Každá noční můra má svůj začátek! V místnostech tvaru kostky se probouzejí lidé, kteří si nepamatují nic ze své minulosti, a jejich jediným úkolem je dostat se z nebezpečného bludiště kostek ven, což ve většině případů znamená jistou smrt. Wynn, který pracuje v pozorovacím centru a má za úkol zaznamenávat chování objektů uvnitř kostky, si všimne krásné Rains. Dívka ho neodolatelně přitahuje, a tak se rozhodne jí pomoci. To se však nelíbí tajemnému vládci celého komplexu, který na Wynna a Rains posílá pološílence Jaxe s jeho dvěma pomocníky... (SPI Film)

Mat21

Závěrečný díl trilogie, tedy za předpokladu, že se tvůrci nerozhodnou pokračovat. Dle mého soudu však navazuje pouze na první díl a zodpovídá nám hlavní otázku, proč vlastně vznikla kostka a proč jsou do ní umísťováni "laboratorní krysy". Druhý díl se odvíjel poněkud jiným směrem a myslím, že to byl krok vedle. Kostka 0 určitě stojí za shlédnutí, svoji kvalitou se řadí někde doprostřed mezi své předchůdce. Sice již nemůže získat hlavní body za originalitu, nicméně nám zase nabízí mnohem pestřejší děj, než-li pouhý pohyb osob po kostkách. ║18.12.2008║ ()

mh.mail

30% — Dějově posun před první díl. Ale zase se nic nevysvětlí. Vysvětlí se pouze, kde se v prvním dílu vzala jedna z postav a proč tak lpěla na barvách místností. Nic jiného. Proč (a hlavně jak) to celé bylo vybudováno? Co je to za tajemnou společnost? A ten směšný pán s umělým okem a jeho pohůnci byli spíš k smíchu než k čemukoliv jinému. No a nelogická proměna prostředí kostky z nultého dílu (kulaté kovové otvory) do prvního dílu (hranaté otvory v modernějším pojetí) tomu dala korunu (asi holt modernizovali za běhu). ()

Eluin

Šlo se na to dívat, ale bohužel - takřka z celého filmu čiší nízký rozpočet. Rovněž zamrzí, že namísto hororové atmosféry diváky snímek spíše poděsí hnusem (tj. odpadávajícím masem, apod.). ()

Heroine

Tenhle film na mne udělal dojem. Ani nevím čím. Možná originalitou, možná tím strašným pocitem izolace, který se podařilo vyvolat. Líbí se mi ta atmosféra nejkrutějšího režimu, a bezvýchodné situace pokud jde o pomoc ostatním. Jdeš s režimem, nebo zemřeš. ()

Ham.and.eggs

No,vlatsně k tomu nechci nic dodávat, radši si přečtěte komentář od "Superpero", vidim to téměř na chlup stejně. Můj pohled na hodnocení je ale trošku výš, protože tenhle film se snažim vnímat odděleněji od ostatních dílů... Ještě bych dodal, že v technologicky supervyspělý základně, kde dokážou číst sny, maj telefon, štípačku (na příchod a odchod zaměstnanců) a spoustu dalších přístrojů jak z poloviny dvacátýho století, a to je minimálně divný...hlavně že žerou amarouny v kapsli... ()

helloween93

Něco na způsob Saw, jen s trochou více "logiky". Pasti byly vymyšleny skvěle a úmrtí jsou dobře zpracována. Nebýt toho hloupého konce, dal bych klidně i 3 hvězdy. ()

MikeeTheory

Na rozdíl od dvojky je tohle naštěstí trochu někde jinde. V kostce konečně hrají herci, se kterými i sympatizujete, a pohled z venku přináší zajímavé osvěžení. Celkové pojetí navíc hodně navazuje na jedničku, na její kouzlo však nedosáhlo úplně stoprocentně. Rád bych se někdy dočkal opravdu kvalitního zpracování. Samotný nápad kolem kostky je totiž podle mě více než zajímavý. ()

MickeyStuma

Třetí snímek o podivném vězení, pojednaný jako prequel, nám již ledasco vysvětluje, neboť máme možnost se podívat do zákulisí všeho dění. Jenomže za použití naprosto kýčovitého děje, který nemá čím nadchnout. Celé to vyznívá jako z nouze ctnost. Chybí napětí, hrůza a nějaká ta temnější atmosféra. Snímek má i zcela jinou vizuální estetiku než první dva filmy. Připomeňme si, že první film si hraje se světlem a tmou a používá tlumené barvy, načež druhý snímek je nesmírně jasný. Tento třetí film se už více přibližuje k realitě, což není zase až tak moc na škodu. Ba naopak. Co se týče postupu vězňů, i zde se používá logika, tentokrát hlavně matematická, k překonávání nástrah. Krvavé scény v pastech samozřejmě také nechybí. Ale nic nepřekvapí, nic nešokuje, nic nevyvolá údiv. A to je na takový film hodně zlé. Nic naplat. I když se tu odpovídá na otázky vzniklé u předešlých dvou snímků, celkově se celý počin jeví jako nejslabší a zbytečný. ()

GOREGASM

Škoda, že se téhle franšízy nechytí někdo, kdo by ji převedl se solidním rozpočtem a zajímavým scénářem na plátna kin. Protože tady je z čeho brát. Návrat do reality není tak bolestivý, jak by se dalo po tragické Hypercube očekávat, ale pořád je to jen béčko s několika zetkovými herci a s několika mlaskavými gorey, které jdou ruku v ruce s kreativními pastičkami, které jsou mimochodem lepší než v jedničce. 55% ()

kohut

lepsie ako dvojka, ale za vykradanie Gilliamovych 12opic a Brazil tomu davam jednu hviezdicku dole, inak by to malo 3. chvalabohu uz to nie je vsetko len v kocke (co bola chyba druheho tazko neoriginalneho dielu) ale pridali sem vedlajsiu dejovu liniu o dvoch technikoch dohliadajucich na ludi v kocke. takto vznikol priestor na vazne otazky svedomia a moralky, ktory ale autori bohuzial nevyuzili a vznikol tak film, ktory by sa cely dal vtesnat do jedneho dielu Krajnych Medzi. ()

Fifipek

No rozhodně lepší než druhý díl, ale dovolil bych si říct, že téma kostky je už hodně vyčerpané a nastavovat tuto kaši již opradu nemá cenu! Dáme tomu sportovní 3* a budeme doufat, že nějaký moula se nechopí čtrvrtého dílu, který bysme pak viděli v pátek v noci na Nově! ()

Redbee

Jistá je jedna věc: tento film je mnohem lepší než Hypercube, která pouze těžila z úspěchu jedničky, dvojka původní nápad ničím novým neobohatila, pouze "zdokonalila" pasti jednotlivých kostek. Kostka 0 rozvíjí původní myšlenku - dává vám možnost nahlédnout do kuchyně - zázemí kostky a osob s ním spjatých. Ohodnotit film lépe však nemůžu, protože někeré nástrahy a jimi způsobené smrti jsou již vážně nechutné, navíc některé vykrádají jiné filmy (Loď duchů). ()

Yomega

Tak tohle bylo opravdu hodně špatné. Originalita a v jistém smyslu i genialita jedničky už je fuč a v podstatě jediná fakt hnusná a šokující scéna je ta hned první. Zbytek filmu je neskutečná nuda, ani jedna z hlavních postav nedokáže zaujmout, takže je Vám úplně jedno, kdo a kdy umře. Dokonce jsem se přistihl při pocitu, kdy jsem chtěl aby umřeli úplně všichni, už jen za to jak strašně špatně hrajou :-) Vrcholu demence dosahuje tento paskvil ve chvíli, kdy nastoupí na scénu hlavní hovado s robotím okem a začne žvanit neskutečně trapný kecy. Herecké podání tohoto „démona“ je tak ubohé, že herci z reklam na vložky nebo prací prášky by si ve srovnání s ním zasloužili Oscara. Myslím, že nemá cenu dál ztrácet čas psaním o této sračce. Stačí, že už jsem ztratil 100 minut jejím sledováním. Jinak uživatel Superpero tento velkofilm vystihl naprosto přesně:-) ()

Barak

Autoři pochopili, jaká byla dvojka nuda, takže se vrátili zpět ke kořenům a nabídli nám tento prequel - povedl se. Je to vlastně to stejné, jako jednička, akorát že se z kostky podíváme také "ven" na bastardy, kteří to všechno řídí, a kteří jsou za to zabíjení zodpovědní. Takže nás čeká vlastně jen kopie jedničky s odskoky do nějakého "velína" či čeho to. Všechno nám to objasní první díl a hlavně jeho konec, který byl hodně.. překvapivý (samozřejmě se mi líbil). Do třetího pokračování už si scénáristi přidali nějaké superlidi, "zamilovaného" chytrolína a celé je to tak nějak přeplácané. Závěr se mi líbil a já si řekl, že to jsou opravdový hajzlové.... ()

Márduk33

Do tohoto filmu jsem šel s tím, že se asi o moc kvalitní snímek jednat nebude. Ale byl jsem docela překvapen, sice se nepodařila udržet taková atmosféra jako z jedničky, přesto však jsem se dočkal větší různorodosti a hlavně, že události do sebe logicky pasovaly. ()