Zátaras (TV film)

Zátarasa

Akční / Dobrodružný / Romantický / Road movie

USA, 1997, 92 min

• Brandon

Zlá americká vláda reprezentovaná FBI jde po chlápkovi, bývalím rangerovi, kterej se chce jen dostat za svoji rodící (nemocnou) manželkou do nemocnice. Na cestě pouštní krajinou potkává indiána se kterým projde duchovní očistou a blondýnku na motorce v bikinách. Veřejností je považován hrdinu. To můžou vymyslet jen amíci :-) P.S. Pozor, vysoká koncentrace dementních hlášek. P.S.S. Na straně uprchlíka je i mně jeden hodně sympatickej moderátor rádia s příšerným knírkem.(27.12.2007)

Předem upozorňuju, že srovnávám s původním filmem Vanishing Point z roku 1971. Film je hodně podobný, ale Kowalski tu má jasně danou motivaci, proč dělá to, co dělá. Snaží se prostě dostat za svou ženou a já jeho snahu chápu. Hudební stránka filmu je o poznání akčnější a nadupanější. Jedná se víc o čirou akční zábavu, kde se původní hlubší myšlenka vytrácí a příběh je celkově jednodušší, aby byl líp podatelnej širšímu publiku. Viggo Mortensen nehraje někdy úplně přesvědčivě, ale i tak se mi to prostě líbilo. Přítomnost Jasona Priestleyho potěší a jak tady čtu, že se jedná jen o TV film tak prostě výborný! Jo a abych nezapomněl, miluju Mopar - Dodge R/T Challenger 1970 Hemi 426 ♥ P.S. "Jestli jsme všichni zločinci, tak kdo je svobodnej?"(31.1.2012)

• Goldbeater

Na chlup okopírovaný původní Vanishing Point. Snad jedinou inovací je zde charismatický Viggo Mortensen, který ale Barryho Newmana nemůže jentak trumfnout. Je to tak trochu zbytečný film, mohli ho obohatit pár změnami, které by zpestřily ten známý děj ze 70. let, ale povídejte jim to. Přesto mě ten film ničím neurazil, je to prostě jen výborně udělaná kopie.(29.5.2011)

• blackJag

Mortensen je charismatický maník, na mém žebříčku oblíbených herců pomalu stoupá víš a víš, ale ani on nedokázal nic udělat s tupým scénářem, kvantem debilních hlášek a replik a naprostou zbytečností nudných flashbacků. Lacinost televizního zpracování nám tu kouká z každého záběru, snaha o filozofický podtext a morální patos je odpudivá, a jedinou oázu na poušti filmového balastu tak tvoří pár (doslova) pěkných záběrů legendárního auta Dodge Challenger z roku 1970 (opravdu krásný stroj) a dvou pěkných bouraček ("kotrmelec" pronásledovatelů a "konečná" hlavního hrdiny)... Mimo to už jen taková perverzní vsuvka - dvěma vedlejšími postavami (moderátor "live free or die" J. Priestley a věřící Kowalského žena Ch. Elise) zastoupen seriál B.H.90210 :-) 30%(27.12.2007)

• Zemi11

Grandiózně kuriozní! Než film skončil, dal jsem mu dvě hvězdičky s tím, že komentář přidám k vcelku pohodovému filmu následující den, protože jsem už musel vypnout počítač. Ale co se nestalo. Naprosto tragický závěr se zasloužil o jednoznačný odpad. Vcelku jednoduchý film s drobnými scénáristickými nedostatky, nad kterými se nesmí přemýšlet. Ale jako jo, na uvolnění proč ne, ale to že ve dvousetkilometrové rychlosti vyskočí Aragon z vozidla, aniž by to nikdo viděl, když okolo stojí dav fanoušků a ta nejlepší sebranka od FBI. No kde to jsme? A vysvětlení záhadného zmizení mi připomíná závěr mé slohové práce v 6.třídě: "Jak se to stalo se už nikdo nikdy nedozví..." Přátelé, kamrádi, takhle tedy ne!(15.3.2009)

• - Vůz, který Kowalski (Viggo Mortensen) převáží, je Dodge Challenger R/T (Road / Track) ročník 1970 s motorem V8 Magnum 440 cui. (Martin_Happy)