Zátaras (TV film)

Zátarasa

Akční / Dobrodružný / Romantický / Road movie

USA, 1997, 92 min

• mikulem

Není to zase tak špatné, ale ve srovnání s klasickou verzí ze 70. let je to vždy buď stejné, nebo horší. Tam, kde klasika nechává diváka přemýšlet, nám Mortensen rovnou nabídne odpověď. Jasně dané dějové schéma díky tomu postrádá logiku i překvapivost. Pasáž mezi indiány mi připomněla Stevena Seagala v ALJAŠCE V PLAMENECH; ano, dostaneme i dávku indiánského moudra.(19.3.2009)

Viděl jsem oba filmy, tenhle i původní VP z r. 1971, den po sobě. Většinou, když se někdo pokusí udělat remake nějakého slavného díla, bývá to docela katastrofa. Nečekal jsem tudíž žádný zázrak, a tak jsem nakonec byl docela příjemně překvapenej. Je poměrně složitý tyhle dva filmy porovnávat, ve zdejších komentářích už se objevilo několik úhlů pohledu na věc a vlstně všechny mají svůj díl pravdy. Původní VP se dá považovat za vcelku klasickou, skoro až "kultovní" záležitost a zarytí fanoušci na něj jistě nedají dopustit, na druhou stranu je pravda i to, že v něm hlavní hrdina prostě někam jede a jede a jede, nic moc se o něm nedozvíme, v remaku to má aspoň nějakou pointu, i když to může být považováno za slaďárnu. Závěrečná scéna remaku na jednu stranu vysvětluje zoufalý čin hlavního hrdiny poté, co se dozví o smrti manželky, i když s tím "otevřeným" koncem se jim to zrovna dvakrát moc nepovedlo:). V původním VP to končí pouze v podstatě nelogickou destrukcí auta a hlavního hrdiny, který se zavázal Challengera dovézt do Friska, což se mu nepodařilo. Zkrátka a dobře jsem čekal totální srágoru, což se nepotvrdilo. Prostě v něčem je lepší původní VP a v něčem tenhle remake. Co je na výbornou v obou, je Dodge a krajina:). V rámci objektivity hodnotím tedy oba stejně.(25.10.2014)

• Brandon

Zlá americká vláda reprezentovaná FBI jde po chlápkovi, bývalím rangerovi, kterej se chce jen dostat za svoji rodící (nemocnou) manželkou do nemocnice. Na cestě pouštní krajinou potkává indiána se kterým projde duchovní očistou a blondýnku na motorce v bikinách. Veřejností je považován hrdinu. To můžou vymyslet jen amíci :-) P.S. Pozor, vysoká koncentrace dementních hlášek. P.S.S. Na straně uprchlíka je i mně jeden hodně sympatickej moderátor rádia s příšerným knírkem.(27.12.2007)

• Djkoma

Naprosto zabitá pointa původního filmu v komerčně/konzumní rychlokvašce pro televizní obrazovky. Je to škoda, protože Viggo Mortensen je skvělý, film by i v původním tématu utáhl celý sám a přidaná linie s důvodem jízdy tu je jen pro stále méně myslící americké publikum... Ach jo. Jinak ukázka, kolik kilometrů Dodgem ujel americký film za těch 26 let:)(4.6.2010)

50%. Pozor ten film je fakt asi hloupej, s originálem ani nemůžu srovnávat (Vanishing Point 1971). Jsou tu sice docela zajímavý myšlenky, ale hrozně blbě podaný a většina lidí se tam chová jako naprostý ........ Proč tedy docela relativně vysoký hodnocení? Odpusťte mi to, vim, že se za to filmu asi body dávat nemaj, ale dávám je za nádherný scenérie americkýho Západu, Monument valley, Great Salt Lake desert, Idaho, Glenn Canyon a i pěkně nasnímaný.(16.3.2009)

• - Vůz, který Kowalski (Viggo Mortensen) převáží, je Dodge Challenger R/T (Road / Track) ročník 1970 s motorem V8 Magnum 440 cui. (Martin_Happy)