohromně napínavý. Jeden z nejlepších thrillerů, jaký se mi zatím dostal pod ruce.(12.9.2008)

 • Gemini
  *****

  Druhý díl, který si užijete i bez znalosti jedničky (jsem toho živým důkazem), jen budete možná mít trochu posunuté hodnocení:) Kromě propracované postavy hlavního hrdiny nabídne film spoustu charizmatických vedlejších postav - dvojka ze Středozemě Marton Csokas a Karl Urban, obtloustlé duo Julia Stiles a Brian Cox (ten je narozdíl od exštíhlé exmladičké exrebelky Julie jen vycpaný) a k nim ještě stále atraktivní dáma z Wooova Tváří V Tvář - Joan Allen. S akční hitovkou Face/Off Bournův Mýtus spojuje kromě výborně natočených akčních sekvencí ještě jméno famózního skladatele Johna Powella, který odvádí stejně vydařenou práci jako u OST k prvnímu Bourneovi. A možná právě kvůli Joan Allenové slyšíte hned ve dvou skladbách (a sice Goa a Atonement) závěrečnou scénu z Face/Off. Celkový dojem - 90%.(28.12.2005)

 • Tosim
  *****

  Při prvním zhlédnutí mi dvojka neseděla svou "greengrasovskou" klamerou, ovšem po Letu č. 93 jsem si zvykl. Tenhle díl je opravdu vizuálně nadupanější, ale co je přidáno v tomto ohledu, chybí u postav, ale zase ne tak, abych nedal plné hodnocení :-) Motivace prostě nechybí ani tu.(29.10.2007)

 • Matty
  ****

  Akčnější, přímočařejší a oproti jedničce velmi jasně zacílené. 80% Zajímavé komentáře: Cival, Kass, Eddard, Beky, Frankie(1.3.2005)

 • Isherwood
  *****

  Idylka, kterou mnozí závěru prvního dílu vyčítali, je Paulem Greengrassem během prvních chvil filmu rozmetána a ke špionážnímu thrilleru se tak přidává ještě jedna žánrová škatulka – revenge movie. O škatulkování se však nedá hovořit o formě, která je v daných vodách odvážným experimentem, o němž si většina zavedených režisérských es může nechat jenom zdát. Greengrass nebere kameru „do ruky“ jenom v akčních scénách, ale stativ zahazuje úplně a díky pečlivé práci se střihem posouvá toto vyprávění do úplně jiné dimenze, než ve které se pohyboval první díl. Drsný vzhled celého snímku skvěle odpovídá náladám hlavního hrdiny, který bez kapky emoce plní své vlastní úkoly, které jeho bývalý chlebodárci a teď lovci nejsou schopni pochopit. Ve kterém filmu uvidíte jak kladný hrdina mlátí „nevinnou“ dívkou o zeď a žádá od ní doznání? Ve kterém filmu dokáže hrdina zlikvidovat pomocí časopisu nejen protivníka, ale celý dům? Originální filmařský experiment, který se producentům mnohonásobně vyplatil, si zaslouží jediné. Uzavřít trilogii ve velkolepém stylu(25.11.2004)

 • J*A*S*M
  ****

  Ještě o trošku lepší zážitek než u The Bourne Identity, hlavně díky zběsilé Greengrassově režii. 90%(31.8.2008)

 • Cervenak
  *****

  Ak keby v tom filme nebolo nič iné, tak kvôli najlepšej akčnej scéne všetkých čias (jasné, že hovorím o moskovskej naháňačke) dám plné hodnotenie. Celé je to komplikovanejšie, temnejšie a lepšie zrežírované než prvý diel a predovšetkým Greengrass urobil z Damona skutočného zabijaka, ktorému každý rozumný človek rýchlo uhne z cesty. O to silnejšie vyznieva nesentimentálne dojímavý záver v byte ruskej devušky, ktorý zanechá v divákovi snáď ešte lepší pocit ako predchádzajúce akčné peklo.(9.6.2007)

 • Enšpígl
  *****

  Adrenalin z filmu doslova chčije. Strhující tempo mě nabouchalo neuvěřitelným způsobem. Měl jsem sto chutí si stoupnout do okna a zařvat jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó. Já bych se s tímhle filmem snad i vyspal, kdyby to šlo.(5.9.2007)

 • Djkoma
  *****

  Bournův mýtus mě naprosto překvapil a zarazil hlouběji do židle. Skvělý Matt Damon, který je díky své vizáži nevinný, ale chladný zabiják. Skvělý scénář, který nemá výraznější chybu. Kamera je příjemná, hudba bezchybná. Souboj Damon X Urban a jejichž honička skrz Moskvou nemá chybu. Výborná automobilová honička, která nemá skoro žádnou konkurenci. Kdo nechápe mých 5* ať se na ten film podívá ještě jednou a možná pochopí, kde je jeho síla. Herecké výkony kočírované čím dál skvělejším režisérem"realistických dramat" Paulem Greengrassem drží film vysoko nad průměrem. Tenhle film je nástupce Bondovek a ukazuje jak se má točit strhující akční drama!!!(14.1.2005)

 • T2
  *****

  Rozpočet $75miliónovTržby USA $176,241,941Tržby Celosvetovo $288,500,217Paul Greengrass posúva Bourna dokonca o triedu vyššie, než jeho predchodca a tým natočil aj jedno z najlepších pokračovaní v histórii filmu. /videl v kine: 100%/(18.5.2005)

 • Renton
  ***

  Scénář: Tony Gilroy .. Mýtus ztraceného agenta pokračuje.. Změnil se sice režisér, chladná, sugestivní atmosféra a náplň zůstala a to na téměř stejné úrovni. Místy lepší, místy slabší momenty se střídají, naštěstí, velice svižně a není zde mnoho nudných pasáží. Výsledek stále není nijak převratný a film pouze dobře využívá moderních technologii a postupů, ochucených parádní hudbou. 70%.(20.1.2006)

 • Marigold
  *****

  Greengrass to pochopil lépe než Liman. Takže jediné, v čem jeho autentický Bourne ztrácí, je choreografie jedné rvačky, jinak to, co v předchozím díle vypadalo jako přešlapování mezi dynamickým a drsným thrillerem a učesanou špiónkou ala MI je nahrazeno Paulovým typickým švihem a dokumentárním maelströmem obrazů. Výsledkem je Bourne, který kromě identity nachází především integritu, chybějící charisma se objevuje tam, kde se Bourne-člověk a Bourne-voják stávají jedním tělem a jednou osobností. Damon jakoby přišel postavě plně na chuť, a tak má Bourne jak ostré lokty, tak lidské rysy, aniž by si to nějak odporovalo. Skvostné automobilové honičky, napětí i v poklidných scénách, mnohem civilnější pojetí a samozřejmě 24karátová závěrečná moskevská naháněčka. Vytkl bych jen velkolepé gesto humanity ve finále, které je trochu přehnané, a občas předvídatelnost a dírky v logice. Ale jinak mě Jason Bourne začíná získávat na svou stranu.(14.2.2008)

 • Adrian
  *****

  90-95%. Minimalne rovnako kvalitne ako I. diel. Matt Damon ako Jason Bourne je uplne presvedcivy. Dokonala gradacia, nervozna, takmer neustale rozpohybovana a roztrasena kamera ma vobec nerusila. Prave naopak, velmi dobre vizualne symbolizuje amneziu hlavneho hrdinu a spolu s chladnymi farbami dodava pribehu realisticky "look". Jedinym zadrhelom sa mi javi scenar (jeho plusom ale je vcelku logicke prehlbovanie Bournovej minulosti), ktory prave tu realisticnost miestami podkopava - na moj vkus je v nom totiz prilis vela vykonstruovanosti a nahod. V kazdom pripade sa ale film oplati vidiet a u mna sa Bournove dobrodruzstva radia nad tie Bondove.(6.10.2004)

 • DaViD´82
  *****

  Krvavá neděle mě sice navýsost zaujala, ale neuměl jsem si přestavit jak chce Greengrass se svým stylem pojmout komerční špionážní thiller. Pojal Bourna zcela po svém a výsledkem je realitický pohled na nelehký život bývalého elitního agenta. Tempo snímku je od prvních vteřin neuvěřitelné a gradace je zcela výjimečná. K tomu solidní děj, kde nejde o nic velkého "pouze" o osobní vendettu, i když ani o tu nakonec nejde nijak výrazně. Skvostná kamera a Powellův soundtrack zcela vtáhnou do dění. Herecky skvostné a to i od mlčenlivého Matta Damona. Ohromně kvalitní jako celek a navíc dochucené sympatickými detaily, které ve si velké většině lze plně vychutnat až při opakovaných projekcích (plakát ohledně demostrace a následné využití této informace, špatný seskok a kulhání či že Jason krom flashbacku a dvou střel v tunelu za celý film zbraň nepoužije a mnohé jiné). Nezapomenutelný, strhující a sympaticky inovativní (nad)žánrový snímek. Bourne nasadil Ethanovi a Bondovi laťku, tak vysoko, že je v rámci žánru tařka nepřekonatelná... ♫ Hodnocení OST: 5/5(7.10.2004)

 • Superpero
  *****

  Brilantní filmeček, takhle hutnou atmosféru už jsem dlouho neviděl. Je zde asi jedna z nejlepších filmových hudeb (skvěle navozuje právě atmosféru). Celý film působí tak nějak syrově hodně realisticky to také podtrhuje přesný Matt Damon. Karl Urban zaujme jako "cool killer" zato Karel Roden se před kamerou moc neohřál. Bournův Mýtus je určitě jedna z nejlepších "dvojek" co kdy byly natočeny.(7.3.2005)

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace