Každá noční můra má svůj začátek! V místnostech tvaru kostky se probouzejí lidé, kteří si nepamatují nic ze své minulosti, a jejich jediným úkolem je dostat se z nebezpečného bludiště kostek ven, což ve většině případů znamená jistou smrt. Wynn, který pracuje v pozorovacím centru a má za úkol zaznamenávat chování objektů uvnitř kostky, si všimne krásné Rains. Dívka ho neodolatelně přitahuje, a tak se rozhodne jí pomoci. To se však nelíbí tajemnému vládci celého komplexu, který na Wynna a Rains posílá pološílence Jaxe s jeho dvěma pomocníky... (SPI Film)

Juto

Problém s filmom je v tom, že ničí mystiku originálu a pokúša sa odpovedať na otázky viacerými otázkami, ale v skutočnosti len spôsobuje ešte väčší zmätok. 4/10 ()

KajusaK

Díl, který byl natočený jako třetí, a přitom měl být první..Odehrává se v něm spousta odpovědí na v podstatě všechny otázky ( kdo velí Kostce, proč se postavila, jsou lidé pozorování, utekl někdy někdo..) Mě se tenhle díl líbil velmi..Některé okamžiky byly opravdu perfektní..Krásná hudba - především u příchodu pomateného Jaxe a jeho dvou pomocníků..2místo v žebříčku bestovních hororů.. ()

dr.fish

Tenhle film není vůbec špatný. Takový pozdní závan 1984, Brazil a podobných filmů, k tomu samozřejmě zase ta kostka. Všechno ještě mnohem beznadějnější...70% ()

tomeek odpad!

Něco tak blbého aby člověk pohledal. Soundtrack jak z cestopisného dokumentu, nesympatičtí herci a vůbec celý děj. Všecko špatně! Jo a když už hodlám udělat "supercool" závěr, tak aspoň mrknu na díl, na který chci navazovat, ať si je postava alespoň podobná. Pardon, to byl spoiler. ()

Nivenx

Jako třetí pokračování to zde nebylo vůbec špatně vyřešené. Ale bohužel atmosféry prvního dílu nedosahuje, jelikož pohled z druhé strany kostky není to co diváka rajcuje. Tím spíš odklonilly pohled od herců v kostce a hodily k tomu bordel, který není vůbec hororový a je tam jen proto aby tam byl a nebylo tam prázdno. Není to jako druhý díl, protože ten je odlišný od obou a je úplně jiný, ale popravdě zde to bylo ještě méně hororové a moment překvapení tu není absolutně žádný. Škda, o hodně horší než první díl a z mé strany i malinko slabší jak Hypercube. 50% ()

Prometheus69

Odpad nedám.. v podstatě tam bylo všechno čeho jsem z kostky zvyklí.... bohužel to bylo celé nějak prapodivně poslepované až se to mýstama rozpadalo jako domeček z karet. Plus postava neskutečně retadovaného záporáka... a to vysvětlení, proč se to všechno vlastně děje. Mnooo.... aspoň že opět konec nesklamal. I když jsem to tak nějak od prvního dílu tušil. :D ()

Avathar

"Veríte v Boha?" No, čo povedať. KOCKU 0 som si (po skúsenosti s otrasnou dvojkou) púšťal s nulovými očakávaniami a svojim spôsobom sa to vyplatilo. Veľmi ma potešil návrat k "technickejšiemu" vzhľadu Kocky a niektoré pasce (i keď väčšina bola len variáciou na nástrahy z jednotky). Príbeh je opäť rovnaký, tentoraz sa však tvorcovia rozhodli pridať novú dejovú líniu, kde v kancelárii sledujeme dvoch bezvýznamných technikov, ktorí majú za úlohu zaznamenávať reakcie "pokusných králikov" v Kocke. Tento ťah je na jednej strane niečím novým, na druhej strane tým snímok prišiel takmer o všetko napätie a klaustrofobnú atmoféru. Pri sledovaní jednotky, ste mali pocit, akoby ste tam boli zavretí spolu s postavami, tu sa to iba rozdrobuje na nudné prestrihy "do" a "z" Kocky. Čo ma teda dosť sklamalo, bolo "vysvetlenie," resp. jeho náznak, kto stojí za temným vynálezom. Tie náznaky mi pripadali silno béčkové a klišovité - podľa mňa sa v tomto tvorcovia nevybrali dobrou cestou. Ďalej herci: väčšinou sú nesympatickí (to platí pre všetky "subjekty" v Kocke), alebo otravní (technici a ich večné hádky). Biednu atmosféru však pre mňa osviežil Michael Riley, ako záporák/hlavný technik Jax. Svoju postavu tak neuveriteľne prehráva, až je to vlastne zaujímavé :) a určite patrí k najvýraznejším charakterom vo filme. Takže koniec-koncov, by to malo byť za dve hviezdičky, ale v podstate som sa pri tom bavil. Neočakával som dusný horor, ale obyčajné béčko na zabitie času a presne toto kritérium film spĺňa. A keď to ešte porovnám so sračkoidnou dvojkou, sú pekné tri hviezdičky. ()

DJ Rocco iNc

V tejto časti už v poradí tretej, vyšlo najavo ako to všetko s kockou a jej obeťami funguje. Malo to ostať radšej utajené, pretože to už nie je tak zaujímavé ako keď sa o tom nevie. ()

Ryuuhei

Pokus o prequel, který ale úplně nedopadl. Kostka je obecně nudná - kromě party lidí, která si nic nepamatuje, nenabízí vlastně nic, kromě neustálého přelézání z jedné místnosti do druhé, v nichž je občas nějaká hloupá past. Dobrá, v jedničce to ještě fungovalo, dvojka už ale nasadila kalibr multidimenzí a tato „trojka“ zkrátka musela vyložit veškeré karty a přivést nás „na druhou stranu“. Konečně se tak podíváme do jakéhosi velína, poznáme operátory a dokonce i docela sympatického záporáka. Výsledná pointa, teda navázání na jedničku, to ovšem dost pokazila už jen svým ztvárněním. No, myslím, že tři Kostky bohatě stačily. Nemohou se ani zdaleka rovnat sérii Saw, leč se v tomto dílu prvně objevily náznaky gore. Ale fakt jen lehké. ()

-dRaGoN-

Prekvapive velmi slusny prequel k Cube. Dozvidame se vic o principech a ucelech Kostky, ale nastesti takovym zpusobem, ze je potreba jeste si veci domyslet, coz dava prostor k pripadnemu dalsimu dilu. Pro me osobne prekvapeni po slabsi Hyperkostce. Umrti jsou mozna az prilis brutalni. 4+ ()

_DAVE_

Cube zero z velke casti objasnuje mnoho zahad z puvodni kostky, osobne me ale mrzelo ze opet nebyla cela stavba ukazana zvenci. U sledovani prvni Kostky jsem uplne prahnul po tomto zaberu. Celkove Cube Zero nedosahuje kvalit puvodniho filmu (to by snad ani neslo), ale je rozhodne lepsi nez Hyper cube. ()

gjjm

Ne tak dobré, jako jednička, ale podstatně lepší, než dvojka. Příběh je tomu trochu na škodu, ztrácí se atmosféra nedějové nejistoty a nepochopitelnosti z jedničky. Odhalení tajemství Kostky je dost zklamující, na druhou stranu, kdyby tajemství zůstalo neodhalené, asi bych se neuvěřitelně nudil. Na druhou stranu, je to tak nádherně morbidní (úvodní scéna z kyselinou patří k nejúžasněji nechutným scénám všech dob), že tomu nemůžu nedat pět hvězd. ()

lennyd

Dnem za dnem ubíhá nudná práce dvou operátorům Kostky - Doddovi a Wynnovi. Kostka je výzkumné zařízení, kam jsou umisťování zločinci odsouzeni na smrt, a kde dostávají (byť mizivou) šanci na přežití (ale to oni netuší). Kostka je složena z mnoha krychlových místností, z nichž některé jsou bezpečné, a některé .. ehm ... smrtící. Jednoho dne se ale v Kostce objeví i žena jménem Rains, a Wynn zjišťuje, že v jejích složce chybí schvalovací formulář. Začíná tušit, že to s vězni není jen tak, a vydává se sám do Kostky je zachránit ... Po veleúspěšné Kostce s velmi originálním námětem i zpracování a propadáku Kostce 2 se tvůrci rozhodli vrátit zpět k prvopočátku, k úspěšnému prvnímu dílu. Námět ponechali téměř stejný, jen nechali diváka nakouknout i do zákulisí vlastní Kostky. Vizuální zpracování je velmi podobné prvnímu dílu, ba i pasti jsou téměř stejné (bohudík - pasti z Dvojky byly totálně úchylné). Celkově se Kostka 0 trefila přesně doprostřed mezi jedničku a dvojku... ()

noriaki

Svého času to pro mě byl první díl Kostky. Jako úvodní film série je koneckonců vhodnější, protože nabízí pohled mimo ďábelský labyrint. Atmosféra nestojí jen na skupince zmatených nebožáků, což je určitě plus, a zároveň to není potřetí úplně to samé. Cube Zero je temnější než první díl, co do způsobu smrtí vynalézavější a zdá se mi, že i líp zahraná. Bohužel ji sráží béčkovější vzhled a občas přepálené detaily, díky nimž sklouzává až někam do braku. ()

Timak

Je hezké vědět, jak to vlastně všechno začalo. Konec se mi zdál dosti trapný, ale jinak byl film vcelku dobrý. ()

Tomatáš

Jsem rád, že trilogii o kostkách nepotkal osud Saw a jí podobných...určitě tam fanoušek nenajde ty ohromující scény z "jedničky", ale vůbec tak velký úpadek to rozhodně není...Zajímavé, děsivé a snad nereálné..;) ()

Master19

Z toho lógru už třetí kafe chutná hodně mizerně. Nejhorší je ta naivita, s jakou tvůrci ve filmu znovu a znovu objevují již "notoricky" známá fakta a myslí si, že to ještě někoho zaujme... ()