Gottwald

Československo, 1986, 8 h 32 min (Minutáž: 84–123 min)

Scénář:

Jaroslav Matějka

Kamera:

Alois Nožička

Jiří Štěpnička, Jan Teplý st., Ladislav Lakomý, František Řehák, Ilja Prachař, Jiří Holý, Otakar Brousek st., Vladimír Ráž, Michal Dočolomanský, Václav Mareš, Josef Langmiler (více)

Epizody(5)

Pětidílný seriál podle scénáře Jaroslava Matějky o vůdci československého proletariátu je dramatickou rekonstrukcí života a zápasu dělnické třídy v letech 1928-1948, kdy osobnost K. Gottwalda v čele KSČ dovedla dějinný zápas k vítěznému završení. Seriál byl připraven k 90. výročí narození Klementa Gottwalda, představuje také celou řadu významných postav našich dějin. (woody)

JerryPilsen odpad!

Těžko uvěřit,že něco tak špatného mohlo vzniknout v závěru komunistické éry.Postavy většinou říkají fakta a ne dialogy a úděsný střih naznačuje,že se ještě po dokončení leccos vynechávalo. ()

vasosak

"Mnozí z nás se nedožijí." Za Klémova vizionářská slova ze závěru tohoto veledíla uděluji jednu rudou hvězdu. ()

DarthArt odpad!

Pominu, že je seriál vylhaný, že je to naprosto příšerná agitka ohýbající dějiny podle momentální potřeby a adorující jednoho z největších gaunerů v novodobých českých dějinách. To se všechno dalo čekat. Víc mě zaujal naprostý amatérismus, se kterým Evžen Sokolovský k seriálu, který by papírově měl být jeho životním vrcholem, přistoupil. Přestože v rámci "stylu" se tomuhle podivnému režisérovi podařilo vyrobit i daleko přijatelnější díla typu Okres na severu nebo Chlapci a chlapi (i když i tam to "stálo za to"), Gottwald je příšerná desetihodinová nuda, kde se střídají bizarní postavičky z českých dějin mezi 1921-1948 a deklamují hesla z komunistických manifestů a výročních brožurek. Zatímco Okres na severu je ve svém ranku ještě přece jen tak nějak dynamický, Gottwald se líně roztéká hodiny a hodiny za sebou a deptá posluchače stupiditou a příšernou nudou tak, že po vytouženém konci posledního dílu nešťastný divák upadne do hlubokých depresí a naprosté vyčerpání. Být správným rudým ideologem, pošlu za takovouhle práci pro stranu Evžena Sokolovského na patnáct let do Jáchymova ! ()

pankito odpad!

Beneš: "Už několikrát jsem Vám říkal, abyste mi sehnali Jana Masaryka!" Tajemník: "Nemůžeme se tam dovolat. V Černínském paláci to nikdo nebere..." Hmmm, proč asi? Celá sprostě vylhaná fraška lze ironicky přirovnat k posledním slovům Beneše v tomto počinu: "Plaudite amici, comedia finita est..." ZAJÍMAVOSTI: TGM není v seriálu nijak extra popliváván a začátek druhého dílu byl točen na státním zámku v Židlochovicích. ()

Jiřina Švorcová: 1928 - 2011

Jiřina Švorcová: 1928 - 2011